"šiptarski narod"

čedina_zebra

Legenda
Poruka
53.468
Nikako nisam mogla da verujem očima kada sam ovaj termin pročitala kod jednog našeg kolege u jednom obrazloženju.

Uzalud behu sva moja objašnjenja da su šiptari deo albanskog naroda i da "šiptarski narod" kao takav ne postoji.

Šta vi kažete? Možda sam ja bila u krivu?
 
Nikako nisam mogla da verujem očima kada sam ovaj termin pročitala kod jednog našeg kolege u jednom obrazloženju.

Uzalud behu sva moja objašnjenja da su šiptari deo albanskog naroda i da "šiptarski narod" kao takav ne postoji.

Šta vi kažete? Možda sam ja bila u krivu?

Šiptar je pripadnik albanskog naroda kako gfa mi zovemo.
Albanac je državljanin Albanije i može da bude Šiptar, Srbin, Grk.
 
I sada ispade ako su šiptari narod što se čak ni oni sami ne usuđuju da kažu, direktno imaju pravo na samoopredelenje?

Они себе и зову Шиптари.
Држава им се зпве "Шћиптарија"

А право на самоопредељење су искористили 1912 створивши Албанију (Шћиптарију) У осталим државама су национална мањина, као Срби у Румунији, Мађарској...
 
Ali upravo im je taj naš kolega priznao status naroda "šiptarski narod", u tome i jeste kvaka.

Није, он није ништа признао.
Шиптарски народ има матичну државу Албанију а у осталим државама је мањина.
Да је рекао да на тлу Србије живе Албанци- онда би значило да Србиај држи делове Албаније под окупацијом.

Рецимо разлика Срби/Србијанци.
У Хрватској има Срба, али да се каже да у Хрватској има Србијанаца значило би да је Хрватска окупирала делове Србије.
 
Они себе и зову Шиптари.
Држава им се зпве "Шћиптарија"

А право на самоопредељење су искористили 1912 створивши Албанију (Шћиптарију) У осталим државама су национална мањина, као Срби у Румунији, Мађарској...

:klap::klap::klap: :hvala:
 
Није, он није ништа признао.
Шиптарски народ има матичну државу Албанију а у осталим државама је мањина.
Да је рекао да на тлу Србије живе Албанци- онда би значило да Србиај држи делове Албаније под окупацијом.

Рецимо разлика Срби/Србијанци.
У Хрватској има Срба, али да се каже да у Хрватској има Србијанаца значило би да је Хрватска окупирала делове Србије.

E ovo te ne kontam!
Zašto u Hrvatskoj ne bi bilo državljana Srbije? Naročito kad priznajemo dvojno državljanstvo!

A ni ono s Albanijom mi isto nije jasno!

Objašnjenje molim.
 
Није, он није ништа признао.
Шиптарски народ има матичну државу Албанију а у осталим државама је мањина.
Да је рекао да на тлу Србије живе Албанци- онда би значило да Србиај држи делове Албаније под окупацијом.

Рецимо разлика Срби/Србијанци.
У Хрватској има Срба, али да се каже да у Хрватској има Србијанаца значило би да је Хрватска окупирала делове Србије.

A kad kaže da su šiptari nacija to znači da šiptari u Srbiji nacija,a to znači da imaju pravo na otcepljenje vukući analogiju iz bivše SFRJ, gde su se teritorije sa većinskim narodom otcepile
 
On sebe mogu dazovu kako hoce ali oni ja teritoriji Srbije su samo i samo nacionalna manjina koja moze da zivi u vecini na odredjenoj teritoriji ali oni su za drzavu Srbiju nacionlna manjina i predstavlju dio albanskog naroda koji zivi u svojoj drzavi koja se zove Albanija
 
On sebe mogu dazovu kako hoce ali oni ja teritoriji Srbije su samo i samo nacionalna manjina koja moze da zivi u vecini na odredjenoj teritoriji ali oni su za drzavu Srbiju nacionlna manjina i predstavlju dio albanskog naroda koji zivi u svojoj drzavi koja se zove Albanija

Pa u tome sam i ja videla opasnost tumačenja kada se neko iz nacionalne manjine prevodi u narod, to celo vreme pokušavam i da kažem
 

Back
Top