Udarac u oko
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Udarac u oko

Primećen član tiho86 (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

Podrazumevano Udarac u oko

Pozdrav svima na forumu.Evo nazalost pisanje na ovom forumu moram da zapocnem pisanjem u podforumu Zdravlje.Razlog moje zabrinutosti je udarac u oko koji sam dobio na treningu(treniram rukomet,golman sam).Lopta me je pogodila direktno u oko,udarac je bio veoma jak,u trenutku sam pomislio da mi je izbila oko.Tog trenutka sam osetio jak bol.To je bilo u cetvrtak uvece,oko me ne boli ,jedino neki kao "pritisak" i na njemu nema crvenila ali neko mi kaze da mi je kao malo "oteklo" .Najvise me brine sto kad gledam u delu oka vidim kao belu mrlju(kao kad gledate u neku svetlost pa vam ostane kao mrlja ispred oka)to najvise primecujem kad udjem u tamnije prostorije,ili uvece kad izadjem.Iskreno veoma sam zabrinutu,pa bih molio nekog da mi kaze da nije imao slican slucaj,ili nekog ko je strucan da napise da li moze da bude nesto ozbiljnije.Hvala unapred..

Poznat Ben_Adam (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano Re: Udarac u oko

Shtagod s vama, ljudi!
    Pa idi kod oftamologa, pobogu, shta ti mi ovde mozhemo retji? Svashta!
    If you work.. :)

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Aj kad vec ima tema o udarcima u oko imam slican problem... Pre par meseci (4 meseca) imao sam fizicki obracun i svi snimci glave i krvnih sudova i ociju su ok,medjutim idalje imam malo izrazenije plavilo ispod ociju (oba oka)! Nisam akoholicar,nekad imam nesanicu ali i kad imam kvalitetan i dug san isto plavilo imam,ne konzumiram drogu i nisam pusac! Plavilo se proteze od suznog kanala kod nosa (malo je plavo i kod nosa ali blize oku) pa do polovine oka (mozda malko vise).... Zna li ko zbog cega imam plavilo ispod ociju? Nije od povrede,neverujem da su podocnjaci,narkoman nisam...
    Audi, vide, tace, si vis vivere in pace

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1579

Citat Original postavio tiho86 Pogledaj poruku
    Pozdrav svima na forumu.Evo nazalost pisanje na ovom forumu moram da zapocnem pisanjem u podforumu Zdravlje.Razlog moje zabrinutosti je udarac u oko koji sam dobio na treningu(treniram rukomet,golman sam).Lopta me je pogodila direktno u oko,udarac je bio veoma jak,u trenutku sam pomislio da mi je izbila oko.Tog trenutka sam osetio jak bol.To je bilo u cetvrtak uvece,oko me ne boli ,jedino neki kao "pritisak" i na njemu nema crvenila ali neko mi kaze da mi je kao malo "oteklo" .Najvise me brine sto kad gledam u delu oka vidim kao belu mrlju(kao kad gledate u neku svetlost pa vam ostane kao mrlja ispred oka)to najvise primecujem kad udjem u tamnije prostorije,ili uvece kad izadjem.Iskreno veoma sam zabrinutu,pa bih molio nekog da mi kaze da nije imao slican slucaj,ili nekog ko je strucan da napise da li moze da bude nesto ozbiljnije.Hvala unapred..
    За почетак, наравно, иди код др-а опште праксе по упут за офталмолога.

Друго, мрља при гледању може бити последица и повреде структура ока кроз које пролазе светлосни зраци, а може бити пореклом и од очног живца.
    Механички ударац може да преципитира и једно и друго.
    Зато, немаш ралога више да седиш код куће, већ пут под ноге и правац доктор.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Slične teme

1. Udvarac ili udarac
    Autor zaludnik u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 21.12.2008., 18:41
  2. udarac noge u sto
    Autor banegad u forumu Arhiva
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.10.2006., 23:32
  3. Udarac glave