zasto ste tamo ako vam ne valj?????

s_i_m

Početnik
Poruka
1
Samo jedna cinjenica:
Ja se zovem Ivan Simovic, zivim u kg-u, imam 23god i radim 11casova dnevno [citaj-SVAKI DAN] za 100 evrica.Dok dodje kraj meseca da se primi plata ja sam se vec zaduzio platu ipo a ustvari nisam sebi kupio nista [citaj -ustedeo nista].
Pitanje za Vas: koliko Vi ustedite tamo gde vam nevalj, koliko puta dodjete u svoju domovinu, sta vozite, kako se oblacite, kako to da ovde pravite kuce a mi ovde cak radimo vise od vas a ne mozemo da sastavimo kraj s'krajem...??? I najvaznije>>> zasto se ne vratite odmah kada tamo ne valja a ovde je bolje.Nasa stara poslovica kaze:" Ne moze i jare i pare" ko razume znace!!!joj kolko bi moglo o ovome da se pise POZDRAV
 
Kojot:
s_i_m potpuno se slazem sa tobom .

poz.!
Svi znamo da je situacija u SCG ocajna,niko ne kaze da se ne zivi ocajno.Ali ni ovde u inostranstvu se ne zivi sjajno.Elem,radim 14 sati dnevno za 1500$ (can).Stan placam 900$,struja 40$,telefon (redovna mesecna pretplata)40$,mesecna karta za prevoz 100$... i da ti ne pricam koliko je skupa hrana.Sta mislis koliko mi ostane do kraja meseca.Sledeca stvar : degradirali su nas totalno,tako da kao doktor mogu samo da konobarisem za sada jer ce mi trbati 100 godina da nostrifikujem diplomu i polozim dodatne ispite.
 
Elena:
Kojot:
s_i_m potpuno se slazem sa tobom .

poz.!
Svi znamo da je situacija u SCG ocajna,niko ne kaze da se ne zivi ocajno.Ali ni ovde u inostranstvu se ne zivi sjajno.Elem,radim 14 sati dnevno za 1500$ (can).Stan placam 900$,struja 40$,telefon (redovna mesecna pretplata)40$,mesecna karta za prevoz 100$... i da ti ne pricam koliko je skupa hrana.Sta mislis koliko mi ostane do kraja meseca.Sledeca stvar : degradirali su nas totalno,tako da kao doktor mogu samo da konobarisem za sada jer ce mi trbati 100 godina da nostrifikujem diplomu i polozim dodatne ispite.

to sto ti kazes da kao lekar mozes da konobarishes, ja to verujem zato sto licno znam osobe ovde u Australiji koje su cak i polozile sve ispite i preveli diplomu ali jos uvek ne rade.
Stvar je u tome sto englezi ne zele da stvaraju samo sebi konkurenciju na poslu tako da ljudi sa nasih krajeva sa fakultetima i jako cenjenim strukama u nasoj zemlji jako retko rade ikada te poslove vise.
 
jecaAUS:
Elena:
Kojot:
s_i_m potpuno se slazem sa tobom .

poz.!
Svi znamo da je situacija u SCG ocajna,niko ne kaze da se ne zivi ocajno.Ali ni ovde u inostranstvu se ne zivi sjajno.Elem,radim 14 sati dnevno za 1500$ (can).Stan placam 900$,struja 40$,telefon (redovna mesecna pretplata)40$,mesecna karta za prevoz 100$... i da ti ne pricam koliko je skupa hrana.Sta mislis koliko mi ostane do kraja meseca.Sledeca stvar : degradirali su nas totalno,tako da kao doktor mogu samo da konobarisem za sada jer ce mi trbati 100 godina da nostrifikujem diplomu i polozim dodatne ispite.

to sto ti kazes da kao lekar mozes da konobarishes, ja to verujem zato sto licno znam osobe ovde u Australiji koje su cak i polozile sve ispite i preveli diplomu ali jos uvek ne rade.
Stvar je u tome sto englezi ne zele da stvaraju samo sebi konkurenciju na poslu tako da ljudi sa nasih krajeva sa fakultetima i jako cenjenim strukama u nasoj zemlji jako retko rade ikada te poslove vise.
 
Elena:
Kojot:
s_i_m potpuno se slazem sa tobom .

poz.!
Svi znamo da je situacija u SCG ocajna,niko ne kaze da se ne zivi ocajno.Ali ni ovde u inostranstvu se ne zivi sjajno.Elem,radim 14 sati dnevno za 1500$ (can).Stan placam 900$,struja 40$,telefon (redovna mesecna pretplata)40$,mesecna karta za prevoz 100$... i da ti ne pricam koliko je skupa hrana.Sta mislis koliko mi ostane do kraja meseca.Sledeca stvar : degradirali su nas totalno,tako da kao doktor mogu samo da konobarisem za sada jer ce mi trbati 100 godina da nostrifikujem diplomu i polozim dodatne ispite.

Podvlacim da ti IPAK nesto bar ostane.
 
Elena:
Kojot:
s_i_m potpuno se slazem sa tobom .

poz.!
Svi znamo da je situacija u SCG ocajna,niko ne kaze da se ne zivi ocajno.Ali ni ovde u inostranstvu se ne zivi sjajno.Elem,radim 14 sati dnevno za 1500$ (can).Stan placam 900$,struja 40$,telefon (redovna mesecna pretplata)40$,mesecna karta za prevoz 100$... i da ti ne pricam koliko je skupa hrana.Sta mislis koliko mi ostane do kraja meseca.Sledeca stvar : degradirali su nas totalno,tako da kao doktor mogu samo da konobarisem za sada jer ce mi trbati 100 godina da nostrifikujem diplomu i polozim dodatne ispite.
Evo moja struka se placa 80.000-100.000$ godisnje ako ti je toliko tesko ti se udas za mene, a ja ti platim za to. a mozda i ostanemo zajedno kozna. Velike su to pare 100.000$, al ja ****** nemam papire da dodjem. pomognes ti meni pomognem ja tebi.
 
GI:
Elena:
Kojot:
s_i_m potpuno se slazem sa tobom .

poz.!
Svi znamo da je situacija u SCG ocajna,niko ne kaze da se ne zivi ocajno.Ali ni ovde u inostranstvu se ne zivi sjajno.Elem,radim 14 sati dnevno za 1500$ (can).Stan placam 900$,struja 40$,telefon (redovna mesecna pretplata)40$,mesecna karta za prevoz 100$... i da ti ne pricam koliko je skupa hrana.Sta mislis koliko mi ostane do kraja meseca.Sledeca stvar : degradirali su nas totalno,tako da kao doktor mogu samo da konobarisem za sada jer ce mi trbati 100 godina da nostrifikujem diplomu i polozim dodatne ispite.
Evo moja struka se placa 80.000-100.000$ godisnje ako ti je toliko tesko ti se udas za mene, a ja ti platim za to. a mozda i ostanemo zajedno kozna. Velike su to pare 100.000$, al ja * nemam papire da dodjem. pomognes ti meni pomognem ja tebi.
Pitanje za GL
> Ako se sme znati ,sta si ti to zavrsio?
 
Sto ste taki ljudi, nama je super. Zar nam stalno to naši iz inostranstva ne trube.Evo ti 100 dolara i čut! nemoj da se javiš. I njima je tesko,tesko za domovinom, mos misliti doktor a radi kao konobar.Za 15oo dolara. 900 dolara se placa jako lepi stan u americi ako niste znali.Sa obezbedjenjem namesten u lepom delu grada.ETO AKO JE VAMA TOLIKO TESKO AJD DA SADA NAMA MALO BUDE TEŠKO PA DA SE MALO ZAMENIMO.
 
Skoro sam dosao u Australiju i mogu vam reci da je mnogo bolje nego u Srbiji (finansijska situacija), moze dobro da se zaradi. samo problem je odmah naci posao , na gradjevini mozes lako da dobijes posao ali i moras da podmetnes svoja ledja za 20 $ na sat u odnosu na Srbiju gde je cena fizikalca na gradjevini 12.5 evra na dan (8 sati) Vidite razliku .

Mada nije da se U Srbiji nemoze da sastavi kraj sa krajem Ako i tamo hoces da radis mozes da lepo zivis ja sam u srbiji bio kao izbeglica pa sam ziveo ne onako kako bih svi voleli ali zivelo se, cak sami i zavrsio V.P.S. u Novome Sadu tako da nemoze neko reci da je toliko tesko u Srbiji , drugi je problem sto neki nece da rade a zeleli bih da imaju sve.

Mada sve u svemu Bolje je U Australiji !
 
SALE83:
Skoro sam dosao u Australiju i mogu vam reci da je mnogo bolje nego u Srbiji (finansijska situacija), moze dobro da se zaradi. samo problem je odmah naci posao , na gradjevini mozes lako da dobijes posao ali i moras da podmetnes svoja ledja za 20 $ na sat u odnosu na Srbiju gde je cena fizikalca na gradjevini 12.5 evra na dan (8 sati) Vidite razliku .

Mada nije da se U Srbiji nemoze da sastavi kraj sa krajem Ako i tamo hoces da radis mozes da lepo zivis ja sam u srbiji bio kao izbeglica pa sam ziveo ne onako kako bih svi voleli ali zivelo se, cak sami i zavrsio V.P.S. u Novome Sadu tako da nemoze neko reci da je toliko tesko u Srbiji , drugi je problem sto neki nece da rade a zeleli bih da imaju sve.

Mada sve u svemu Bolje je U Australiji !

Samo naglasavam da je mnogo bolje za ziveti i za zaraditi u Australiji nego u Srbiji.

Ali Srbija je Sriija i nesmemo da zaboravimo svoje poreklo.
 
Ja bih pokusao da objasnim ovom narodu sto ovo cita da samo oni koji su neradnici i djabalebarosi hoce da se vrate u Srbiju.Svako ko je malo vredan i hoce da radi ima mogucnosti.A ko je iz australije zna da tim neradnicima nista nefali ovde samo pobesne jer im drzava sve daje IAKO NERADE.
 

Back
Top