Prepotencija i beznadje
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Prepotencija i beznadje

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2451

Podrazumevano Prepotencija i beznadje

Citajuci stampu, prateci razne forume, razgovarajuci sa prijateljima iz Srbije primetio sam jednu vrlo cudnu pojavu kod maldih danas u Srbiji: neobicnu prepotenciju (koja se granici sa bezobrazlukom) kada sa drugima razgovaraju, nizak nivo obrazovanja, nepostovanje bilo kakvih autoriteta i silno beznadje, potistenost pa i strah kada stvari krenu nezeljenim tokom....

Ne vidim razloga za takvo ponasanje, niti je prepotencija koristan saveznik, niti ima razloga za beznadje...

"DANAS JE ONO SUTRA STO ME JE BRINULO JUCE"

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Podrazumevano Re: Prepotencija i beznadje

Pa politika je skakljiva rabota i uvek je delila ljude. Strasti su tu ponekad jace i od tebe samog. Ima konstruktivnih i obrazovanih sagovornika, ali oni su u manjini. Dosta ima spamera, laznih nikova, likova kojima je jedini cilj provokacija i vredjanje. Ima doduse i onih ljudi koji cisto doju tu i prozbore po koju sitnu rec cisto da i oni nesto kazu, ali takvi ne ometaju diskusiju i malo ih je.
    Prepotencija ti se na pdf politika moze vise tumaciti kao neka vrsta potrebe za dokazivanjem licnog ega, problem naravno nastaje kad isti treba odbraniti. Ali dobar je pdf, popravio se dosta kakav je bio nekad. Vise je dijaloga i ohrabrujucih reci, valjda nas je vreme nateralo.
    Radi ono u cemu si dobar, a ne ono za mislis da si dobar

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2451

Citat Original postavio wujaymarkoff Pogledaj poruku
    Pa politika je skakljiva rabota i uvek je delila ljude. Strasti su tu ponekad jace i od tebe samog. Ima konstruktivnih i obrazovanih sagovornika, ali oni su u manjini. Dosta ima spamera, laznih nikova, likova kojima je jedini cilj provokacija i vredjanje. Ima doduse i onih ljudi koji cisto doju tu i prozbore po koju sitnu rec cisto da i oni nesto kazu, ali takvi ne ometaju diskusiju i malo ih je.
    Prepotencija ti se na pdf politika moze vise tumaciti kao neka vrsta potrebe za dokazivanjem licnog ega, problem naravno nastaje kad isti treba odbraniti. Ali dobar je pdf, popravio se dosta kakav je bio nekad. Vise je dijaloga i ohrabrujucih reci, valjda nas je vreme nateralo.

Potpuno ste u pravu.

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Citat Original postavio Blajbinger Pogledaj poruku
    Citajuci stampu, prateci razne forume, razgovarajuci sa prijateljima iz Srbije primetio sam jednu vrlo cudnu pojavu kod maldih danas u Srbiji: neobicnu prepotenciju (koja se granici sa bezobrazlukom) kada sa drugima razgovaraju, nizak nivo obrazovanja, nepostovanje bilo kakvih autoriteta i silno beznadje, potistenost pa i strah kada stvari krenu nezeljenim tokom....

Ne vidim razloga za takvo ponasanje, niti je prepotencija koristan saveznik, niti ima razloga za beznadje...

"DANAS JE ONO SUTRA STO ME JE BRINULO JUCE"
    To je stvar vaspitanja... Ne treba generalizovati.

A što se beznađa tiče, to ni meni nije jasno, a eto, mlad sam...

To beznađe je dovelo do neverovatne lenjosti kod mnogih mladih.

U tom smislu ima jedna dobra fora:

"Današnji mladi su kao ona stvar kod starca - Dugo nema posla, a kad mu nađeš posao, neće da radi"

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2451

Citat Original postavio Appel Pogledaj poruku
    To je stvar vaspitanja... Ne treba generalizovati.

A što se beznađa tiče, to ni meni nije jasno, a eto, mlad sam...

To beznađe je dovelo do neverovatne lenjosti kod mnogih mladih.

U tom smislu ima jedna dobra fora:

"Današnji mladi su kao ona stvar kod starca - Dugo nema posla, a kad mu nađeš posao, neće da radi"
    Naravno da se ne moze generalisati...

Treba biti optimista...

Tu apatiju ubacuju SVESNO neprijatelji Srba i Srbije.

U Juznoj Americi recimo, u barijima (favelama) zive ljudi koji imaju kucu od kartona ili lima, jedan televizor, jedan frizider i viseci krevet u kome spavaju i ZIVE SRECNO, pevaju i igraju.....A jedu svaku dan samo kukuruzne hlebcice....

I imaju NAJMANJI PROCENAT samoubistava na svetu!

Na njih Srbi treba da pogledaju.

Aktivan član Sanja08 (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio Blajbinger Pogledaj poruku
    Naravno da se ne moze generalisati...

Treba biti optimista...

Tu apatiju ubacuju SVESNO neprijatelji Srba i Srbije.

U Juznoj Americi recimo, u barijima (favelama) zive ljudi koji imaju kucu od kartona ili lima, jedan televizor, jedan frizider i viseci krevet u kome spavaju i ZIVE SRECNO, pevaju i igraju.....A jedu svaku dan samo kukuruzne hlebcice....

I imaju NAJMANJI PROCENAT samoubistava na svetu!

Na njih Srbi treba da pogledaju.
    Niko svestan u ovoj zemlji nema životni san da živi u kartonskoj kutiji, niti da žmuri pred sopstvenom stvarnošću i peva. Taj savet bi koristio našim političarima koji su celu zemlju, i mlado i staro, doveli u beznadje pa da oni svoje vile zamene kartonskim kutijama i tu podižu svoju decu. Njima je potrebno da osete STVARNOST koju su svih ovih godina krojili zarad svog bogaćenja i bestidnog trabunjanja koje se sada svelo na to da im treba obezbediti lap topove kod kuće. Postoji predlog da bi bilo bolje da od kuće vode politiku i tako ćemo imati još parazita u državnom vrhu koji će kuckati na lap topovima iz svojih dzipova, iz kreveta, iz wc-a. Kako objasniti sve što su te sede glave uradile do sad i sve ono što nameravaju da urade sa nama? Njima nema leka. Kako da se mi zaštitimo od bolesnih, gramzivih umova koji odlučuju o našim životima?
    "Nijedan put nije neprohodan za vrlinu."

Slične teme

1. Beznadje i budjenje...
    Autor LBarbara u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 27.02.2009., 10:01

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •