Kriminalisticko-policijska Akademija

Jel mi neko moze reci sta se sve radi na БМС-u ?
-Skok u dalj, 215
-skok u vis 45 (preskacemo nesto il.... ? )
-trcanje na 2550 metara (12 min je minimalno il ? )
-"Тест грчења и пружања" Sta je to ? :D max 9 gresaka o.O ....
-Број склекова урађених за 10 секунди, treba 9 (uskih il sirokih)
-Сила мишића прегибача прстију шаке, Sta podrazumevaju pod time ?
Сила опружача леђно- слабинске мускулатуре, Sta, takodje podrazumevaju sa tim ? :D
I ako neko moze da kaze kakvi ce biti "psiholoski testovi" Dal ima neko neki savet da bi ih sto bolje uradili ? :D
 
Занима ме шта се све полаже на пријемном, конкретно за основне струковне студије криминалистике. Да ли је тешко упасти (мислим због веза и везица) и уопште каква су питања на тестовима? Да ли је на српском потребно, поред граматике, познавати и књижевност? И шта сам у ствари после академије, односно које радно место би ми следовало?
 
MOLIM ZA POMOC !!! Zelim da upisem KPA, ali imam jedan problem. Nadam se da sa prosekom 3.9, 4.0, 3.4, 3.5 mogu da konkurisem za KPA. Lekarski mi nije problem jer sam prosao lekarski kada sam isao na preglede za vojnu gimnaziju. Fizicka sprema mi je najmanji problem, treniram fudbal vec 10 godina u Borcu, tako da mi kuperov test nije problem, kao ni ostale vezbe. Problem zbog koga molim da mi neko pomogne je to sto sam jednom privodjen zbog toga sto sam na utakmici pokusao da unesem stob(baklja koja treperi), nisam uspeo i priveli su me, dao sam izjavu kod sudije za prekrsaje. Ubedio sudiju da to nije opasna naprava i oslobodjen sam presude i u presudi pise ".....oslobodjen je presude, jer delo za koji se tereti po propisu nije prekrsaj. ". Dali imam srece zbog oslobadjajuce presude i mogu da konkurisem za KPA ili mogu samo da odustanem. Hvala unapred. :) :)
 
MOLIM ZA POMOC !!! Zelim da upisem KPA, ali imam jedan problem. Nadam se da sa prosekom 3.9, 4.0, 3.4, 3.5 mogu da konkurisem za KPA. Lekarski mi nije problem jer sam prosao lekarski kada sam isao na preglede za vojnu gimnaziju. Fizicka sprema mi je najmanji problem, treniram fudbal vec 10 godina u Borcu, tako da mi kuperov test nije problem, kao ni ostale vezbe. Problem zbog koga molim da mi neko pomogne je to sto sam jednom privodjen zbog toga sto sam na utakmici pokusao da unesem stob(baklja koja treperi), nisam uspeo i priveli su me, dao sam izjavu kod sudije za prekrsaje. Ubedio sudiju da to nije opasna naprava i oslobodjen sam presude i u presudi pise ".....oslobodjen je presude, jer delo za koji se tereti po propisu nije prekrsaj. ". Dali imam srece zbog oslobadjajuce presude i mogu da konkurisem za KPA ili mogu samo da odustanem. Hvala unapred. :) :)
Jel imas neku vezu u policiji? Jako mali procenat ljudi bez veze upise, prodju godine u kojima niti jedan covek bez veze nije mogao da upise... To je najveci problem.
Odradi prijemni odlicno i imas sansu, ali tu baklju ce ti sigurno iskoristiti za diskvalifikaciju ako nemas vezu.
 
Trebas da upises ono sto te najvise privlaci :P moja sestra ide u kriminalisticko policijsku akademiju i kaze da joj je najteze bilo polaganje bаzično-motoričkih sposobnosti posto ona i nije neki sportista....skolovanje je jako zanimljivo,jako su dobri profesori mada ima vise da se uci nego sto je ona mislila al dobro....ti probaj da upises pa sta bude bude :P nadam se da sam ti bar malo pomogla :)
 
Moja sestra ide u kriminalisticko policijku akademiju kaze da je skolovanje jako zabavno takodje i profesori, ima vise teorije nego sto je ocekivala al dobro...na prijemnom je najteze bilo polaganje bаzično-motoričkih sposobnosti ali ako si sportista to ti i nece biti veliki problem
 
Hajde da ponovim pitanje, nadam se da ce neko odgovoriti. :D Planiram da upisem MASTER na KPA (da ne dodje do zabune), pa me interesuje kakav je prijemni, da li se polaze usmeno ili pismeno,ako je pismeno da li je u vidu testa ili je esejskog tipa. Ako neko zna nekoga ko je upisao master studije tamo (kriminalistika) , neka se javi. :D
 
Htela bih da upisem KPA ali imam diptriju -3,5 ,zna li neko kolika je najveca dozovljena diptrija ?Hvala u napred.

Mislim da je zadovoljavajuća dioptrija +-1.

Takođe pre konkursa morate da ispunite odgovarajuće fizičke norme, za muškarce je 170+cm visina i težina (170-100=70kg tj 10kg gore ili dole)
Naravno zdravi, prava kičma, zdravi zubi, sluh..

Postoje 4 smera na KPA.

Akademske: Infromatika, Forenzika i Kriminalistika i Strukovne: Kriminalistika

Razlika između Aka Krimi i Struk Krimi je što su prve u trajanju od 4 godine, a druge 3 godine. I naravno u nekoliko ispita.
Ukoliko završite akademiju, posao nećete dobiti.
Vaš naziv ukoliko završite jedno od tih smerova je:
Kriminalistika: diplomirani kriminalista/dipl strukovni kriminalista
Informatika: dipl informatičar
Forenzika: dipl forenzičar

Prijemni za kriminalistiku za strukovne i akademske je isti, i svako ko pokušava neka konkuriše na oba smera!
Srpski jezik i književnost, radi se na kompjuteru dobijete odmah broj bodova.
Opšta informisanost, isto.
Fizičko: kuper, slekovi za 10 min, trbušnjaci.. ugl imate na youtube. Rezulate dobijete nakon svih vežbi.
Za upis vam je neophodno otrpilike 72+ boda (AKADEMSKE) ili 67+ (STRUK) to vam je za samofinasirajuće.. u elitno društvo vam treba dosta..

Prijemni za informatiku i forenziku
Infos: Opšta informisanost i test iz informatike i iz matematike, rez dobijete po završetku
Forenzika: Matematika, Hemija, i opšta isto kao i gore.

Pre samog prijemnog je lekarski, potom psihotest koji se radi na kompjuteru, nakon toga idete na razgovor sa psihologom. Shvatite to ozbiljno, dosta kandidata tu otpadne.
 
Pozdrav ljudi,u planu mi je da ove god. konkurisem na kpa posto mi je to zelja ali imam dva pitanja:
1.posto znam da se prilikom konkurisanja trazi djacka knjizica i ocene sa polugodista da li ce biti problem to sto sam imao po jednu dve jedinice na polugodistu.
2.da li posle zavrsene kpa mogu da se selim i radim u inostranstvu.
Molim vas da mi sto pre odgovorite posto mi je veoma bitno.
Hvala unapred.
 

Back
Top