Ide povecavanje PDV-a

Tihi ga je najavljivao već deset puta pa nisu povećali. Tako će biti i sada :ok:

Da si procitala makar prvu recenicu teksta videla bi da ga ne najavljuje Tihi vec guverner Jelasic: "Beograd -- Guverner NBS Radovan Jelašić kaže da je moguće povećanje PDV-a na 19 odsto, ako mere Vlade Srbije ne daju očekivani efekat."
A sve to prenosi B92.
Ali naravno, mnogo je lakse lupiti nesto napamet iako nemas blage veze o cemu se diskutuje.
 
Pročitala sam ceo tekst još juče, dragi moj :) Ako neko nema blage veze tu možeš samo ti da se prepoznaš, ja nikako.

Guverner kaže AKO mere ne daju rezultat - a daće ;) Samo što neki ovde vole da od muve prave magarca i dižu frku oko podizanja PDV-a na svake dve nedelje iako to realno nije nikome u planu za sada već samo AKO nešto ne uspe ;)

Pritom je guverner rekao 19% a kolega Tihi odmah umislio da 19 znači 25 :lol:
 
Dobro, mislim da za 1% ne treba toliko dramiti, ali da je nepotrebno, jeste...

Nije povecanje za 1, nego za 5.56 procenata. 1 posto na 18 je toliko. Mislim toliko ce se povecati budzetski prihodi pri nepromenjenom nivou poreskog obuhvata.
E sad koliko ce se cene promeniti videcemo. Ne mora znaciti da ce se cene povecati ili smanjiti. Povecanje poreza na promet ili kako se kod nas to zove PDV obicno destimulise potrosnju pa su najcesce trgovci prinudjeni da cene ostave na istom nivou pa cak da ih smanje. Medjutim posto kod nas nema konkurancije u toj grani, mozete se ocekivati drasticno povecanje cena na malo.
 
9 година деструктивне либералне политике дефицита и задуживања и сад се ваде као цигани на 1 % ПДВ, 1% акцизе на цигаре, 2 динара на литар горива ... :lol:

То је све свињарија, за стоку је потребан само тотални банкрот, што убрзо следи
 
Poslednja izmena:
pa posto sa 19% posto PDV-a nece moci da napune sve rupe ocekuj da se isti digne na 20-25%

Vec sam ti rekao da to nije realno da urade. Ma koliko lose vodili ekonomsku politiku ne verujem da ce ici toliko. Postoje brojni nacini da se javni prihodi povecaju, nije samo pdv jedini, mada cini njegovu najzamasniju stavku.
Rebalans rebalansa budzeta koji se moze ocekivati tamo u poslednjem kvartalu podrazumevace goru stvar od toga, najverovatnije prinudnu privatizaciju nekog drzavnog preduzeca, skoro izgledno Telekoma.
 

Back
Top