Štrajk glađu - odsečen prst ...

Evo muka mi je koji god link dnevnih novina da otvorim. Bolesno BRE!
furious.gif
Nemasanse da je normalan koliko god se zalagao za to za sta se zalaze.

FUJ!
 
Danas sam gledao lika , negde u nekoj fabrici.......clan sindikata, sta li je.......odsekao sebi prst i pojeo, u znak protesta........:dash:

Kazu da ce svaki dan po jedan strajkac da sebi pojede prst, pa dok traje...........:roll:

Malo je zavladalo ludilo ??........ili mi se cini??:think:

Трагедија и црно да црње бити не може докле је ова власт довела народ. Ја сам ужаснут овом количином изгубљености и избезумљености народа и безизлаза. Ето успешног "резултата" транзиције и приближавања јЕвропској унији...
 
Danas sam gledao lika , negde u nekoj fabrici.......clan sindikata, sta li je.......odsekao sebi prst i pojeo, u znak protesta........:dash:

Kazu da ce svaki dan po jedan strajkac da sebi pojede prst, pa dok traje...........:roll:

Malo je zavladalo ludilo ??........ili mi se cini??:think:

Колико год теби (а и мени) самосакаћење једног очајника у једној од текстилних фабрика у Новом Пазару изгледало сулудо,

циљ је постигнут !!!

У року од пола сата сјатиле се и Телевизије, новинари ...
Омбудсмани (како то "Српски" звучи), Председници општине ...

Размисли о поводу мало ...
Очајницима је "фирма" дужна плате, доприносе још од 1993 ...
Све су покушали и нико ни да зукне ...

Занима шта им је Расим Љајић - "Српска мајка" кога сви овде толико хвалите,
обећао само да би гласали за њега на претходним изборима ...
Шта им је обећао Тадић ???

И када су схватили да су опет, по ко зна који пут, преварени покушавају једино могуће да би скренули пажњу на своју муку ...

Не оправдам поступак,
али и не осуђујем јадника који је себе осакатио ...

Осуђујем поступање, односно не поступање Власти,
која је дозволила да до овога уопште дође ...

И очекујем да ће сада доћи до истих
или чак и горих примера скретања пажње ...
 
Ja mislim da on ipak nije zdrav :neutral:

Ja mislim da je covek ocajan ! Ko bi cuo za tu masu ljudi koji danima strajkuju ,godinama nemaju plate , neznaju vise ni ko im je gazda niti sta ce dalje ..a racuni i usta gladna cekaju. U afektu otsekao prst i ipak su se udostojili da bar cuju za tu grupu beznadeznih ljudi.Bolje je uradio nego onaj ocajnik u Boru kad se sam bacio u jamu sa neplacenim racuonom za struju. Zbrinut je medicnski i to mu je ,nije nazalost ni prvi ni poslednji.
 
Evo muka mi je koji god link dnevnih novina da otvorim. Bolesno BRE!
furious.gif
Nemasanse da je normalan koliko god se zalagao za to za sta se zalaze.

FUJ!

Ja mislim da on ipak nije zdrav :neutral:

Пааа није, али узрок је пресудан.:confused:

Радничка класа , у Србији, врло брзо неће имати шта да једе.

АЛИ, и даље им не пада на памет да се врате на своја имања да обрађују земљу.

Па нек' једу и секу своје прсте.

Никог више не жалим.

Ко се након Милошевића није опаметио, неће никад.


И то све захваљујући социјално одговорним владама од Милошевића до данас.

Реално, сад се тек виде Милошевићеве грешке које су у односу на грешке ових минорне.
Данашњњи политичари не би могли Милошевићу ципеле да бришу да је остао жив.

п.с. бејах жестоки противник Милошевићевог режима.
 
Poslednja izmena:
Ovo je SRAMOTA za Srbiju


Удружење текстилних радника Новог Пазара ступило у штрајк глађу, а њихов председник Зоран Булатовић одсекао је себи прст у знак протеста због небриге државе.

Председник Удружења текстилних радника у Новом Пазару Зоран Булатовић, који предводи штрајк текстилаца у Новом Пазару, одсекао је себи прст у знак протеста због, како каже, небриге државе према радницима у том региону који гладују.

Булатовић је најпре одбио лекарску помоћ, али је на интервенцију градоначелника Новог Пазара Мирсад Ђерлека пристао на захват у Здравственом центру где му је пришивен део малог прста.

Излазећи у пратњи градоначелника из просторије у којој бораве остали штрајкачи глађу, Булатовић је рекао да су сви они "спремни да поједу своје прсте".

"Док нам држава не испуни захтеве, сећи ћемо један по један прст и тако се хранити, јер другог излаза немамо. Нисам хтео да дозволим да прсте данас секу самохране мајке и жене, као ни радници из Сјенице и Тутина, ја сам то урадио, сматрајући себе у овом тренутку најздравијом особом", рекао је Булатовић.

Градоначелник је рекао да је "контактирао Владу Србије", како би се овај проблем решио заједничким напорима.

"Покушавам да убедим раднике да престану са штрајком глађу", истакао је Ђерлек подсетивши да је подржављење Текстилног комбината "Рашка" у току.

Удружење текстилних радника Новог Пазара ступило је у штрајк глађу јуче, а у писму упућеном премијеру Мирку Цветковићу и министрима економије и регионалног развоја Млађану Динкићу и правде Снежани Маловић они траже исплату заосталих зарада за период од 1993. године до престанка радног односа по основу Споразума о социјалном програму.

Тражи се и да Министарство економије хитно заврши започету конверзију дугова Холдинг компаније "Рашка" и "повезивање" радног стажа докупом за раднике којима недостаје до пет година за превремени одлазак у пензију.

Текстилни комбинат "Рашка" налази се међу 11 предузећа у Србији која ће, како је најављено, бити подржављена.

Некада је у Новом Пазару и погонима у Сјеници и Тутину радило око четири хиљаде радника, а сада само у матичном погону у Новом Пазару ради једва стотинак.


evo sta su nam donele evroatlanske integracije
 
Пааа није, али узрок је пресудан.:confused:

Радничка класа , у Србији, врло брзо неће имати шта да једе.

АЛИ, и даље им не пада на памет да се врате на своја имања да обрађују земљу.

Па нек' једу и секу своје прсте.

Никог више не жалим.

Ко се након Милошевића није опаметио, неће никад.

И шта да раде на "селу" ...
Рало и волови, произведи колико можеш и бар ниси гладан ...
Знаш ли да је у селима паника кад почне сеча струје због неплаћених рачуна ...
По пола села искључе ...

И кад нешто произведу, коме да продају и по којој цени ...

:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:
 
И шта да раде на "селу" ...
Рало и волови, произведи колико можеш и бар ниси гладан ...
Знаш ли да је у селима паника кад почне сеча струје због неплаћених рачуна ...
По пола села искључе ...

И кад нешто произведу, коме да продају и по којој цени ...

:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:
Ма која продаја, какви бакрачи?

Они ће то морати да ураде, принудиће их глад.
Зар не видиш да је већ сад 2/3 радничке класе гладно?!

Биће на селу и радиће на својим њивама за пуко преживљавање.
 
Danas sam gledao lika , negde u nekoj fabrici.......clan sindikata, sta li je.......odsekao sebi prst i pojeo, u znak protesta........:dash:

Kazu da ce svaki dan po jedan strajkac da sebi pojede prst, pa dok traje...........:roll:

Malo je zavladalo ludilo ??........ili mi se cini??:think:

Taj čovek je definitivno zreo za psihijatriju, bez obzira na razloge zbog kojih je to učinio.

Ono što meni svakako upada u oči su definitivno komentari radnika...

Mi gladujemo, a Beograd prstom nije mrdnuo...

Beograd ne interesuje siromaštvo drugih sredina...

Dakle, pitam se, nije li ovo samo jedna od epizoda u melodrami zvanoj beogradizacija Srbije?
 
Ovo je SRAMOTA za Srbiju


Удружење текстилних радника Новог Пазара ступило у штрајк глађу, а њихов председник Зоран Булатовић одсекао је себи прст у знак протеста због небриге државе.
evo sta su nam donele evroatlanske integracije

koga briga sto je ludak sebi odsekao prst.
to nema veze sa evrointegracijama nego sa poremecenoscu jednog coveka,
i drugi su umirali od gladi i sto je jos gore ginula su im deca devedestih, pa nisu sekli sebi delove tela.
znaci pravac ustanova za psihijatrijsko lecenje.
 
Poslednja izmena:
Ма која продаја, какви бакрачи?

Они ће то морати да ураде, принудиће их глад.
Зар не видиш да је већ сад 2/3 радничке класе гладно?!

Биће на селу и радиће на својим њивама за пуко преживљавање.


Back to the Future. :confused:
 
Пааа није, али узрок је пресудан.:confused:

Радничка класа , у Србији, врло брзо неће имати шта да једе.

АЛИ, и даље им не пада на памет да се врате на своја имања да обрађују земљу.

Па нек' једу и секу своје прсте.

Никог више не жалим.

Ко се након Милошевића није опаметио, неће никад.


И то све захваљујући социјално одговорним владама од Милошевића до данас.

Реално, сад се тек виде Милошевићеве грешке које су у односу на грешке ових минорне.
Данашњњи политичари не би могли Милошевићу ципеле да бришу да је остао жив.


п.с. бејах жестоки противник Милошевићевог режима.

Uz sve teškoće, ratove u okruženju, izbeglice, sankcije,.....pa na kraju i bombardovanje, niko tada nije sebi sekao prste zbog gladi.
Ovi "eksperti" nakon 2000-te doveli su nas do dna.
 

Back
Top