OUIJI BOARD

Mirko_212

Elita
Poruka
15.178
Nemam licno iskustvo sa tim magicnim plocama,kako ih neki nazivaju.Pricala mi je jedna prijateljica da su oni kao klinci okrenuli casu na stolu i pokusavali da stupe u kontakt sa ,kako ona kaze,duhovima.Medjutim kad je casa pocela da se pomera sa stola,poplasili su se i razbezali.Citajuci knjigu Paralelni svet od Benedikta opet sam se setio tog razgovora.Zanima me vase misljenje,i da li je mozda neko imao licnog iskustva sa tim?!
 
Interesantna je stvar sa viskom...tj kontrolom viska.
Stvar je pocela kao zezanje u firmi dok smo cekali da zbrisemo pre vremena...Covek donese par mesinganih, recimo visaka i mi ono kao, ma daaaj sta nas lozis...Covek strpljivo objasni da svako od nas ima odredjenu bio energiju i da moze pomerati visak. Da preskocim nepotrebno, na moje veliko iznenadjenje, kroz par sati sam zaista ovladao vestinom pomeranja viska.
Koja je to "sila", kako je ona interaktivna sa covekom, kako se ona moze upotrebiti, koji su dobri a koji stetni efekti...?
Hocu da kazem, da sam licno na svojoj kozi osetio magiju pomeranja viska. Visak ili casa, nebitno ali ima tu nesto. Daljle nisam napredovao ili nisam smeo, ali ja cu prvi priznati da su to cudne rabote...Sad Vi...
 
Interesantna je stvar sa viskom...tj kontrolom viska.
Stvar je pocela kao zezanje u firmi dok smo cekali da zbrisemo pre vremena...Covek donese par mesinganih, recimo visaka i mi ono kao, ma daaaj sta nas lozis...Covek strpljivo objasni da svako od nas ima odredjenu bio energiju i da moze pomerati visak. Da preskocim nepotrebno, na moje veliko iznenadjenje, kroz par sati sam zaista ovladao vestinom pomeranja viska.
Koja je to "sila", kako je ona interaktivna sa covekom, kako se ona moze upotrebiti, koji su dobri a koji stetni efekti...?
Hocu da kazem, da sam licno na svojoj kozi osetio magiju pomeranja viska. Visak ili casa, nebitno ali ima tu nesto. Daljle nisam napredovao ili nisam smeo, ali ja cu prvi priznati da su to cudne rabote...Sad Vi...

Ma mi mnogo malo znamo o tim nematerijalnim stvarima.Procitao sam pre otprilike godinu dana sledece,parafraziracu:Okupila se grupa naucnika sa ciljem da naprave eksperiment vezan za "onostrano".I sta se desilo:Uspeli su da stupe u kontakt sa nekim "duhom" koji je na njihov zahtev pomerao sto,dizo ga u visinu da lebdi i slicne stvari.Sve je to snimano.Izgubili su kontakt kad je jedan od naucnika povikao:Ti ne postojis,ili nesto slicno tome.Ali sta je bitno.Nepobitno je utvrdjeno da je kontakt uspostavljen i da se sto setao po prostoriji,lebdeo...Aj sad budi pametan.Sve snimljeno,nema montaze.:think:
 
Covekova unutrasnja energija....Ovaj forum okuplja i neke face koje preterano reaguju ili bez rezervno veruju u sve plasirano. Medjutim, seo sam na d..e kad videh da vrlo ozbiljni ljudi, Ruski specnaz (komandosi) koristi CHI energiju u borbenim vestinama. Ljudi to shvataju sasvim ozbiljno i razvijaju tehniku. Znaci vrhunski profesionalci, strucnjaci, genijalci...koriste vrlo uspesno nama nepoznatu unutrasnju energiju...Sad za ostalo, nisam siguran da zelim da znam. Komunikacija sa onostranim, malo me frka.:lol:
 
A man


Ruski specijalci, buzdovani... za tebe su genijalci. :lol: :super:

A-ha, upotrebio si zanimljivu rec - buzdovan.
Nesvesno poredjenje je, verovatno, iz tvog iskustva sa domacom policijom. Mislim, termin Buzdovan, se kod nas odnosi na organe "izvrsne vlasti". Iznad njih je jos i formulacija sudstva i vrhovne vlasti, tj. vlada itd, bla, bla..
To su vec skolovani ljudi koji, ma kakvi bili ( ! ) dogurali su mnogo dalje od obicne raje. Sad su nam na grbaci i jako lepo zive. E, oni zasluzuju naziv "genijalci".
Kad se takvi ljudi, profesionalci, zauzmu za nesto, to nije bez osnova. O tome sam pisao. A ovi marginalci, batinasi, produzena ruka vlasti, to me ne interesuje. Oni su hardwer. Mene zanima softwer, slikovito...
Medjutim, dao sam i jedan jako lep primer, kako se pise o granicnim oblastima nauke, misterija, recimo.
Znaci zadrzao sam pricu u koliko-toliko ovozemaljskim okvirima, bez alien uticaja ili uplitanja previse hipotetickih pojmova poput obavezne Atlantide, Delfina, itd.
Dao sam sansu i neistrazenim oblastima, ali i izneo licna iskustva, koja mogu i da potvrdim i iza kojih stojim. Nisam ni ja tolika babaroga. Drugo, i kolega je lepo izneo i pokrenuo temu. Barata nekim informacijama, uvazava ih, ali istovremeno bi da sazna i nesto vise iz drugog ugla. Ako bude argumentovano , verovatno ce i to uvaziti. Stvorice neku novu sliku...
Pozz!

P.S. Ne zaboravi, imao si i ti svetlih trenutaka, a ja ( cak ovakav kakvim me dozivljavas ) nisam propustio da te pohvalim. Neka je to bilo nesto nevazno, ali pokazao si malo duha...
 
Jako sam kritican prema ovakvim temama,ali ne mogu da budem "buzdovan" pa da negiram neke ocigledne stvari.Zanimaju me misljenja i iskustva drugih ljudi.Samo nemojte da se pozivate na Bibliju,kuran..Covek je izneo konkretan primer sa viskom,ja sam licno citao iskustvo grupe naucnika.Mozda neko ima i licno iskustvo.izvolite.Nema razloga da se bilo ko vredja.
 
Ma mi mnogo malo znamo o tim nematerijalnim stvarima.Procitao sam pre otprilike godinu dana sledece,parafraziracu:Okupila se grupa naucnika sa ciljem da naprave eksperiment vezan za "onostrano".I sta se desilo:Uspeli su da stupe u kontakt sa nekim "duhom" koji je na njihov zahtev pomerao sto,dizo ga u visinu da lebdi i slicne stvari.Sve je to snimano.Izgubili su kontakt kad je jedan od naucnika povikao:Ti ne postojis,ili nesto slicno tome.Ali sta je bitno.Nepobitno je utvrdjeno da je kontakt uspostavljen i da se sto setao po prostoriji,lebdeo...Aj sad budi pametan.Sve snimljeno,nema montaze.:think:
Nema na You Tube-u:rtfm: Znaci nije se ni dogodilo:hvala:
Uostalom koji to naucnici, iz koje oblasti (mogu biti i magistri harmonike), u kojoj drzavi, u koje svrhe? Cisto sumnjam da ih neko tek tako placa da mlate praznu slamu.
 
Nema na You Tube-u:rtfm: Znaci nije se ni dogodilo:hvala:
Uostalom koji to naucnici, iz koje oblasti (mogu biti i magistri harmonike), u kojoj drzavi, u koje svrhe? Cisto sumnjam da ih neko tek tako placa da mlate praznu slamu.

Taj clanak sam procitao u nekom od listova na srpskom jeziku i to u zadnjih godinu dana.Toliko se secam,dosta konkretan clanak.Da nisam citao Benediktov Paralelni svet ne bih to ni registrovao,bas me briga sta tamo neka grupa naucnika radi sa vampirima.:)) Ozbiljno,ne secam se tacno gde sam citao,ali sam ja procitao,nisam to cuo od nekoga pa da prenosim.Nemam bas ni jedan razlog da nekoga ili nesto reklamiram,ne vidim sta?! Meni je bilo zanimljivo pa sam to zapamtio,nezahvalni mozak pamti svasta,najmanje ono sto je potrebno.:dash::dash::dash:
 
Poslednja izmena:
Ideja tih naucnika je bila da oni "konacno" utvrde eventualno postojanje,ili ne postojanje,"onostranog".Sto se novca tice,nije im bio potreban,ulozili su samo svoje vreme,na sta da trose novac?!Nauka zivi za slavu,nema bas puno bogatih naucnika.Na zalost!
 
Ljudi koji se ozbiljno bave naucnim radom dobijaju novac za svoja istrazivanja, inace ih ne bi ni mogli sprovoditi. U suprotnom slucaj koji si spomenuo je pokus u kucnoj radinosti koji se tesko moze uzeti za ozbiljno.
 
Ljudi koji se ozbiljno bave naucnim radom dobijaju novac za svoja istrazivanja, inace ih ne bi ni mogli sprovoditi. U suprotnom slucaj koji si spomenuo je pokus u kucnoj radinosti koji se tesko moze uzeti za ozbiljno.

A gde da pokusaju sa tim eksperimentom? U podmornici,avionu...Taj eksperiment ne zahteva nikakav novac! Pokusacu da nadjem gde sam procitao,nema se vremena sada,ne vredi.
 
A gde da pokusaju sa tim eksperimentom? U podmornici,avionu...Taj eksperiment ne zahteva nikakav novac! Pokusacu da nadjem gde sam procitao,nema se vremena sada,ne vredi.

Da, a nisi uračunao ako neko skrene prilikom kontaktiranja, pa posle celog života moraju da mu plaćaju mesto u Lazi.... :rtfm:

Zato moraju da plate neko zamorče...
 
Evo teme "putovanje kroz vreme",primer iz iste knjige.Ovim tablama,naslov teme je po njima,se komunicira sa onostranim,mi ih zovemo "vampiri" ili "duhovi".Nezgodna tema,ali ni malo bezazlena i neozbiljna.:think:
 
Evo, ja postavio pitanje na srpskom, cak... "hoce li biti plata danas?" a odgovor "Maglovita buducnost", sto sam shvatio kao "ne, ali sutra mozda", sto odgovara istini. :D
 
sellboardpicouij.jpg


Jeste li je ikad koristili? :)
 
Ovo je zanimljivo...

Priča sa mrtvima: Opasnost ili igra?

Pored velikog broja ljudi koji veruju da ima istine u Vidži tabli (Ouija Board) , sve više je onih koji su neodlučni u tome da li veruju ili ne.

19352548154bcedc43e714b916787179_orig.jpg


Vidži tabla je ,,duhovni medijum“ za koji se smatra da komunicira sa mrtvima. Napravljena je od drveta sa urezanim slovima, brojevima i rečima DA, NE, MOŽDA, i ima strelicu (plančetu) koja se kreće po tabli i tako daje odgovore.

Kako se koristi?

Učesnici se postave u krug tako da u centralnom delu bude tabla. Svi prisutni stave prst na strelicu i seansa počinje. Redom postavljaju pitanja na koja strelica odgovara slovo po slovo, krećući se po tabli, tako formirajući reči. Ako biste postavili pitanje: ,,Koja glumica konstantno usvaja decu?“, strelica bi se kretala od slova do slova i pokazivala bi A-N-Đ-E-L-I-N-A-Dž-O-L-I. Ako biste postavili pitanje na koje je moguć odgovor sa DA ili NE, strelica bi se tako i pomerila. Postoji više verzija Vidži table, ali sve one zajedno imaju jednu svrhu - komuniciranje sa duhovima.

Da li je ona stvarno toliko moćna?

Ljudski um je svakako najčudnija stvar na svetu. Može raditi nebrojeno mnogo stvari koje su naizgled nemoguće, a da ih čovek nije ni svestan. Jedna od tih čudnijih stvari je efekat ideomotora. To je psihološki fenomen kroz koji osoba čini fizičke pokrete u podsvesnom delu uma. Recimo da je to proces u kome smo učesnici u fizičkim aktivnostima koje su deo naših želja, bez svesti o tome.

Dakle, kako Vidži tabla zaista deluje? Svi odgovori koje dobijamo od Vidži table su rezultat efekta ideomotora učesnika, pojedinca koji sedi u tom ,,začaranom krugu“ i nesvesno pomera kursor- strelicu. Neki od najpoznatijih stručnjaka u oblasti psihologije i paranormalnog su spoveli studije koristeći se nekim fenomenima kao što je Vidži tabla i rezultati su svi bili pripisani efektu ideomotora.

Odgovori

Šta je sa svim tim odgovorima koje dobijamo? Da li je onda ona lažna? Pa ovako, mi težimo mnoštvu nekih sitnica od kojih neke ne dosegnemo. Sve te informacije nam se skupljaju u podsvesti. Kada koristimo Vidži tablu naša podsvest pokrene efekat ideomotora i to pokrene nas, mi pokrenemo plančetu.

Efekat ideomotora je ništa drugo do nesvesni pokret mišića koji odgovara na impuls naše podsvesti. Zapravo najviše zasluga Vidži table ide upravo kroz priče iz komšiluka. Retko kad iskustvo sa duhovima ide iz prve ruke. Uglavnom je reč o trećoj osobi koja nikad nije prisutna dok se o tome govori.

Oni koji nas ubeđuju da se baš njima nešto čudno desilo retko kada mogu to i da dokažu. Upravo te priče nam pokreću adrenalin i želju da se upustimo u nešto u šta možda u drugim okolnostima ne bismo. Zbog tih pričica popularnost Vidži table konstantno raste. Navodni odgovori od duhova su sami po sebi nejasni. Ako je pitanje takvo da odgovor ne zna niko od učesnika, odgovor može da se tumači na više načina, ili se jednostavno do njega ni ne dođe- strelica se ne pomera. Jako je malo verovatno da će neki duh iz prošlosti znati broj telefona nekog starijeg električara iz okoline Niša ili koliko pešačkih prelaza ima u Čačku... Zbog toga najveće pristalice Vidži table kažu da se duh neće pojaviti ako svi učesnici ne stave prst na plančetu. Ma da li je moguće?

Ljudi još uvek nisu dovoljno upoznati sa efektom ideomotora, ali ukoliko ne verujete dovoljno, pokušajte sa malim eksperimentom. Kada se bude ponovo igrali dozivanja duhova, pokušajte vezanih očiju. Ako je pretpostavka da duhovi odgovaraju na pitanja, povez preko očiju neće nikako uticati na tok dešavanja.

Nemojte zaboraviti da javite ako ste uspeli, čekaćemo.

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?nav_id=425929
 
omiljena igra iz detinjstva :lol: zaista zar ima nekog da kao klinac nije probao ovu igru, jer tesko da se to moze nazvati drugacije imajuci u vidu upucenost. sami smo pravili table, u zavisnosti od kreativnosti izgledale su vise ili manje ozbiljno, ali pravilo je bio da se po zavrsetku rituala papir spali kako se duh ne bi vracao :lol: a birali smo nekad i jako zanimljiva mesta :D
inace cak je i moja majka koja nikako ne veruje u onostrano, igrala ovu igru, i kada je pitala - "kako se zove moja majka" dobila je njeno puno ime kao odgovor iako niko od prisutnih to nije znao :eek: mislim da ce biti vise nego zadovoljna kada joj objasnim efekat ideomotora i razresim dugogodisnju misteriju :lol:
 
Ja sam praktikovala neku varijaciju toga :lol: .
Komunicirali smo s duhovima u mojoj sobi... imala sam svoju malu ekipu spiritističkih zanesenjaka :lol: ...
I jednom je bilo ono "duše, daj znak da si tu!! daj znak da si tu!!"

Kad je roletna tresnula i namotala se...!!! A kako smo se mi tek zaglavili na vratima moje sobe (u naletu pokušavajući da istrčimo uz vrisak :rotf: ).. eh, kad se setim :aha: ...
 

Back
Top