STA DA RADIM

Ulice

Aktivan član
Poruka
1.773
Zanima me kako mogu tuziti dete odnosno njegove roditelje za zlostavljanje moje mladje sestre. Dete ima 10 godina, ali je jako debela i moze da udari moju sestru od 13 godina. Svasta smo radili, u smislu razgovora sa detetom i roditeljima, ali ona i dalje fizicki zlostavlja moju sestru, tako udara je, gadja je kamenjem i stvar prestaje da bude naivna. Sa roditeljima je nemoguce uspostaviti komunikaciju.
Sta bi trebalo da uradim.
 
Toga ima svuda, i ja kad sam bila mala gadjali me kamenjem, tukle druge devojcice i deca uopste, jednom me je jako krupna komsinica izbicevala uvijacom za preskakanje koji je inace bio od gumenog materijala.Mada i ja sam nekad tukla...Uvek ce jaca deca maltretirati slabiju..
Al evo danas smo svi normalni i druzimo se...
 
Joj, sta sam sve radila, evo danas sam vristala na nju ispred zgrade, ali ne mogu da je bijem, ionako su vec pretili da ce oni nas, zamislite, tuziti zbog zlostavljanja maloletnog deteta.
 
Toga ima svuda, i ja kad sam bila mala gadjali me kamenjem, tukle druge devojcice i deca uopste, jednom me je jako krupna komsinica izbicevala uvijacom za preskakanje koji je inace bio od gumenog materijala.Mada i ja sam nekad tukla...Uvek ce jaca deca maltretirati slabiju..
Al evo danas smo svi normalni i druzimo se...

a ovo uopste nije tako, stvarno nije bezazleno.
 
A roditelji su stvarno ludi, frikovi, ne moze se razgovarati s njima. A ta mala svu decu smara i roditelji i deca vecito su u raspravama sa njima.

Kazes da je ta mala samarala dosta dece.
Skupite se vi, braca, sestre, roditelji dece koja su bila napastvovana od strane male, i uradite nesto zajedno po tom pitanju.
Mozda bude isplatljivije nego da se bunite kao individue. ;)

A toga ima svuda...evo jedan mali, mislim da je godinu dana mladji od mene.
Begam kad god ga vidim.
Toliko je nasilan i agresivan da je to strasno.
Valjda to polazi od kuce.
 
E sto ne zivim kod vas...c.cc... Jedan mali maltretirao klinke ispred zgrade. Ja ga ufatio, drmnuo mu dve macole(udario ga prstom po glavi, ko zna znace na sta mislim) i sad je miran...:lol: Mada me je njegov cale smarao, ali sta mi on koj' djavo moze...ja maloletan, on maloletan i svi srecni. A jos mu je cale bio u zatvoru zato sto je izbo nekog coveka, pa vi vidite. A svaki dan imamo probleme sa tim covekom, pre par dana je jurio mog druga da ga bije....:lol:
 
Hejjjj. Znam sta bi mene definitivno uvredilo. Da spomenes moju kilazu. Ubi je u pojam recima. Veruje mnogo je bolje nego da se koljete. Dokle ona? Kad je tome kraj?
Joj, sta sam ja njoj danas sve rekla...Ali ne pomaze to kod nje, samo sam dobila pretnju da ce me njeni tuziti za verbalno zlostavljanje maloletnice, a zamislite samo da sam je udarila ili tako nesto, zato sam nemocna...
 
Pfff, cega se plasis i ako te tuze? Lepo kazes da nije moglo drugacije i cao-zdravo!:confused: Ili se raspitaj sta mozes da uradis po tom pitanju...a i ako udaris tu klinku, samo reci da si branila sestru i ostali ljudski rod od te klinke.:lol:
 
Joj, sta sam ja njoj danas sve rekla...Ali ne pomaze to kod nje, samo sam dobila pretnju da ce me njeni tuziti za verbalno zlostavljanje maloletnice, a zamislite samo da sam je udarila ili tako nesto, zato sam nemocna...


Po zakonu o dečijim pravima koja su sada u jeku ne smeš zaista ni verbalno a ni fizički detetu ništa. U pravu su kada ti prete da će te tužiti, to nije ni malo jednostavan proces...
Ono što bih ti savetovala jeste da svoje dete sklanjaš od te bucke, a da prijaviš situaciju centru za socijalni rad na opštini na kojoj živiš...
Ali da prijaviš i digneš frku tamo, nikako da se nemoćno prenemažeš i jadaš jer onda te čeka druga igranka bez prestanka iz koje ćeš se teško izvući.

šta reći: srećno ti bilo!

pozdrav
away
 
Zanima me kako mogu tuziti dete odnosno njegove roditelje za zlostavljanje moje mladje sestre. Dete ima 10 godina, ali je jako debela i moze da udari moju sestru od 13 godina. Svasta smo radili, u smislu razgovora sa detetom i roditeljima, ali ona i dalje fizicki zlostavlja moju sestru, tako udara je, gadja je kamenjem i stvar prestaje da bude naivna. Sa roditeljima je nemoguce uspostaviti komunikaciju.
Sta bi trebalo da uradim.

Cudi me kako s njenim roditeljima ne mozes uspostaviti kontakt. Probaj ponovo,vishe puta. Mozda trazi od uciteljice de devojcice idu da napravi sastanak izmedju njenih i tvojih roditelja,probaj,nekoliko puta. U krajnjem slucaju....Ti licno razgovaraj sa detetom.Pokusaj stvarno sa njenim roditeljima,oni su jedina linija tanka na koju mozes da stanes pre krajnjeg udara....Oni odbijaju da razgovaraju sa tobom? Cini mi se da je dete jako iskompleksirano pa je mozda ljubomorna bash na tvoju sestru pa se izivljava,nije na odmet pozvati psihologa, Ja bih predlagal tu,konfrontaciju,prvo ti i njeni roditelji, ili svi zajedno samo psiholog da bude prisutan,jer deteu tom treba pomoc
U slucaj tuzbe pa ,ona je dete,a ne znam koliko bi nashi zakoni ishta sprecili,kad neko hoce da uradi neshto,pogotvo neko tako malo dete koje ne shvata nishat oko sebe,i koje se zainatilo...Ubice ponovo ubiju,kamoli neko malo dete da prestane sa njenim akcijama. pretpostavljam da bi dibo neku novcanu kompenzaciju za pretrpljeno phisicko i fizicko zlostavljanje ali....Bitno je da to ne ostavi trajne traume kod tvoje sestre,da odraste bez nekog osecaja krivice koji joj je usadila neka osoba koja ocigledno ima zesce probleme sa sobom,i to josh tako mala...Vrlo je bitno da sestri se da do znanja da nije ona kriva i nije ona problem vec ta druga devojcica. Pretpostavljam,sigurno moraju biti neki centri ili slicno za ovakvo ponashanje deteta, da se mozda obratis njima...Ali ja bih pre razgovor sa roditeljima u prisustvu uciteljice i psihologa po mogucnosti nekih koji su videli tacno shat ona njoj radi.....Nemoguce da roditelji ne reaguju ako im dete terorizuje drugog. U krajnjoj,krajnjoj liniji,sam razgovaraj sa deteom,mada pazi,posto bi dete moglo da kaze mami da ga neki covek uznemirava i napada a to nije dobro...Dakle psiholoska evaluacija tog detea pod hitno sa njenim roditeljima...
 
Cudi me kako s njenim roditeljima ne mozes uspostaviti kontakt. Probaj ponovo,vishe puta. Mozda trazi od uciteljice de devojcice idu da napravi sastanak izmedju njenih i tvojih roditelja,probaj,nekoliko puta. U krajnjem slucaju....Ti licno razgovaraj sa detetom.Pokusaj stvarno sa njenim roditeljima,oni su jedina linija tanka na koju mozes da stanes pre krajnjeg udara....Oni odbijaju da razgovaraju sa tobom? Cini mi se da je dete jako iskompleksirano pa je mozda ljubomorna bash na tvoju sestru pa se izivljava,nije na odmet pozvati psihologa, Ja bih predlagal tu,konfrontaciju,prvo ti i njeni roditelji, ili svi zajedno samo psiholog da bude prisutan,jer deteu tom treba pomoc
U slucaj tuzbe pa ,ona je dete,a ne znam koliko bi nashi zakoni ishta sprecili,kad neko hoce da uradi neshto,pogotvo neko tako malo dete koje ne shvata nishat oko sebe,i koje se zainatilo...Ubice ponovo ubiju,kamoli neko malo dete da prestane sa njenim akcijama. pretpostavljam da bi dibo neku novcanu kompenzaciju za pretrpljeno phisicko i fizicko zlostavljanje ali....Bitno je da to ne ostavi trajne traume kod tvoje sestre,da odraste bez nekog osecaja krivice koji joj je usadila neka osoba koja ocigledno ima zesce probleme sa sobom,i to josh tako mala...Vrlo je bitno da sestri se da do znanja da nije ona kriva i nije ona problem vec ta druga devojcica. Pretpostavljam,sigurno moraju biti neki centri ili slicno za ovakvo ponashanje deteta, da se mozda obratis njima...Ali ja bih pre razgovor sa roditeljima u prisustvu uciteljice i psihologa po mogucnosti nekih koji su videli tacno shat ona njoj radi.....Nemoguce da roditelji ne reaguju ako im dete terorizuje drugog. U krajnjoj,krajnjoj liniji,sam razgovaraj sa deteom,mada pazi,posto bi dete moglo da kaze mami da ga neki covek uznemirava i napada a to nije dobro...Dakle psiholoska evaluacija tog detea pod hitno sa njenim roditeljima...

Shvatam ja da vi mislite da je nenormalno da roditelji ne zele normalno da razgovaraju, ali tako, jednostavno, jako su cudni ljudi i pored pokusaja razgovora, to nije moguce.
A, to za psihologa, i ja sam mislila da u ponedeljak idemo do skole njene. Jedino tako, sa nekim trecim licem razgovor bi mozda pomogao, a ovako nista.
 
Nista ti to nece pomoci, jer danas roditelji ne dopustaju da njihovim "ljubimcima" fali dlaka sa glave. Ako je devojcica nasilna, tesko da ce psiholog bilo sta uspeti razgovorima da postigne, a tvoja sestra ce i dalje da bude ponizavana... Batine samo pomazu i nista drugo...

Da se razumemo nisam za batine, ali u ovom slucaju samo to ce vam pomoci.
 
Zanima me kako mogu tuziti dete odnosno njegove roditelje za zlostavljanje moje mladje sestre. Dete ima 10 godina, ali je jako debela i moze da udari moju sestru od 13 godina. Svasta smo radili, u smislu razgovora sa detetom i roditeljima, ali ona i dalje fizicki zlostavlja moju sestru, tako udara je, gadja je kamenjem i stvar prestaje da bude naivna. Sa roditeljima je nemoguce uspostaviti komunikaciju.
Sta bi trebalo da uradim.

Žao mi je tvoje mlađe sestre:(Pa ako ta debeljuca od 10 godina bude i dalje maltretirala tvoju mlađu sestru, onda porazgovaraj sa psihologom o tome ili čak možeš i policiji da prijaviš slučaj.Nadam se da će ti moji saveti nešto značiti.Srećno!:bye:
I kod mene u kraju ima jedan dečak koji voli da zadirkuje devojčice koje su uglavnom jače od njega.Nas krupnije devojčice, kao i mene, ne sme da udari.Jednom me je isprovocirao i istukla sam ga.Malo je falilo da fasuje batine od mene, pa ne sme da me udari zato što sam starija od njega.
 

Back
Top