Ante Marković ponovo u Beogradu
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 109

Tema: Ante Marković ponovo u Beogradu

Veoma poznat dragosh (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Podrazumevano Ante Marković ponovo u Beogradu

Ante Marković ponovo u Beogradu

,
    Poslednji premijer SFRJ, stiže u Beograd, u petak, na dvodnevnu regionalnu konferenciju ministara rada, kao specijalni gost ministra rada i socijalne politike Srbije Rasima Ljajića. "Konferencija će trajati dva dana, a glavna tema rasprave biće socijalna politika u ekonomskoj krizi", kaže Ljajić za "Borbu" i dodaje da su organizatori ovog skupa, između ostalih, Ministarstvo rada Vlade Srbije i Fridrih Ebart fondacija.

On smatra da će iskustvo Ante Markovića, kao bivšeg premijera a potom i uspešnog poslovnog čoveka, pospešiti rad konferencije i da će se možda pronaći i nove mere za ublažavanje finansijske krize.

"Generalno će se pričati o krizi i njenim efektima, a viđenje gospodina Markovića je svakako dobrodošlo, jer će on doći u Beograd nakon dugogodišnjeg odsustva", objasnio je Ljajić, dodajući da je se konferencija tog tipa prvi put organizuje u Srbiji. Sastanak će otvoriti premijer Mirko Cvetković.

Inače, Antu Markovića većina građana Srbije pamti kao čoveka koji je za kratko vreme uspeo da stabilizuje jugoslovensku privredu, ali i porodični budžet. On nije uspeo da se održi na vlasti i sprovede planirane reforme do kraja zbog nacionalističkog trvenja među republikama.

http://www.borba.rs/content/view/5065/123/

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Ante Marković ponovo u Beogradu

Čim ga mnogi hvale meni je to sumnjivo...

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Taj mora da je demokrata...

Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Citat Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku

U tome je njegova prednost,

jedino na njegovom rusenju se ujedinili Milosevic,Tudjman i Izetbegovic pa ti vidi

Iskusan
    Učlanjen
    03.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    360

oće opet bit marka 7 dinara?

Domaćin
    Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrzavam!

Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Jos mi radi Filips televizor koji je kupljen za vreme Ante Markovica,

i to Philips Netherland,

a ne kao sada Philips made in China

Kupljen u tadasnjem Filipsovom predstavnistvu u Bgd. na cijem mestu je sada pekara
    Poslednji put ažurirao/la dragosh : 24.04.2009. u 15:01

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio klikk Pogledaj poruku
    oće opet bit marka 7 dinara?
    E, beše to lepo. Imao sam markica ko gowana.

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

markovic je strucnjak jednako ko dinkic i djelic

expert za uzimanje kredita i njihovo trosenje\

nista on nije pokrenuo.

samo je privremeno vestacki zakovao kurs dinara prejako prema marki , i to je rezultovalo trosenjem deviznih rezervi i hiperinflacijom 90tih.
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    markovic je strucnjak jednako ko dinkic i djelic

expert za uzimanje kredita i njihovo trosenje\

nista on nije pokrenuo.

samo je privremeno vestacki zakovao kurs dinara prejako prema marki , i to je rezultovalo trosenjem deviznih rezervi i hiperinflacijom 90tih.
    Nije baš tako. A, zašto druge republike nisu imale hiperinflaciju. Hiperinflaciju je napravio Milošević i njegovi "stručnjaci" (čitaj lopovi). Štampali su pare bez pokrića, iznosili te kovertibilne dinare napolje, i menjali ih za devize, koje su upućivali na privatne račune. No to naravno nije moglo dugo potrajati, ali je zato hiperinflacija potrajala.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

naravno narod se tog vremena seca sa setom al ne kapira da je takav nacin vodjenja ekonomije rezultovao raspadom iste nakon toga sto je zapad odbio da daje dodatne kredite.

to je kao recimo da postavis mene da vodim neku firmu i ja uzmem i zaduzim se do maksimuma i podignem plate radnicime sa 200 evra na 1000 evra, i to tako traje godinu do dve i nakon toga ja odem , a firma propadne usled nemogucnosti da vraca kredite i plate radnicima padnu sa 1000 evra na 50.

i onda GLUPA STOKA se seca mene kao pametnog i uspesnog rukovodioca a na niovo rukovodstvo baca drvlje i kamenje jer STOKA GLUPA ne moze da skapira da je to sto je sada stanje lose posledica onoga sto sam ja radio dok sam vodio firmu.
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Tihi, Dacha Nish,koliko ste imali godina u vreme Ante Markovica i njegove reforme?

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

naravno narod se tog vremena seca sa setom al ne kapira da je takav nacin vodjenja ekonomije rezultovao raspadom iste nakon toga sto je zapad odbio da daje dodatne kredite.

to je kao recimo da postavis mene da vodim neku firmu i ja uzmem i zaduzim se do maksimuma i podignem plate radnicime sa 200 evra na 1000 evra, i to tako traje godinu do dve i nakon toga ja odem , a firma propadne usled nemogucnosti da vraca kredite i plate radnicima padnu sa 1000 evra na 50.

i onda GLUPA STOKA se seca mene kao pametnog i uspesnog rukovodioca a na niovo rukovodstvo baca drvlje i kamenje jer STOKA GLUPA ne moze da skapira da je to sto je sada stanje lose posledica onoga sto sam ja radio dok sam vodio firmu.
    A ti si mi mnogo pametan.Lepo ti covek objasnio zasto je doslo i ko je uzrokovao hiperinflaciju a ti se i dalje drzis svog nerazumevanja.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio Donqihote Pogledaj poruku
    Nije baš tako. A, zašto druge republike nisu imale hiperinflaciju. Hiperinflaciju je napravio Milošević i njegovi "stručnjaci" (čitaj lopovi). Štampali su pare bez pokrića, iznosili te kovertibilne dinare napolje, i menjali ih za devize, koje su upućivali na privatne račune. No to naravno nije moglo dugo potrajati, ali je zato hiperinflacija potrajala.
    druge republike nisu ostale naslednice SFRJ kao mi . Druge republike su emitovale nove valute a Srbija je zadrzala dinar. I onda se novcana masa projektovana za 22 miliona ljudi na kraju svela na 7 miliona ljudi , i kad imas u ponudi 3-4 puta vise dinara nego sto je potrebno automatski vrednost domace valute pada a strane raste. Plus kad dodas na sve to da je u prethodnom periodu dinar bio NEVEROVATNO PRECENJEN onda iams kompletniju sliku. I na sve to kao dodatak dodaj da smo imali ratove i sankcije - i slika ce ti biti kompletna.

Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Pa, kako objašnjavaš to što je prepolovio spoljni dug Jugoslavije? Da je uzimao tolike kredite, taj dug bi sa 25mld$ otišao na 50, a ne bi pao na 13-14mld$.

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

druge republike nisu ostale naslednice SFRJ kao mi . Druge republike su emitovale nove valute a Srbija je zadrzala dinar. I onda se novcana masa projektovana za 22 miliona ljudi na kraju svela na 7 miliona ljudi , i kad imas u ponudi 3-4 puta vise dinara nego sto je potrebno automatski vrednost domace valute pada a strane raste. Plus kad dodas na sve to da je u prethodnom periodu dinar bio NEVEROVATNO PRECENJEN onda iams kompletniju sliku. I na sve to kao dodatak dodaj da smo imali ratove i sankcije - i slika ce ti biti kompletna.
    opet izmišljaš
    ništa novo od tebe
    jedna sekunda do kraja...c... nemojte nam to raditi.

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

i onda GLUPA STOKA se seca mene kao pametnog i uspesnog rukovodioca

Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Zaboravio si da je krnja Jugoslavija menjala valutu, baš da bi sprečila priliv iz otcepljenih republika.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

evo jednog intervjua povodom ekonomske krize http://www.b92.net/biz/fokus/intervju.php?yyyy=2009&mm=02&nav_id=345716 sve je covek lepo objasnio i oko tog zaduzivanja i sve ostalo
    nego bas bi bilo super da ostavimo Markovica ,a Cvetkovica posaljemo negde u beli svet , ono zamena , a moze jos i pola vlade u paketu
    The Show Must Go On...

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Zaboravio si da je krnja Jugoslavija menjala valutu, baš da bi sprečila priliv iz otcepljenih republika.
    suština
    ali njemu je teško objasniti.

a opet, ako je i tačna njegova teorija, ko je kriv zbog toga što je nas zahebalo 5 ex republika pa nam za precenjeni dinar izvukli sve devize

Primećen član risim (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio filatelista, pa šta? Pogledaj poruku
    suština
    ali njemu je teško objasniti.

a opet, ako je i tačna njegova teorija, ko je kriv zbog toga što je nas zahebalo 5 ex republika pa nam za precenjeni dinar izvukli sve devize
    Ja koliko se sećam mi smo uzeli neke silne devize iz tadašnje centralne banke, pa je nastao haos posle.........

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio risim Pogledaj poruku
    Ja koliko se sećam mi smo uzeli neke silne devize iz tadašnje centralne banke, pa je nastao haos posle.........
    Jeste, to je povlacenje novcane mase koje je uradila Narodna banka Srbije, ako se dobro secam, neka me ispravi neko ako gresim, mozda je islo i alter putevima.

Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    evo jednog intervjua povodom ekonomske krize http://www.b92.net/biz/fokus/intervju.php?yyyy=2009&mm=02&nav_id=345716 sve je covek lepo objasnio i oko tog zaduzivanja i sve ostalo
    nego bas bi bilo super da ostavimo Markovica ,a Cvetkovica posaljemo negde u beli svet , ono zamena , a moze jos i pola vlade u paketu
    Odmah bih pristao.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

pa dok se to desilo ogromna kolicina dinara se vec slila nazad u srbiju

hrvati i slovenci su uvek bili bolji ekonomisti od srba i bas se tu prilikom raspada to pokazalo kad su nas odradili ko mlade majmune

prvo su uz pomoc markovica potrosili i pokrali devizne rezerve, pa su zatim kupovali marke za dinare u srbiji najmanje godinu dana pre nego su krenuli u otcepljenje , zatim su kad su se otcepili emitovali nove valute i svi dinari logicno je bilo ko ih je imao ih je slao u srbiju. zatim su nam zavedene sankcije morali su se finansirati i ratovi i kombinacijom svih ti faktora zajedno sa precenjenim kursom dinara iz vremena vlasti ante markovica hiperinflacija je bila neminovnost.

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio GodIsADJ Pogledaj poruku
    Tihi, Dacha Nish,koliko ste imali godina u vreme Ante Markovica i njegove reforme?
    Batice, ja sam matoro magare...

Slične teme

1. Kako bih ja rešio krizu-Ante Markovic
    Autor strawbbery_city u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 19.02.2009., 20:40
  2. Radovan Karadžić = Ante Pavelić
    Autor sloboda u forumu Politika
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 01.08.2008., 10:49
  3. Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 24.09.2007., 23:04