POMOC u vezi virusa

umrimuski

Ističe se
Poruka
2.656
Drugari upalo mi nesto u komp, preko celog ekrana mi pise crvenim slovima


WARNING
DANGEROUS SPYWARE


sreca mogu na internet

a imam onaj avast na srpskom jeziku porodicni pak koji izgleda ne vredi nista,sta da uradim da to sklonim sa ekrana
hvala u napred
 
Skini program SmitFraudFix na Desktop.

Isključi System Restore (desni klik na My Computer > Properties > System Restore > čekiraš Turn off System Restore...), zatim restartuj komp i uđi u Safe Mode. Zatvori sve aktivne programe, uključujući i antivirus. Pokreni SmitFraudFix i kad ti ponudi Meni sa opcijama, izaberi 2. opciju Clean, lupi Enter i kreće čišćenje kompa u nekoliko serija.

Kada se to završi pokrenuće se Disk Cleanup program koji će odraditi svoj deo posla. Nakon toga će te pitati... Do you want to clean the registry ? (y/n), ti biraš Y. Kada se i ta rutina završi, pojaviće se obaveštenje... Computer will reboot now. Close all applications. Klikni na Spacebar i dozvoli da se komp restartuje. Nakon toga izbaciće ti Log fajl u kome će stojati šta je sve uklonjeno.

Isprati ovu proceduru, pa ćemo videti za na dalje.

Važna NAPOMENA!
Ništa NE DIRAJ i nipošto NE KLIKĆI u prozor programa!

Procedura može malo i da potraje, ali je bitno da budeš strpljiv kako bi se sve odradilo kako treba!
 
tu sam brate,muke moje niko nezna nisam uspeo nista od toga da uradim ali sutra cu dobiti jedan cd da reinstaliram windovs jer jedan lik mi rece da ga ja nisam ..... nesto neznam ni ja sta a ono sto si mi rekao da nadjem u mom DESKTOP-u nema trazio trazio i nista ali sutra ce biti resen problem taj decko se razume "valjda" ali javicu sta se desilo

p.s nije svako za kompijuter :mrgreen:
 
Ne da nađeš na Desktop-u, nego da skineš program na Desktop!
Ali dobro, format C:\ je ipak "zakon". ;)

Druze ima jos nesto da te pitam imam blackberry 9000 imam internet na njemu ali ne mogu da gledam neke video snimke koje skidam sa neta,zanima me dali moze da se skinu za njega kao za komp razliciti programi za citanje razlicitih formata video snimaka

I dali treba i za mobilni neki anti virus ili se on nekim cudom sam brani :D
 

Back
Top