Bez naslova..
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 74

Tema: Bez naslova..

Veoma poznat Butterfly effect (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Podrazumevano Bez naslova..

Pitala sam se gde da stavim temu, ali postujem ovde i na LjiS-u, ali ovde je prikladnije, mada mozda je za Pdf Zdravlje.
    Pricha je sledeca, ja sam se najezila kad sam je cula
    Ona je mlada ima 24, prosla je kroz jedan bolan raskid i potrazila pomoc psihijatra. On je cenjeni strucnjak, 23god stariji od nje. Iz seansi , su presli na kaficu, a kafice su prerasle u druzenje na kraju i sex. On joj govori da je sa njom ';jer je nevidjen mentalni sklop' prosto receno i zanimljiva mu je i otvoreno je dozivljava i kaze joj da mu je ona na neki nacin experiment tj prati njen emocionalni razvoj. Posto je sexualno nezainteresovan za nju i imaju neredovan sex, on tolerise njene povremene izlete i prihvata ih.
    Doticna se koliko sam shvatila oseca ko u zamci. Na njene pokusaje da prekine on je potseca da on bolje zna sta je u njenoj potsvesti od nje i da je poznaje bolje i kao da je pa.. zavisna od razgovora sa njim.
    Sta mislite o celoj prici?

Ja ne znam sta najvise volis da za tebe obucem, ali znam sta najvise volis da sa mene skines... by La petite Maggie

Elita NatasaNatasa (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Podrazumevano Re: Bez naslova..

Klasična manipulacija ..... mada, nije ona klinka pa da neko može tako lako da upravlja njom, ali je glupa pa to dozvoljava.
    Uhvati dan ....

Buduća legenda koto (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    4947

bez komentara...
    ps. da smo u nekoj uredjenoj zemlji, za to se ostaje bez dozvole za rad...

Ćutljivi pun mesec pojavljuje se sad.

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

da, izgubio bi licencu za bilo koji "terapeutski" rad...ali ne radi bez njihovog pristanka..a sigurno ih ima više, takvih idealnih mamaca.......al super je jer mu ona nije jedina, malo krešem-malo zavitlavam "pacijentkninje" i još mu za te seanse "plaćaju" i tax free......terapeut za dušu i telo......

Aktivan član
    Učlanjen
    01.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Klasican scenario za neki isprazan americki film....to mi je prva asocijacija
    A onda nedostaje sledce "i onda je ona upoznala tipa, otkriva s njim pravu ljubav, i on se resava da starog dripca psihijatra lisi zivota...."
    Poslednji put ažurirao/la Vendi9 : 24.04.2009. u 10:06

Cheersy nije na forumu
    ๏̯͡๏ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(͡๏̯͡๏)۶ ٩(●̮̮̃ ●̃)۶
    Domaćin
    Učlanjen
    11.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    81

paaaa..mislim da moze da napise scanario za erotski triler
    i da ga dobro unovci..
    sada ozbiljno..
    na stranu to sto tom shrinku treba shrink..
    ako je ona shvatila da on manipulise sa njom
    i da je ucenjuje..
    ja ne vidim cime on moze vise da je zadrzi..
    samim tim sto je imala sexualnu vezu sa njim..
    mogla je da shvati da on nije bas osoba koja bi objektivno mogla da gleda
    na njeno stanje psihe..
    jer da je gledao..ne bi nikada ni uradio to sto je uradio....
    devojka je dosla kod njega zbog raskida koji je bio traumatican,
    i zbog kojega se verovatno osecala jako ranjivo i osetljivo a samim tim i podlozno..
    znaci..dodje da trazi pomoc
    a on kao strucnjak..uradi najgoru mogucu stvar..iskoristi njeno stanje u svoju korist...
    ne znam sta bih ja trebala da mislim o ovom slucaju..
    da je ona neko ko je meni blizak..znala bih sta i kako..
    ovako..samo isprazno naklapanje..
    ne vidim kako ovo moze pomoci njoj...
    ako me razumes..
    edit:vendi me pretece za film...
    Poslednji put ažurirao/la Cheersy : 24.04.2009. u 10:12

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Vendi9 Pogledaj poruku
    Klasican scenario za neki isprazan americki film....to mi je prva asocijacija
    A onda nedostaje sledce "i onda je ona upoznala tipa, otkriva s njim pravu ljubav, i on se resava da starog dripca psihijatra lisi zivota...."
    Ima u Good Will Hunting psihijatar koji svoje predavanje studentima o lekarskoj etici zavrsava recima Get them when they're weak. Sala, naravno.

Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Pa u Srbiji se i dogadjaju stvari za film , jer niko ne moze da realizuje svoja prava normalno.
    Ja sam laicki postavila temu o komplikovanom odnosu jer sam cula tu pricu od svoje drugarice, potpuno zanemarujuci koliko je to neprofesionalno.
    Ali nije nemoguce da se doktor nadje pacijentkinji u pomoci, i mislim da uopste nije 'za film' i da se dogadja cesce nego sto slutimo. Ako cemo konkretno Maric koji je psihijatar, ozenio je studentkinju sto je takodje mozda i taboo i neprofesionalno
    A i nema erotike tako da nije za erotski triler, mozda neki horor Jer ko sto rekoh sex je los.
    Poslednji put ažurirao/la Butterfly effect : 24.04.2009. u 10:19

Ja ne znam sta najvise volis da za tebe obucem, ali znam sta najvise volis da sa mene skines... by La petite Maggie

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4355

Citat Original postavio GoddessVenus Pogledaj poruku
    Pitala sam se gde da stavim temu, ali postujem ovde i na LjiS-u, ali ovde je prikladnije, mada mozda je za Pdf Zdravlje.
    Ona je mlada ima 24, prosla je kroz jedan bolan raskid i potrazila pomoc psihijatra. On je cenjeni strucnjak, 23god stariji od nje. Iz seansi , su presli na kaficu, a kafice su prerasle u druzenje na kraju i sex. On joj govori da je sa njom ';jer je nevidjen mentalni sklop' prosto receno i zanimljiva mu je i otvoreno je dozivljava i kaze joj da mu je ona na neki nacin experiment tj prati njen emocionalni razvoj. Posto je sexualno nezainteresovan za nju i imaju neredovan sex, on tolerise njene povremene izlete i prihvata ih.
    Doticna se koliko sam shvatila oseca ko u zamci. Na njene pokusaje da prekine on je potseca da on bolje zna sta je u njenoj potsvesti od nje i da je poznaje bolje i kao da je pa.. zavisna od razgovora sa njim.
    Klasična manipulacija, koja je po meni isto što i zlostavljanje.
    Imamo:
    1) Postavljanje u uloge tutor - štićenica, pri čemu je štićenica "zaslužila" da bude u centru pažnje jer je "posebna" ("neviđeni mentalni sklop"); iza ovog se krije tužna istina o njegovoj (patološkoj) potrebi da bude Pigmalion i vlasnik nečije svesti, duha i tela;
    2) "Zamka" se krije u sugestiji da je ona nesposobna za život bez njega ..., što naravno nije tačno, ali će, vremenom, za tvoju drugaricu sto puta ponovljena laž jednog "autoriteta" (cenjenog stručnjaka ) postati istina ... pa će ga sve više doživljavati kao životnu protezu od koje joj zavisi opstanak.
    3) odnos sadista - mazohista (jedan eksperimentiše kako bi nahranio svoj ego, drugi trpi jer se oseća neslobodnim bez takvog odnosa) ili, bolje rečeno, odnos vlasnik - posed (on je "kupio" njeno poverenje, dele zajedničke tajne, što ga čini vlasnikom njenih misli kojima pride može "profesionalno" manipulisati)
    4) strah tvoje drugarice (koji će dovesti do samoizolacije, što je njemu i cilj).

Dakle, treba joj drugi psihijatar. Po mogućstvu da nije dr Mengele.
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Stara legenda Affro* (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3905

Mogu samo reći....strašno.....sve drugo je suvišno...
    Nikad vise ne planiram. Ja samo zivim svoj zivot. Ponekad kako zelim, ponekad kako moram. (Ivo Andric)

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

on nju dofodi u zabludu. da ne može bez njega i da je neophodan. a ona nije baš ni mlogo bistra, das razumemo...mož da bude neko ranjiv, al ne povlači to sa sobom i da bude glup....

Jer ko sto rekoh sex je los.
    e, ofo ti je ključ...neka mu stalno govori da je impotentan, mali mu, ne diže se, u krevetu nula, pihtija...ima da savije rep i pretvori se u mifa....

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4355

A što se tiče filma: http://www.imdb.com/title/tt0080661/
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Тужба

због злоупотребе службеног положаја у сврху сексуланог узнемиравања која укључује манипулацију

Док се тако не почне, неће се ствари довести у ред

(фали ми метла)

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio moonja Pogledaj poruku
    e, ofo ti je ključ...neka mu stalno govori da je impotentan, mali mu, ne diže se, u krevetu nula, pihtija...ima da savije rep i pretvori se u mifa....
    Mislim da to ovde ne bi upalilo. Uskracivanje seksa nekome ko je u tebe zaljubljen je jos samo jedan (veoma uspesan) nacin manipulacije. Takva osoba bi, kada bi ga ona "optuzila" za ove stvari koje si naveo, samo slegla ramenima i prebacila loptu/krivicu na nju...

Domaćin
    Učlanjen
    17.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

Nažalost znam jednu sličnu.
    Nema pomoći.......... ne znam što žene vole skeri priče... ja se baš trudim da razmišljam o nekim pozitivnijim stvarima
    Virtuelni uspeh - realna propast

Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Ne mogu da sudim o tudjem odnosu, ali mislim da je poenta u "Ja znam bolje od tebe sta zelis" stavu

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

muvalo... nije ona u njega zaljubljena. ona ima sex veze sa drugim muškarcima, a on toleriše i zna....njoj je bitan sex; da je ona zadovljna sexom s njim, ne bi ni dizala neku dreku drugaricama... al on izgleda ne može iz nekog razloga da radi posao, a i kad to radi - radi loše...on je u svemu loš.....(misim, oboje su za posmatranje i praćenje..)

Zainteresovan član niksi (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Ne zna se ko je tu veći pacijent.
    Imati, pa nemati... nije to lako

Buduća legenda koto (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    4947

muvalo... nije ona u njega zaljubljena. ona ima sex veze sa drugim muškarcima, a on toleriše i zna....njoj je bitan sex; da je ona zadovljna sexom s njim, ne bi ni dizala neku dreku drugaricama... al on izgleda ne može iz nekog razloga da radi posao, a i kad to radi - radi loše...on je u svemu loš.....(misim, oboje su za posmatranje i praćenje..)

ljudi imaju razlicite potrebe. njena potreba da ima nekog na koga moze da prebaci odgovornost za sopstveni zivot, je toliko jaka, da je izabrala coveka koji je los ljubavnik, stariji 20 i kusur godina, i voda je ko mladog majmuna..njena dobit nije sex, ni ljubav, ni zaljubljenost-ona igra po sceniriju luzerke, zrtve, osoobe koja ne odlucuje ni ocemu..njena dobit je u tome , da kad uvece legne u krevet kaze, jadna ja, kako me iskoristava..nista ja tu ne mogu..i zaspi u drami , zaslepljena suzama..
    on igra igru kako sam mocan, kako sam jak, to ne moze biti svak kitiica se vise ne dize, ali imati devojcicu koja slini za tobom, i poslusna je i krotka, je tako mocan stvar-puni sujetu do balcaka..
    njoj se moze oprostiti-mlada je, tek treba da se razvije..nije imala srece, da je naisla na korektnog coveka, on bi joj mogao pomoci u odrastanju..ovako, ima kretena koji uziva da je drzi u tom pasivnom polozaju, na kratkom lancu-samo malo da se prcne sa strane, i da tako ima osecaj da i on njoj cini neku uslugu..
    ona ce mozda slomiti te okove, i otici od njega--ali ako ne izbaci scenarijo iz glave, opet ce traziti isti profil..
    on , sa toliko godina koliko ima, mi i nije za dalje komentarisanje..

Ćutljivi pun mesec pojavljuje se sad.

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

(misim, oboje su za posmatranje i praćenje..)
    Slazem se.
    Cak ne mogu da procenim ko je bolji materijal za pracenje od njih dvoje.

Buduća legenda ludopileglodjekosku (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2394

Citat Original postavio GoddessVenus Pogledaj poruku
    Jadno....Ali manipulacija, korišćenje slabih i nemoćnih zarad bildovanja sopstvenog ega nije ni retko ni neobično...
    Da li ste imali drugaricu ili druga koji su koristili vaše komplekse da bi istakli kako su oni "sjajni i divni"...
    Da li ste bili u vezi u kojoj je on pokušao da vam "objasni" kako treba da se oblačite, hodate, sexate, dišete......A vi ste možda i pristali usled neograničene vere u njegovu pamet i nadmoć....
    Da li ste možda dete majke koja vas ne pušta da odrastete....već želi da zauvek budete njena bebica, pufnica, bespomoćna mala devojčica...."Mama će dušo, ne znaš ti to...."
    Da li ste se na faxu susrele sa profesorom koji vam je zakazao konsultacije u sedam uveče...i slučajno skontate da ste vi jedini student koji treba da dođe....
    Da li vas je šef, direktor, nadređeni ucenjivao, omalovažavao, iskoristio vaš rad kao svoj da bi on napredovao.....

Ako ste bar na jedno pitanje odgovorili sa "da".....onda ste i vi bili u istoj poziciji kao devojka iz priče. Manipulatora ima i biće ih...uvek..pitanje je kako naučiti sebe i svoju decu....da ne padnu na njihove fore......
    Eno je veverica! Vataj je da joj uzmemo kremić!

Veoma poznat ZvezdanKa (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    304

treba joj drugi psihijatar...

od nekih ljudi (lekara u ovom slucaju) vise stete nego koristi...

Zainteresovan član milimail (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

prvo joj je psihijatar, a posle se jos i ne slazu fizicki, ima i veze sa strane...pa sta jos moze da ocekuje od te veze...
    a mozda doktor samo hoce da joj digne samopouzdanje

Iskusan mirabel (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    107

Bas vala. Da smo drzava ko sto nismo, eto njemu katanca na praksu.
    zabranjujem...sve one zamke vase podlosti
    zabranjujem .... da dodir zavisti i bolesti bude KRAJ

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

aha, ok, ja sam drugacije shvatila uvodni post - da on moze, ali nece, a da je njoj stalo.
    svejedno, grozna prica.

Slične teme

1. bez naslova
    Autor revenge u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 30.03.2007., 14:29

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •