Dva primera večeras

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.699
Veceras sam sasvim namerno proveo vece uz TV, prvo gledjuci emisiju RTS-a posvecenu desetogodisnjici bombardovanja televizije, a zatim gledajuci B92 i njihov snimak emisije koja je pricala o istom dogadjaju ali i o petom oktobru.

Nikako se ne mogu oteti utisku da je ovo veceras emitovano na B92 velika sramota za novinarstvo u Srbiji.
Koristiti licne tragedije ljudi, iskoristavajuci njihov bol na najprizemniji nacin, koristiti njihovo iskrivljeno gledanje zivota uzrokovano tragedijom, a sve zarad likovanja nad paljenjem televizije i batinama koje su dobili Komrakov i Milanovic je slobodno mogu gnusan ZLOCIN pritiv istine, isti onakav kakav su svojevremeno radili isti taj Komrakov i Milanovic.
Zgrozen sam nacinom na koji se velica paljenje televizije, a posebno nacinom na koji se nimalo kriticki sva krivica baca na Milanovica.Nijednom jedinom recju nije pomenuto da je za zlocin odgovoran PRVO NATO, a tek onda i Milanovic svojim neizvrsavanjem naredbe o izmestanju.
Na drugoj strani sam prilicno iznenadjen profesionalnoscu RTS-a koji je poprilicno osvetlio sve dogadjaje u vezi tragedije.Ono sto je velika zamerka(moja licno), ali ne RTS- u, je moja frappiranost time da jos uvek postoje cinjenice u vezi te tragedije koje se ne znaju, niti se zna ko stoji iza njih.
I prosto neverovanje u reci kojima je Ristic objasnio zbog cega taj visokopozicionirani izvor njegovih informacija nece da svedoci pod punim imenom niti da da jos detalje:NIJE JOS VREME.
Pa kada ce biti?
Zar danasnja vlast, koja je raskrstila sa Milosevicem(ili jos nije) ima razloga nesto iz tog vremena da krije ili nekoga da stiti?
Zar je moguce da neki od onih koji su danas na politickoj sceni, ima svoje prste u svemu tome?
 
Nisam gledao B92, ali stvarno nisam ocekivao nista bolje.

Znaju oni da mi znamo. Stvar je u tome da oni koji znaju sta se je desavalo, precute dok se mladim generacijama proslost interpretira na politicki povoljan nacin.

Jao onaj celavi teoreticar zavere Janjic sa RTS-u sto reklamira knjigu, profitira na zrtvama, a ujedno se jos i dodvorava establismentu...

Gde da NATO bude na prvom mestu, pa on bas istice

Sto rece covek, NATO je samo saucesnik u tom zlocinu, a pravi krivci su u Srbijia... Ma nemooOooj?! :-o

Pa jos opomenu kolege da prestanu sa takvim antinatovskim i antievropskim pricama, jer je RTS upravo zbog toga bombardovana.

Trebalo je da ga dohvate svi zajedno u studiju i da ga nahrane onom knjigom list po list, bez vode.

Koliko neko mora duboko da zagrebi da izgrebe takav talog sa moralnog dna i posadi ga pred kamere?

Pa jos kamerman CNN-a, srpskog porekla, koji je, naravno, nepristrasan i koji lepo rece da su CNN-ovi novinari obavesteni da napuste RTS zbog bombardovanja i da to niko nije saopstio nikome u RTS-u, ali je moglo da se sazna iz licnih kontakata... A?! :-O

Sad mi je mnogo jasnija navodna spijunska afera u kojoj je tamo neki francuski obavestajac kao dostavljao planove napada srpskim obavestajcima.

Kao tacno smo znali da ce i kad ce gadjati RTS. Nije nego :-/
 
A možda niko nije imao prste u tome?
Možda je bila konstrukcija i Milanović nije ni znao da će biti RTS bombardovan?

Ako mene pitas, ja mislim da se je previse verovalo u humanost NATO-a, t.j. da ne bi gadjali civilne ciljeve, ako ni zbog cega drugog, onda zbog javnog mnjenja. Ako je neko uopste stvarno naredio ljudima da budu u RTS-u, onda je to bilo sa istim ciljem kao sa ljudima koji su po istoj logici svojim prisustvom trebali da cuvaju mostove.

Medjutim, optuzbe tog tipa, da su ljudi namerno zrtvovani da bi NATO bio okrivljen za civilne zrtve su baljezgarija kakvu moze da izjavi samo ona americka seljacina Vesli Klark i ovakvi americki sateliti kao ovaj Janjic.
 
Nisam gledao B92, ali stvarno nisam ocekivao nista bolje.

Znaju oni da mi znamo. Stvar je u tome da oni koji znaju sta se je desavalo, precute dok se mladim generacijama proslost interpretira na politicki povoljan nacin.

Jao onaj celavi teoreticar zavere Janjic sa RTS-u sto reklamira knjigu, profitira na zrtvama, a ujedno se jos i dodvorava establismentu...

Gde da NATO bude na prvom mestu, pa on bas istice

Sto rece covek, NATO je samo saucesnik u tom zlocinu, a pravi krivci su u Srbijia... Ma nemooOooj?! :-o

Pa jos opomenu kolege da prestanu sa takvim antinatovskim i antievropskim pricama, jer je RTS upravo zbog toga bombardovana.

Trebalo je da ga dohvate svi zajedno u studiju i da ga nahrane onom knjigom list po list, bez vode.

Koliko neko mora duboko da zagrebi da izgrebe takav talog sa moralnog dna i posadi ga pred kamere?

Pa jos kamerman CNN-a, srpskog porekla, koji je, naravno, nepristrasan i koji lepo rece da su CNN-ovi novinari obavesteni da napuste RTS zbog bombardovanja i da to niko nije saopstio nikome u RTS-u, ali je moglo da se sazna iz licnih kontakata... A?! :-OSad mi je mnogo jasnija navodna spijunska afera u kojoj je tamo neki francuski obavestajac kao dostavljao planove napada srpskim obavestajcima.

Kao tacno smo znali da ce i kad ce gadjati RTS. Nije nego :-/

Da, to je bilo veoma simptomaticno.
Zar umesto da neko nonstop razglaba o tome da li je neko upozoren, a neko nije, nije bilo OBAVEZNO podici OPTUZNICU protiv onoga ko je ZNAO da ce RTS biti bombardovan a to nije prijavio vlastima?
To je koliko ja znam(mozda i gresim oko ovoga ali mislim da ne) krivicno delo:Znate da ce se dogoditi zlocin, ali ga ne sprecavate, ili bar maksimalno uticete da se smanje zrtve.
Eto, prvi optuzeni za to je bas novinar koji je bio u studiju, koji je dobio informacije.
A po tom ISTOM zakonu(na koji se ja pozivam), je Milanovic i osudjen, iako nije do kraja jasno da li je znao.
A novinar SAM priznaje da je znao.Znaci postoji i priznanje.
Da ne pricam kako su po ovom istom scenariju mnogi srpski oficiri(Pavkovic, Ojdanic,Lazarevic i drugi) OSUDJENI u Hagu.
 
Jao onaj celavi teoreticar zavere Janjic sa RTS-u sto reklamira knjigu, profitira na zrtvama, a ujedno se jos i dodvorava establismentu...

Sto rece covek, NATO je samo saucesnik u tom zlocinu, a pravi krivci su u Srbijia... Ma nemooOooj?! :-o

/


... treba coveka poslati da istrazi i ostale zrtve bombardovanja i posalje jos srba u zatvor...neko je valjda od tih srba znao i da ce mostovi i vozovi biti bombardovani
 
Bravo Milanne! Sa svime se slažem što si napisao.
Trebala je njima cna ovca. Meni je taj Milanović odvratan zbog trovanja naroda, i stvaranja kulta ličnosti Milošević-Marković, ali za gađanje tv-a, e to je smešno.

A, sve i da je znao, a da nije javio... Kako njemu 10 godina robije za "znanje", a Solani slava i čast kad god se pojavi u Srbiji? Čoveku koji je lično onim svojim odvratnim žvaljavim ustima naredio da se bombarduje naša zemlja i ubijaju nedužni građani. Pa, njemu je trebalo suditi kao generalu Aleksandru Leru. Sad Švabe 'ladno mogu da nam traže odštetu za Lera. Karikiram, ali tako ispada.
 
Trebala je njima cna ovca. Meni je taj Milanović odvratan zbog trovanja naroda, i stvaranja kulta ličnosti Milošević-Marković, ali za gađanje tv-a, e to je smešno.
Уопште није смешно. трагично је. Тај јесте дебело одговоран, и нема никаквог оправдања. Нити то икако умањује сво зликоваштво НАТО-а и његових наредбодаваца.
Уосталом, овог пута је све лепо рекао и Главати (Он јесте свакакав, али интелигенцију му нико не може спорити, кад треба, уме да каже праву ствар, сад је убо у сриду.)
A, sve i da je znao, a da nije javio... Kako njemu 10 godina robije za "znanje", a Solani slava i čast kad god se pojavi u Srbiji? Čoveku koji je lično onim svojim odvratnim žvaljavim ustima naredio da se bombarduje naša zemlja i ubijaju nedužni građani. Pa, njemu je trebalo suditi kao generalu Aleksandru Leru.
Њему је и 20 мало. А, Солана... Јесте, али, знамо, на жалост, каква је међународна правда. :roll: Зло велико, али, шта? :roll: Која је алтернатива? :think:
Мало мање емоција у свему, оставити их код куће, и за памћење, а јавно, стиснути зубе...
Зар мислите да је Ристићу било лакше 1878. на Берлинском конгресу? :think:
Sad Švabe 'ladno mogu da nam traže odštetu za Lera. Karikiram, ali tako ispada.
Не могу, и не испада.
 
...je li milunka kad si tako bistra i sve znas ko treba da odgovara za ostale poginule u nato bombardovanju... jel preziveo onaj masinovodja u vozu koga su bombardovali... ili otpravnika vozova... ma naci ces ti vec nekog kad si tako bistra
 
Veceras sam sasvim namerno proveo vece uz TV, prvo gledjuci emisiju RTS-a posvecenu desetogodisnjici bombardovanja televizije, a zatim gledajuci B92 i njihov snimak emisije koja je pricala o istom dogadjaju ali i o petom oktobru.

Nikako se ne mogu oteti utisku da je ovo veceras emitovano na B92 velika sramota za novinarstvo u Srbiji.
Koristiti licne tragedije ljudi, iskoristavajuci njihov bol na najprizemniji nacin, koristiti njihovo iskrivljeno gledanje zivota uzrokovano tragedijom, a sve zarad likovanja nad paljenjem televizije i batinama koje su dobili Komrakov i Milanovic je slobodno mogu gnusan ZLOCIN pritiv istine, isti onakav kakav su svojevremeno radili isti taj Komrakov i Milanovic.
Zgrozen sam nacinom na koji se velica paljenje televizije, a posebno nacinom na koji se nimalo kriticki sva krivica baca na Milanovica.Nijednom jedinom recju nije pomenuto da je za zlocin odgovoran PRVO NATO, a tek onda i Milanovic svojim neizvrsavanjem naredbe o izmestanju.
Na drugoj strani sam prilicno iznenadjen profesionalnoscu RTS-a koji je poprilicno osvetlio sve dogadjaje u vezi tragedije.Ono sto je velika zamerka(moja licno), ali ne RTS- u, je moja frappiranost time da jos uvek postoje cinjenice u vezi te tragedije koje se ne znaju, niti se zna ko stoji iza njih.
I prosto neverovanje u reci kojima je Ristic objasnio zbog cega taj visokopozicionirani izvor njegovih informacija nece da svedoci pod punim imenom niti da da jos detalje:NIJE JOS VREME.
Pa kada ce biti?
Zar danasnja vlast, koja je raskrstila sa Milosevicem(ili jos nije) ima razloga nesto iz tog vremena da krije ili nekoga da stiti?
Zar je moguce da neki od onih koji su danas na politickoj sceni, ima svoje prste u svemu tome?

...Није "раскрстила" и никада неће,...док год буду живи Слоба
ће им помућивати разум,...мртав или жив,...свеједно!

А, Б92....
њих одавно не гледам,...ма не гледам уопште ни једну ТВ,
и баш ми лепо, макар због тога.

То што си написао да су урадили ме не чуди. Увек је
НЕХУМАНОСТ била главни мото те телевизије...
Они имају зацртан правац са којег НЕ СМЕЈУ да скрећу,
иначе остадоше без спонзора!

.
 
...je li milunka kad si tako bistra i sve znas ko treba da odgovara za ostale poginule u nato bombardovanju... jel preziveo onaj masinovodja u vozu koga su bombardovali... ili otpravnika vozova... ma naci ces ti vec nekog kad si tako bistra
А ти си, видим, толико бистра, кад скрећеш с теме, и кад уопште ниси ни покушала да схватиш шта сам ја написала, нити да се потрудиш да пронађеш то што споменух да је Главати рекао поводом читаве те трагичне ствари. :roll:
 
Milanovic je evidentno kriv, i tu spora ne bi trebalo da bude.
To je vec stara urbana legenda, i izvinjavam se sto je koristim da bih poblize objasnio njegovo ponasanje.

Zavisno od toga u kom kraju se prica, tako se i spominju razna imena zasluznih partizana, sa mnogo ordenja i funkcijama u bivsoj nam SFRJ.
Elem, taj partizan je za vreme rata patentirao fantasticnu ideju.Cim njegova jedinica treba da krene u proboj, on prvi skoci iz sveg glasa vikne "uraaaaaaaaaaaaaa" krene dva koraka spotakne se i padne koliko je dug.Ostane da lezi sve dok i poslednji borac ne prodje pored njega na juris, pa se podigne i krene za njima.
Tako je spasao glavu, dobio mnogo ordenja za junastvo jer je naredio juris.....

E, isto tako se ponasao i Milanovic.
Ako je vec postojala radna obaveza, i ako je on protivno naredbama zabranio napustanje radnih mesta, onda je i sam morao biti u televiziji.
I on, i Tatjana Lenard, koja je otvoreno pozvala NATO da gadja televiziju, a zatim otisla iz nje.
To je kao kad bih ja rekao Tajsonu da cu da ga razbijem k`o pi.ku, samo ako izadje napolje, a kad bi on izasao ja poturio da se tuce s mojom zenom.
Sad, potpuno je stvar suda i procene da li je 10 godina pravilno odredjena kazna.
To je stvar za raspravu.
Meni licno........Mislim da bi mu dao 40 godina.
Dao bih mu 40 godina zato sto je tolika moralna nakaza kojoj ti izgubljeni zivoti nisu uopste bili bitni.
Da je imalo covek, poneo bi se kao Vlajko Stoiljkovic.
a NATO?
Ova drzava je prosla mnogo toga, i pod Slobom, i pod ovima.
Ovi su resili da prave kompromise.
Da li je to vredno?
Ja mislim da nije, ali je to samo moje misljenje.
Koliko mi je poznato, presuda Solani nikada nije ponistena.Nikada Solana nije pomilovan, i jos uvek je pravosnazna njegova osuda.
Nazalost, kad tako krsimo sopstvene zakone i ponizavamo sopstvene sudove, kako da ocekujemo pravdu od drugih?
 
Kad ste već počeli o B92, je l' gleda neko noćni program na toj televiziji?

Uglavnom se po celu noć vrte, ili neki dokumentarci o EU, ili neki intervjui sa Tačijem i izveštaji sa Kosova, uglavnom sa albanske strane, ili se puštaju snimci gluposti kojih smo se naslušali devedesetih - o bebama u Vukovaru, deci i lavovima u Sarajevu, 30 000 do zuba naoružanih ustaša, intervjuima sa nekim opskurnim ruskim gostima koji nam obećavaju horde kozaka, i slične gluposti.

Baš kao neka propagandna televizija.

Njihov noćni program mi je nešto najtupavije što sam video poslednjih godina, a da se tiče te tematike, posle naravno onog kviza o EU za školarce na RTS.
 
Milanovic je evidentno kriv, i tu spora ne bi trebalo da bude.
To je vec stara urbana legenda, i izvinjavam se sto je koristim da bih poblize objasnio njegovo ponasanje.

Zavisno od toga u kom kraju se prica, tako se i spominju razna imena zasluznih partizana, sa mnogo ordenja i funkcijama u bivsoj nam SFRJ.
Elem, taj partizan je za vreme rata patentirao fantasticnu ideju.Cim njegova jedinica treba da krene u proboj, on prvi skoci iz sveg glasa vikne "uraaaaaaaaaaaaaa" krene dva koraka spotakne se i padne koliko je dug.Ostane da lezi sve dok i poslednji borac ne prodje pored njega na juris, pa se podigne i krene za njima.
Tako je spasao glavu, dobio mnogo ordenja za junastvo jer je naredio juris.....

E, isto tako se ponasao i Milanovic.
Ako je vec postojala radna obaveza, i ako je on protivno naredbama zabranio napustanje radnih mesta, onda je i sam morao biti u televiziji.
I on, i Tatjana Lenard, koja je otvoreno pozvala NATO da gadja televiziju, a zatim otisla iz nje.
To je kao kad bih ja rekao Tajsonu da cu da ga razbijem k`o pi.ku, samo ako izadje napolje, a kad bi on izasao ja poturio da se tuce s mojom zenom.
Sad, potpuno je stvar suda i procene da li je 10 godina pravilno odredjena kazna.
To je stvar za raspravu.
Meni licno........Mislim da bi mu dao 40 godina.
Dao bih mu 40 godina zato sto je tolika moralna nakaza kojoj ti izgubljeni zivoti nisu uopste bili bitni.
Da je imalo covek, poneo bi se kao Vlajko Stoiljkovic.
a NATO?
Ova drzava je prosla mnogo toga, i pod Slobom, i pod ovima.
Ovi su resili da prave kompromise.
Da li je to vredno?
Ja mislim da nije, ali je to samo moje misljenje.
Koliko mi je poznato, presuda Solani nikada nije ponistena.Nikada Solana nije pomilovan, i jos uvek je pravosnazna njegova osuda.
Nazalost, kad tako krsimo sopstvene zakone i ponizavamo sopstvene sudove, kako da ocekujemo pravdu od drugih?

pa upravo iz tog priloga smeca od Lenardove dva dana pre bombardovanja u kojima ona poziva i priziva bombe na RTS govorio da su oni vec znali da ce i to biti meta , ne mislim ja da su oni bombardovali RTS zbog Lenardove ali je evidentno da su ovde znali da ce biti bombardovan i da su ti ljudi svesno zrtvovani radi nase propagande ,dokaz za to je i sto nije bilo nijednog od tadasnjih perjanica RTSa u zgradi , a neki su se kao slucajno stvrolii na licu mesta vec posle -10 minuta .Mislim pa evakuisan je ondasnji CK u kome su bile brojne kancelarije , sediste JULa , studio Pinka i Marijinina TV Kosava , pa su opet znali da ce i to biti gadjano i evakuisali onolku zgradetinu , a nisu znali za RTS , kako da ne .
 
Veceras sam sasvim namerno proveo vece uz TV, prvo gledjuci emisiju RTS-a posvecenu desetogodisnjici bombardovanja televizije, a zatim gledajuci B92 i njihov snimak emisije koja je pricala o istom dogadjaju ali i o petom oktobru.

Nikako se ne mogu oteti utisku da je ovo veceras emitovano na B92 velika sramota za novinarstvo u Srbiji.
Koristiti licne tragedije ljudi, iskoristavajuci njihov bol na najprizemniji nacin, koristiti njihovo iskrivljeno gledanje zivota uzrokovano tragedijom, a sve zarad likovanja nad paljenjem televizije i batinama koje su dobili Komrakov i Milanovic je slobodno mogu gnusan ZLOCIN pritiv istine, isti onakav kakav su svojevremeno radili isti taj Komrakov i Milanovic.
Zgrozen sam nacinom na koji se velica paljenje televizije, a posebno nacinom na koji se nimalo kriticki sva krivica baca na Milanovica.Nijednom jedinom recju nije pomenuto da je za zlocin odgovoran PRVO NATO, a tek onda i Milanovic svojim neizvrsavanjem naredbe o izmestanju.
Na drugoj strani sam prilicno iznenadjen profesionalnoscu RTS-a koji je poprilicno osvetlio sve dogadjaje u vezi tragedije.Ono sto je velika zamerka(moja licno), ali ne RTS- u, je moja frappiranost time da jos uvek postoje cinjenice u vezi te tragedije koje se ne znaju, niti se zna ko stoji iza njih.
I prosto neverovanje u reci kojima je Ristic objasnio zbog cega taj visokopozicionirani izvor njegovih informacija nece da svedoci pod punim imenom niti da da jos detalje:NIJE JOS VREME.
Pa kada ce biti?
Zar danasnja vlast, koja je raskrstila sa Milosevicem(ili jos nije) ima razloga nesto iz tog vremena da krije ili nekoga da stiti?
Zar je moguce da neki od onih koji su danas na politickoj sceni, ima svoje prste u svemu tome?

B92 je ispravno napravio tu emisiju sa ciljem da se dokaže na šta je sve tadašnji režim bio spreman,pa i da žrtvuje radnike RTS-a zarad svoje kampanje.Tadašnji rukovodioci su bili režimski ljudi i dobojali su informacije s vrha vlasti kako i šta treba da se radi.Mogli su da evakuišu ljude te noći,s obzirom da se program RTS-a jednim delom emitovao i iz zgrade stare kubanske ambasade u Kneza Miloša.Šta im je bio problem ako su ispraznili i svoje partijske zgrade i sedišta da sklone i ljude iz RTS-a.
 
B92 je ispravno napravio tu emisiju sa ciljem da se dokaže na šta je sve tadašnji režim bio spreman,pa i da žrtvuje radnike RTS-a zarad svoje kampanje.Tadašnji rukovodioci su bili režimski ljudi i dobojali su informacije s vrha vlasti kako i šta treba da se radi.Mogli su da evakuišu ljude te noći,s obzirom da se program RTS-a jednim delom emitovao i iz zgrade stare kubanske ambasade u Kneza Miloša.Šta im je bio problem ako su ispraznili i svoje partijske zgrade i sedišta da sklone i ljude iz RTS-a.

Napravio ispravno emisiju u kojoj majka jednog od poginulih ide po spaljenom dvoristu televizije i urla kako je trebalo vise da gori.
Kako gleda u prozor i kaze kako je sin sigurno i sad gleda s tog prozora?
To treba da bude novinarstvo?
Ili da u celoj emisiji NIJEDNOM niko i ne spomene da je NATO gadjao televiziju, a ne Milanovic i Komrakov?
To je ispravna i dobra televizija?
Mozda za tebe jeste , zavisno od sveznja novca koji dobijas da pricas ovakve gluposti.
Jer kako drugacije nazvati tvrdnje B92 a i tvoje koje poistovecuju glupost i arogantnost Milanovica sa celim rezimom?
Mnogo se cesto sasvim bezvezno frljate tim floskulama, rezim pa rezim.
 
Napravio ispravno emisiju u kojoj majka jednog od poginulih ide po spaljenom dvoristu televizije i urla kako je trebalo vise da gori.
Kako gleda u prozor i kaze kako je sin sigurno i sad gleda s tog prozora?
To treba da bude novinarstvo?
Ili da u celoj emisiji NIJEDNOM niko i ne spomene da je NATO gadjao televiziju, a ne Milanovic i Komrakov?
To je ispravna i dobra televizija?
Mozda za tebe jeste , zavisno od sveznja novca koji dobijas da pricas ovakve gluposti.
Jer kako drugacije nazvati tvrdnje B92 a i tvoje koje poistovecuju glupost i arogantnost Milanovica sa celim rezimom?
Mnogo se cesto sasvim bezvezno frljate tim floskulama, rezim pa rezim.

NATO nisam pomenuo jer se podrazumeva da je to zla organizacija,stvorena pod plaštom Amera i Britanaca da bi sporovodile svoj uticaj i što god ti padne napamet najgore o njima saglasan sam.
Mene samo zanima konstatacija da je moglo da se spreči pogibija radnika da su te večeri ispraznili zgradu televizije i ostavili praznu,pa neka je gađaju,a ne zbog šugavog dnevnika ostaviti ljude.Ako je naređeno da se napuste zgrada CK,hotel"Jugoslavija" i slična sedišta štodržavnih,što partijskih zgrada,mogli su i televiziju,a program su mogli da emituju npr. iz Dobanovaca.
 
Ma juce me je B92 fascinirao...u onoj emisiji Stanje Nacije bila tema FK C.Zvezda i dosao neki magarac iz uprave a drugi sagovornik je trebao da bude vodja navijaca C.Z. ali je on otkazao dolazak zato sto su navijaci bili protiv njegovog gostovanja u toj emisiji.

I na to ce kobila sa B92....:"Ovo je otvoreni napad na medije" .Nisam mogao da verujem hahahaha
 
Sad mi je mnogo jasnija navodna spijunska afera u kojoj je tamo neki francuski obavestajac kao dostavljao planove napada srpskim obavestajcima.

neki ......KAO , FRANCUSKI OBAVESTAJAC........je po nekom ......KAO, DOSTAVLJAO PLANOVE NAPADA?????:dash:

Srbi , srbi, .........pa taj je francuski oficir sudjen i osudjen u francuskoj pred vojnim sudom, sto je odavao nasim obavestajcima listu ciljeva po par dana unapred..........:ok:

I sada neki , Milanche, za njega kaze da je KAO.......ili SHATRO...........:thumbdown:

Da je znao covek kome spasava zivote ne bi mu palo na pamet .......kao sto ni francuskoj vladi ne bi palo na pamet da spreci vetom rusenje beogradskih mostova ( sto, da neko ne misli da su ih spasili JULovci igrajuci kolo na mostovima??)..........:evil:
 
Poslednja izmena od moderatora:
A vrh gluposti , je , da nakon dva dokumentarna filma, bezbroj priloga i nekoliko knjiga, majmuni uce porodice , oceve , majke, bracu i sestre, kako oni pojma nemaju.........a forumski mentoli ce da im kazu pravu istinu.........i pri tom im je teze nego famiijama poginulih..........

Mnogo ste bre odvratni likovi.......moze covek da vas patentira kao purgativ.....
 
pravo pitanje tu je pre svega veoma jednostavno:
kako je moguce da televizija bude legitiman vojni cilj?
sve ovo ostalo o zlopupotrebi tragiedije ljudi koji nisu sklonjeni a trebali su i krivica milanovica&sps vrhushke je tu samo ta sakrije potezanje tog pitanja i podsetjanje na to u javnosti....da se pricha SAMO o tome shto vishe a da se onaj ko je bombardovao i samim tim najodgovorniji zanemari
 
Ako se ja nešto malo razumem u rat ... bombardovanje ciljeva poput Televizijski stanica je zabranjen kojekakvim konvencijama koje ne poštuju ... uglavnom kauboji.

I sad ne-evakuacija "sigurnog mesta" pretvorena u slučaj domaćeg izdajstva, gde je naravno ratni zločinac Milanović ??? A NATO i nato-bomba uzrok ????

Lično sam radio po istom principu (kao radnik) u vreme bombardovanja (nedaleko od RTS-a) i nisam bio evakuisan niti sam to tražio. Za sve je važila "radna obaveza".

Kampanja izokretanja stvari u slučaju RTS-a sve me više navodi da imam ovakav osećaj : Više se gadim postupaka dela naše javnosti koja hoće političke poene na poginulim radnicima (SLAVA IM) nego odvratnog naci-NATO postupka ...
 
pravo pitanje tu je pre svega veoma jednostavno:
kako je moguce da televizija bude legitiman vojni cilj?
sve ovo ostalo o zlopupotrebi tragiedije ljudi koji nisu sklonjeni a trebali su i krivica milanovica&sps vrhushke je tu samo ta sakrije potezanje tog pitanja i podsetjanje na to u javnosti....da se pricha SAMO o tome shto vishe a da se onaj ko je bombardovao i samim tim najodgovorniji zanemari

Najodgovorniji su :

Klinton, Solana, Klark, stab juznog krila NATO, komandant eskadrile koji je naredio pilotu, pilot koji je bombardovao.................


Ali, posto njih sve mozes da uhvatis, nazalost za qraz, to ne znaci da ove koje mozes da pohapsis i pozatvaras zato sto su zrtvovali te ljude pustis na slobodu......u fazonu, jesi kriv, ali su oni natovci jos vise krivi.........

Kakva je to , bolesnicka logika???........:dash:
 

Back
Top