MACA DOBILA PRINOVE, DA LI JE DRUGI MACOR OPASNOST ZA NJIH?
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: MACA DOBILA PRINOVE, DA LI JE DRUGI MACOR OPASNOST ZA NJIH?

Obećava korana02 (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano MACA DOBILA PRINOVE, DA LI JE DRUGI MACOR OPASNOST ZA NJIH?

Pozdrav svima! Imam macku i macora (njenog sina) starog deset meseci. Oni ne zive u kuci vec u supi i veliki deo vremena provode napolju. Juce se maca ponovo omacila. Kada sam pronasla macu i videla da se omacila sa njom je lezao i macor. Izgledalo je kao da macor nije opasnost za macku i macice, ali ja sam ga ipak izbacila napolje i zatvorila supu tako da niko ne moze da dodje do macke. Zanima me da li je neko od vas imao slicnu situaciju i da li bi trebalo da izolujem macku potpuno? Pitam zbog toga sto je macor mlad i navikao je na supu i tu ima svoje mesto gde spava i hranu i sve, pa mi je malo bezveze sto sam ga izbacila.

V for Vendetta nije na forumu
    Српски поноснаш,јача комплекс ваш
    Zainteresovan član V for Vendetta (avatar)
    Učlanjen
    28.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: MACA DOBILA PRINOVE, DA LI JE DRUGI MACOR OPASNOST ZA NJIH?

Pa ovako..imam neko iskustvo sa mackama ali ako zna neko bolje neka kaze....Ne bi trebalo da ih dira,ali tu se zahteva i tvoja paznja. Naime trebas da udovoljavas tom macku,nikako da ga zaboravis i da se posvetis macicima Ja sam svatio da su macici potomci istog macora (tj sina tvoje macke) ako je tako onda nema sanse da im nesto uradi,a ako nije tako ispravi me

Ističe se K aja (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    86

Da je hteo da podavi bebe - on bi to već uradio.
    Verovatno ga je mačka sama dovukla u gnezdo, jer je i on njeno mače pa je htela da joj sva deca budu pred očima. Barem moje mačka su tako radile. Kad joj dođe vreme da se maci, ona trčka i doziva sina (ili ćerku), hvata ih za vrat, liže i vuče u kućicu, naravno, na njihovo totalno zaprepašćenje, ali pošto se majka mora slušati, na kraju popuste i leže kraj mačke dok se maci a ovamo ne mogu da se dočude šta ih je to snašlo. Mislim da ne moraš da ga izbaciš iz šupe, ali si ga spasila bede kad si ga izvadila od "prolupale" mame.
    Veća je opasnost da se u šupu uvuče tuđ mačor ili pas, oni lako mogu da podave mačiće.

Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Hvala na brzim odgovorima! Macor nije otac novih macica i on ima tek deset meseci, potpuno je zbunjen i delovalo mi je na momente kao da bezi od majke. Supa ima mali otvor napravljen da mogu samo macke da se provuku, ali sam ga sad zatvorila.
    Citat Original postavio K aja Pogledaj poruku
    Kad joj dođe vreme da se maci, ona trčka i doziva sina (ili ćerku), hvata ih za vrat, liže i vuče u kućicu, naravno, na njihovo totalno zaprepašćenje, ali pošto se majka mora slušati, na kraju popuste i leže kraj mačke dok se maci a ovamo ne mogu da se dočude šta ih je to snašlo.
    Nisam znala za ovo i sokirala sam se jutros kada sam ih videla da leze zajedno. Ali mi je bilo skroz slatko.Mislila sam da ga zatvorim sa njima samo preko noci, jer je ipak navikao da spava tu.
    K ajo, da li mislis da on nece ni u buducnosti predstavljati opasnost za macice, tj. u naredna dva meseca dok malo ne ojacaju? I imam jos jedno pitanje, trebalo bi da ih cistim od glista i da im stavim zastitu od krpelja i buva (Frontline), pa me zanima da li su tablete ili Frontline stetni za majku-macku?

Ističe se K aja (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    86

Mislim da ni u buduće neće biti problem, mačori dave mačiće da bi mogli da se pare sa mačkom, a ovo je njegova mama. Prvo - mlad je za parenje, drugo - već je shvatio da malecki mirišu kao i mama, a treće - mama je sa njima pa će ga brzo isćuškati ako ne bude pristojan.
    Kritični period za odnos beba i starijih mačića je možda 2-3 nedelje, dok još ne liče na mačke nego na pacovčiće, a posle se oni zajedno igraju jer i mačak od 10 meseci je još mačence i jedva čeka da se igra.
    Za Frontline i Cestal nisam načisto, ja sam uvek davala dosta pre koćenja, tako da maci ne smeta. Pogledaj na temi "buve krpelji i ostalo" ili "pitajte veterinara".
    Mačoru možeš dati i jedno i drugo, on ne doji.

Na prvoj slici je kolektivno lizanje mleka uz mamu i Brata Medu a na drugoj ludi veliki brat Meda (star godinu i po) koji je hteo da se igra pa se uvukao "dvorac" a posle jedva izašao.

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Stoji sve što je Kaja napisala, starija braća i sestre su obično odlične dadilje. I stariji brat ne bi smeo da se oseti izostavljeno, to bi moglo da inicira ljubomoru, inače bi trebalo da sve prođe u najboljem redu.

Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Hvala vam na odgovorima.Macor je sinoc spavao sa njima i sve je ok. Super se slazu.Jos uvek je malo zbunjen jer ne zna bas sta se desava, ali mislim da ce biti ok. Micina slika je na avataru, i to dan pre nego sto je postala majka po drugi put. Pozdrav !

Ističe se K aja (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    86

Nešto smo zaboravili: nemoj da se čudiš ako se i veliki brat prisisa . Pošto ga mama tretira kao bebu, on će tako i da se ponaša .
    Onaj moj Medonja je sisao sa još dva legla mačića, osobito kad smo male već razdelili, on i mama ostali sami, a ona puna mleka... Sisao je do godinu i po, sram ga bilo!

Obećava AGabriel (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

moram da vas pitam i ovde, pošto je to tema... koliko treba da su stari mačići, tj kad prolazi opasnost od drugih mačora? davno je bilo, a to nisam znala, pa sam bila očevidac strašne scene, mačak je dograbio malo i povredio ga, paralizovao i mali je uginuo posle par dana. sad ih čuvam u kući, jako pazim da vrata ne ostavim otvorena, muvaju se skotovi, namirisali...mačka je jako brižna, danas smo na tren stavili mačiće na terasu, nas troje u obezbeđenju, ona se stvorila u momentu, počela da grabi mače da unese u kuću. nećemo više pokušavati ove poduhvate, inače malci počeli da izlaze iz kutije, moraću da podignem prag. debeli su i još puze, mada reaguju na zvuk, pokušavaju da se igraju i vole kad ih mazim, onjuše me pa se umiljavaju, danas im je 19ti dan.

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Najbolje da pustiš mamu da odluči o tome, vidiš i sama da reaguje ispravno. Znaju one da paze svoje bebe.

Ističe se K aja (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    86

Pusti ih da slobodno izlaze iz kutije i šunjaju okolo. Treba i da izađu napolje ali da mama i još neko pazi na mačore. Pa ne možeš ih ni stalno držati pod staklenim zvonom.

Slične teme

1. Pepeljuga i macor
    Autor IVANUCCIA u forumu Žene
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.03.2008., 15:48
  2. Macor obrijan ili ne?
    Autor Donald Duck u forumu Muškarci
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 15.12.2003., 09:13

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor