Sestre Bronte
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Sestre Bronte

Aktivan član
    Učlanjen
    05.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Sestre Bronte

Koju vise volite,zbog cega,koja vam je knjiga omiljena,najlepsi citati...?
    Meni je En omiljena,i ''Stanarka na pustenog zamka'',mada sam sve njihove knjige procitala,ali ovu bih posebno izdvojila.

Elita krasuljak (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4930

Podrazumevano Re: Sestre Bronte

Sestre Bronte sam dobila još za 18. rodjendan. Sve su mi drage, ali glasam za Orkanske visove od Emili i Džejn Ejr od Šerli. Sve sam ih čitala davno.

Ističe se TimeTravellingBunny (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Citat Original postavio Smajli of the day Pogledaj poruku
    Koju vise volite,zbog cega,koja vam je knjiga omiljena,najlepsi citati...?
    Meni je En omiljena,i ''Stanarka na pustenog zamka'',mada sam sve njihove knjige procitala,ali ovu bih posebno izdvojila.
    Emily Bronte, Wuthering Heights Ja sam je dobila za 12. rođendan (!), odmah se zaljubila u roman i čitala ga ponovo još x puta... Verovatno moja omiljena knjiga svih vremena, i knjiga koja je izvršila možda najveći uticaj na mene. Zbog ćega - o tome bih mogla da pišem do sutra; mislim da je to izuzetno snažan roman, i zaista jedinstven po atmosferi i po likovima, vrlo neobičan i moderan po pripovedačkoj formi (koja je zaista savršena), kompleksan i po idejama koje sadrži o osećanjima koje izaziva kod čitaoca...

Citati? Ima ih mnogo... najpoznatiji je, naravno, onaj monolog "I am Heathcliff! (...)" koji je zaista fantastičan, ali pošto se verovatno očekuje da citiram to, citiraću deo Ketinog govora pre toga, koji po meni predstavlja upravo suštinu romana:

"If I were in heaven, Nelly, I should be extremely miserable."

"Because you are not fit to go there," I answered. "All sinners would be miserable in heaven."

"But it is not for that. I dreamt once that I was there."

"I tell you I won't hearken to your dreams, Miss Catherine! I'll go to bed," I interrupted again.

She laughed, and held me down; for I made a motion to leave my chair.

"This is nothing," cried she: "I was only going to say that heaven did not seem to be my home; and I broke my heart with weeping to come back to earth; and the angels were so angry that they flung me out into the middle of the heath on the top of Wuthering Heights; where I woke sobbing for joy.
    Treason, like beauty, is in the eye of the beholder.

Aktivan član
    Učlanjen
    05.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio TimeTravellingBunny Pogledaj poruku
    Emily Bronte, Wuthering Heights Ja sam je dobila za 12. rođendan (!), odmah se zaljubila u roman i čitala ga ponovo još x puta... Verovatno moja omiljena knjiga svih vremena, i knjiga koja je izvršila možda najveći uticaj na mene. Zbog ćega - o tome bih mogla da pišem do sutra; mislim da je to izuzetno snažan roman, i zaista jedinstven po atmosferi i po likovima, vrlo neobičan i moderan po pripovedačkoj formi (koja je zaista savršena), kompleksan i po idejama koje sadrži o osećanjima koje izaziva kod čitaoca...

Citati? Ima ih mnogo... najpoznatiji je, naravno, onaj monolog "I am Heathcliff! (...)" koji je zaista fantastičan, ali pošto se verovatno očekuje da citiram to, citiraću deo Ketinog govora pre toga, koji po meni predstavlja upravo suštinu romana:

Odlicno opisuje osecanja!

''Kad bi sve drugo uginulo,a on ostao,ja bih i dalje postojala,a kad bi sve drugo ostalo,a on bio unisten,vasiona bi se pretvorila u ogromnog tudjinca.''

Hitklif jeste zao,ali me odusevljava na momente,Uvek se vracam na neke strane i obavezno njegovu recenicu:'''Ne mogu da zivim bez mog zivota!Ne mogu da zivim bez moje duse!''

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nikada nisam shvatila Orkanske visove, knjiga je nevidjeni smor. Ali Dzejn Ejr je odlican roman

Zainteresovan član PageMercury (avatar)
    Učlanjen
    24.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Romane sestara Bronte pocela sam da citam kada sam imala 13 godina.Prvi koji sam procitala mi je i omiljeni:Vilet.Omiljena mi je Sarlota.Citala sam i Dzejn Ejr i Orkanske Visove ali ni jedna nije ostavila tako jak utisak na mene kao Vilet.Ove romane volim jer nisu teski za citanje a mnogo moze da se nauci iz njih.Lepi su i uvek im se rado vracam.Vilet sam citala tri ili cetiri puta.Uskoro planiram da procitam i Stanarku napustenog zamka i Sirli.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.01.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    28

Citat Original postavio Radda65 Pogledaj poruku
    Sestre Bronte sam dobila još za 18. rodjendan. Sve su mi drage, ali glasam za Orkanske visove od Emili i Džejn Ejr od Šerli. Sve sam ih čitala davno.
    Nemojte se saliti tako.

Elita krasuljak (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4930

Citat Original postavio bluuue Pogledaj poruku
    Nemojte se saliti tako.
    Zašto bih se šalila. Kao što neko odrasta uz Tolkina ili Kinga, ja sam uz njih. Nešto nije u redu?
    Uloga intelektualca jeste da govori istinu u lice nosiocima moći.

Domaćin Neponovljiva Gracija (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    228

Citat Original postavio Radda65 Pogledaj poruku
    Sve su mi drage, ali glasam za Orkanske visove od Emili i Džejn Ejr od Šerli. Sve sam ih čitala davno.
    Isti slucaj, ali ja uzivam i sada da im se vratim kada mi je potrebno nesto za opustanje
    O meni najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru.

Ističe se smilingSun (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    58

Procitala sam ih skoro sve, negdje u periodu izmedju šestog i osmog razreda....Dzejn Ejr i Stanarka...su mi tada bile omiljene. Sestre Bronte inace pripadaju dobroj tradiciji Viktorijanske knjizevnosti......

Slične teme

1. DVA BRATA I DVE SESTRE
    Autor milje u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.03.2017., 20:33
  2. Medicinske sestre u USA
    Autor Modesti82 u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 18.01.2010., 12:25
  3. Sestre Kovac
    Autor Psychobitch212 u forumu Muzika
    Odgovora: 30