Tri godine zatvora u Poljskoj za Čea na majici?!!!!!

_011_

Poznat
Banovan
Poruka
9.445
za če gevaru na majici u poljskoj i tri godine zatvora

o9e0bm.jpg



Politika - Pre 16 minuta
VARŠAVA - Milioni mladih u svetu koji na svoje majice stavljaju čuveni portret revolucionara Ernesta Če Gevare od naredne godine trebalo bi da zaobiđu Poljsku, pošto bi mogli zbog "lepog Čea" da zvrše i na tri godine u zatvoru.

Opunomoćenik poljske vlade za ravnopravnost Elžbjeta Rađiševska predložila je Sejmu poljskog parlamenta u saradnji sa Ministarstvom pravde izmene krivičnog zakona po kojima bi kažnjivo krivično delo bilo propagiranje svih totalitarnih ideologija.

Prema izmenjenom zakonu, kažnjivo je ne samo širenje i propagiranje totalitarnih i fašističkih ideologija, već i samo posedovanje takvih predmeta.

Ako taj zakon bude usvojen, naredne godine bi u zatvoru završili i učešnici prvomajske povorke koji bi kao pre dve godine u Varšavi hteli da nose zastave sa srpom i čekićem, kao i oni koji bi pokušali da u Poljskoj izdaju Hitlerovu knjigu "Majn kampf" ili koji bi je posedovali u kućnoj biblioteci.

Na udaru su i majice, a svako ko bi hteo da obuče taj popularni komad odeće sa slikom nekoga od revolucionara od Lenjina, preko Čea pa verovatno do Tita ima jedini način da izbegne kaznu - da se majica dotičnim komunističkim vođama ruga.

"Jedini dopustiv način da se nose komunistički zločinci na majici je da to bude ismejavanje, ali takvo da ne ostavlja prolaznicima ni tračak sumnje", rekao je za dnevnik "Žečpospolita" jedan od autora predloga, profesor Vojceh Roškovski i dodao da niko ne shvata kao šalu kada neko stavi na majicu Adolfa Hitlera.

"I u pitanju komunizma nema šta da se smejemo i šalimo. To nisu samo stari smešni filmovi i prvomajske povorke. To su logori u Kolimi i masakr u Katinjskoj šumi", kazao je Roškovski.

Sama Rađiševska kaže da kazne za majice sa likovima revolucionara neće biti tako strašne.

"Svaki slučaj će individualno proceniti sud", kazala je Rađiševska ali je poručila "ipak, sa tim majicama radije ne preterujte".

http://vesti.krstarica.com/?rubrika...b88d34244b6cc2f17&dan=23&mesec=04&godina=2009

E svašta! :roll:
 
pa po meni je cist debilizam i pozeraj nositi sliku teroriste i komunistickog bandita Chea , ali ukoliko prodje ova odluka to ce biti jos veca glupost , a ne bi me cudilo jer u Poljskoij u poslednjih par godina intenzivno traje antikomunisticka histerija i pokusaji da se napravi katolicko-talibanski vilajet u sred Evrope , mada su konzervativci i sektasi u poslednje vreme u defanzivi na izborima tako da mozda i ne proguraju ovu glupost .
 
Poljaci su odlepili skroz. Od kako su imali papu postali su, što reče Al, katolički talibani. Samo čekam kada će oformiti "Svetu majku Inkviziciju" i početi spaljivati veštice, odn. komuniste i Ruse.

I, šta sad. Prošeta se Maradona Varšavom, i oni ga pošalju na robiju što ima istetoviranog Čea na ramenu? Pa, što onda ne prekinu i sve diplomatske odnose sa Kubom?

Mislim, ovo je baš onako, pokazatelj visokih evropskih vrednosti i poštovanja ljudskih prava, kakvih nema nigde sem u EU. Neka im njihove "visoke" vrednosti. Meni su ljudskije ove naše "niske".
 
Prvo Poljska pa onda Evropa pa ceo svet.
Lepo im je bilo dok su na konto Ceovih slika na majicama i bedzevima zgrtali milione, a sad ima smeta.
pa to je ok s,to ne iskoristiti gomilu zaludjenih balavaca koji se loze na nekog krepalog teroristu i zaraditi neki dinar na budalama , mada ne vidim da su se bas poljski konzervativci nesto posebno bavili distribucijom njihovog propagandnog materjala .
Kod njih je to sira pojava i na meti su im ne samo i komunisti , nego i ****** , liberali , imigranti, slobodni razvodi , abortusi,golotinja ,bas kao sto rekoh neka blaza evropska verzija talibana , mada ni u samoj Poljskoj oni nisu vecina ,iako ih ima vise nego drugde, al su po obicaju najgasniji
 
Kod njih je to sira pojava i na meti su im ne samo i komunisti , nego i ****** , liberali , imigranti, slobodni razvodi , abortusi,golotinja ,bas kao sto rekoh neka blaza evropska verzija talibana , mada ni u samoj Poljskoj oni nisu vecina ,iako ih ima vise nego drugde, al su po obicaju najgasniji

Nisam znao da su toliko zaludjena nacija. Samo znam da su im Poljakinje jako slobodne.:lol:
 
Za vreme ********* se bolje živelo, bar u Jugoslaviji. Jesu ubijali neistomišljenike ali i oni pre njih su ubijali a i ovi posle ubijaju, nezna ko je nemilosrdniji. Novi vldari sveta su mnogo opasniji od bilo kog komunističkog vođe.

Sve je to lepo,ali jel vidis posledice toga? Nemojte se ljudi zavaravati,drzava Srbija je tada najvise propatila i srpski narod! Koliko je samo cestitih Srba ubijeno na Golom otoku? Koliko je imanja oteto? Ko je dao Kosovu i Vojvodini autonomiju i sprecio Srbe da se naseljavaju na Kosovo? Ko je stvorio kvazi naciju Bosanci,Hrvati,Crnogorci? Ko je stvorio drzavu Makedoniju na Srpskoj zemlji?
 
pa po meni je cist debilizam i pozeraj nositi sliku teroriste i komunistickog bandita Chea , ali ukoliko prodje ova odluka to ce biti jos veca glupost , a ne bi me cudilo jer u Poljskoij u poslednjih par godina intenzivno traje antikomunisticka histerija i pokusaji da se napravi katolicko-talibanski vilajet u sred Evrope , mada su konzervativci i sektasi u poslednje vreme u defanzivi na izborima tako da mozda i ne proguraju ovu glupost .

S obzirom da je CIA osetila potrebu da izvrsi atentat na njega, ne bih rekao da je on taj koji je bio terorista i bandit.
 

Back
Top