Naučni skup u Moskvi: Argumenti za zatvaranje Haškog tribunala

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Naučni skup u Moskvi o radu Haškog tribunala treba da državnom vrhu Rusije pruži argumente o neobjektivnosti ovog tribunala i potrebi da on bude zatvoren 2010. godine, izjavila je danas Srni Jelena Guskova, direktor Instituta za proučavanje balkanskih sukoba pri Akademiji nauka Ruske Federacije.
9243_vest_hag.jpg


Ona je podsjetila da u svijetu postoje želje i inicijative da rad Međunarodnog tribunala u Hagu bude produžen na još dvije do tri godine.

"Međutim, pozicija Rusije je dosta čvrsta. Ministar inostranih poslova Sergej Lavrov ponovio je nekoliko puta da Haški tribunal treba zatvoriti 2010. godine, a mi treba da političarima pružimo naučne argumente da je Tribunal neobjektivan kako bi se on mogao što prije zatvoriti i da svi Srbi izađu na slobodu", rekla je Guskova.

Prema njenim riječima, u radu dvodnevnog naučnog skupa učestvuju naučnici Ruske akademije nauka, naučnici iz Holandije, Engleske, Francuske, SAD i Srba iz Republike Srpske i Srbije.

"To je vrlo ozbiljna naučna institucija koja će analizirati rad Haškog tribunala, a došlo je vrijeme i da se otvori pitanje Srebrenice, koje je pokrenuto u ovom tribunalu, jer se pojavljuju nove činjenice, novi argumenti i dokazi, nove analize koje ne potvrđuju činjenicu o 8 000 žrtava", najavila je Guskova.

O Srebrenici će biti riječi drugog dana naučnog skupa u Moskvi, kojem prisustvuju eksperti i pripadnici mirovnih snaga Holandije koji su očevici događanja na području tadašnje zaštićene srebreničke enklave.

Guskova je najavila da će biti riječi i o srpskim žrtvama na području Srebrenice.


http://www.enovosti.info/lat/opcija/btg_novosti/0/9243/Naucni/skup/u/Moskvi:/Argumenti/za/zatvaranje/Haskog/tribunala
 
Руси брину више о Српским жртвама од владајуће олигархије.

Зарад своје користи. Исто као по питању Косова и Метохије. Мислим да би Руси одавно одустали (због наше владе), али ако одустану, изгубиће још једну битку са САД.
 
Зарад своје користи. Исто као по питању Косова и Метохије. Мислим да би Руси одавно одустали (због наше владе), али ако одустану, изгубиће још једну битку са САД.
Па шта ако им је у интересу? И нама је у интересу да се истина сазна. Без неког већег у залеђини то никад не бисмо успели.
Могли су Руси и да се не сврстају на нашу страну с обзиром да имамо прозападну владу.


Треба да смо им захвални.
 
Па шта ако им је у интересу? И нама је у интересу да се истина сазна. Без неког већег у залеђини то никад не бисмо успели.
Могли су Руси и да се не сврстају на нашу страну с обзиром да имамо прозападну владу.


Треба да смо им захвални.

Па сврстали су се на нашу страну, јер су почели ту игру.
 
Зарад своје користи. Исто као по питању Косова и Метохије. Мислим да би Руси одавно одустали (због наше владе), али ако одустану, изгубиће још једну битку са САД.

Pa?jel' te neko pitao,ili bilo koga da ulaze u to zbog cega........ako brinu,brinu.........osim ako im nismo platili ne bitno je zbog cega.
 
Ovaj sveti Imperator zrtvovo je carsku krunu, svoj zivot, zivot svoje zene i zivote svoje dece kao i svoju drzavu da bi na poziv regenta Aleksandra usao u rat na stranu Srbije.

mi-nikolas2.jpg

:roll:
Politika ljubav i bratstvo....koliko ti imas godina!?
I Rusiji je bila ****** u procepu zato je i usla u rat,a kad je revolucija izbila povukli su se i to ti je to!
 
Ма све је уреду и то да је интерес у питању и то да постоји љубав између Српског и Руског народа која је неоспорна ( зна свако ко је бар једном био у Русији), али мени и даље нико није рекао зашто наша власт не брине о нашим жртвама.

Ево, малопре у емисији код Оливере Ковачевић, човек који је званична личност у министраству за културу апсолутно незаинтересовано говори о Српским жртвама у Јасеновцу.
Наша власт ни на том пољу ништа не ради и онда као одговор на то шкакљиво питање подмећу замену теза о томе како је на Сајмишту посећен и обележен споменик палим борцима у антифашистичкој борби.

Је л' то здрав однос владајуће олигархије према Српским жртвама и генерално према народу испред кога стоје?
 

Back
Top