češki komandosi u avganistanu osramotili armiju

Пресретач

Buduća legenda
Poruka
36.527
PRAG - Vojnici elitne jedinice češke armije u Avganistanu osramotili su celu armiju jer su počeli da u sred borbe ostavljaju na cedilu svoje britanske saveznike i povlače se čim im se učini da postaje suviše gusto, javili su češki mediji.

Kukavičluk čeških komandosa iz češke jedinice za specijalne operacije (SOG) uzeo je toliko maha da je britanska komanda u Avganistanu radije sada predala češke vojnike Dancima, javili su mediji.

U danskom kontigentu cvet češke armije, specijalno obučeni komandosi za borbu protiv terorista, vrši ulogu običnih stražara ili pratnje humanitaraca.

"O toj jedinici čujem takve informacije da ne mogu da se osvestim. Kaljaju ugled cele armije", rekla je za "Mladu frontu Dnes" češka ministarka odbrane Vlasta Parkanova.

U Pragu se za ponašanje českih vojnika na bojnom polju saznalo sasvim slučajno, kada je nedavno u poseti Kabulu bio jedan od čeških generala, a jedan od britanskih komandata mu je na ulici u prolazu dobacio: "Do đavola sa češkom armijom".

Kada je češki general počeo da se raspituje šta je povod tome, saznao je da češki komandosi na terenu odbijaju da idu u opasne akcije pod raznim izgovorima.

Kao razlozi se navode da upravo ta operacija protiv talibanskih pobunjenika nije u skladu sa mandatom češke misije, drugi put da je pola jedinice na godišnjim odmorima pa ih nema dovoljno za borbu.

Češki mediji opisuju i slučaj kada su britanski vojnici saterali avganistanske pobunjenike u klopku a kada su počeli da se dogovoraju kako da ih opkole češki komandant im je kazao: "U to ne idemo, suviše je opasno".

On je zatim odveo svoje vojnike natrag u bazu.

Istragu skandala je započela inspekcija armije i ministarstva pošto su i neki od komandosa zgađeni kukavičlukom svojih oficira na terenu rešili da ministarki Vlasti Parkanovoj vrate medalje koje im je dodelila za misiju u Avganistanu.
Politika
 
Ništa... Sad će ŠuNATOvac da pošalje srpsku jedinicu da zamene Čehe.

Pa pazi, oseti se tvoje patriJotsko zajedljivo prozivanje. Ali, priupitaj sam neke od profesionalnih vojnika ili pandura da li bi išli u Afganistan da se bore za NATO, za platu od $4500 - $6000 mesečno, i još po koju šaricu na uniformi. Iznenadio bi se koliko bi ih bilo zainteresovanih. A, Šutanovac pritom, ne može da ih pošalje, jer nismo članice NATO-a
 
Poslednja izmena:
Pa pazi, oseti se tvoje patriJotsko zajedljivo prozivanje. Ali, priupitaj sam neke od profesionalnih vojnika ili pandura da li bi išli u Afganistan da se bore za NATO, za platu od $4500 - $6000 mesečno, i još po koju šaricu na uniformi. Iznenadio bi se koliko bi ih bilo zainteresovanih. A, Šutanovac pritom, ne može da ih pošaljem jer nismo članice NATO-a

Naravno da ne može, i da je to bila zajedljiva šala.
A, to što neko ima želju da za dobru platu učestvuje u okupaciji nečije zemlje, nije nikakav razlog da im se to i omogući. Neka idu u najbližu američku bazu, i neka se prijave. Eno, američka armija drži non-stop otvoren konkurs. Pored dobre plate, nakon odguljenih godinu dana, daju i državljanstvo. Pa, ko voli nek izvoli. To mi ne smeta. Ali, da neko bude deo okupatorskih snaga pod srpskom zastavom, i u srpskoj uniformi, nikada se neću složiti, pa da smo sto puta u NATO ili bilo kom drugom paktu.
 
Naravno da ne može, i da je to bila zajedljiva šala.
A, to što neko ima želju da za dobru platu učestvuje u okupaciji nečije zemlje, nije nikakav razlog da im se to i omogući. Neka idu u najbližu američku bazu, i neka se prijave. Eno, američka armija drži non-stop otvoren konkurs. Pored dobre plate, nakon odguljenih godinu dana, daju i državljanstvo. Pa, ko voli nek izvoli. To mi ne smeta. Ali, da neko bude deo okupatorskih snaga pod srpskom zastavom, i u srpskoj uniformi, nikada se neću složiti, pa da smo sto puta u NATO ili bilo kom drugom paktu.

Done, pametan si čovek, i znaš da ne možeš da se je6eš, a da ti ne uđe. Dakle, ili si u NATO, ili nisi. Ili si plaćenik u nekoj vojsci ili si revolucionar-borac. Dakle, nema sedenja na dve stolice, pogotovo kod amere, pogotovo u ratu, pogotovo u NATO snagama... A to što smo mi navikli na to, to je totalno druga priča.
 
Pa pazi, oseti se tvoje patriJotsko zajedljivo prozivanje. Ali, priupitaj sam neke od profesionalnih vojnika ili pandura da li bi išli u Afganistan da se bore za NATO, za platu od $4500 - $6000 mesečno, i još po koju šaricu na uniformi. Iznenadio bi se koliko bi ih bilo zainteresovanih. A, Šutanovac pritom, ne može da ih pošalje, jer nismo članice NATO-a

A ko ce da im da tolke pare ? U Iraku americki vojnik ima oko 1 500 dolara platu.
Pa vojska kuburi sa osnovnim stvarima, a ne da salje kontigent i debelo da ga placa.
 
Done, pametan si čovek, i znaš da ne možeš da se je6eš, a da ti ne uđe. Dakle, ili si u NATO, ili nisi. Ili si plaćenik u nekoj vojsci ili si revolucionar-borac. Dakle, nema sedenja na dve stolice, pogotovo kod amere, pogotovo u ratu, pogotovo u NATO snagama... A to što smo mi navikli na to, to je totalno druga priča.

Pa, zato ja i jesam protiv ulaska u NATO. I, ako budemo u NATO ja lično ću uvek biti protiv učešća u zločinačkim misijama, i zagovaraću i zalagati se za izlazak iz pakta, kao i za predaju odgovornih i onih koji su činili zločine,sudovima tih zemalja gde su naši vojnici bili okupatori.

Iskreno se nadam da se nećemo toliko osramotiti, tj. da nikada nećemo biti deo te fašističke organizacije.
 
Pa, zato ja i jesam protiv ulaska u NATO. I, ako budemo u NATO ja lično ću uvek biti protiv učešća u zločinačkim misijama, i zagovaraću i zalagati se za izlazak iz pakta, kao i za predaju odgovornih i onih koji su činili zločine,sudovima tih zemalja gde su naši vojnici bili okupatori.

Iskreno se nadam da se nećemo toliko osramotiti, tj. da nikada nećemo biti deo te fašističke organizacije.

Iskreno se nadam da cemo sto pre uci u NATO.Ti kao da ne zivis u ovom svetu, u ovom vremenu? Ono sto se mora, mora se.Da smo usli u NATO na vreme, sad bi bi pevali drugaciju pesmu,a posebno bi drugaciju pevali Albanci na Kosmetu i jugu Srbije.
Ne treba zaboraviti ni znacajnu NATO pomoc JUgoslaviji za vreme zahladjenja odnosa sa Staljinom, kad su Rusi vec poceli da gomilaju tenkove na jugoslovensko-madjarskoj granici.
 
Pa, zato ja i jesam protiv ulaska u NATO. I, ako budemo u NATO ja lično ću uvek biti protiv učešća u zločinačkim misijama, i zagovaraću i zalagati se za izlazak iz pakta, kao i za predaju odgovornih i onih koji su činili zločine,sudovima tih zemalja gde su naši vojnici bili okupatori.

Iskreno se nadam da se nećemo toliko osramotiti, tj. da nikada nećemo biti deo te fašističke organizacije.



Srbija ako misli da bude deo medjunarodne zajednice i UN na koje se cesto poziva,
mora i da salje svoju vojsku u Medjunarodne misije,
a ne da ih skriva po porodilistima i decijim vrticima gde peru pelene,
a zovu se naslednici Stepe i Zivojina Misica. :roll:
 
OKupacione snage su srusile talibanski rezim koji je kamenovao zenu ako pogleda drugog muskarca, i srusio statue Bude koje su bile kulturno blago citave planete.Meni dovoljno, ja bih da sam tamo pozdravio takvu okupaciju.

E :rotf: Lako je na recima da podrzavas, odi tamo gde ceski komandosi nisu hteli pa objasni Talibanima oni su razumni ljudi pa ce te vrlo rado saslusati.
 
OKupacione snage su srusile talibanski rezim koji je kamenovao zenu ako pogleda drugog muskarca, i srusio statue Bude koje su bile kulturno blago citave planete.Meni dovoljno, ja bih da sam tamo pozdravio takvu okupaciju.

Pa to stoji... Rušenje talibana je OK, ali po koju cenu. Nemoj zato donositi tako paušalne zaključke. Afganistan je porobljen, i od njega napravljen poligon za vojne vežbe, najveća proizvodnja heroina i baza za prljave poslove CIA-e na B. Istoku.... Rušenje Talibana je moglo da se odradi i ranije, ali su ih Ameri finansirali da bi tukli ruse. Kad je nastala potreba da se CIA finansira heroinom, eto odjednom ustotsručene proizvodnje opijumskog maka, i to pod kontrolom podobnih nameštenika amerike i izraela, a sve to je odrađeno vojnom intervencijom, ubijanjem civila i totalnom nezainteresovanošću za ljude, državu i prirodu (dejstvo vakuum bombi po pećinama će izazivati tektonske poremećaje još godinama, i to veoma žestoke, jer je trusno područje u pitanju). Itd...
 
OKupacione snage su srusile talibanski rezim koji je kamenovao zenu ako pogleda drugog muskarca, i srusio statue Bude koje su bile kulturno blago citave planete.Meni dovoljno, ja bih da sam tamo pozdravio takvu okupaciju.

Intervencija protiv Talibana je bila potrebna. Ali, čim se skine režim, trebalo je prepustiti Avganistancima da sami vode svoju državu.
I, nije Avganistan okupiran zbog kamenovane žene ili Budinih spomenika. Šta zna glupi Buš šta je spomenik star 4.000 godina, kada njegova država postoji jedva par vekova?
Avganistan je okupiran radi opijuma. Proizvodnja opijuma i heroina kao derivata je umnogostručena otkako fašisti kontrolišu Avganistan. Taj heroin ide preko druge američke narko kolonije, Kosova, i odatle se distribuira po celoj Evropi. Zato je Avganistan (čitaj kvislinška vlada) prvi i priznao Kosovo.
 
Srbija ako misli da bude deo medjunarodne zajednice i UN na koje se cesto poziva,
mora i da salje svoju vojsku u Medjunarodne misije,
a ne da ih skriva po porodilistima i decijim vrticima gde peru pelene,
a zovu se naslednici Stepe i Zivojina Misica. :roll:

To su srbske vojvode koji su ucestvovale u odbrambenom ratu.Sigurno nisu isle za racun Britanaca u Burmu gde je i osnovan prvi koncentracioni logor u istoriji covecanstva.
 

Back
Top