češki komandosi u avganistanu osramotili armiju
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 56

Tema: češki komandosi u avganistanu osramotili armiju

Buduća legenda Пресретач (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1384

Podrazumevano češki komandosi u avganistanu osramotili armiju

PRAG - Vojnici elitne jedinice češke armije u Avganistanu osramotili su celu armiju jer su počeli da u sred borbe ostavljaju na cedilu svoje britanske saveznike i povlače se čim im se učini da postaje suviše gusto, javili su češki mediji.

Kukavičluk čeških komandosa iz češke jedinice za specijalne operacije (SOG) uzeo je toliko maha da je britanska komanda u Avganistanu radije sada predala češke vojnike Dancima, javili su mediji.

U danskom kontigentu cvet češke armije, specijalno obučeni komandosi za borbu protiv terorista, vrši ulogu običnih stražara ili pratnje humanitaraca.

"O toj jedinici čujem takve informacije da ne mogu da se osvestim. Kaljaju ugled cele armije", rekla je za "Mladu frontu Dnes" češka ministarka odbrane Vlasta Parkanova.

U Pragu se za ponašanje českih vojnika na bojnom polju saznalo sasvim slučajno, kada je nedavno u poseti Kabulu bio jedan od čeških generala, a jedan od britanskih komandata mu je na ulici u prolazu dobacio: "Do đavola sa češkom armijom".

Kada je češki general počeo da se raspituje šta je povod tome, saznao je da češki komandosi na terenu odbijaju da idu u opasne akcije pod raznim izgovorima.

Kao razlozi se navode da upravo ta operacija protiv talibanskih pobunjenika nije u skladu sa mandatom češke misije, drugi put da je pola jedinice na godišnjim odmorima pa ih nema dovoljno za borbu.

Češki mediji opisuju i slučaj kada su britanski vojnici saterali avganistanske pobunjenike u klopku a kada su počeli da se dogovoraju kako da ih opkole češki komandant im je kazao: "U to ne idemo, suviše je opasno".

On je zatim odveo svoje vojnike natrag u bazu.

Istragu skandala je započela inspekcija armije i ministarstva pošto su i neki od komandosa zgađeni kukavičlukom svojih oficira na terenu rešili da ministarki Vlasti Parkanovoj vrate medalje koje im je dodelila za misiju u Avganistanu.
    Politika

Veoma poznat RoccoS (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Podrazumevano Re: češki komandosi u avganistanu osramotili armiju

"ceski komandosi" - vec to je samo po sebi dovoljno smesno
    Волео је живот, волео је цвеће,

ал' тога пролећа не имаде среће.

Elita
    Učlanjen
    28.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Cesi Pa ima li nesposobnije vojske u istoriji?

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Ništa... Sad će ŠuNATOvac da pošalje srpsku jedinicu da zamene Čehe.

Veoma poznat RoccoS (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Sta god da je uzrok takvog ponasanja Ceha - poslovicni kukavicluk ili nesto drugo, efekat je u svakom slucaju za pohvalu - sabotaza anglosaksonskih okupacionih operacija.
    Волео је живот, волео је цвеће,

ал' тога пролећа не имаде среће.

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Па што људи да гину због глупих амера и британаца!
    “Mors tua, vita mea”

Buduća legenda nojkic_problem (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Мало пре сам читао, мислим ... чешки командоси ...

Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio Marty Misterija Pogledaj poruku
    Па што људи да гину због глупих амера и британаца!
    I treba da izginu kada učestvuju u okupaciji tuđe zemlje hiljadama kilometara od svoje, a za račun veće američke proizvodnje na opijumskim poljima.

Elita djurinica (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    188

Boža Šutaković rešava stvari
    uveliko

we don't inherit the Earth from our Ancestors,
    we borrow it from our Children

Veoma poznat john doe (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    204

Citat Original postavio Donqihote Pogledaj poruku
    Ništa... Sad će ŠuNATOvac da pošalje srpsku jedinicu da zamene Čehe.
    Pa pazi, oseti se tvoje patriJotsko zajedljivo prozivanje. Ali, priupitaj sam neke od profesionalnih vojnika ili pandura da li bi išli u Afganistan da se bore za NATO, za platu od $4500 - $6000 mesečno, i još po koju šaricu na uniformi. Iznenadio bi se koliko bi ih bilo zainteresovanih. A, Šutanovac pritom, ne može da ih pošalje, jer nismo članice NATO-a
    Poslednji put ažurirao/la john doe : 22.04.2009. u 13:30
    Срећни народи својој деци у наслеђе остављају будућност, а несрећни прошлост.

Iskusan M-1980 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    105

sta ih briga...i ne treba da ginu za tudje babe zdravlje...

Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio bgdalibor Pogledaj poruku
    Pa pazi, oseti se tvoje patriJotsko zajedljivo prozivanje. Ali, priupitaj sam neke od profesionalnih vojnika ili pandura da li bi išli u Afganistan da se bore za NATO, za platu od $4500 - $6000 mesečno, i još po koju šaricu na uniformi. Iznenadio bi se koliko bi ih bilo zainteresovanih. A, Šutanovac pritom, ne može da ih pošaljem jer nismo članice NATO-a
    Naravno da ne može, i da je to bila zajedljiva šala.
    A, to što neko ima želju da za dobru platu učestvuje u okupaciji nečije zemlje, nije nikakav razlog da im se to i omogući. Neka idu u najbližu američku bazu, i neka se prijave. Eno, američka armija drži non-stop otvoren konkurs. Pored dobre plate, nakon odguljenih godinu dana, daju i državljanstvo. Pa, ko voli nek izvoli. To mi ne smeta. Ali, da neko bude deo okupatorskih snaga pod srpskom zastavom, i u srpskoj uniformi, nikada se neću složiti, pa da smo sto puta u NATO ili bilo kom drugom paktu.

Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    204

Naravno da ne može, i da je to bila zajedljiva šala.
    A, to što neko ima želju da za dobru platu učestvuje u okupaciji nečije zemlje, nije nikakav razlog da im se to i omogući. Neka idu u najbližu američku bazu, i neka se prijave. Eno, američka armija drži non-stop otvoren konkurs. Pored dobre plate, nakon odguljenih godinu dana, daju i državljanstvo. Pa, ko voli nek izvoli. To mi ne smeta. Ali, da neko bude deo okupatorskih snaga pod srpskom zastavom, i u srpskoj uniformi, nikada se neću složiti, pa da smo sto puta u NATO ili bilo kom drugom paktu.
    Done, pametan si čovek, i znaš da ne možeš da se je6eš, a da ti ne uđe. Dakle, ili si u NATO, ili nisi. Ili si plaćenik u nekoj vojsci ili si revolucionar-borac. Dakle, nema sedenja na dve stolice, pogotovo kod amere, pogotovo u ratu, pogotovo u NATO snagama... A to što smo mi navikli na to, to je totalno druga priča.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Trebalo bi da ih zamene Hrvati...da nađu nekog Čika i Zagora za komandante a na zastavu stave parolu ''Za dom spremni'' i odu da prave neku novu hrvatsku republiku u Avganistanu.

Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1384

Pa pazi, oseti se tvoje patriJotsko zajedljivo prozivanje. Ali, priupitaj sam neke od profesionalnih vojnika ili pandura da li bi išli u Afganistan da se bore za NATO, za platu od $4500 - $6000 mesečno, i još po koju šaricu na uniformi. Iznenadio bi se koliko bi ih bilo zainteresovanih. A, Šutanovac pritom, ne može da ih pošalje, jer nismo članice NATO-a
    A ko ce da im da tolke pare ? U Iraku americki vojnik ima oko 1 500 dolara platu.
    Pa vojska kuburi sa osnovnim stvarima, a ne da salje kontigent i debelo da ga placa.

Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Done, pametan si čovek, i znaš da ne možeš da se je6eš, a da ti ne uđe. Dakle, ili si u NATO, ili nisi. Ili si plaćenik u nekoj vojsci ili si revolucionar-borac. Dakle, nema sedenja na dve stolice, pogotovo kod amere, pogotovo u ratu, pogotovo u NATO snagama... A to što smo mi navikli na to, to je totalno druga priča.
    Pa, zato ja i jesam protiv ulaska u NATO. I, ako budemo u NATO ja lično ću uvek biti protiv učešća u zločinačkim misijama, i zagovaraću i zalagati se za izlazak iz pakta, kao i za predaju odgovornih i onih koji su činili zločine,sudovima tih zemalja gde su naši vojnici bili okupatori.

Iskreno se nadam da se nećemo toliko osramotiti, tj. da nikada nećemo biti deo te fašističke organizacije.

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

OKupacione snage su srusile talibanski rezim koji je kamenovao zenu ako pogleda drugog muskarca, i srusio statue Bude koje su bile kulturno blago citave planete.Meni dovoljno, ja bih da sam tamo pozdravio takvu okupaciju.

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa, zato ja i jesam protiv ulaska u NATO. I, ako budemo u NATO ja lično ću uvek biti protiv učešća u zločinačkim misijama, i zagovaraću i zalagati se za izlazak iz pakta, kao i za predaju odgovornih i onih koji su činili zločine,sudovima tih zemalja gde su naši vojnici bili okupatori.

Iskreno se nadam da se nećemo toliko osramotiti, tj. da nikada nećemo biti deo te fašističke organizacije.
    Iskreno se nadam da cemo sto pre uci u NATO.Ti kao da ne zivis u ovom svetu, u ovom vremenu? Ono sto se mora, mora se.Da smo usli u NATO na vreme, sad bi bi pevali drugaciju pesmu,a posebno bi drugaciju pevali Albanci na Kosmetu i jugu Srbije.
    Ne treba zaboraviti ni znacajnu NATO pomoc JUgoslaviji za vreme zahladjenja odnosa sa Staljinom, kad su Rusi vec poceli da gomilaju tenkove na jugoslovensko-madjarskoj granici.

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Ceski komandosi

To mu dodje ko Italijanski specijalci?

Salu na stranu al pametni ljudi,sto da ginu zbog Enlgeza?
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Veoma poznat dragosh (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Srbija ako misli da bude deo medjunarodne zajednice i UN na koje se cesto poziva,
    mora i da salje svoju vojsku u Medjunarodne misije,
    a ne da ih skriva po porodilistima i decijim vrticima gde peru pelene,
    a zovu se naslednici Stepe i Zivojina Misica.

Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1384

Citat Original postavio GodIsADJ Pogledaj poruku
    OKupacione snage su srusile talibanski rezim koji je kamenovao zenu ako pogleda drugog muskarca, i srusio statue Bude koje su bile kulturno blago citave planete.Meni dovoljno, ja bih da sam tamo pozdravio takvu okupaciju.
    E Lako je na recima da podrzavas, odi tamo gde ceski komandosi nisu hteli pa objasni Talibanima oni su razumni ljudi pa ce te vrlo rado saslusati.

Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    204

Pa to stoji... Rušenje talibana je OK, ali po koju cenu. Nemoj zato donositi tako paušalne zaključke. Afganistan je porobljen, i od njega napravljen poligon za vojne vežbe, najveća proizvodnja heroina i baza za prljave poslove CIA-e na B. Istoku.... Rušenje Talibana je moglo da se odradi i ranije, ali su ih Ameri finansirali da bi tukli ruse. Kad je nastala potreba da se CIA finansira heroinom, eto odjednom ustotsručene proizvodnje opijumskog maka, i to pod kontrolom podobnih nameštenika amerike i izraela, a sve to je odrađeno vojnom intervencijom, ubijanjem civila i totalnom nezainteresovanošću za ljude, državu i prirodu (dejstvo vakuum bombi po pećinama će izazivati tektonske poremećaje još godinama, i to veoma žestoke, jer je trusno područje u pitanju). Itd...

Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Intervencija protiv Talibana je bila potrebna. Ali, čim se skine režim, trebalo je prepustiti Avganistancima da sami vode svoju državu.
    I, nije Avganistan okupiran zbog kamenovane žene ili Budinih spomenika. Šta zna glupi Buš šta je spomenik star 4.000 godina, kada njegova država postoji jedva par vekova?
    Avganistan je okupiran radi opijuma. Proizvodnja opijuma i heroina kao derivata je umnogostručena otkako fašisti kontrolišu Avganistan. Taj heroin ide preko druge američke narko kolonije, Kosova, i odatle se distribuira po celoj Evropi. Zato je Avganistan (čitaj kvislinška vlada) prvi i priznao Kosovo.

Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1384

Citat Original postavio dragosh Pogledaj poruku
    Srbija ako misli da bude deo medjunarodne zajednice i UN na koje se cesto poziva,
    mora i da salje svoju vojsku u Medjunarodne misije,
    a ne da ih skriva po porodilistima i decijim vrticima gde peru pelene,
    a zovu se naslednici Stepe i Zivojina Misica.
    To su srbske vojvode koji su ucestvovale u odbrambenom ratu.Sigurno nisu isle za racun Britanaca u Burmu gde je i osnovan prvi koncentracioni logor u istoriji covecanstva.

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

шунатовац кад чује то одмах шаље војску тамо да гине,баш је онако заинтересован да се србија заглиби у нато.чеси паметни,што би гинули за наркоманске америчке циљеве
    ...

Slične teme

1. Češki komandosi u Avganistanu ostavili Britance na cedilu
    Autor strawbbery_city u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 23.04.2009., 15:03
  2. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 04.10.2007., 19:01

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge