Kronova bolest

Svaka bolest, od prehlade pa do raka, može se izlječiti i to isključivo sirovom hranom. Temelj prehrane treba biti svježe voće, najbolje izmiksano, dakle kašasti sokovi od svježeg voća pomiješanog sa zelenilom. Može malo povrća i orašastih plodova, ali osnova je svježe voće. Od povrća uglavnom paradajz i zelenilo, salate, matovilac, kelj, kupus i slično. Naglasak je da sve treba biti SIROVO (PRIJESNO). Ništa drugo ne treba jesti. Kad vam prođe bolest, a to može biti već za nekoliko tjedana ili najviše mjeseci, nikada više nećete ni poželjeti nešto kuhano ili prženo jer ćete shvatiti kakve vam dobrobiti donosi sirova hrana.

Sretno svima koji me poslušaju. Govorim iz vlastitog iskustva.

Obzirom na sva moguca zagadjenja zemlje,vazduha i vode nisam sigurna da je presna hrana bas najzdravija.Mozda u predelima ocuvane prirode ali gde to da nadjem?Paradajz, koji si naveo ovde kao i kelji i kupus nisu najbolji ni za Ulcerozni kolitis a kamo li za Kronovu bolest.Nisam sigurna da mogu bas da pomognu.Narocito paradajz koji ima specificne kiseline.Vise sam za bareno povrce i meso,ribu i testenine.
 
To govore svi nadriljekari i oni koji žele da prodaju bezvredne stvari i da se obogate na nesreći bolesnih ljudi.
Ja u to ne vjerujem.
Ipak ne pljuju svi na nauku i svoje obrazovanje da bi radili kako kaže farmaceutski lobi.

Tacno.
Sramotno je kako neke sitne duse hoce da zarade na nesreci bolesnih ljudi. Ako postoji pakao, za ovakve ljude je rezervisan poseban krug.
 
Tacno.
Sramotno je kako neke sitne duse hoce da zarade na nesreci bolesnih ljudi. Ako postoji pakao, za ovakve ljude je rezervisan poseban krug.
A najgori su mi oni sto salecu roditelje ozbiljno bolesne dece na samrti tako reci i nude im cuda.Imam jednog kolegu koji je izgubio dete i posle nekoliko dana zove ga neka budala telefonom i nudi mu uslugu komunikacije sa onim svetom,kako bi komunicirao sa detetom.Ovo je dno iz kog nema dalje.Da li je moguce da postoje toliko niske duse????
 
Da li je neko od vas cuo za dijetu bez ugljenih hidrata i glutena,kao lek za za kronovu bolest?

kronova bolest ne moze da se izleci na takav nacin. to je hronicna bolest i nazalost jos uvek nije sasvim izleciva, ali se moze drzati pod kontrolom pravilnom ishranom i lekovima.
kao sto sam ti vec rekao na onoj drugoj temi, dijete bez ugljenih hidrata postoje, ali su veoma opasne po centralni nervni sistem i treba ih izbegavati u sirokom luku.
 
Da li je neko od vas cuo za dijetu bez ugljenih hidrata i glutena,kao lek za za kronovu bolest?

Ja ti upravo napisah neku dijetu bez ugljenih hidrata, medjutim to je totalno kontraproduktivno kod ove bolesti.
Preporucuje se beli razeni hleb, razne kashe od recimo krompira, mnogo tecnosti.
Od kud ti ideja da se ova bolest ima veze sa dijetom bez ugljenih hidrata?
 
Da li necije dete koristi metotrexat inekcije
uzasno mi je kad procitam da dete od 4 godine dobije Krona, iz licnog iskustva i razmene iskustva sa mnogo oblolelih dosao sam do zaklucka da je glavni okidac bolesti stres, totalno ne bitno koje vrste.

Meni se posle skoro 10 godina remisije bolest vratila, bila je opcija bioloske terapije ali su na kraju odlucili da ipak prvo idem MTX inekcije.
MTX je specifican, utice na sterilitet, ali kazu da je sasvim realno da se nakon koriscenja telo moze ocistiti od njega.
Dobra stvar je da je to medju slabijim terapijama, znaci nije uznapredovo kod nje,
Budite joj podrska, moze se sa tim ziveti 100 godina, ima svojih ogranicenja u vidu ishrane pre svega i izbegavanju stresa, ali navaznije je da covek ima podrsku...

pitajte, sta god treba tu sam, 10 godina sam bio u remisiji, da nisam imao picvajz da mi se odjednom ceo zivot raspao verovatno se bolest ne bi ni sada aktivirala, ali mogu pomoci savetima za ishranu i stil zivota pre svega
 
Ukucaj--DINO TARABAR-- to je najbolji gastroentrolog pogotovo za kronovu bolest.Ja se lečim kod njega na WMA.poz
Da li neko zna kako doci do dr. Dina?
Radi se o mom bratu koji je u poslednja 2 meseca operisam 3x na Niskom KC i nikakvog boljitka nema. Bojim se da doktorima nesto promace i da cemo ga izgubiti. Ako iko ima neki kontakt ili preporuku bila bih vam neizmerno zahvalna.
Hvala
 

Back
Top