PIRAMIDE

crazys.:
NaraYan:
Chak se i hrana teshko kvari u piramidi :D
neki ka zu da to nije istina, neki kazu da jeste,ali neki lik ovde na forumu je proveravao i banana se pokvarila. Iznesi neke cvrste dokaze, proveri pa onda pricaj!

Ne znam da li je frajer ishao do egipta da stavi bananu u piramidu, isqlira par dana...
ej bre, pa ne mozes da uporedjujesh neke kucne kvazipiramide sa egipatskim :!: sam njihov polozaj i raspored predstavlja neshto posebno. Mozda bash tako rasporedjene piramide tih velichina predstavljaju neki sistem koji, u protivnom, ne bi funkcionisao.
Nego, ko bi mogao izneti neke chvrste dokaze o tome??? Mozda ti znash neshto konkretno? :arrow:
 
Кулиража:
Evo ja cu samo jendo pitanje:
Onoliku stenu na vrh piramide je veoma lako postaviti ako imas radnu snagu od preko 10.000 robova.
Kako? Jednostavno, naredjaju jedan sloj kamenja (svo kamenje guraju na oblicama), zatim taj prvi sloj zatrpaju peskom dok ne stignu do drugog nivoa (princip strme ravni), onda ide treci nivo i sve tako do vrha.
Kad zavrse sa radom onda ide otkopavanje piramide koje traje veoma dugo, ali kao sto rekoh kad imas veliku radnu snagu kojoj si uterao strah u kosti nista nije problem.
Da! Bravo, cestitam.
Jedan si od retkih koji su informisani...
Ta teorija pomocu peska je za sada najprihvatljivija i najverovatnije je tako bilo. Samo sto to nije princip strme ravni :lol:
Nego, vodoravne ravni... :lol:
Postoje mnoge pyzdarije koje su Egipcani izvodili pomocu peska, za druge grobnice, ne samo faraonske.
I ono sto si rekao za zivot posle smrti, za hranu i >>sve svoje sa sobom nosim<< u grobnicu, je tacno. Pa zato su i pravili tolike lavirinte pune zamki, da se te grobnice ne bi pokrale.
 
NaraYan:
crazys.:
NaraYan:
Chak se i hrana teshko kvari u piramidi :D
neki ka zu da to nije istina, neki kazu da jeste,ali neki lik ovde na forumu je proveravao i banana se pokvarila. Iznesi neke cvrste dokaze, proveri pa onda pricaj!

Ne znam da li je frajer ishao do egipta da stavi bananu u piramidu, isqlira par dana...
ej bre, pa ne mozes da uporedjujesh neke kucne kvazipiramide sa egipatskim :!: sam njihov polozaj i raspored predstavlja neshto posebno. Mozda bash tako rasporedjene piramide tih velichina predstavljaju neki sistem koji, u protivnom, ne bi funkcionisao.
Nego, ko bi mogao izneti neke chvrste dokaze o tome??? Mozda ti znash neshto konkretno? :arrow:

Evo ja sam konkretno ulazio u piramide i odma da ti kažem, da ne upumpavaju svež vazduh pocrkali bi smo unutra od ustajalog vazduha. A s obzirom na temperature leti (50 stepeni), teško da tu nešto može da ostane sveže.
 
AKO NEKO MISLI DA SU PIRAMIDE GROBNICE ZA FARAONE I OSTALE SLEDBENIKE ONDA SE MNOGO VARA, PIRAMIDE SU KONEKTORI ( JEDNA VRSTA PRIMOPREDAJNIKA )ZA KOMUNIKACIJU SA DRUGIM PLANETARNIM SISTEMIMA UNUTAR I VAN SUNCEVOG SISTEMA. NA MARSU NA PRIMER NALAZE SE TAKODJE PIRAMIDE JOS VECI OD OVIH U EGIPTU (REGION CYDONIA NA MARSU)
 
apotekarkin_muz:
Leba ti, ko komunicira sa tim primopredajnicima u obliku piramida?
Ma verovatno je u anticko doba bio neki radioteleskop :lol: :lol: koji su imali Egipcani, samo sto je podlegao zubu vremena....i mi i dalje zivimo u neznanju misleci da su piramide grobnice, dok oni nacitani (treceg oka) kuju zaveru protiv obicnih smrtnika sa Marsovcima.
Sad mi je jasno zasto je NASA zapucala pravo na Mars, zbog moguceg postojanja radioteleskopa na piramidama :lol: :lol:
 
Paaaa opste je poznato da je piramida najstabilnija forma tj geometrijska figura, pa ako sa relativno jednostavnom tehnolgijom (i prakticno neogranicenom radnom snagom i duuugim rokovima) hoces d gradis nesto grandiozno......
Mislim jel neko moze da zamisli drevne narode kako grade Petronas Kule :lol: :lol: :lol:

Mada kad smo vec kod tih gradjevina mene nekako vise odusevljavaju rimski koloseum i sl ipak je to bio malko slozeniji gradjevinsko arhitektonski problem.
 
Кулиража:
Zato sada ceo svet treba da veruje u Boga Marsa ili u SUnce kao svetinju ili u sta su vec verovli Egipcani i vise nece biti gladnih godina.
Egipćani su verovali u svoje bogove,i da bi im se približili, gradili su piramide.Ceo njihov život bio je posvećen životu posle smrti i mislim da je cela njihova civilizacija bila fascinantna i daleko napredna.Razumeli su se u medicinu,astrologiju,astronomiju...Čak i danas posle hiljade i hiljade godina njihova civilizacija i način života ostaje neistražen do kraja, ostavljajući mnoge bez daha... :roll:
 
tea b.:
Кулиража:
Zato sada ceo svet treba da veruje u Boga Marsa ili u SUnce kao svetinju ili u sta su vec verovli Egipcani i vise nece biti gladnih godina.
Egipćani su verovali u svoje bogove,i da bi im se približili, gradili su piramide.Ceo njihov život bio je posvećen životu posle smrti i mislim da je cela njihova civilizacija bila fascinantna i daleko napredna.Razumeli su se u medicinu,astrologiju,astronomiju...Čak i danas posle hiljade i hiljade godina njihova civilizacija i način života ostaje neistražen do kraja, ostavljajući mnoge bez daha... :roll:
Ako je verovati istoriji tako je kao sto kazes.
Oni su stremili zivotu posle smrti i zato su gradjene piramide i ostala grandiozna dela.
Sto se tice naucno-tehnoloskog napredka jesu bili napredni, ali tu je bilo jos nekoliko nacija os kojih se svaka isticala u necemu (Stari Grci, Kinezi, Indijci, pa narodi u Mesopotamiji sve do Inka i Maja).
 
Prve piramide su bile gradjene u svrhu cuvanja zita, secerne repe.... (ne tako velike)
a kasnije su faraoni poceli da grade vece primerke. jer su smatrali i da se oni mogu tako ,,ocuvati''.
i to njihovo verovanje u zivot posle smrti je bio zasnovan na priincipu kao ovog danas. egipćani su pakao nazivali podzemni m svetom gde su duse zarobljene u kamenu i to mesto je bilo mesto vecite vatrene kise, a raj su zamisljali na drugim planetam obivno je t bio jupiter. a neki od faraona su na raj gledali kao visoko nebo i smatrali da ce oni jednog dana postati deo nekog Sazvezdja.
 
]Prve piramide su bile gradjene u svrhu cuvanja zita, secerne repe....[/U] (ne tako velike)
a kasnije su faraoni poceli da grade vece primerke. jer su smatrali i da se oni mogu tako ,,ocuvati''.
i to njihovo verovanje u zivot posle smrti je bio zasnovan na priincipu kao ovog danas. egipćani su pakao nazivali podzemni m svetom gde su duse zarobljene u kamenu i to mesto je bilo mesto vecite vatrene kise, a raj su zamisljali na drugim planetam obivno je t bio jupiter. a neki od faraona su na raj gledali kao visoko nebo i smatrali da ce oni jednog dana postati deo nekog Sazvezdja.

1.Greska. Najstarija forma piramide datira iz vremena V faraona I dinastije Anedjiba, piramida je grobnica njegovog prvog vezira.
Da, kasnije su gradjeni veci primerci jer se ova forma dopala faraonima.

2. Nema pakla. Ide se na merenje dusa, ako je tvoja dusa laksa od MAAT ides u "raj". Ako je pak dusa teza od MAAT gutac dusa jede tvoju dusu i tvoja dusa nestaje zauvek !

Nisu neki od faraona gledali nebo vec svi. Faraon posle smti (njegova dusa) ide na Orio dok mu Sopdet (Sirijus) , koja se kasnije izjednacava sa Izidom, otvara svete puteve.

Mit o Ozirisu, Horusu i Setu .
Izida : "" Ja cu biti Sopdet i praticu te na nebu"

Tekstovi piramida : "uci ces na nebo kao Sah(kasnije se izjednacava sa Ozirisom-"sveta dusa ozirisova", a predstavlja Orion), tvoja dusa ce biti sjajna kao Sopdet"

E sada funkcija piramide...o tome bi valjalo razmisliti.
 
Poslednja izmena:
Na pocetku je postojao ali kasnije se preobrazilo u gutanje dusa.....
a piramide kao manje jesu prvo namenjene za s+zito pa su se dopale faraonima naravno one za zito nisu prave piramide nego malo uoblicene
 
da li je jos neko cuo za teoriju da su piramide gradjene na osnovu astronomskih proracuna, tako da glavna odaja grobnice pravom osom izbija na centar piramide i dalje u "centar neba" gde bi trebalo da dodje do tacke "vaskrsnuca"...
 
a dali je neko cuo da ni u jednoj nama poznatoj piramidi nema uklesano(urezano) ime faraona koji je tu pronadjen, znaci grob bez imena,jedino ima ime na sarkofagu i po tome su oni datirali piramide
 
Anedjibov grob, Grob 10 u Umm el-Qa'abu u Abydosu potvrđuje dojam kako je njegova kratka vladavina bila obilježena krizama. Smatra se "jednim od najgore sagrađenih i najmanjih (grobova) među kraljevskim grobova Abydosa, s bijednih 16,4 x 9 m (53.75 X 29.5 ft)" (Clayton: str.25). Njegova grobna komora je bila u potpunosti sagrađena od drva umjesto od kamena, te loše kvalitete izgradnje dok su "susjedna 64 groba za sluge također bili lošeg standarda" (Clayton: str.25).

Peter Clayton, Chronicle of the Pharaohs, Thames & Hudson Ltd, 1994
 
Herodot nam je ostavio prvi opis piramida u Gizi koje su ga oduševile. To je impozantan kompleks koji se uzdiže na zapadnoj obali Nila nedaleko od današnjeg luksuznog predgrađa Kaira. Već je u njegovo vreme bio usvojen naziv pyramis, što znaci kolac od pšenicnog brašna. Možda su baš zbog toga na mozaicima bazilike svetog Marka u Veneciji, u pričama o Josifu, ove građevine predstavljene kao biblijske "egipatske žitnice".
The Exodus Case, Dr Lennart Moller, Scandinavia Publishing House, 2002
 
Anedjibov grob, Grob 10 u Umm el-Qa'abu u Abydosu potvrđuje dojam kako je njegova kratka vladavina bila obilježena krizama. Smatra se "jednim od najgore sagrađenih i najmanjih (grobova) među kraljevskim grobova Abydosa, s bijednih 16,4 x 9 m (53.75 X 29.5 ft)" (Clayton: str.25). Njegova grobna komora je bila u potpunosti sagrađena od drva umjesto od kamena, te loše kvalitete izgradnje dok su "susjedna 64 groba za sluge također bili lošeg standarda" (Clayton: str.25).

Peter Clayton, Chronicle of the Pharaohs, Thames & Hudson Ltd, 1994

Njegov vezir je u pitanju. Grobnica je piramidalne osnove, vrh nazalost nije sacuvan.
 

Back
Top