Savet, drage moje!

tama

Početnik
Poruka
5
Imam jednu veliku dilemu.Ovako, u vezi sam sa covekom koji iza sebe ima brak i 3 devojcice, sve tri su kod njega, njegova ex je otisla iz zemlje, preudala se, i tom coveku rodila sina. Naravno zivela deca, zivela ona, on...Ali dolazim do problema a to je sto mi je pre neki dan, posle 2 godine zabavljanja, moj "decko" izjavio da nije spreman opet za cetvrto dete, a kaze da me voli, da me zeli kod sebe, cak je zeleo da mi kupi prsten, da se verimo, ja se pitam kako sad.."Volis me, zelis me pored sebe, zelis da ti budem zena, prihvatila tvoje 3 dece, a sada kada ja treba da se ostvarim kao zena i majka onda nista...pisi propalo.....Zar je moguce da je toliko sebican, ipak ja imam 33 god i mislim da mogu jos koju godinu "da guram" a onda ode meni moj bioloski sat...
Inace volimo se, komunikacija je odlicna, sve ostalo je u redu, ali me je ta njegova izjava izbacila iz koloseka totalno, a ovamo bukvalno se ljuti sto ne predjem da zivim kod njega......Nista ja ne razumem drage moje...Dajte koji pametan savet, molim vas.......:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:
 
Nemam nikakvo slicno iskustvo, ali ovako odokativno bih rekla da i tvoj decko moze da shvati da ako ces da budes - dobra - majka troje tudje dece, moras da imas i jedno svoje... a ako se stvarno volite i razumete, shvatice i on. Ne predaj se, i srecno :)
 
Ne odustaj od toga da budeš majka. Niko nema pravo da traži od tebe suprotno od toga.

Па сад....НИКО нема право да тражи од некога да буде или да не буде родитељ!

Ја их потпуно разумем. Обоје.
Нема ту ''она је у праву - он није''. Ни обрнуто.

На жалост - живот често споји две особе које имају различите визије будућности и односа и ту је јако тешко наћи компромис. Као што рекох на једној другиј теми - по овом питању не могу се ''наћи на пола пута'' па добити пола детета. Значи, или ће имати дете или не.
Или ће он бити незадовољан или она.

Јако, јако је тешко у таквим ситуацијама бити паметан и саветовати нешто.:(

Тамо, као што је легитимна твоја жеља за дететом - тако је исто легитимна и његова жеља да после троје деце - више не жели још једно!

...А не умем да ти дам савет који би ти помогао да разрешиш ситуацију.:(
 
Poslednja izmena:
.....Zar je moguce da je toliko sebican,

Види, он може исто ово да каже и за тебе.
Свако од вас полази од своје потребе и очекује да се онај други повинује. То јесте нормалан начин размишљања, али када су толико различити ставови по тако битним животним питањима - онда, уколико желите да останете заједно, неко од вас двоје мора да попусти, па да настави живот незадовољан и несрећан. А то баш није нека перспектива за брак. :(

Разговарајте, разговарајте, разговарајте...па ћете можда доћи до нечега...:confused:

Покушај и ти њега да разумеш - мушкарац сам са троје деце, а жена збрисала! Кога змија уједе и гуштера се плаши. Реално је да човек страхује да му се то не понови па да остане сам са 4 деце.

Уосталом - троје деце већ јесте много у таквој ситуацији, а четврто би још могло да закомпликује ствар јер нисте само у питању вас двоје и ваш однос, него и његова деца, која су му на првом месту (и треба да буду), а врло је тешко хендловати ситуацију ''моје-твоје-наше''...:confused:

Немој да се љутиш - само покушавам да ти приближим његову позицију и гледање на ствар. ;)
 
good luck

ja sma bila u vezi sa ravedenim covekom, koji ima dvoje dece...i brzo sam shvatila da ne mogu to da izguram...i odustala a posle se kajala sto nisam ni pokusala...a ovo je bas ono cega sam se plasila, pored toga da ja ipak tu decu ne bih mogla da prihvatim, kako god to zvucalo..sebicna sam, pa sta?
 
Nemoj da se ljutis.........ali ja u takvu kombinaciju nikad ne bi ulazila posebno sto imas samo 33 godine i zivot je ispred tebe. Ako on u startu zeli da se odreknes majcinstva, ja bi se pitala da li on trazi zenu koju voli ili pomoc za ovo troje.
Brzo prodju leptirici........a onda dodje zivot!!!
 
Mislim da je sta god da odlucis potrebno da imas u glavi neki rok kada ces doneti definitivnu odluku. Razumljivi su i tvoji i njegovi razlozi, ali nemas mnogo vremena za odlagalnje ako zelis decu.

Potrebno je i da sama sa sobom rascistis da li si spremna da nikada nemas svoje dete, ali da imas njega.

Sa njim treba razgovarati, ne treba ga pritiskati, samo ne treba sebe da zavaravas.

Da li on kategoricno odbija da imate dete?
 
Imam jednu veliku dilemu.Ovako, u vezi sam sa covekom koji iza sebe ima brak i 3 devojcice, sve tri su kod njega, njegova ex je otisla iz zemlje, preudala se, i tom coveku rodila sina. Naravno zivela deca, zivela ona, on...Ali dolazim do problema a to je sto mi je pre neki dan, posle 2 godine zabavljanja, moj "decko" izjavio da nije spreman opet za cetvrto dete, a kaze da me voli, da me zeli kod sebe, cak je zeleo da mi kupi prsten, da se verimo, ja se pitam kako sad.."Volis me, zelis me pored sebe, zelis da ti budem zena, prihvatila tvoje 3 dece, a sada kada ja treba da se ostvarim kao zena i majka onda nista...pisi propalo.....Zar je moguce da je toliko sebican, ipak ja imam 33 god i mislim da mogu jos koju godinu "da guram" a onda ode meni moj bioloski sat...
Inace volimo se, komunikacija je odlicna, sve ostalo je u redu, ali me je ta njegova izjava izbacila iz koloseka totalno, a ovamo bukvalno se ljuti sto ne predjem da zivim kod njega......Nista ja ne razumem drage moje...Dajte koji pametan savet, molim vas.......:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:

Razumem ga,možda bolje nego tebe...prvo treba da ti bude jasno da nije isto živeti sa nekim (i njegovom decom) ili ga samo povremeno viđati...po ovome sam shvatila da ne živite zajedno.
Nije on uopšte sebičan,čovek je totalno realan,moaš da shvatiš da ćeš uvek biti na drugom mestu,možda dobro izbalansiranom,ali ipak drugom...što je i normalno...znači i tvoje potrebe sa drugom mestu...ovo je grubo rečeno.
Ti ne tražiš mnogo,iz tvog ugla,to je ok...ali postavi se na njegovo mesto...ovako je razapet na dve strane...onako će biti na tri...i ti zajedno sa njim.
 
Sto bi bio razapet ako bi imao jos jedno dete? :eek:

Otkud znam, ali mislim da niste u ravnopravnim pozicijama pa samim tim ne mozete da budete ravnopravni u zeljama. Je.biga. :neutral:

Ali koliko i on ima prava na svoje, imas i ti na svoje. Nije bas bio kategorican, mozda nije spreman ovog momenta. Sacekaj malo pa proceni situaciju, ne znam sta drugo da ti kazem.
Ali nema prava da se ljuti sto neces da predjes kod njega. Neki kompromis ipak mora da se napravi i ne moze od tebe ocekivati da potpuno podredis zivot njenu i njegovoj deci a tvoje zelje da budu odbacene.
 
slutim da vaša veza nema budućnost jer vam se želje razilaze u jako bitnim stvarima--- a to je imati dete ili ne
možda ipak nađete kompromis (doduše ne zman koji bi to kompromis bio, izuzev da on prihvati da ti rodiš dete ili ti da odustaneš od toga a to nije laka odluka...nemoj molim te posle da se desi da npr ti ipak rodiš dete, a on ti prebacuje kasnije u životu zbog toga....tipa eto ja nisam hteo, a vidi šta se dešava (problemi sa detetom dete plače, neće da spava...)...ili ti njemu...eto zbog tebe nisam rodila dete...
 
covek se plasi da i ti jednog dana ne otperjas :lol: svojim putem i ostavis mu dete .
poput prethodne :eek::lol:
bez sale taj lik ima traumu i treba ga razumeti.
ako ga poznajes dobro i umes sa njim razgovarati , plus ako ga stvarno volis,
bolje sa njim da pricas .
 
Ali kao insistiraj..ubedjuj..istraj..***..ja da sam na njegovom mestu i da ovo citam pobego bi glavom bez obzira od takvih zena..ajd malo kao helen budite objektivni..jel napisala da li radi..sta je on rockfeler..ok bioloski sat..navataj ga na bebu nemoj mu ni kazes bole te uvce..evo na selu ima finih vrednih..mladica jedva cekaju da se ozene posle vojske i izrode decu
 
Auuu... imam jednog prijatelja, zena ga ostavila, a imaju jednu cerkicu...divan covek...i sad je vec dve godine u vezi...ona hoce dete, a on nece...ne sme, nije spreman...kaze da je potrosen i da nece moci da se da novom detetu koliko bi zeleo...
mislim, ja ga razumem...ali, i nju...njoj otkucava sat...rekla sam mu, da ako ne zeli, ne treba da je zavlaci...
 
Auuu... imam jednog prijatelja, zena ga ostavila, a imaju jednu cerkicu...divan covek...i sad je vec dve godine u vezi...ona hoce dete, a on nece...ne sme, nije spreman...kaze da je potrosen i da nece moci da se da novom detetu koliko bi zeleo...
mislim, ja ga razumem...ali, i nju...njoj otkucava sat...rekla sam mu, da ako ne zeli, ne treba da je zavlaci...

Dobro molim te samo objasni jel tebi svaka veza koja se ne zavrsi brakom i decom zavlacenje???!!!:evil::dash:
 
Ne, nije mi svaka takva veza zavlacenje...ali veza u kojoj zena ima trideset i kusur godina i zarko zeli dete i brak, a momak (koji nije vise momak) to ne zeli jer se plasi ili ima neke druge razloge, jeste zavlacenje...njemu je lepo, ima seks kad pozeli i nekoga da mu pomaze kad treba...a ona se nada da ce on da prestane da se plasi i da ce uskoro biti spreman, pre nego bude kasno...uostalom, govorila sam o njihovoj vezi, jer ih poznajem...nisam rekla da svi treba ili ne treba da se ponasaju po tom modelu... :)
 
Poslednja izmena:
ako zelis dete a on ne, u ozbiljnom ste problemu.....a jos i njegovih troje....pa nisi ti majka Tereza bre....da ostanes bez svog deteta a da budem maceha troma.....surovo i odvratno i sebicno od njega.....
 
Imam jednu veliku dilemu.Ovako, u vezi sam sa covekom koji iza sebe ima brak i 3 devojcice, sve tri su kod njega, njegova ex je otisla iz zemlje, preudala se, i tom coveku rodila sina. Naravno zivela deca, zivela ona, on...Ali dolazim do problema a to je sto mi je pre neki dan, posle 2 godine zabavljanja, moj "decko" izjavio da nije spreman opet za cetvrto dete, a kaze da me voli, da me zeli kod sebe, cak je zeleo da mi kupi prsten, da se verimo, ja se pitam kako sad.."Volis me, zelis me pored sebe, zelis da ti budem zena, prihvatila tvoje 3 dece, a sada kada ja treba da se ostvarim kao zena i majka onda nista...pisi propalo.....Zar je moguce da je toliko sebican, ipak ja imam 33 god i mislim da mogu jos koju godinu "da guram" a onda ode meni moj bioloski sat...
Inace volimo se, komunikacija je odlicna, sve ostalo je u redu, ali me je ta njegova izjava izbacila iz koloseka totalno, a ovamo bukvalno se ljuti sto ne predjem da zivim kod njega......Nista ja ne razumem drage moje...Dajte koji pametan savet, molim vas.......:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:



Ja ne vidim zašto ti imaš problem i razmišljaš na tu temu .... ???

Jasno postavi svoje želje i svoj zahtev ..... i ne jedno svoje, već i troje ako treba - to je tvoj život, tvoja želja za majčinstvom .....

Nema šta da taktiziraš ... da nije spreman za decu, ne bi ih imao troje ..... Poenta je u tome da on NEĆE više dece, da mu je dosta ovo što ima i da je sa te strane jako sebičan (što je u neku ruku i razumljivo - on je svoju potrebu za očinstvom ostvario).

E, sad, to što imate dobru komunikaciju, lepo se slažete itd- OK je to, sve je to lepo, ali ..... Negde iz ove priče ja zaključujem da je on pronašao finu ženu koja će se brinuti o njegovoj deci i da to jednostavno mudro čuva (bez ljutnje)

Mislim da je sa tvoje strane divno što si to troje dece prihvatila .... ali, nemoj u ovom slučaju praviti kompromise, jer ćeš onda ceo život živeti tudje živote ... svoj ne.
 
Ne, nije mi svaka takva veza zavlacenje...ali veza u kojoj zena ima trideset i kusur godina i zarko zeli dete i brak, a momak (koji nije vise momak) to ne zeli jer se plasi ili ima neke druge razloge, jeste zavlacenje...njemu je lepo, ima seks kad pozeli i nekoga da mu pomaze kad treba...a ona se nada da ce ona da prestane da se plasi i da ce uskoro biti spreman, pre nego bude kasno...uostalom, govorila sam o njihovoj vezi, jer ih poznajem...nisam rekla da svi treba ili ne treba da se ponasaju po tom modelu... :)

Ok..reci cu ti sta je sebicno..sto devojke uglavnom nisu spremne kad bi muskarac pozeleo decu..na pr u njenim ranim 20im jel tako..pogledaj danasnje klinke u tim godinama nemaju blage veze sa zivotom..izlasci..brzina..ludilo..kesh..a kao da su popile svu pamet sveta..cak je i sex za njih ubedjivanje i davanje a ne uzitak..nece vezu sa normalnim momcima njihovog uzrasta..samo neke hc varijante starijih..ozenjenih i zauzetih..i sta dalje..predju tu 30u i stani-pani..tik-tak satic otkucava..daj sta das..rodbina i komsije navaljuju da ne ostane baba devojka..bruka i sramota bre..i onda one jure..e pa nece da moze;)
 
Ti generalizujes...svaka zena i svaki muskarac su prica za sebe...dete treba da bude stvar dogovora oba partnera, oboje treba da budu spremni i da to zele...
Ne znam koliko godina imas, ali pretpostavljam vise od dvadeset...jesi li ti sa dvadest zeleo da se "zakopas" obavezama koje nosi porodicni zivot i odgovornoscu kakvo je dete? :)
 

Back
Top