Strucna pomoc

Psiholog Jovana

Obećava
Poruka
53
Pozdrav svima na forumu. Zovem se Jovana Penezic i po struci sam dipl. psiholog. Posto vec par godina ne radim u svojoj struci, a ne zelim "da zardjam" u strucnom smislu, nudim pomoc onima kojima je potreban odgovor na pitanja u vezi zdravog psihickog zivota ili savet u vezi s' tim. Nista ne obecavam, osim dobre volje da pomognem.
 
Cao!
Ranije sam otvarala ovu temu "Strah od roditeljstva" ali me zanima sta ti mislis kako da resim ovaj problem. Pomozi mi molim te!

Pa ovako...neznam ni sama odakle da pocnem.
Vec dugo vremena razmisljam da otvorim ovu temu jel' me mnogo muci sama pomisao da imam decu. Naime, ja sam udata (imam 27 god.), imam veoma dobar brak (vec 10 meseci) i skoro 6 god. zabavljanja pre braka. Imam dosta drugarica koje imaju decu i zavidim im na tome, mozda sam pomalo i ljubomorna na to..ali kada hocu sebe da zamislim u ulozi majke najezim se. Neznam razlog zasto sam toliko opterecena tim...ali tako je. Mozda je i razlog sto sam pre otprilike 2 god. imala jedan abortus koji je mnogo uticao na mene i ostavio psihicke posledice na mene...tako da sama misao da imam decu ja POLUDIM! Naime, ja sam tada zavrsavala fakultet i nisam bila zaposlena...i nije mi padalo napamet da postanem majka tada. HVALA BOGU, to sam zavrsila i postala veoma uspesna zena. Da sam tada postala majka od moje karijere nebi bilo nista...bila bih jedna obicna propalica koja bi ceo zivot trazila od muza pare za pelene, flasice...i ostale stvari.
U zivotu sam uvek htela da budem NEKO i da ne zavisim od nikog. Opet kazem HVALA BOGU i sve je doslo na svoje mesto. Imam svo stan, auto, novac...naravno i dobrog muza....ali kada se ukaze prilika da razgovaramo na temu deca ja POLUDIM!

Volim da putujem, izlazim....ali uvek mi je u glavi da od toga nece biti nista ako zatrudnim i postanem majka.

Neznam vise sta da razmisljam i kako da resim sve to. Volela bih da tog abortusa nikad nije bilo..bila bih mnogo srecnija i DECU bih prihvatala kao jednu normalnu i prirodnu pojavu.

Volela bih da mi pomognete...da mi kazete neka svoja iskustva. Nemojte samo MOLIM VAS da me optuzujete da ne shvatite da sam neki monstrum sto ne zelim decu. Samo zelim vas savet posto mi je veoma neprijatno i glupo da razgovaram sa nekim privatno na ovu temu.
Hvala vam unapred!
 
:oops: Ćao,baš mi je drago što si ponudila svoju pomoć na ovom forumu jer mi je baš tvoja pomoć preko potrebna.Naime, ja sam majka dva dečaka koji su blizanci.Oni imaju 12 godina i idu u peti razred osnovne škole.Do sada nisam imala nekih većih problema sa njima,što se tiče njihove škole i vaspitanja.Međutim u zadnjih godinu i nešto jedan od njih dvojice je počeo jako da se povlači u sebe,popustio je sa učenjem i kada pokušamo da razgovaramo sa njim on obično počinje da plače i neće da nam kaže šta je uzrok takvog ponašanja.Inače,ovaj drugi blizanac je njegova sušta suprotnost kao da nisu braća ,a ne blizanci.On je jako samouveren i dominantan u školi a i u kući.Odličan je đak,piše pesme čak smo neke od njegovih pesama slali na takmičenja a i objavljivane su u lokalnim novinama.Međutim, on koristi svaku priliku da pokaže kako je on bolji i pametniji od njega i što je najgore uspeva da totalno poljulja samopouzdanje svog brata.Mi ga zbog toga stalno kritikujemo i molimo da to ne radi nego da svom bratu pomogne u školi i sa učenjem ,ali on i kada to pokušava ovaj drugi ne želi da prihvati njegovu pomoć nego mu tera inat.Mi konstantno razgovaramo sa njima i pokušavamo da rešimo taj veoma veliki problem na sve moguće načine međutim do sad ništa nismo uspeli i svesni smo da nam je potrebna stručna pomoć,jer se bojimo da mi samo ne pogoršamo stvari u njihovim odnosima.Nadam se da sam uspela da ti objasnim moj problem na najbolji mogući način sa obzirom da nisam navodila njihova imena ,pa ti je možda moje izlaganje bilo malo konfuzno(ono:onaj prvi,onaj drugi blizanac).Molim te da mi pomogneš kako da rešim ovaj problem sa blizancima koji su tako različiti.Ako ti je potreban još neki podatak u vezi njih slobodno me pitaj i ja ću ti objasniti pošto neznam šta ti je sve potrebno od podataka da bi bolje razumela moj problem.Puno te pozdravljam i unapred ti se puno zahvaljujem. :oops:
 
Prvo, jedno veliko izvinjenje sto kasnim sa odgovorom nedelju dana.
Drugo, i za jednu i za drugu temu mi je potrebno jos nekih pojasnjenja da bih se upustila u neko zakljucivanje i savetovanje.
Na forumu "Zdravlje" sam vec postavila temu "Kako postaviti pitanje" jer je redovna pojava da se ne ostavi dovoljno podataka za razumevanje problema. Ipak, ljudi kao da ne zele bas sve da kazu zbog osetljivosti materije i valjda u strahu da ce neko, ako procita relevantne podatke i detalje, prepoznati o kome je rec.
Zato savetujem i vas dve, kao i druge koji zele pomoc, da procitaju ono sto sam napisala u temi "Kako postaviti pitanje" na forumu "Zdravlje" i da mi dobro formulisane probleme i pitanja upute na mail kako se ne bi ovde svi prolaznici time zabavljali i bavili.
Dakle, pisite mi na jpenezic@hotmail.com
Puno pozdrava!
 
Mama blizanaca:
:oops: Ćao,baš mi je drago što si ponudila svoju pomoć na ovom forumu jer mi je baš tvoja pomoć preko potrebna.Naime, ja sam majka dva dečaka koji su blizanci.Oni imaju 12 godina i idu u peti razred osnovne škole.Do sada nisam imala nekih većih problema sa njima,što se tiče njihove škole i vaspitanja.Međutim u zadnjih godinu i nešto jedan od njih dvojice je počeo jako da se povlači u sebe,popustio je sa učenjem i kada pokušamo da razgovaramo sa njim on obično počinje da plače i neće da nam kaže šta je uzrok takvog ponašanja.Inače,ovaj drugi blizanac je njegova sušta suprotnost kao da nisu braća ,a ne blizanci.On je jako samouveren i dominantan u školi a i u kući.Odličan je đak,piše pesme čak smo neke od njegovih pesama slali na takmičenja a i objavljivane su u lokalnim novinama.Međutim, on koristi svaku priliku da pokaže kako je on bolji i pametniji od njega i što je najgore uspeva da totalno poljulja samopouzdanje svog brata.Mi ga zbog toga stalno kritikujemo i molimo da to ne radi nego da svom bratu pomogne u školi i sa učenjem ,ali on i kada to pokušava ovaj drugi ne želi da prihvati njegovu pomoć nego mu tera inat.Mi konstantno razgovaramo sa njima i pokušavamo da rešimo taj veoma veliki problem na sve moguće načine međutim do sad ništa nismo uspeli i svesni smo da nam je potrebna stručna pomoć,jer se bojimo da mi samo ne pogoršamo stvari u njihovim odnosima.Nadam se da sam uspela da ti objasnim moj problem na najbolji mogući način sa obzirom da nisam navodila njihova imena ,pa ti je možda moje izlaganje bilo malo konfuzno(ono:onaj prvi,onaj drugi blizanac).Molim te da mi pomogneš kako da rešim ovaj problem sa blizancima koji su tako različiti.Ako ti je potreban još neki podatak u vezi njih slobodno me pitaj i ja ću ti objasniti pošto neznam šta ti je sve potrebno od podataka da bi bolje razumela moj problem.Puno te pozdravljam i unapred ti se puno zahvaljujem. :oops:
Hahaha e moram da se nasmejem psiholog ko psiholog samo vas je napalila da joj otvorite dusu i pomogla vam malo morgen nego jadan je taj koji veruje u pomoc psihologa. Postovana mama bolje ce ti pomoci neka od nas kao tvoja iskrena drugarica nego kojekakvi diplomekradice.
Reci ti nama lepo jos jedan podatak koji je kome prvi?
 

Back
Top