Psihicki zdrav zivot
Prikazujem rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Psihicki zdrav zivot

Obećava
    Učlanjen
    06.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Psihicki zdrav zivot

Pozdrav svima na forumu. Zovem se Jovana Penezic i po struci sam dipl. psiholog. Posto vec par godina ne radim u svojoj struci, a ne zelim "da zardjam" u strucnom smislu, nudim pomoc onima kojima je potreban odgovor na pitanja u vezi zdravog psihickog zivota ili savet u vezi s' tim. Nista ne obecavam, osim dobre volje da pomognem.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

E dobrodosla nam!
    Imaces posla pune ruke samo da ljudi skapiraju da se ne salis, nadam se da se ne salis!
    Samo polako,videces ovo ti je kao svakodnevna praksa odlicno.
    Pozdrav!

Podrazumevano

meni treba pomoc.
    pusim travu,nemam pojma gde se nalazim,stondiran sam non-stop,navucu se na heroin 100%,ne znam sta da radim,POMAGAJTE MOLIM VAS!!!!!!!!!

P.S. SALIM SE JEEEEEEEEEEEEE_B_O_T_EEE!

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Jovana ovaj je za tebe, ako ti ne uspes da ga sredis prelazi u moj domen.

Podrazumevano Psihicki zdrav zivot

Moj muz ima nocne more, cesto ga budim iz sna jer prica na glas a ponekad i galami. Nocu se puno preznojava i nekad se dize da se presvuce. Ovo preznojavanje se pojavljuje gotovo svake noci, i cak i kad mirno spava. Pravio je sve pretrage i svi nalazi su u redu. Ljekar mu je preporucio pregled kod psihijatra ali on za to nece ni da cuje. Kako da mu pomognem?

Obećava
    Učlanjen
    06.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: Psihicki zdrav zivot

Citat Original postavio Tratincica
    Moj muz ima nocne more, cesto ga budim iz sna jer prica na glas a ponekad i galami.
    I za Vas vazi ono sto sam napisala pod temom "Kako postaviti pitanje", ali cu ovde ipak odgovoriti da su kosmarni snovi jedan od osnovnih pokazatelja depresivne neuroze. Ako je Vas suprug vec od strane lekara upucen kod psihijatra, nemam tome nista dodati. Depresivnu neurozu, na koju ja sumnjam u ovom slucaju, bez pomoci psihoterapeuta, nece izleciti.

Obećava
    Učlanjen
    06.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Dr je rekla da cu imati pune ruke posla, a jedva se desetak ljudi javilo...
    Izgleda da je kod nas tabu priznati psihicke probleme, cak i anonimno?! A pogotovo traziti pomoc...

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Podrazumevano

Eh, pogresno nazvana tema... Zato se malo njih javilo... Ljudi misle da znaju sve o zdravom zivotu jer citaju novine. :?
    Mene interesuje sta uzrokuje tikove, manje, vece, kako ih zaustaviti i da li se mogu pojacati... Stres?

Obećava
    Učlanjen
    06.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Citat Original postavio Lexa
    Mene interesuje sta uzrokuje tikove, manje, vece, kako ih zaustaviti i da li se mogu pojacati... Stres?
    Tikovi su telesni odraz psihickog problema koji treba otkriti kako bi se nevoljni pokreti eliminisali. Covek moze raznim stvarima biti izbacen iz ravnoteze. Od ljubomore prema nekom, osećaja da mu okolina ne poklanja dovoljno paznje, straha od obaveza, neuspeha u bavljenju sportom do gubitka neke bliske osobe ili kucnog ljubimca. Naravno, nisu sve osobe podjednako osetljive i ne dozivljavaju okolinu na isti nacin. Zato neka osoba reaguje nesvesnim pokretima (tikovima), a druga ne.

Stres (akutna stresna reakcija) i sve ono sto laici pod stresom shvataju je mnogo siroka tema da bi se tek tako odgovorilo. Treba konkretizovati problem.

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Podrazumevano

Ne, mislila sam da li stres uzrokuje tikove? Verovatno... Mogu li se naslediti? Da li su mentalne bolesti nasledne? :shock: Hvala.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Ne, mislila sam da li stres uzrokuje tikove? Verovatno... Mogu li se naslediti? Da li su mentalne bolesti nasledne? :shock: Hvala.
    Ako govorite o deci, tikovi su najcesce posledica izvesne stresne situacije.
    Postoje poremecaji koji su doduse retki kod kojih se tikovi javljaju u sklopu klinicke slike.
    Sto se tice menatlnih bolesti...kako koja, i kako kod koga.
    Neka vam bude dovoljan pokazatelj samo to da kada se uzima anamneza bolesniku uvek se trazi porodicna anamneza(istorija bolesti u porodici) i medju njima se uvek bita za dusevna oboljenja.
    Bolest kao bolest se ne nasledjuje, nasledjuje se potencijal da se bolest razvije kao i za svaku drugu bolest.

Obećava
    Učlanjen
    06.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Kazem Vam da je problem u definisanju stresa i razlici izmedju laickog shvatanja i upotrebe te reci, i njegovog strucnog znacenja. Najuopstenije govoreci, stres moze da bude (i jeste) izazivac tikova.
    Dusevne bolesti jesu nasledne, u razlicitom procentu, a ni tu se stvari ne mogu generalizovati.

Početnik
    Učlanjen
    15.06.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Ma nemoj...

Ocete da kazete da tikovi muzicara koji sviraju instrumente i gledate ih kako konstantno prave neke tikove su u detinjstvu imali stresova

Obećava
    Učlanjen
    06.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: Ma nemoj...

Citat Original postavio how_high
    Ocete da kazete da tikovi muzicara koji sviraju instrumente i gledate ih kako konstantno prave neke tikove su u detinjstvu imali stresova
    Mozda su imali stresove, kao i ljudi koji nisu muzicari. A mozda su pokreti koje Vi nazivate tikovima samo pokreti koje proizvodi veliki napor. Jeste li nekad gledali dizace tegova kako vicu mama, tata... ili prave razne izraze lica? Muzicari su takodje izlozeni velikom naporu (naravno ne fizickom). Trebalo bi utvrditi imaju li te "tikove" i kad ne nastupaju.

Obećava
    Učlanjen
    27.06.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano ...

Bas fino od tebe da ponudis ovakve usluge! Ja sam upravo danas po prvi put u zivotu zakazala kod doktora opste prakse, ne bi li dobila uputnicu psihologu. Imam 26 godina, a probleme sam imala citav zivot, pocevsi od porodice i neprijateljskih odnosa izmedu majke i oca, rata... Ne mogu da se opustim ni u jednom trenutku, cesto placem, non-stop mi stoji knedla u grlu i ne mogu da jedem normalno zbog nje (izgubila sam na kilazi), pritiska me u grudima, srce mi pocne da lupa itd. Sve ovo vec godinama traje. Takvi periodi dodu i odu, ali sve su cesci cini mi se, ili ih ja teze podnosim. U pojedinim periodima mogu da budem cak i srecna (sto je za mene u zadnje vreme nepoznanica) ali oni se zavrse posle jednu ili dve sedmice, i onda traju jednu ili dve sedmice i sve tako. Posto cu verovatno da vidim prvog psihologa tek za mesec ili dva, sta da radim u medjuvremenu? Borim se inace svim silama da vezbam i treniram dovoljno, da zivim "normalno", ali ponekad mi je volja za zivot na nivou nule i tada ne mogu da jedem, da zivim... Sve ovo mi donosi i probleme u mojoj vezi i onda i ti problemi postaju deo toga osecaja.

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Psiholog Jovana
    Pozdrav svima na forumu. Zovem se Jovana Penezic i po struci sam dipl. psiholog. Posto vec par godina ne radim u svojoj struci, a ne zelim "da zardjam" u strucnom smislu, nudim pomoc onima kojima je potreban odgovor na pitanja u vezi zdravog psihickog zivota ili savet u vezi s' tim. Nista ne obecavam, osim dobre volje da pomognem.
    Prvo izvinjenje za mail, a onda pitanje, sta me vuce da kupujem i nabavljam sve sto mi treba u vise komada? Svestan sam toga, ali se ne mogu iskontrolisati, uvek kupujem vise komada svega. Unapred hvala!

Početnik
    Učlanjen
    17.03.2008.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

meni treba pomoc...vec godinama se osjecam depresivno i osjecam neobjasnjiv strah ,napominjem svi su mi u familiji zivi i zdravi ,a osjecam se kao da nisu,zasto ne mogu da opusteno uzivam u zivotu bez ovih strahova i prisilnih misli koje mi zagorcavaju zivot. sta pomaze i ima li uopste lijeka protiv ovih tegoba !?hvala

Domaćin _Look_Of_Expectancy_ (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Ajoooj pa kako si bre uspeo da iskopas temu iz 2004 pored onoliikkeeeeeeeee teme Psihijatrija? Ali pohvalno sto neko koristi pretrazivac :-)
    A leka naravno da ima-kod cika doktora;-)

Elita
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio _Look_Of_Expectancy_ Pogledaj poruku
    Ajoooj pa kako si bre uspeo da iskopas temu iz 2004 pored onoliikkeeeeeeeee teme Psihijatrija? Ali pohvalno sto neko koristi pretrazivac :-)
    A leka naravno da ima-kod cika doktora;-)
    pa jesteops:

Slične teme

1. Savet za zdrav život?
    Autor Protektor u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.10.2007., 20:20

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •