NEOPHODNA BRZA REAKCIJA

EGYPTIAN CAT

Domaćin
Poruka
3.869
9 malih macica nalazi se na ulici. Macice je omacila maca Dreki iz B. baste u Beogradu. Zaposleni ih nece i vec su hteli da ih bace. Verovatno u kontejner. Radnici koji sredjuju ogradu stavili su ih u kutiju, na sred trotoara iza zicane ograde kojom je opasana B. basta.

Macicima ne gine nesto od sledeceg:
- smrt pod tockovima
- smrt od gladi i zedji
- smrt od pasa
- bacanje u kontejner
- pozivanje sinterske sluzbe koja ih, verovatno, nece gajiti.

Ukoliko neko moze da ih privremeno/stalno udomi, nalaze se kod glavnog ulaza u B. bastu, sa leve strane, iza ograde, u kartonskoj kutiji. Jedno mace je udomljeno (bilo ih je 10).

Ostavila sam hranu, mleko i vodu, a majka, dok su tu, ima prilaz. Dokle ce se tu nalaziti zivi i zdravi - pitanje je.

Macici su pretezno zuti, u manjoj meri potpuno sivi, sivo tigrasti i jedno mislim da je trobojno. Jedan zutac je, ocigledno rodjen bez leve prednje sape. Zdravo se ponasa, tako da bi mogao da bude sasvim ok ukoliko se nadje resenje za ove malce.
 
9 malih macica nalazi se na ulici. Macice je omacila maca Dreki iz B. baste u Beogradu. Zaposleni ih nece i vec su hteli da ih bace. Verovatno u kontejner. Radnici koji sredjuju ogradu stavili su ih u kutiju, na sred trotoara iza zicane ograde kojom je opasana B. basta.

Macicima ne gine nesto od sledeceg:
- smrt pod tockovima
- smrt od gladi i zedji
- smrt od pasa
- bacanje u kontejner
- pozivanje sinterske sluzbe koja ih, verovatno, nece gajiti.

Ukoliko neko moze da ih privremeno/stalno udomi, nalaze se kod glavnog ulaza u B. bastu, sa leve strane, iza ograde, u kartonskoj kutiji. Jedno mace je udomljeno (bilo ih je 10).

Ostavila sam hranu, mleko i vodu, a majka, dok su tu, ima prilaz. Dokle ce se tu nalaziti zivi i zdravi - pitanje je.

Macici su pretezno zuti, u manjoj meri potpuno sivi, sivo tigrasti i jedno mislim da je trobojno. Jedan zutac je, ocigledno rodjen bez leve prednje sape. Zdravo se ponasa, tako da bi mogao da bude sasvim ok ukoliko se nadje resenje za ove malce.

Strashno. Kao da ne mogu da sacekaju da se nadje neko resenje nego brze- bolje da ih BACE, kao da je neki otpadak u pitanju!!!!!!!! :besna:
Cek, oni su na samoj ulici???
 
Razgovarala sam i sa radnicima (dvojicom) i sa salterusom na ulazu. Prvi tvrde da su macici iz B. baste, da su ih izneli odatle, stavili u kutiju jer ih deca gnjave, a zaposlenima smetaju i hoce da ih bace. Znaci, ti ljudi, sa mozda manje skole (ali izgleda vise humanosti) pokusavaju da nesto ucine.

Salterusa mi je slozila pricu kako je neki tip utrcao sa kutijom, protrcao pored nje, dok se ona okrenula macici se razbezali, tip poceo da bezi, ona za njim, vici, trci...nije ga stigla... Nek' mi Bog oprosti ako gresim, ali nije delovala ubedljivo :aha:.
 
Poslednja izmena:
Na moja pitanja zasto im macke nisu sterilisane, gde su macici skotnih macaka iz B. baste (prolazim tuda, poznajem neke macke i znam sta pricam), da su moje macke sterilisane da ne bi nikome pravile problem, da nikad nikome nisam ubacila podmladak u dvoriste ili pred vrata.....pocastvovana sam blago telecim pogledom bez komentara.
 
O beogradskoj B. basti kruze razne nehumane price. Posle ovoga danas sve vise sam ubedjena da bi ih trebalo proveriti i reagovati (ako su tacne).

Kao sto nije u redu da njima neko ubacuje macke u atar (ima toga) tako nije u redu da neko od nas treba da humano zbrinjava macice verovatno pristigle iz te iste baste, da zivotinje ne bi stradale.
 
Ovako ja sam uzeo sve macice svih 10 , i trenutno su kod druga kuci , koliko su mali svi su stali u transporter :( pretezno su zute boje i jako su slatki , malo pre ih je hranio i svi su jeli :)
Zutobelo mace nema nogu na zalost :( decko je i kad sam ga uzeo poceo je da prede , sutra ih nosim na stand jer drugu mogucnost nemam , sve koje sam pitao da ih pricuvao su me oduvali , a kad budu nasli macice mene ce zvati , valjda to tako ide :(
Sutra cu postaviti fotkice :)

p.s od sutra im treba smestaj pa ko moze da pomogne nek se javi na 064-555-05-07 Dejan
 
O beogradskoj B. basti kruze razne nehumane price. Posle ovoga danas sve vise sam ubedjena da bi ih trebalo proveriti i reagovati (ako su tacne).

Kao sto nije u redu da njima neko ubacuje macke u atar (ima toga) tako nije u redu da neko od nas treba da humano zbrinjava macice verovatno pristigle iz te iste baste, da zivotinje ne bi stradale.

S obzirom da mi se deo fakulteta nalazi i u Botanickoj Basti, imala sam prilike da cujem stvarno uzasne price.:kletva:
Da li su istina ili trač, to stvarno ne znam, ali prica se da s vremena na vreme sprovode "čistku" otrovom. :udriglavu::poludeo:
I posle nekog vremena, kad se macke opet namože, oni opet bace otrov.
 
S obzirom da mi se deo fakulteta nalazi i u Botanickoj Basti, imala sam prilike da cujem stvarno uzasne price.:kletva:
Da li su istina ili trač, to stvarno ne znam, ali prica se da s vremena na vreme sprovode "čistku" otrovom. :udriglavu::poludeo:
I posle nekog vremena, kad se macke opet namože, oni opet bace otrov.

To je stvarno uzas , to sam nesto cuo i ja , jer im macke kopaju po cvecu pisaju itd i onda cvece umire a njima je cvece bitnije od zivotinja tako da postavljaju otrov :(
 
Izvinjavam se sto juce nisam stigla da postavim komentar. Veliko hvala Udruzenju za ZZZ Noa, Dejanu i njegovim saradnicima/saradnicama koji su na dan postavljanja teme uspeli da stignu i uzmu macice. Jasno mi je da im to uopste nije lako zbog brojnih zbrinjavanja, problema koje prate uzimanje zivotinja sa ulice, a Udruzenje Noa ima mnogo istih kojima treba pomoc, udomljavanje i mnogo toga.

Zahvalna sam vam Noa-ovci sto ste ponudili pomoc i odrzali rec sto je velika stvar. Zauzvrat, pomoci cu Udruzenju Noa i njegovim clanovima kad god mogu i koliko mogu, jer dobro treba vratiti dobrim.
 
Juce oko 9,30, vracajuci se sa drugih obaveza, svratila sam do B. baste i razgovarala sa radnicima. Rekli su mi da je udruzenje Noa bilo, uzelo macice i da su im ostavili ljubaznu poruku (na kartonskoj kutiji gde su bili macici) da su bili, odneli zivotinje i da ne treba da brinu.
 
Hm....ako ih je omacila maca koja zivi u BB, onda bi trebalo tu macu sterilisati..ali sta sa malima?

Macke se cesto kote, pa i njihove. Cinjenica je da im (ocigledno) ubace i po neko novo, ali neke od macaka poznajem vec godinama i vidjam ih skotne. Zeni na ulazu rekla sam da ih treba sterilisati, ali mi je jasno da ona o tome ne odlucuje i da bi, verovatno, trebalo razgovarati sa Upravnikom B. Baste. E, sad, verovatno ne moze tek tako neko sa ulice da udje i trazi razgovor sa upravnikom. Znaci treba povod i odgovorno lice za takav razgovor. Ispravite me ako gresim, jer se neki od vas sigurno bolje razumeju u zakone.
 
Ne bih da se mesam posto ne zivim u blizini i ne mogu da pomognem, ali znam da ima zena koje hrane mace u BB, jednu od njih i poznajem, pa ako treba kontakt ....

Znam jednu stariju g-dju koja ih je hranila i jos tri koje mozda to cine ali ne garantujem 100% (osim za prvopomenutu). Kontakt 3 osobe od pomenutih sam imala (jos uvek je u nekom od notesa iz ranijih godina), ali je svaki kontakt dobro dosao. Javicu ti se.

Kakvo je ovih dana stanje sa hranjenjem - ne znam. Kutije sa vodom, hranom ... ne postoje vise na onom mestu na kojem su bile od kako je nastupila guzva sa macicima. Bar ja nedostatak hrane i vode primecujem od tada. Da li je problem straha od progona zaposlenih (znam da to rade jer sam i dozivela) ili je to bila bezanija zbog podmlatka - ne znam..

Juce kad sam odnela hranu, nasla sam samo 2 macke, od kojih je jedna (koja to inace ne radi) prozdirala hranu uz besno mrmljanje (znak upozorenja da je to njeno i da se ne dira). Do sad to nije radila,pa pretpostavljam da je dostavljanje hrane i vode pogorsano.
 
Poslednja izmena:
S obzirom da mi se deo fakulteta nalazi i u Botanickoj Basti, imala sam prilike da cujem stvarno uzasne price.:kletva:
Da li su istina ili trač, to stvarno ne znam, ali prica se da s vremena na vreme sprovode "čistku" otrovom. :udriglavu::poludeo:
I posle nekog vremena, kad se macke opet namože, oni opet bace otrov.

Kad zateknem one koji hrane bastenske macke, obicno mi se pozale na teranje od strane zaposlenih (pa se kriju kao ilegalci), na pustanje pasa u B. Bastu da naprave cistku, na zvanje sintera od strane zaposlenih...

Mozda je tacno, mozda nije, ali gde ima vatre obicno ima i dima. Cinjenica je da nakon tih prica macaka zaista bude manje (ili se ne pojavljuju) i retke su one koje pamtim godinama. Jednu od njih (Milicu) lecila sam 5-6 x kod veta od respiratorne inf. Vidjala sam je do skoro, ali ovih nekoliko dana nisam.

Za otrov nisam cula, ali je vrlo moguce, jer znam da im smetaju. Meni je pre par godina zabranjeno da macicima (koje je neki "humanista" ubacio sa sve torbom i majkom) donosim hranu i mleko u samu bastu, bez obzira sto sam sve uredno odrzavala, sklanjala, prala...

Bilo je i verbalnih duela sa jednom od zaposlenih sa kojom se nije moglo razgovarati mirnim tonom i razlozno.
 
...sve koje sam pitao da ih pricuvao su me oduvali , a kad budu nasli macice mene ce zvati , valjda to tako ide :(
Sutra cu postaviti fotkice :)
p.s od sutra im treba smestaj pa ko moze da pomogne nek se javi na 064-555-05-07 Dejan

D, zao mi je za problem sa smestajem i sto je sve palo na tebe. Posle proslogodisnje dve ture (pretpostavlja se iz B. baste) koje su ubacene u atar mog veta (a time i moj), jednostavno sam morala da pazim dalje sta radim u zajednickom dvoristu, stanu... Zato cu pokusati da ti pomognem na druge nacine i nesto drugo ti olaksam, ako ovo vec nisam mogla.

Podelicu inf. da je potreban privremeni ili stalni udomitelj. Ti ih fotografisi, ako mozes i postavi fotke, da mogu da preuzmem. Da li su potrebni neki lekovi za njih, mleko, hrana ? Da li je potreban vet da ih pogleda, a samim tim i novac za to ?

Nece ti biti lakse, znam, ali tek da kazem. Iz te proslogodisnje ture uzela sam divnog macorcica (koji je tada bio toliko bolestan da ga noge nisu drzale) koji je, nazalost, uneo razne infekcije u kucu od kojih mi se jos uvek vuku repovi. Ponovo moram kod veta zbog istih stvari + nastupili su mi razni problemi u zgradi, u kuci, sa vetom kod kojeg je i pelcovano ubacivanje...

Da zavrsim sa zalopojkama koje i sam poznajes. Napisi, kad stignes, kako je proslo na standu, sta bi jos trebalo, a ja cu da vidim u sta mogu da se ukljucim kad je ovo (kao i drugi slucajevi) u pitanju.
 
Poslednja izmena:

Back
Top