Bg buržoazija

........ al čudo jedno........ ranije kad se primao mito - bilo mi je sve mnogo jasnije.
Pitaš lepo - koliko košta to i to i kome se daju pare i završiš posao...

... sad je baš zahebano, sad ne smeš da se usudiš da pomeneš pare - generalno, šta će njima pare. Nego moraš da znaš nekog ili nekog ko zna nekog da te preporuči za to i to... I onda, indirektno muneš koverat nekom levom ili desnom samo ne pravom... Pa si kao u ekipi... obavio si posao pa dalje do sledeće krivine, naranvo ispadaš...

E sad ja pominjem keš zato što mi je to mnogo jeftinije od sklapanja tih nekih ,,prijateljstva" i poznanstva jer nemam vremena za to...

Mislim da je sistem mnogo komplikovaniji danas nego pre deset godina, eto...
 
Mislim da su interesantni i ljudi koji su bogati i raspolazu sa socijalnom moci, a zive ne upadljivo. Javno nose jeans sa pijace, voze mali polovan auto. Ograda na kuci im je diskretno zardjala i nicim ne privlace paznju! Mnogo su tezi za uociti. A sve prednosti para i polozaja vrlo lepo koriste?! Ima ih poprilicno, mislim i vise od onih koji su tema sa pocetka. Samo se prikrivaju.
 
beki je u pravu...koliko god se ono ranije vreme preskočilo i izmenilo, ali tad si znao ko je baja. a sad ima baja i bajica, nadaješ se samo tako i opet...nisi siguran da će posao biti urađen.
zato ne dajem više nikome ništa, sem porez državi....
nadam se da ti mali buržuji takođe plaćaju porez....
 
Poslednja izmena:
pa komunjarska, maco. babe i dede oslobodili pravu burzoaziju od imovine (posle drugog svetskog), keve i calci postali mooda u socijalistickom sistemu, a unuci su iz iste price, samo glume ludilo...

Pa da i od mojih su...
Nego - to nije baš pravedno - onda si u začeću sputan, ne pripadaš :lol:

Znaš... Sećam se kad smo bili u osnovnoj, bio nam je faca tamo neki Nenad (svaki kraj je gaio po nekog Šoneta, jel da? ) on je furao er maks i kapa treše, raznorazne modele, pa mobilni, lančići, splavovi - kulturo ubi se... I on čovek posto frizer, nema leba od njega... a tamo neki Milojko bem li ga, na koga niko nikad nije obratio mrvicu pažnje - eto ga tamo, mrzi nas za sve što ga nismo hteli (mi kao društvo, generalno) što lepo nije reko moj tata je to i to... pa da i njemu i nama bude bolje u životu :lol:

Mi bi njega pazili i mazili onda i baš bi mu bilo lepo a on bi nas valjda pazio sada a ne bi lečio neke frustracije i mislio da je u životu postigao sve SAM zahvaljujući sebi, svom učenju, radu, trudu.... u istinu, protraćenom životu.... Jer - i ja bi mogla da napravim krempite s 26 jaja ako imam 26 jaja... ili pari jaja koja se tegle i čiste put kojim Maja korača...

Ništa bre ne razumem muvalo...
Fali mi se jedan dečko kako živi sam na gajbi od 500 kvadrata s unutrašnjim bazenom, ludilo neko (ja znam da je istina sve što mi kaže) i pitam ga... Jeli Radosave, praviš li nekad neke lude žurkice u toj tvojoj fensi gajbi s bazenom... Meni odma ideje tako navru, znaš da sam osetljiva pa sve odma vizualizujem... A on mi kaže na to - Mooolim? Jel si normalna, da pozovem ,,divljake" da mi unište gajbu?

Ja sam pod tim ,,divljaci" doživela nas što verovanto nemamo bazene na gajbi pa ne znamo da se ponašamo...

Od jedne Kristine čuh izraz od koga mi se kosa na glavi toliko digla da je plafon sav u rupicama ,,beogradski ološ" - u kontekstu izbora jeftinijih aranžmana za letovanje pa kao za koga su osmišljene takve akcije...
 
Od jedne Kristine čuh izraz od koga mi se kosa na glavi toliko digla da je plafon sav u rupicama ,,beogradski ološ" - u kontekstu izbora jeftinijih aranžmana za letovanje pa kao za koga su osmišljene takve akcije...

možda je onda bolje da imamo temu i ''beogradski ološ'', da bude pravde......:lol: mislim da, koliko god nemam bazen i tako to, nisam ološ i ne bih se menjala za život tih koji sve to imaju nikad.
ali - nikad.
dok sam išla u školu, bili su mi odvratne te puvadžije koje su kolima dolazile u školu, a ćale im ne zna ni dve unakrst, ali da broji pare debelim prstima - to zna....i kewe su im bile neke, bože moj, zarozane, večito u šlafrocima...fuj!
nije sve u prama, bre.
 
A ne znam u cemu je? Gadno je kada imas visoku skolu i kvalitetno znanje i nesto finijeg porodicnog vaspitanja, pa te zaposli njihov cale i keva u slafroku u ulozi domacih biznismena ?! Pukni zemljo da skocim u tebe!
 
možda je onda bolje da imamo temu i ''beogradski ološ'', da bude pravde......:lol: mislim da, koliko god nemam bazen i tako to, nisam ološ i ne bih se menjala za život tih koji sve to imaju nikad.
ali - nikad.
dok sam išla u školu, bili su mi odvratne te puvadžije koje su kolima dolazile u školu, a ćale im ne zna ni dve unakrst, ali da broji pare debelim prstima - to zna....i kewe su im bile neke, bože moj, zarozane, večito u šlafrocima...fuj!
nije sve u prama, bre.

Zamisi izraz :rtfm:
I to za šta?
O pobogu... sad bi meni žmu reko ,,Kako uvek bre ti nalećeš na takve idijote, što tako neke stvari ljudi ne pričaju meni?" E to nemam pojma... što? Dal sam ja baš tolki baksuz il je svet pun tih buržoudica...

E a baš o tome se radi... o tome što te puvadžije danas nisu niko i ništa (bar iz moje tačke gledišta) nego tamo neki su ne znam nešto što može svašta da ti završi ako ga samo poznaješ, samo toliko je dovoljno da upišeš školicu, pa fakultet... ma od vrtića sve počinje
 
Hajde da napravimo razliku između prave buržoazije i raznoraznih hokštaplera, prevaranata i kriminalaca.
To što ti Becky primećuješ nema ni B od buržoazije.
To je samo gomila ljudi koja je večinom kapital stekla zahvaljujući svim događanjima na ovim prostorima u poslednjih 20 godina baveći se uglavnom nelegalnim poslovima.
O njihovom poreklu ne bih...
Prava beogradska buržuoazija živi u sasvim zatvorenom , gotovo hermetički zatvorenom SVOM svetu.
To su potomci predratnih industrijalaca, trgovaca i intelektualaca.
Suočeni sa naletom subkulture prinuđeni su na samoizolaciju.Većina njih već poodavno ne živi više niti u Beogradu niti u Srbiji.
Nažalost.
 
buržoazija (fr.bourgeoisie, bourg, poznol.burgus; up. *buržoa)*)
1. prvobitno; naziv za građanstvo nasuprot višim staležima feudalnog društva (plemstvu i sveštenstvu). S ekonomskim jačanjem buržoazije jača i njen politički politički položaj: ona ukida feudalno društvo i sama uzima vlast; 2. danas: sav onaj deo društva koji živi od eksploatacije najamnih radnika i siromašnih radnih seljaka koji deo društva, prema tome, čini u ekonomskim odnosima jednu društvenu klasu, kapitalističku, nasuprot radničkoj klasi - proletarijatu. Engels: "Današnji kapitalistički način proizvodnje imaza pretpostavku postojanje dveju društvenih klasa; s jedne strane kapitalista, koji poseduju sredstva proizvodnje i života, i s druge strane proletera, koji isključeni iz ovog posedovanja imaju da prodaju samojednu jedinu robu: svoju radnu snagu".

bas sam google,t.j vokabular.org pametan
e006-1.gif

Becky:
........ al čudo jedno........ ranije kad se primao mito - bilo mi je sve mnogo jasnije.
Pitaš lepo - koliko košta to i to i kome se daju pare i završiš posao...

... sad je baš zahebano, sad ne smeš da se usudiš da pomeneš pare - generalno, šta će njima pare. Nego moraš da znaš nekog ili nekog ko zna nekog da te preporuči za to i to... I onda, indirektno muneš koverat nekom levom ili desnom samo ne pravom... Pa si kao u ekipi... obavio si posao pa dalje do sledeće krivine, naranvo ispadaš...

E sad ja pominjem keš zato što mi je to mnogo jeftinije od sklapanja tih nekih ,,prijateljstva" i poznanstva jer nemam vremena za to...

Mislim da je sistem mnogo komplikovaniji danas nego pre deset godina, eto...
ma uvek je komplikovan jebeni sistem,smo je meni mnogo manje komplikovan kad sam nervozan :mrgreen:

evo..mene nesto greskom :mrgreen: priveli za vreme vanrednog stanja na Terazijama,

http://www.dodaj.rs/?3K/ZY/2nwV3ZoM/v.jpg

(najjace je obrazlozenje...yesssssssssss)

a u medjuvremneu mi bili i ovi lokalni zandari na gajbi i kao...shatro kazu kevi da me traze zbog vojske :neutral:,a ja oslobodjen jos '95 i kad su me pustili posle 2 dana,odem ja do opstine da vidim o cemu se radi,kad tamo nekakvo mini veselje,vidim nakupili se u kancelariji,neka torta,ono..veselo..a ispred u hodniku red k'o za ulje...i ja pitam jednog od veselih..kao..kad cete da me primite i to..a on kao...pa sacekajte malo..ovo ono..i ja poludim :mrgreen: udjem unutra i pocnem da vilenim..ne secam se bas tacno,ali..nesto kao...koga bre zabole za vase veselje i vasu jebenu tortu breeee,cekam tu pola sata k'o budala,'ocu bre odma' da me primite,ne zanima me nista....i ne znam sta sam jos rekao,a bas sam bio popizdeo,oni ucutali,svecice na torti se same ugasile :lol: (serem za svecice) i usluze me
oni odmah i ispostavi se posle 45 min. pretrage po nekakvim knjigama da me niko ne trazi za vojsku,odem u sup koji je tada bio odmah pored opstine i vidim tamo nekog shefa smene koga znam sticajem cudnih okolnosti i kazem mu sta i kako i on kao...ma sve je u redu,morali su nesto da kazu tvojima kad su te trazili,a nisu smeli pravi razlog :neutral: jebeni retardi!
uglavnom...mozda je sam primer van teme,ali poenta je da ako i kad zelim dajem "mito" i to max. cokoladu od 300 gr. ili eventualno neki parfem (koji nisam kupio naravno,nego eto...nadje se) kao poslednji put,a ako ne zelim onda moraju da se suoce sa mojim opravdanim gnevom,a "prijateljstva" zarad nekakvih birokratskih usluga mi ne padaju na pamet niti zbog bilo kakve vrste usluge.
 
Masteru, ja uvek nosim kesicu sa sobom... ili kovertu ako imam sreće pa mi kažu kolko da metnem
Mene moja baba tako naučila...
Nego zeznem se, odnela u vrtić punu kesu slatkiša za klince pošto je mala krenula tamo da mi ide - i kaže mi koleginica, Majo imbecilu jedan - ne nose se slatkiši za klince nego nes kafa, bombonjere i sl. pizdarije za vaspitačice.... o tome ti pričam... nekad ni ja ne znam, znam da treba nešto ali pojma nemam šta treba

Jao kad pomenuh klince... Pazi priču: Devojčici od 7 godina odnese jedan M jaja, šarena - obučena u one nalepnice ,,obuci jaje" i klinka se oduševi... Nema je par minuta a onda se vraća i kaže: Mama, mama - ovo je naše novo jaje čuvarkuća, pobedila je onu crvenu :lol: :lol: :lol:

Mala je budući kriminalac, sto posto...

... Nego ja ništa ovo rešenje nisam razumela - smejala sam se na onaj deo gde je imenovani lišen slobode jer ugrožava bezbednost drugih građana :lol: :lol: :lol:
 
... Nego ja ništa ovo rešenje nisam razumela - smejala sam se na onaj deo gde je imenovani lišen slobode jer ugrožava bezbednost drugih građana :lol: :lol: :lol:

Ma to je "shablon" resenje,bukvalno svih 12.000 tada privedenih su dobili isto :)

S' tim sto sam ja posle trazio i dobio odstetu od ministarstva pravde,missim neku sicu,ali vise je to bila moralna satisfakcija...pobedio sam sistem :mrgreen: :lol:
 

Back
Top