10.000 preduzeća već zatvoreno - 60.000 je u blokadi/pred bankrotom

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.885
Zatvoreno 10.000 malih preduzeća
21. april 2009. | 01:52 | Izvor: Blic
Beograd -- Kriza u Srbiji najviše je pogodila prodavnice i zanatske radnje, pa je tako od početka godine zatvoreno 10 hiljada malih preduzeća, piše “Blic”.

Pad kupovne moći građana, problemi sa likvidnošću, siva ekonomija i jaka konkurencija velikih marketa i tržnih centara razlozi su što se u Srbiji sve češće zatvaraju male radnje, podseća ovaj list.

Podaci o sve većem broju zatvorenih radnji stižu iz gotovo svih gradova u zemlji, a taj podatak potvrđuju i podaci Agencije za privredne registre, po kojima je od 1. januara do 13. aprila ove godine iz registra privrednih subjekata obrisano 10.508 preduzetnika - ili pet odsto od ukupnog broja upisanih preduzetnika u Srbiji.

Kako kažu u Agenciji, među zatvorenim preduzećima najveći je broj zanatskih radnji, samostalnih trgovinskih, salona lepote, frizerskih salona, stomatoloških i veterinarskih ordinacija, kao i agencija za pružanje različitih usluga.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=04&dd=21&nav_category=206&nav_id=356525


----------------------------------

Kriza nikad gora a Tadicev lopovski rezim mesto da smanjuje poreze i akcize, sto rade sve ostale zemlje na svetu pogodjene krizom - ON IH POVECAVA I ZA 3 PUTA! Zato uopste ne treba da cuti sto se za samo 3 meseca zatvorilo vise od 10.000 firmi u Srbiji.

Ako se ovaj trend nastavi do kraja godine u Srbiji ce biti 50.000 manje preduzeca nego danas.

Ako u Srbiji ima 190.000 registrovanih firmi i preduzeca ispada da ce do kraja godine skoro polovina tih firmi nestati i bice ugasene....
 
U ovoj zemlji kada si privatnik rezim Borisa Tadica se odnosi prema - s tebi kao prema drzavnom neprijatelju broj jedan - sem ako nisi neko od rezimskih tajkuna tad si povlascen. Kontrole, kazne, inspekcije, nameti, pa to je cudo jedno sta je sve na glavi nekome ko ima malu radnju. Nije ni cudo da se vlasnicima smuci i sto ne mogu vise da placaju Tadiceve rekete pa zatvaraju.

Licno imam informaciju da Tadiceva ustaska vlast dere vlasnike malih radnji od nove godine , naplacuje im neverovatne kazne sve u cilju da se napuni budzet. To sto tog vlasnika male radnje na taj nacin teraju u bankrot i stavljaju mu katanac na bravu - to njih ne interesuje.

Vec sam naveo primer lika iz mog grada , kojem se nije poklapao broj ribica u akvaristickoj radnji u papirima i akvarijumima - pa su ga kaznili sa 150.000 din kaznom i naravno on je zatvorio radnju.

Od Tadicevog rezima Srbi nisu imali goru vlast . Tadicev rezim je gori i od Turaka.
 
Cetiri primera iz mog kraja: privatnik sa STR-om kupuje pomorandze druge i trece klase, bezukusne, trule, suve, i prodaje ih kao pomorandze prve klase za 130 dinara.U maxiju pomorandze zaista prve klase, socne, zrele, slatke, 70 dinara.Ergo, svi kupuju u maksiju.Priavtnik propada i tako i treba da bude kad je jajara i lopov.

Te u MAXI-ju sto su 70 dinara su na snizenju i stajale su tu bar mesec dana i polu sasushene su.

Mada jeste i cinjenica da kod tih manjih privatnika je deracina plus bar pola obaveza prema drzavi ne ispunjavaju a prema radnicima retko koju obavezu. Raditi za domaceg gazdu je najveca nesreca koja nekoga moze da zadesi.....negde mora da te radi ili nisi prijavljen ili si prijavljen na minimalac....ili ti kasni plata ili je i ne dobijas...ili ti odbija stalno nesto.....plus obavezno insistira i na prekovremenom radu koji naravno ne placa....Tako izgleda rad onih koji imaju nesrecu da rade za domaceg poslodavca.
 
alo godisadj i ostali zuti shabani, nisu to prodavnice samo prodavnica je STR vec MALA PREDUZECA u globalu tj firme sa manje od 10 radnika .

ako je svaka od ovih firmi imala u proseku 5 radnika to znaci da je 50.000 ljudi ostalo bez posla samo u okviru ovih 10.000 od pocetka godine.

al sta ima veze sto sve propada, firme se zatvaraju i radnici dobijaju otkaze - bitan je bezvizni rezim pa ce posle ovi radnici bez posla sa 20 evra u dzepu da obidju celu Evropu jel tako GodisADJ z:D
 
alo godisadj i ostali zuti shabani, nisu to prodavnice samo prodavnica je STR vec MALA PREDUZECA u globalu tj firme sa manje od 10 radnika .

ako je svaka od ovih firmi imala u proseku 5 radnika to znaci da je 50.000 ljudi ostalo bez posla samo u okviru ovih 10.000 od pocetka godine.

al sta ima veze sto sve propada, firme se zatvaraju i radnici dobijaju otkaze - bitan je bezvizni rezim pa ce posle ovi radnici bez posla sa 20 evra u dzepu da obidju celu Evropu jel tako GodisADJ z:D

Nije, naravno.Takav je zakon trzista ne samo kod nas vec svugde.Male ribe gutaju velike.Ako velike daju bolju uskugu i vecu vrednost za moj novac, svaka cast.Ne vidim u cemu je problem.
 
Pa ja sam stanovista da firme cije su gazde go-vnarcine koji ljudima daju mizerne plate uz mizerne uslove rada ne treba ni da postoje. A to sto je stoka od naroda prihvatila da radi pod takvim uslovima je jedan od bitnijih razloga zasto ovako bedno i zivi.
Najvise "volim" te privatnike koji se bogate preko tudjih ledja. Ja da imam firmu u kojoj imam radnike bilo bi me sramota da im recimo bar 30000 dinara ne dajem platu.
 
Nije, naravno.Takav je zakon trzista ne samo kod nas vec svugde.Male ribe gutaju velike.Ako velike daju bolju uskugu i vecu vrednost za moj novac, svaka cast.Ne vidim u cemu je problem.

pa problem je sto je 50.000 ljudi ostalo bez posla. bez hleba. u tome je problem.

no to tebi vidim ne smeta i ti volis da sto vise naroda crkava od gladi.
 
Hajde, battle-hardened, ratnice, nemoj da se stidis i podeli sa nama sonjama na kojim si ratistima bio, koji rod vojske i koja si odlikovanja zaradio?
Nesto mi govori da "neces biti duzan da mi odgovoris".:rotf:

Nema potrebe da izmisljam kad nisam bio u vojsci za vreme rata. Ali ja barem za razliku od tebe ne prezirem svoj narod i njegovu proslost. I naravno ne predstavljam se kao pripadnik naroda s kojim nemam nikakve veze.
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe da izmisljam kad nisam bio u vojsci za vreme rata. Ali ja barem za razliku od tebe ne prezirem svoj narod i njegovu proslost. I naravno ne predstavljam se kao pripadnik naroda s kojim nemam nikakve veze.

Haha.Mozda bi ti voleo da nemam nikakve veze, a mozda ti je zao sti nemas nikakve veze sa mojim narodom?
 

Back
Top