KRIT ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upravo sam se vratio sa Krita,bio sam tamo dva meseca.Kupao sam se vec krajem marta.Lepo je.
Avgust ne bih birao za odlayak na Krit.Prvo yato sto je do tada vec sve sprzeno od sunca,pa sve ovo lepo zelenilo tada izgleda prilicno jadno.Drugo,sto u avgustu obavezno dodje orkan iz Afrike i tada je oko nedelju dana nemoguce izaci na ulicu.Cak se zatvaraju restorani,jer moraju da unesu sav inventar unutra,da ne bi zavrsio u moru.

Inace,moje misljenje je da na Kritu nikada nije pretoplo,jer UVEK duva neki vetar.Cak se turisti zale da im vetar smeta.
Plus toga,na Kritu postoje ozbiljne planine(najvisi vrh se zove Ida i ima nesto preko 2500 metara).To donosi svezinu,narocito nocu.

Vredi otici !
 
prosto ti zavidim!

posto si dobro upucen,
koje mesto preporucujes,da nije bas ludnica od guzve,da je opusteno i dobro za provod i da ima simpaticne plaze u okolini (preferiram sljunak i stene u odnosu na pesak i dublje more,ako toga tamo uopste ima !)
kakve su cene ?
 
Meni se licno najvise svidja Agios.Ima dosta stenovitih plaza,a i more je prilicno duboko.
Mislim da se guzve NE MOGU izbeci.Gomile pijanih Engleza su neizbezne.Video sam da agencija Odeon drzi dva hotela u tom mestu.Coral je na samoj obali,a Apolon na 100 m od gradske plaze,u samom centru.Oba hotela su kvalitetna.U mestu ima 20-tak nasih ljudi.Cak drze i jednu od najboljih picerija (ELA).Cene u predsezoni su bile sasvim u redu.Pizza 6EUR,veliki Amstel 2 EUR.Hrana je nesto malo skuplja nego kod nas.Cigare su skupe-od 2 eur,pa navise.Ulaz na plaze se ne naplacuje.
Ako treba jos neka info-javi se !
 
Zdravo!
Evo ja ti idem na Krit svake godine jer pravimo tamo i izlet. pogledaj na http://www.collegium-yu.com
Inaće to ti je jedan od najlepših ostrva u mediteranu jer ima baš sve. Ostrvo je veliko za trećinu srbije i ima i skijališta. Ali šta je najvažnije ... južni deo Krita zaštiten je kao nacionalni park tako da tamo ako idete na neki fakultativni izlet ili sopstvenim kolima ili skuterima naćićete mesto i za sebe.
Ja vam mogu predložiti Krit sa nama jer uz videne lepote i provod vam je NAJBOLJI! :lol:
 
[Cao Fado
Ja sam prosle godine bila u drugoj polovini juna, pa ponovo u drugoj polovini avgusta i mogu ti reci da je u junu bilo mnogo toplije nego u avgustu. Samo sto je u avgustu bila veca guzva.
Bila sam u mestu Stalida u zalivu Hersonisos-a i to mi je najlepse mesto u tom delu Krita. Na plazi jedan nas momak drzi beach bar "Delfin" i tu uvek bude nasih ljudi.
U okolini ima nekoliko plazica do kojih se lako stize (motoric se moze iznajmiti za 10-ak eur dnevno)i gde nema peska nego je sitan kamen i more je duboko.
Sve u svemu, stvarno vredi otici.
Ako se odlucis, ja ti zelim da se super provedes.]

DA LI JE NEKO BIO TAMO U POSLEDNJE 2 GOD?
DA LI JE U AVGUSTU PRETOPLO (U BILO KOM POGLEDU)?[/quote]
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top