Маровић: Што пре нормализавати односе
Strana 1 od 12 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 284

Tema: Маровић: Што пре нормализавати односе

Ističe se
    Učlanjen
    22.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano Маровић: Што пре нормализавати односе

Маровић: Што пре нормализавати односе
    БУДВА – Потпредседник Демократске партије социјалиста (ДПС) Светозар Маровић оценио је да Црна Гора и Србија треба што пре да нормализују односе, као и да нема препрека да обе државе иду брже ка томе.

„Ко ће да направи први потез мање је важно. Мислим да увек паметнији зна да попусти и да буде инцијативнији, а ко ће то бити, не знам. Не треба чекати конкурс за паметнијег, већ би било добро што пре имати сусрете високих државника. Важна је нека непосреднија сарадња влада, председника држава. Знам да су (председник Црне Горе) Филип (Вујановић) и (председник Србије) Борис (Тадић) у релативно коректним односима и не видим препрека да се не иде брже”, казао је Маровић у интервјуу агенцији Бета.

Према његовој оцени, одговорни људи у Србији и Црној Гори требало би да занемаре ризик да ће их политички противници критиковати због корака који воде приближавању две државе.

„Неко треба да понесе тај ризик на својим леђима и каже - 'Дај нема везе што ће ме моји у Србији или Црној Гори мало нападати што сам урадио то и то, јер ја то радим за будућност'. Памтим да је Тадић био један од првих државника који је дошао и честитао када смо прогласили независност, то га чини овде веома поштованим и увеженим. Али не треба стати на ритуалу. Кад ово кажем, не очекујем да то уради прво господин Тадић или Вујановић, али када људи седну и разговарају онда долази до решања”, истакао је Маровић.

Он је рекао да је уверен да ће Србија и Црна Гора бити у најбољим односима и додао да томе жели и да лично допринесе, јер то осећа и као моралну обавезу.

„Са тим осећањем сам и отишао са функције (председника Државне заједнице СЦГ). Данас је можда неко ново време, али то не значи да оно треба да доноси непријатељство, већ нам треба нови вид пријатељства, можда највећи вид блискости, управо Србије и Црне Горе”, рекао је Светозар Маровић.

Нагласивши да је свестан потешкоћа насталих у односима Србије и Црне Горе, због црногорског призања независности Косова, Маровић је рекао и да је Црна Гора била у специфичној ситуацији, те да није са радошћу донела такву одлуку.

„Тај проблем је веома сензитиван, специфичан за Србију и све нас у региону. У животу има много ствари које морате да прогутате иако су киселе. Постоје одлуке које не доносите са радошћу, које вас коштају емотивно и морално, које са собом носе одговорност према будућности”, навео је Маровић.

Он је оценио да није реално очекивати да се на Косову деси нешто што би Косово могло да врати у састав државе Србије на начин да представници албанског народа учествују у политичком животу.

Истакао је, ипак, да треба сачекати одлуку Мејународног суда правде, коју је Црна Гора спремна да уважи.

„Као што смо донели одлуку, спремни смо да уважимо и одлуку суда, али треба бити реалан. Политика је игра моћи, у којима они који су мање моћни треба да виде како да не постану још мање моћни”, рекао је Маровић.

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

Podrazumevano Re: Маровић: Што пре нормализавати односе

нека се гоне у 3 пи чке материне
    ...

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio daxt Pogledaj poruku

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Podrzavam! Koga vise boli patka za tom vukojebinom? Sad im se primice sezona pa hoce nesto da isprave... Mars stoko,jedva cekam dan kad cemo im mi priznati neko njihovo Kosovo sto im Sipci budu oteli!
    Audi, vide, tace, si vis vivere in pace

mar_comm nije na forumu
    Читам ... чудим се !!! Глупост границе нема !!!
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    449

Са киме бре да се "нормализују односи" ...
    Шиптари им заврћу уши па сад ми да им вадимо сезону ???

Да узму неку кинту не би ли преживели следећу зиму ...

Нек се нормализују са великом Албанијом, НАТО патком и браћом крватима ...
    "Коме закон лежи у топузу,
    трагови му смрде нечовијештвом ..."

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

potpisujem

neka se gone tamo i nek nam ne pominju bilo kakvu normalizaciju bez povlacenja nezavisnosti i IZVINJENJA zbog tog cina.

do tad ovo sto si ti reko.
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Citat Original postavio mar_comm Pogledaj poruku
    Са киме бре да се "нормализују односи" ...
    Шиптари им заврћу уши па сад ми да им вадимо сезону ???

Да узму неку кинту не би ли преживели следећу зиму ...

Нек се нормализују са великом Албанијом, НАТО патком и браћом крватима ...
    upravo tako.
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Buduća legenda Reckless (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    313

Kad ste se svi kolektivno slozili da idemo tamo, onda cete valjda prestati sa ocajnickim ubjedjenjima da smo mi Srbi

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Citat Original postavio Reckless Pogledaj poruku
    Kad ste se svi kolektivno slozili da idemo tamo, onda cete valjda prestati sa ocajnickim ubjedjenjima da smo mi Srbi
    vi ste bivsi srbi - iliti srpski otpadnici i izdajnici

normalno kao takvi niste dobrodosli i nemate sta da trazite u Srbiji. Drugo sa takvima mi ne zelimo nikakve dobre odnose pogotovo ne prijateljske

Drugo ako nisi Srbin nije mi jasno sta trazis i zasto provodis ovoliko vremena na ovom srpskom forumu ?

jel imate vi neki vas milogorski forum? ako nemate da damo prilog da otvorite samo da vas vise ne gledamo...

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

drugo nama savrseno puca qurac za vas , niti bilo ko iz srbije od politicara pominje vas i crnu goru ni po kojem osnovu, a tamo sa vase bande malo malo pa neki vas politicar predlozi nekakvu normalizaciju ? jel tolika frka tamo da morate cak i mrskim srbima da lizete bulju da vam dodju na more i potrose koji evro ?

pa sto ne probate malo kod brace siptara ?

imate vi vecih prijatelja od nas nije mi jasno sta kod nas trazite

Učlanjen
    24.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    313

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    vi ste bivsi srbi - iliti srpski otpadnici i izdajnici

normalno kao takvi niste dobrodosli i nemate sta da trazite u Srbiji. Drugo sa takvima mi ne zelimo nikakve dobre odnose pogotovo ne prijateljske

Drugo ako nisi Srbin nije mi jasno sta trazis i zasto provodis ovoliko vremena na ovom srpskom forumu ?

jel imate vi neki vas milogorski forum? ako nemate da damo prilog da otvorite samo da vas vise ne gledamo...
    Jutros smo diskutovali o tome, i ti si dobijao napade bijesa, sto znaci jedva si prezivio
    Ybg, istina boli

A ako ti toliko smetam, imas nacionalisticke forume, pa tamo mozes da ostalim ''patriotama'' da u horu pjevas o srpstvu do mile volje

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Jutros smo diskutovali o tome, i ti si dobijao napade bijesa, sto znaci jedva si prezivio
    Ybg, istina boli

A ako ti toliko smetam, imas nacionalisticke forume, pa tamo mozes da ostalim ''patriotama'' da u horu pjevas o srpstvu.
    jok brate ja se uopste ne nerviram samo mi malo smesno kako ispadas glup sa tvojim pokusajima falsifikata

ja istoriju mog srpskog naroda poznajem bolje nego sto ces je ti ikada poznavati

naisao si na pogresnog coveka da ga filujes lazima

otreso sam te argumentima ko cigance slinu sto reko torrente bivsi srbine

Poznat
    Učlanjen
    22.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Priblizava se sezona vidim... Djubrad providna.

Zainteresovan član unfuckablescorpio (avatar)
    Učlanjen
    31.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Боље у лавору но у Црњу гору
    ГРЕШНИ РАБ БОЖИЈИ

Veoma poznat slavka69 (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

No comennt.
    Žene ne znaju da poštuju, nego da vole.

Buduća legenda nojkic_problem (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Мало је 3 ... Бар у 10.

Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Ybg, istina boli

A ako ti toliko smetam, imas nacionalisticke forume, pa tamo mozes da ostalim ''patriotama'' da u horu pjevas o srpstvu do mile volje
    Ма ти си ПаНтриЈота

Iskusan Nikita Kulganov (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    108

Citat Original postavio unfuckablescorpio Pogledaj poruku
    Боље у лавору но у Црњу гору
    Brutalno

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Srbija nema razloga da ne prihvati ponuđenu ruku pomirenja Crne Gore uz jedan uslov a to je da se napravi procjena koliko je ko imao koristi od zajedničke države od 1918 do 2005,da se uzmu u obzir svi međusobni pokloni (kao što je ono pomaganje povodom zemljotresa 1979 koje se odužilo dvadesetak godina) i sva druga koristi koje su imali jedni ili drugi,uključujući i građane kao pojedince.
    Da se izračuna ko je kome dužan i kad dužnik plati,nema razloga da se odbije pomirenje.

Učlanjen
    24.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    313

jok brate ja se uopste ne nerviram samo mi malo smesno kako ispadas glup sa tvojim pokusajima falsifikata

ja istoriju mog srpskog naroda poznajem bolje nego sto ces je ti ikada poznavati

naisao si na pogresnog coveka da ga filujes lazima

otreso sam te argumentima ko cigance slinu sto reko torrente bivsi srbine

Pa ako si ti pametan, onda ja zelim da budem glup cijelog zivota. A tebe sam svaki put napravio pametnim A tvoju pamet si ti dokazao sa elementarnim neznanjem iz istorije, no si se samo sluzio sa copy/paste sa drugih sajtova, i to glavom bez obzira i bez ikakvog redosleda. Ni na jedno pitanje mi nijesi konkretno odgovorioo, no je bilo samo:
    LAZES, RECKLESS, LAZES
    I to su ti argumenti
    A kad si se sluzio tvojom glavom, takve si gluposti lupio da je cudo kako ostade ziv poslije toga, tipa Knezevina Crna Gora, i da je Grbalj Bokeljsko pleme
    Da mi prica osoba koja je otvarala teme o stapanju Srbije Rusiji o pameti, mislim..
    Pokrij se, jadan, usima. Ti nekome da pametujes

Dobro sam ja rekao za vas radikale, em sto vecina biraca te...stranke su uglavnom intelektualno ogranicena, em cete prije Kosovo prezaliti no Crnu Goru. Plakali se kao seke kad se Crna Gora odvojila, a sad mi tu nesto pricas o odnosima. Foliranje, nista drugo. Najveci ste foliranti na svijet.

Glup si za medalju, prijatelju

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

milogorci odyebite vise ne zelimo sa vama nikakve odnose, ne zelimo normalizaciju , gledamo na vas ko na gamad , neprijatelje , otpadnike i sto vec jednom ne poslusate ono sto pisemo i ne od... u troskocima ?

sta jos treba da cujete od nas da shvatite da vas ne volimo i preziremo i da nam se skinete sa one stvari?

lepo vam je reko daxt sta treba da radite

Učlanjen
    24.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    313

milogorci odyebite vise ne zelimo sa vama nikakve odnose, ne zelimo normalizaciju , gledamo na vas ko na gamad , neprijatelje , otpadnike i sto vec jednom ne poslusate ono sto pisemo i ne od... u troskocima ?

sta jos treba da cujete od nas da shvatite da vas ne volimo i preziremo i da nam se skinete sa one stvari?

lepo vam je reko daxt sta treba da radite
    Radikali su nam skakali po glavi dok nijesmo bili primorani da ih prije 10 godina bukvalno izjurimo iz crnogorckog parlamenta. A sad njihovi sledbenici govore da odyebemo

No ista sudbina radikale ceka i u vasem parlamentu, s obzirom da se njihovi poslanici isto ponasaju kao kod nas prije 10 godina.

Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Radikali su nam skakali po glavi dok nijesmo bili primorani da ih prije 10 godina bukvalno izjurimo iz crnogorckog parlamenta. A sad njihovi sledbenici govore da odyebemo

No ista sudbina radikale ceka i u vasem parlamentu, s obzirom da se njihovi poslanici isto ponasaju kao kod nas prije 10 godina.
    Ти ниси нормалан ... иди бре попи оне розе пилуле ... никако жуте ... то кад помешаша поблесавиш скроз

Učlanjen
    24.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    313

Citat Original postavio nojkic_problem Pogledaj poruku
    Ти ниси нормалан ... иди бре попи оне розе пилуле ... никако жуте ... то кад помешаша поблесавиш скроз

I to mi kaze osoba koja podrzava neonacizam u Srbiji

Stvarno ste jadni

Slične teme

1. Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 25.03.2009., 14:44
  2. Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 26.01.2009., 17:10

Oznake

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge