SAD: sunovrat profita kompanija
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: SAD: sunovrat profita kompanija

Iskusan strawbbery_city (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano SAD: sunovrat profita kompanija

Prema pisanju finansijskog časopisa "Fortune", profiti 500 vodećih američkih kompanija pali su za 85% u 2008. godini.

Reč je o najgoroj poslovnoj godini za velike firme otkako je časopis osnovan pre 55 godina.

U svojoj godišnjoj analizi, časopis Fortune piše da su kombinovani profiti 500 najvećih američkih firmi 2008. godine pali sa skoro 650 milijardi na malo ispod 99 milijardi dolara.

Exxon Mobil je kompanija koja je ostvarila najveći godišnji profit sa zaradom od 45 milijardi dolara.

Najteže su pogodjeni finansijski sektor i automobilska industrija.

Osiguravajuća kompanija AIG zabeležila je najveći pad profita, sa gubicima od više od 99 milijardi dolara.
    http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2009/04/090419_uscompanies.shtml

Domaćin baraba (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Podrazumevano Re: SAD: sunovrat profita kompanija

There are no desperate situations, there are only desperate people.

Veoma poznat RoccoS (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Citat Original postavio baraba Pogledaj poruku
    Da, na dobrom je putu da propadne. Vec danas Amerika nije ni senka one ekonomske moci kakvu je prividno posedovala jos 2007 godine
    I da se ne radujes bezrazlozno, evo ti malo o BoA pa citaj.
    Волео је живот, волео је цвеће,

ал' тога пролећа не имаде среће.

Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

ma hebe mi se da li ce da probapnu ili ne postavio sam vest sa bodovanim da je minusu 99 milijardi dolara,pa mi cudno malo

Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

ММФ: Суноврат светске привреде

ММФ ће објавити нову, ревидирану прогнозу развоја глобалне привреде, која ће бити гора од предходне, оценио извршни директор ММФ-а Доминик Штрос-Кан. Опоравак зависи од доследног и усаглашеног реаговања међународне заједнице.

ММФ ће у среду објавити нову, ревидирану прогнозу развоја глобалне привреде, која ће бити гора од предходне, рекао је извршни директор ММФ-а Доминик Штрос-Кан немачком листу "Ханделсблат".

Према последњој прогнози ММФ-а глобални бруто домаћи производ ће ове године пасти за 0,5 до једног процента, што је највише од Велике привредне кризе 30-тих година прошлог века.

Шеф ММФ-а напоменуо је да су се у светској економији појавили први позитивни сигнали, али да оживљавање привреде за сада не очекује и да предвиђа да ће привреда почети да се опоравља у првој половини 2010. године.

Кан је упозорио да тренутно претња дефлације претставља већу опасност за привреду од инфлације. "Краткорочно гледано ризик од инфлације је нулти. Данашњи проблем је, пре, дефлација", упозорио је Кан.

Према Кановом мишљењу, не би било исправно тврдити да велики стимулативни пакети, које су обезбедиле поједине владе својим привредама, нису имале никакав утицај на инфлацију.

"Потребна је јединствена стратегија, која ће омогућити да после завршетка кризе вратимо јавне издатке на нормалан ниво", рекао је Кан "Ханделсблату" и оценио да, на пример, САД, Немачка и друге европске земље напредују прилично споро у "чишћењу" банака од лоших актива.

Кан је у петак изјавио да "слободни пад" у коме се нашла светска привреда, почиње да се успорава, додајући да ће економија прво ступити у "дубоко негативну територију, а тек потом ће доћи до побољшања".

Председник ММФ-а је у свом излагању у Националном новинарском клубу у Вашингтону оценио да успоравање глобалне економије прети да поништи успехе које су многе земље постигле у протеклој деценији.

Указао је, међутим, да је опоравак у 2010. могућ ако државе наступе заједно и усвоје смернице за прекид рецесије, без обзира што је и даље уверен да ће глобални раст у 2009. остати у негативној зони.

Опоравак зависи од међународне заједнице

Бивши француски министар финансија је истакао да ће опоравак зависити од доследног и усаглашеног реаговања међународне заједнице, указујући да је глобално успоравање било посебно тешко у земљама у развоју, које су доживеле нагло смањење извоза.

"Постоји претња да се поништи све што је на тржиштима која се помаљају постигнуто током протекле деценије, а могуће је да је то још важније у ниско развијеним економијама", објаснио је Кан.

Кан је додао да ће покушаји подстицања глобалне тражње доживети неуспех, ако не дође до брзог одмрзавања кредитних тржишта и упозорио да би криза могла да гурне милионе људи назад у сиромаштво.

Оцењујући да је недавни састанак Групе 20 најразвијенијих земаља и привреда у Лондону, био веома успешан, бивши француски министар финансија, истакао је да је добра вест већ сама решеност светских лидера да се ухвате у коштац са заједничким проблемом али и то што слободан пад у глобалној економији можда почиње да јењава.

Domaćin baraba (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Citat Original postavio RoccoS Pogledaj poruku
    Da, na dobrom je putu da propadne. Vec danas Amerika nije ni senka one ekonomske moci kakvu je prividno posedovala jos 2007 godine
    I da se ne radujes bezrazlozno, evo ti malo o BoA pa citaj.

Ti samo nastavi da zhivish u ekonomski jakoj Srbiji a ja cu da nastavim da zhivim u propaloj Americi...

btw. koliki ti je annual house income? razmisli malo o tome pa mi reci kome je bolje?
    A o tome da najdalje mozhesh da otputujesh, hmmmmm... recimo do BiH necu ni da pochinjem...

Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Ti samo nastavi da zhivish u ekonomski jakoj Srbiji a ja cu da nastavim da zhivim u propaloj Americi...

btw. koliki ti je annual house income? razmisli malo o tome pa mi reci kome je bolje?
    A o tome da najdalje mozhesh da otputujesh, hmmmmm... recimo do BiH necu ni da pochinjem...
    sto se ti palis odmah,sta si ti amerikanac,pravo da ti kazem **** se Srbima dal ce da propadne usa ili ne

Domaćin baraba (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

pa ne znam ko se pali ovde, ja ili pacijenti koji postavljaju 465 tema o ekonomskoj propasti amerike a drzhava nam u govnima do gushe...

Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

pa ne znam ko se pali ovde, ja ili pacijenti koji postavljaju 465 tema o ekonomskoj propasti amerike a drzhava nam u govnima do gushe...
    tvoja drzava ili moja drzava posto koliko ja vidim ti se brines za tu tamo a ne brini ti za nasu mi smo navikli da smo u govnima a vi niste...............

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

LOLCHINA, a ko je bre slepce tvrdio da je u Srbiji dobro??
    Naravno da je u Srbiji jos gore, ali mi je drago da imperija zla tone i tone i tone...

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Cuo sam da ce Dinkic sa scojom G17 ekipom pojacan Djelicem i Vlahovicem vec tokom maja otici u USA da bi ih izvadio iz bule u koju su upali i da im poveca profite
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Domaćin baraba (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Citat Original postavio RoccoS Pogledaj poruku
    LOLCHINA, a ko je bre slepce tvrdio da je u Srbiji dobro??
    Naravno da je u Srbiji jos gore, ali mi je drago da imperija zla tone i tone i tone...
    kao shto rekoh... koliki ti je annual house income?

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

kao shto rekoh... koliki ti je annual house income?
    Sto miliona evra.
    A sta si ti, wannabe poreznik?

Domaćin baraba (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

ma jock, nemo' se plashish... nego reko' da uporedimo kao stoji imperija zla sa imperijom nebeskog naroda poshto ova imperija zla propada li propada a meni plata raste li raste, shto nije bio sluchaj dok sam bio u imperiji nebeskog naroda...
    tu je bilo obrnuto... politichari prichali da imperija nebeskog naroda uskoro postaje imperija vasione a meni plata sve manja i manja...

Slične teme

1. Sunovrat mrtvog puvala
    Autor svetolik trpkovic u forumu Politika
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 17.02.2008., 13:28
  2. Ruska trgovina oružjem ima milijarde dolara profita
    Autor Majka Rusija u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 31.07.2007., 00:40
  3. Sunovrat morala u Crnoj Gori
    Autor Punisher u forumu Politika
    Odgovora: 24