Треба ли се страшити смрти?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 34

Tema: Треба ли се страшити смрти?

b.brdo nije na forumu
    За Крст Часни и Слободу Златну
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Треба ли се страшити смрти?

Мисионарско писмо Светог владике Николаја о томе: "Треба ли се страшити смрти?"

https://www.youtube.com/watch?v=JKIGUdA9dOg

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    255

Podrazumevano Re: Треба ли се страшити смрти?

Ja sam se jedno topio u rijeci. Pokusavao sam da se spasim, trzao i sve to i onda sam samo najednom stao. Stajao sam uspravno na dnu. Nimalo nisam bio uplasen, sta vise, obuzeo me neki cudan mir i neka blazenost. Sjecam se da sam u tom trenutku razmisljao kako je tu lijepo.

Iskusan
    Učlanjen
    03.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Rudjer Pogledaj poruku
    Ja sam se jedno topio u rijeci. Pokusavao sam da se spasim, trzao i sve to i onda sam samo najednom stao. Stajao sam uspravno na dnu. Nimalo nisam bio uplasen, sta vise, obuzeo me neki cudan mir i neka blazenost. Sjecam se da sam u tom trenutku razmisljao kako je tu lijepo.
    Pa da pocnu da se luce oddredjeni hormoni koji uvode organizam u stanje mira, smatra se da vizije koje imaju povratnici iz smrti zapravo poticu od delovanaj hormona koji aktiviraju procese secanja na neke situacije iz zivota, ali su nevezane. I te vizije nemaju nikakve veze sa onostranim zivotom.

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4355

Ja - 2 puta iskusila davljenje i jedanput nešto drugo, što je takođe bio bliski susret sa smrću, i nijednom nisam imala takvu senzaciju. Nije bilo nikakvog osećanja lepog i uzvišenog. Ali, sećam se da su mi kroz glavu ubrzano prolazili neki kadrovi iz mog života (kao na filmskoj traci) - čak nebitni, jer su pre tih incidenata bili zaboravljeni.
    Pretpostavljam da je tvoj utisak rezultat izvesne "predaje", tj. mirenja sa sudbinom, koja nastaje u trenutku kada shvatiš kako od panike nema pomoći.
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Smrt ne treba prizivati već se hrabro nositi sa svim životnim situacijama.
    Neznam da li vam je poznato da se starijim ljudima pred samo preminuće (smrt) često otvara duhovno oko kada počnu videti onostranu realnost te razgovarati sa već preminulima - njima poznatim.
    Zašto?
    Samo iz razloga da bi se opustili i slobodno i bez straha napustili već izhabano telo kako dalje nebi nepotrebno trpili bol. Jer, smrt jednostavno ne postoji.
    Mnogi imaju iskustva izvan tela ali i dalje veruju da su oni samo fizičko telo i ništa više. Nagadjanje da mozak može bilo šta činiti sam od sebe potiče od onih koji su zakovani svojom svešću za fizičku realnost. Bili oni naučnici ili ne neće moći objasniti ništa ni sebi a kamo li drugima.
    Svako od nas je Duša utisnuta u još nekolikpo tela te mi kao Duša jesmo večiti i besmrtni.
    Da, reinkarnacija nije večita. Ona ima svoj kraj a taj kraj zavisi od same osobe - kada bude spremna da svesno prihvata i saznaje istinu - ali bez straha.
    Strah od smrti je praktično strah od života.
    Sve teorije su nagadjanje koje vrede malo ili nimalo a čovek je taj koji sam mora zaviriti u višu realnost, spoznati je i osvojiti...
    Poslednji put ažurirao/la librolibro17 : 20.04.2009. u 17:41

Aktivan član Frank Lampard (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    72

Citat Original postavio librolibro17 Pogledaj poruku

Strah od smrti je praktično strah od života.
    Mali milion puta cuo...
    .
    sta bi to trebalo da znaci?

tema:
    "Nije toliko strasna smrt koliko sam cin umiranja"-neko nedje rece (parafrazirano)
    Ja uvijek imam izbor, ali isto tako moram da znam da čak i u slučaju kada ništa ne izaberem, ja sam ustvari nešto izabrao.
    ŽAN POL SARTR

Ističe se Vlada80-Nis (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Nema razloga za strahom kada je u pitanju smrt. Interesantan je uzrok zbog cega se javlja strah. O njemu treba pricati.

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio WEI§HAUPT Pogledaj poruku
    Sam trenutak smrti je bezbolan. Ali iščekivanje iste je nešto najgore. Najmanje dvaput sam bio na ivici smrti. I jako je loše biti svestan. Ali ni smrću se ništa ne postiže, jer se reinkarniramo iznova i iznova.
    Nije to bila reinkarnacija, nego ispiranje stomaka...

Veoma poznat BOKYSTAMY (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

Mislim da treba i ne treba.
    Treba se plasiti zato, da iznenada ne stanemo pred Bogom gresni i nepripremljeni za njegov sud.
    A ne treba jer je smrt samo kapija kroz koju prelazimo u zivot vecni.

Elita PRCKO (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

A zasto je onda samoubistvo toliki greh?Da li zato sto samoubica vise nema priliku da se pokaje?
    Mislim i ubica(cak i visestruki) moze u neko doba da se iskreno pokaje i da dobije oprost a samoubica ne...

Buduća legenda Psihologue (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    410

Ne treba se plasiti smrti svog tela,balasta...

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

што је чоек веће ђубре
    јачи му стра од смрта
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Primećen član
    Učlanjen
    01.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

I sad si ziv,je li tako?

Poznat jeremijabg (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

pa i ne osecam bas neki strah od smrti ali osecam strah od Suda Gospodnjeg....

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

sad svi znamo da si bio grešan,crni Jeremija...

Primećen član
    Učlanjen
    01.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Duh je nemoguće uništiti, moguće je samo oduzeti mu svest na neko vreme, što može da potraje jako dugo. I bog je bio bez svesti kada su crne rupe progutale sve bivše galaksije, dakle prvobitnu celinu, a zatim jedna drugu, sve dok se sve nije zbilo u jednu tačku koja je eksplodirala i ponovo ga probudila, kada je ponovo izgradio novu celinu, novi univerzum. Posle njega probudile su se sve ostale, pa i naše svesti. Drugoprobuđena svest se pobunila protiv njegove diktature i odvela dve trećine svih svesti u materijalni svet.

Kad prođe prva kriza samoubica oseća da je još uvek živ i jasno percepira svoje mrtvo telo. Usamljen i nemoćan, on će posmatrati truljenje, nepodnošljivo raspadanje svog tela. Izgledaće mu kao da se živ raspada, da mu udovi nestaju, da ga jedu gliste... Bojim se da strah od fizičke smrti, grozan i dok traje samo jedan tren, postaje nepodnošljiv pošto se stalno ponavlja. Šta ako samoubica svakom žilom svog bića pati, bez snage da ugleda konačan kraj kome se nada?... Mislim da čovek koji svesno vrši samoubistvo nije upoznao prirodnu smrt ni u jednom od prethodnih života.

To su užasne, Tantalove muke: on je žedan, gladan, a nema organe kojima bi realizovao svoje želje; on oseća strahovitu potrebu da se odmara bez fizičkih organa, kako bi njegov duh našao mira; on se vraća trenucima užasnog besa, svom ohlađenom telu, i često, vraćajući se u grob, ulazi u leš i izlazi iz njega. Verujem da duhovi samoubica posećuju spiritističke seanse i molitvene hramove, i da od okultista traže pomoć za svoje izgubljene duše, a da ih oni, naime pripadnici nekih tajnih društava, zloupotrebljavaju i koriste njihovu negativnu energiju za svoje prizemne finansijske ili političke ciljeve...
    Je li ovo obozavanje lucifera ili mi se samo pricinjava

BTW nije 2/3 nego 1/3 mojne da lazes

Владан ИПХ nije na forumu
    Сећај се краја свога, и нећеш сагрешити довека!
    Veoma poznat Владан ИПХ (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    174

Citat Original postavio Svedok saradnik Pogledaj poruku
    Je li ovo obozavanje lucifera ili mi se samo pricinjava

BTW nije 2/3 nego 1/3 mojne da lazes
    Нажалост, не причињава ти се.Жао ми је што модови нису упознатији са латентним рекламирањем сатанизма на њиховој страници о религији.

Тачно,трећина анђела је отпала из раја због послушања сатани у побуни против Творца свега видљивог и невидљивог.

Buduća legenda причалица (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    2733

Citat Original postavio Psihologue Pogledaj poruku
    Ne treba se plasiti smrti svog tela,balasta...
    meni moje telo nije balast..... smrti, kao okončanja fizičkog života, se ne bojim, baš me briga... nego me malo strah šta će biti posle, kakav ću odgovor da dam...
    сећање на тебе ме кошта као петра кајгана

Buduća legenda причалица (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    2733

Duh je nemoguće uništiti, moguće je samo oduzeti mu svest na neko vreme, što može da potraje jako dugo. I bog je bio bez svesti kada su crne rupe progutale sve bivše galaksije, dakle prvobitnu celinu, a zatim jedna drugu, sve dok se sve nije zbilo u jednu tačku koja je eksplodirala i ponovo ga probudila, kada je ponovo izgradio novu celinu, novi univerzum. Posle njega probudile su se sve ostale, pa i naše svesti. Drugoprobuđena svest se pobunila protiv njegove diktature i odvela dve trećine svih svesti u materijalni svet.

Kad prođe prva kriza samoubica oseća da je još uvek živ i jasno percepira svoje mrtvo telo. Usamljen i nemoćan, on će posmatrati truljenje, nepodnošljivo raspadanje svog tela. Izgledaće mu kao da se živ raspada, da mu udovi nestaju, da ga jedu gliste... Bojim se da strah od fizičke smrti, grozan i dok traje samo jedan tren, postaje nepodnošljiv pošto se stalno ponavlja. Šta ako samoubica svakom žilom svog bića pati, bez snage da ugleda konačan kraj kome se nada?... Mislim da čovek koji svesno vrši samoubistvo nije upoznao prirodnu smrt ni u jednom od prethodnih života.

To su užasne, Tantalove muke: [B]on je žedan, gladan, a nema organe kojima bi realizovao [/B]svoje želje; on oseća strahovitu potrebu da se odmara bez fizičkih organa, kako bi njegov duh našao mira; on se vraća trenucima užasnog besa, svom ohlađenom telu, i često, vraćajući se u grob, ulazi u leš i izlazi iz njega. Verujem da duhovi samoubica posećuju spiritističke seanse i molitvene hramove, i da od okultista traže pomoć za svoje izgubljene duše, a da ih oni, naime pripadnici nekih tajnih društava, zloupotrebljavaju i koriste njihovu negativnu energiju za svoje prizemne finansijske ili političke ciljeve...
    tek sad ovo pročitah jesam pričalica, ali me ovo ostavi bez texta.
    сећање на тебе ме кошта као петра кајгана

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Ne treba da shvataš ozbiljno. Tako weishaupt pokušava da proda svoja pisanija i da se spomogne.
    Nije on opasan.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio Frank Lampard Pogledaj poruku
    Mali milion puta cuo....
    sta bi to trebalo da znaci?
    Frank,
    Realnost nižih svetova jeste ciklus radjanja, održavanja života i smrt. U višim svetovima postoji samo jedna realnost - bivanje (egzistencija).

Kada pojedinac dostigne da ga ne dotiče nikakva spoljašna reakcija poput straha, osećaja žaljenja (krivice) i tuge tek onda počinje živeti. Tada mu više ništa ne smeta i život postaje radost i blaženstvo kao što je i zamišljen da bude.

Život postoji da bi se aktivno i bez straha živeo da bi se rušila svaka granica nepoznatog i da bi se upoznavao onakvim kakvim stvarno jeste. Kada čoveka nadvlada strah on postaje ukočenim i nefunkcionalnim što je praktično strah od života.

Živeti bez straha znači smoči snage i odvažnosti te spoznati da smrt ne postoji i da smo mi večiti i besmrtni budući da smo mi Duše.

Kako Bog neizmerno voli nas Duše to nema potrebe za strahom od Njega i Njegovog suda. Jedino treba voditi računa o svojim delima, rečima i mislima jer je to celokupna prepreka na našem putu.

Pakao onako kako ga mnogi zamišljaju i tumače, zarad držanja mase u pokornosti, ne postoji. Najgori pakao je ono što sam čovek sebi kreira strahom, tugom, žaljenjem...

Ako se nema straha od života istraživaće se i otkriti realnost nepostojanja smrti a tada počinje rasterećeniji život.

Frank, bolje reči nemam ali ako te i dalje interesuje možeš otkriti sam. Onaj ko te neizmerno voli pružiće ti dokaza samo ako u tebi nema straha.
    Pozdrav!
    Poslednji put ažurirao/la librolibro17 : 21.04.2009. u 17:01

Ističe se Only Marko now (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

uh uh. Vidi ti sve te pametne i mudre i hrabre ljude.
    U pravu ste svi vi. ne treba se plasiti smrta. Sva sreca pa nije prelazna bolest.

naravno,to sto se ne plasimo umreti ne znaci da treba prizeljkivati smrt. Smrt ti je kao neki godisnji odmor od koga bezis da bi vise zaradio pa kad zaradis koliko mozes, e ondak uplatis kraljevski apartman u Dubaiu i crknes.
    Cuvajte se stvari koje mozete da kontrolisete.Bog ce vas cuvati od onih koje ne mozete.

Poznat The_Night_Hawk (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    275

Пажљивије прочитајте наслов...
    Не треба се плашити.
    Али неки мисле да треба СТРАШИТИ.
    Само овдје ипак нема дјеце.
    Људи смо,па људујмо...
    А шта ће бити кад буде, па рецимо то овако:
    немам појма.Али се не плашим.
    Јер сам био успјешно СТРАШЕН годинама.
    Да цитирам Мешу Селимовића:
    "бој се овна,бој се *овна
    а кад ће човјек живјет ?"
    Dance with clouds, or run away from the storm - it's your choise !

gost 170484 nije na forumu
    Kad ja igračku iskoristim, mogu ti je i vratiti ;)
    Domaćin
    Učlanjen
    16.02.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

ne znam, mislim da se ne plasim smrti. gledam na to tako jer mislim da se niam nikada bojala da zivim... pa povezah...

Poznat jeremijabg (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Citat Original postavio jelena=t Pogledaj poruku
    sad svi znamo da si bio grešan,crni Jeremija...
    JESAM!ja se stidim greha a ne kajanja greha!

Slične teme

1. Odgovora: 692
    Poslednja poruka: 18.03.2009., 08:25
  2. БЕОГРАДСКИ МОСТОВИ СМРТИ
    Autor Strela u forumu Politika
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 18.06.2007., 10:22
  3. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 17.02.2007., 03:05

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor