ТАЈНА ВЕЧЕРА

СРБОЉУБ

Početnik
Banovan
Poruka
17
МОЛИМ ОБРАЗОВАНЕ ДА МИ ОБЈАСНЕ КО ЈЕ НАСЛИКАО ТАЈНУ ВЕЧЕРУ,
КОЛИКО ИМА АПОСТОЛА,КО ЈЕ СВЕ НА ТАЈНОЈ ВЕЧЕРИ,ДА ЛИ ЈЕ ТА
СЛИКА ПРЕПРАВЉАНА,

ЗАПАЗИО САМ НА ЈЕДНОЈ ТАКВОЈ СЛИЦИ ИСУСА И ТРИНАЕСТ ОСОБА,
ГДЕ ЈЕ ЈЕДАН УПЕЧАТЉИВ ЖЕНСКИ ЛИК,ЈАСНО СЕ ОЦРТАВАЈУ ЖЕНСКЕ
ГРУДИ,

НА ДРУГОЈ ТАЈНОЈ ВЕЧЕРИ СЛИКА ИСУСА И ДВАНАЕСТ ОСОБА ГДЕ
ОПЕТ ПОСТОЈИ ЖЕНСКИ ЛИК СА СВИМ ЖЕНСКИМ КАРАКТЕРИСТИКАМА,

ОПЕТ ДА КАЖЕМ МЕНИ ЈЕ ТА СЛИКА ЛЕПА РЕПРОДУКЦИЈУ ИМАМ
И У СВОЈОЈ КУЋИ АЛИ МЕ МАЛО ЗБУЊУЈЕ ОНО ШТО САМ ПРИМЕТИО
НА ТИМ СЛИКАМА,

МОЛИМ ОДГОВОР, БЕЗ ВРЂАЊА.
 
МОЛИМ ОБРАЗОВАНЕ ДА МИ ОБЈАСНЕ КО ЈЕ НАСЛИКАО ТАЈНУ ВЕЧЕРУ,
КОЛИКО ИМА АПОСТОЛА,КО ЈЕ СВЕ НА ТАЈНОЈ ВЕЧЕРИ,ДА ЛИ ЈЕ ТА
СЛИКА ПРЕПРАВЉАНА,

ЗАПАЗИО САМ НА ЈЕДНОЈ ТАКВОЈ СЛИЦИ ИСУСА И ТРИНАЕСТ ОСОБА,
ГДЕ ЈЕ ЈЕДАН УПЕЧАТЉИВ ЖЕНСКИ ЛИК,ЈАСНО СЕ ОЦРТАВАЈУ ЖЕНСКЕ
ГРУДИ,

НА ДРУГОЈ ТАЈНОЈ ВЕЧЕРИ СЛИКА ИСУСА И ДВАНАЕСТ ОСОБА ГДЕ
ОПЕТ ПОСТОЈИ ЖЕНСКИ ЛИК СА СВИМ ЖЕНСКИМ КАРАКТЕРИСТИКАМА,

ОПЕТ ДА КАЖЕМ МЕНИ ЈЕ ТА СЛИКА ЛЕПА РЕПРОДУКЦИЈУ ИМАМ
И У СВОЈОЈ КУЋИ АЛИ МЕ МАЛО ЗБУЊУЈЕ ОНО ШТО САМ ПРИМЕТИО
НА ТИМ СЛИКАМА,

МОЛИМ ОДГОВОР, БЕЗ ВРЂАЊА.

Радо бих ти одговорио али не могу ако не знаш КО ЈЕ АУТОР Тајне вечере коју имаш? Да ли је Византијска тј. Православна или Латинска... или макар детаљније опиши начин сликања???
 
tajna%20vecera.jpg

Леонардо да Винчи
 
Србољубе,
ако си мислио на трилер "Да Винчијев код" Ден Брауна - то су његове фикције и та ме расправа не интересује.

Иначе на свим Тајним вечерама се појављује веома младо лице које још није формирано као мушкарац а то је Св.Јован Богослов.
 
Србољубе,
ако си мислио на трилер "Да Винчијев код" Ден Брауна - то су његове фикције и та ме расправа не интересује.

Иначе на свим Тајним вечерама се појављује веома младо лице које још није формирано као мушкарац а то је Св.Јован Богослов.

Nije, kod da Vincija se stvarno vidi zena!:confused::dontunderstand:
 
Nije, kod da Vincija se stvarno vidi zena!:confused::dontunderstand:

Није - али па шта и да је тако??? Какве то везе има??? Знаш ли када је ту Тајну вечеру сликао Да Винчи??? Мислим, стваааааааааарно............знаш ли како је и колико рестаурирана та фреска........

Ево и на овој реплици фреске али византијске, види се одмах поред Христа Св.Јован Богослов који такође има женскасту главу јер је у питању дечак, исто као што се у Византији анђелска лица сликају недефинисано и женскасто...



Handmade oil painting reproduction of The Last Supper, a painting by Duccio Di Buoninsegna.
 
Није - али па шта и да је тако??? Какве то везе има??? Знаш ли када је ту Тајну вечеру сликао Да Винчи??? Мислим, стваааааааааарно............знаш ли како је и колико рестаурирана та фреска........

Ево и на овој реплици фреске али византијске, види се одмах поред Христа Св.Јован Богослов који такође има женскасту главу јер је у питању дечак, исто као што се у Византији анђелска лица сликају недефинисано и женскасто...



][/URL]

Ma nije, Mito, sta se odmah ljutis, prvo kod da Vincija se zaista vidi zena, i to jasno, ali bas ne kazem nista, vec sam gore rekla da je mozda neka od zena pomagala u postavljanju vecere u toku te veceri, sto je i bio obicaj u svim kucama gde su boravili Hristos i apostoli.
A drugo, na ovoj drugoj fresci jasno se vidi muski lik (istina, "zenskast" je, ali je jasno da je ipak musko).
Znaci, nisam rekla nista protiv, i nemam nista protiv, kao sto mozda neko ima. Ja samo tumacim sta to moze da bude, a po meni, nijeni cudo, rekoh, to je bio obicaj.;):cool:
 

Back
Top