Vojnička pesma

....papuca, smotani opasac, cizma (ako je pri ruci) ili bilo koji tezi predmet koji leti u glavu pacenika koji je te reci izgovorio, ranom zorom, paleci svetlo u spavaonici :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Koje rekao da je lose u vojsci??????
Pa ja ljude koji me bude ranom zorom gadjam znatno tezim i opasnijim predmetim a sa vojskom sam raskrstio jos pre 13 godina (ok za koji mesec ce biti tacno 13 :wink: )
Pesmice se nesto ne secam, al to i nije neki pokazatelj posto se ne secam ni onih koje sam morao da pevam dok sam nosio SMB smoking :wink:

BTW USTAJ VOJSKO je uzvik kojima dezurni budi vojsku, tj bar je tako bilo u moje vreme.
 
Ustaj vojsko vreme je, da radimo sklekove, ko ne radi sklekove, ici ce u rovove, ja u rovu sedim sam, drCkam **** ceo dan, od silnoga drckanja **** mi poplaveo!!!
 
Sigurna sam da pesmica koju ja trazim se ne zavrsava tako kako sto si ti napisao, vojnice!
A za gosta imam par pitanja......kako se ophodi komandant prema vojnicima? Da li mozes da popricas sa njim u svom slobodnom vremenu kao sa "prijateljem" :roll: ?
Na primer, ako ne znas da rastavis i ponovo sastavis svoju pusku da li te zbog toga kaznjavaju ili te smatraju nizim covekom?
Sta u stvari radis u vojsci?
 
Sto se tice odnosa staresina prema vojnicima u 90% slucajeva je prema svima jednak,svi vojnici su ravnopravni,kaznjavanje postoji ali ne za stvari kao sto je neznanje o oruzju i drugim vojnim stvarima za koje vecina u civilstvu nije ni cula.Kaznjavaju se tuce,kradje,bekstva u grad itd.Naravno da se moze razgovarati sa staresinama o bilo kom problemu,jer se u svakom oficiru krije po jedan mali psiholog koji je posledica odlicne obuke na Vojnoj akademiji.Inace Majce vojska ti je jedna velika zivotna skola o kojoj se moze dugo,dugo pricati...
 
Boba-No1:
Sto se tice odnosa staresina prema vojnicima u 90% slucajeva je prema svima jednak,svi vojnici su ravnopravni,kaznjavanje postoji ali ne za stvari kao sto je neznanje o oruzju i drugim vojnim stvarima za koje vecina u civilstvu nije ni cula.Kaznjavaju se tuce,kradje,bekstva u grad itd.Naravno da se moze razgovarati sa staresinama o bilo kom problemu,jer se u svakom oficiru krije po jedan mali psiholog koji je posledica odlicne obuke na Vojnoj akademiji.Inace Majce vojska ti je jedna velika zivotna skola o kojoj se moze dugo,dugo pricati...
a pogotovu vi danasnji vojnici koji sluzite 8 meseci u komsiluku ili kod privatnika... :wink:
 
snoshaj efendija:
Boba-No1:
Sto se tice odnosa staresina prema vojnicima u 90% slucajeva je prema svima jednak,svi vojnici su ravnopravni,kaznjavanje postoji ali ne za stvari kao sto je neznanje o oruzju i drugim vojnim stvarima za koje vecina u civilstvu nije ni cula.Kaznjavaju se tuce,kradje,bekstva u grad itd.Naravno da se moze razgovarati sa staresinama o bilo kom problemu,jer se u svakom oficiru krije po jedan mali psiholog koji je posledica odlicne obuke na Vojnoj akademiji.Inace Majce vojska ti je jedna velika zivotna skola o kojoj se moze dugo,dugo pricati...
a pogotovu vi danasnji vojnici koji sluzite 8 meseci u komsiluku ili kod privatnika... :wink:



Efendijo za tebe info da su klase 99/00 sluzile 12 metara!
 
Ustaj vojsko

U decembru, u decembru u JNA
stigao sam ja
preda mnom je, preda mnom je
duga godina

Al' dani, dani brzo prolaze
procice i to
sluzicemo jarancino
sluzicemo posteno

Ref. 2x
Vjetar duva, vjetar duva
niz Beograd grad
333 - sitno
ja sam vojnik mlad

Leva, leva, leva, desna, je'n, dva

Kalendar, mali beli kalendar
u novcaniku mom
krizam ga, krizam ga
hemijskom olovkom

Ref. 2x

002 - dzomba sam ja
333 - guster si ti
 
Naš orao širi kandže
mi smo PVO sa Trandže
Sve što leti, sve što puzi
PVO ce da razguzi
Mi imamo što nam treba
mi smo gospodari neba
Avioni što nam prete
poslaćemo im rakete...

...I naravno kraj svake koracnice...

Nemoj majko suze liti
sin ti služi u eliti

12.arbr 2.SARD 1.SAB 30/2mm
 
Као мали дечак, давно, давно, слушао сам свога деду и његовог комшију и ратног друга, како по ко зна који пут рецитују једну војничку песму из Првог светског рата а вероватно и из Балканских ратова. Обадвоица су били борци Моравске дивизије 2. позива, ако се не варам( Моравске дивизије сигурно, за позив нисам сигуран), под командом славног Војводе Степе Степановића (као команданта Армије). На жалост запамтио сам само поједине стихове те старе борбене песме али бих био захвалан да ми неко од "форумаша" пошаље цео текст уколико зна.
Речи песме: "..... тад уз шкргут белих зуба, (ради се о јуришу српских ратника), друг друга стиже, шанчеве диже...УРА, УРА!!!"(у смислу заузимања непријатељских ровова),
и ".... Дома ми оста сина, поживи га, Боже Свети, те да знаде пушку понети и за свога рода умрети....". Јако бих волео да ми неко одговори о којој се песми ради и да целовити текст песме. Хвала унапред!
 
Poslednja izmena:

Back
Top