Kako da obrisem operativni sistem???

neznostopalo

Zainteresovan član
Poruka
134
Zamolio bih vas da mi pomognete posto sam malo pozaboravljao....elem....hocu da obrisem ceo operativni sistem i sve sa kompjutera pa da pocnem ispocetka da instaliram operativni sistem i ostale programe. Ono sto ja znam je da dok mi se pali racunar treba da pritiskam DELETE....e sad sta bese dalje?????

Hvala
 
pa ne mora da ga brises iz biosa , ai ne znam licno kako
vec kad krenes u instalaciju OS-A imas opciju da formatiras particiju gde ti je bio stari os ili i da formatiras bilo koju particiju

a formatiranje particija mozes da radis i dok windoza radi
 
Poslednja izmena:
udjes u opciju advanced bios features

podesis First boot device = cdrom
second boot device = HDD
izadjes
Save and exit
ubacis instalaciju windowsa
startujes je
pratis dalja uputstva
kad dodjes do pitanja gde instalirati novi os
odaberes c partiju
dalje odaberes quick format ntfs

i vozi misko
 
udjes u opciju advanced bios features

podesis First boot device = cdrom
second boot device = HDD
izadjes
Save and exit
ubacis instalaciju windowsa
startujes je
pratis dalja uputstva
kad dodjes do pitanja gde instalirati novi os
odaberes c partiju
dalje odaberes quick format ntfs

i vozi misko

i ako sto covek rece tako ces obrisati ceo komp formatiranjem
nema potreba osim da namestis boot da ista prčkas po biosu :ok:
 
Jao bre mani se BIOSa, ne treba ti to...

Krenes u "standardnu" instalaciju Windowsa. I kada izaberes da ide na C:\WINDOWS i ostalo.... Pita te koji sistem hoces, ili tako nesto. E TU ne biras opciju da ostavis trenutni sistem, nego nesto drugo, ne znam sada napamet, i onda ti kaze da ako to hoces moras da formatiras particiju i ti odaberes to, cica mica i gotova prica.

Mislim nije uopste tesko, samo ne mogu sada napamet da ti kazem...

A BIOS nikako ne diraj...
 
Jao bre mani se BIOSa, ne treba ti to...

Krenes u "standardnu" instalaciju Windowsa. I kada izaberes da ide na C:\WINDOWS i ostalo.... Pita te koji sistem hoces, ili tako nesto. E TU ne biras opciju da ostavis trenutni sistem, nego nesto drugo, ne znam sada napamet, i onda ti kaze da ako to hoces moras da formatiras particiju i ti odaberes to, cica mica i gotova prica.

Mislim nije uopste tesko, samo ne mogu sada napamet da ti kazem...

A BIOS nikako ne diraj...

pod uslovom da je bios vec podese da bootuje sa cdrom-a. Ako nije,

NE MOZES DA POKRENES INSTALACIJU!!!

a onda moras prvo da ga podesis.

Drugo, bios slobodno cackaj osim opcija koje se ticu brzine rada cpu i podesavanja Vcore napona. To ne pipaj jer ces spaliti procesor. A ako nesto zabrljas jednostavno resetujes CMOS chip.
 
Naravno opcije da se bootuje sa CDa se podese...

Samo, jednom sam video problem kod jednog drugara na kompu: namestimo mu da bootuje sa CDa, ali u jednom trenutku instalacije kada se prvi put resetuje sistem, on te ni ne pita da li hoces sa CDa da dizes sistem (a necu jer sam taj deo vec odradio) nego opet krene, Jovo na novo... :roll:

Problem smo resili time sto smo izvadili disk u tom trenutku, a kada prodje vratimo ga :mrgreen:
 
Naravno opcije da se bootuje sa CDa se podese...

Samo, jednom sam video problem kod jednog drugara na kompu: namestimo mu da bootuje sa CDa, ali u jednom trenutku instalacije kada se prvi put resetuje sistem, on te ni ne pita da li hoces sa CDa da dizes sistem (a necu jer sam taj deo vec odradio) nego opet krene, Jovo na novo... :roll:

Problem smo resili time sto smo izvadili disk u tom trenutku, a kada prodje vratimo ga :mrgreen:

Pa da.... Ili ga preventivno vratis da bootuje sa hdd...
 

Back
Top