Najružniji,najgori operativni sistem koji se još proizvodi

Poruka
4.031
Meni ubedljivo Plan 9 OS,Unix sistem.U XXI veku smo a vidite na šta ovo liči :roll:



screenshot.gif



Hvala bogu nisam ga probao,a mogu samo da predpostavim njegove ''velike'' mogućnosti :roll: :eek:
 
Слажем се потпуно са random, али Windows 98 је сасвим добар, не капирам зашто tu tu упоређује ово са тим оперативним системом, ја сам win98 користио и кад су сви имали XP јер је сасвим добар оперативни систем и стабилнији од ХР-а, али сад доста ствари не може да ради на 98 па сам прешао на ХР
 
е да, разлог: конзола је много моћнији алат од графичког интерфејса, за оног ко зна да је користи. да није тако, не би више постојала...па ипак...

графички интерфејс који овај систем има је кориснику који зна шта ради више него довољан, и не казује готово ништа о ''величини'' могућности окје овај има
 
Da su dobri i da je moderno sada koristite sisteme komandnog tipa,ne bi smo napustali DOS,tako da mi Linux deluje dosta zatucano,i za običnog,kompjuterskog korisnika strano ako ne zna formulacije komandi...Ja sam uvek bio i uvek ću biti za graficke sisteme pa ma kolike mane imali (misleći na Windows i OS/2 familiju),jer ni komandni nisu bez mana...
A ovaj što mi reko da lupam za Plan 9,pa ajde reci jel si ga ikad koristio,verujem da nikad nisi ni čuo za njega dok ga nisam iskritikovao ovde.Gde može ovaj sistem ovako bedan da podrži neki noviji hardware...O bluetoothu i savremenim wireless karticama da i ne govorimo...
 
...tako da mi Linux deluje dosta zatucano,i za običnog,kompjuterskog korisnika strano ako ne zna formulacije komandi

Kada sam zadnji put radio reinstalaciju sistema nisam ni jednom ukljucio terminal. U opste nije bilo potrebe. Tako da prica da je linux (konkretno ubuntu ili fedora) komplikovan za obicne korisnike u opste ne stoji.

Edit: Jeste da moze da se uradi sve preko terminala, ali je mnogo lakse da se koristi graficko okruzenje.
 
Poslednja izmena:
Da su dobri i da je moderno sada koristite sisteme komandnog tipa,ne bi smo napustali DOS,tako da mi Linux deluje dosta zatucano,i za običnog,kompjuterskog korisnika strano ako ne zna formulacije komandi...Ja sam uvek bio i uvek ću biti za graficke sisteme pa ma kolike mane imali (misleći na Windows i OS/2 familiju),jer ni komandni nisu bez mana...
A ovaj što mi reko da lupam za Plan 9,pa ajde reci jel si ga ikad koristio,verujem da nikad nisi ni čuo za njega dok ga nisam iskritikovao ovde.Gde može ovaj sistem ovako bedan da podrži neki noviji hardware...O bluetoothu i savremenim wireless karticama da i ne govorimo...

Vrsta korisničkog interfejsa nije nešto što bi trebalo da klasifikuje sisteme. Naime, svi sistemi bi trebal da imaju i GUI i CLI. To nije ni nešto što bi trebalo da bude implementirano direktno u sistemu (mislim na kernel i osnovne biblioteke) već kao zasebni softverski moduo.
Mac OS X i GNU/Linux i svi Unix i Unux-like sisteme imaju identičnu arhitekturu što se ovoga tiče. Tako da je OS X i Linux u istoj meri "sistem komandnog tipa" (štagod to značilo :D) Konecpt Windowsovog grafičkog šela smatram velikim nedostatkom ovog sistema.

btw: Nisu bluetooth i wifi i podrška za fancy desktop hardver jedino merilo sistema. T.j. nisu svi sistemi pravljeni za desktop sekretaricu niti da rade po principu miš u desnoj ruci a mozak u pretsoblju.
 
Ružnoća operativnog sistema ne mora ništa da govori o njegovoj upotrebnoj vrednosti, te ako mišljenje o OS-u formiraš na osnovu jednog screenshota i onda ga javno deklarišeš kao najgori, ti definitivno nisi objektivan za ocenjivanje njegovih mogućnosti.
Operativni sistemi za super računare koji koštaju milione dolara imaju nerazvijene korisničke interfejse jer programeri imaju ograničena sredstva koja ne žele da troše na nebitne delove sistema koji direktno ne utiču na iskorišćenje dostupnog hardvera. Ali to nikako ne znači da su ti sistemi loši zato što nemaju Compiz efekte ili fensi wallpaper...
 
Kada sam zadnji put radio reinstalaciju sistema nisam ni jednom ukljucio terminal. U opste nije bilo potrebe. Tako da prica da je linux (konkretno ubuntu ili fedora) komplikovan za obicne korisnike u opste ne stoji.

Edit: Jeste da moze da se uradi sve preko terminala, ali je mnogo lakse da se koristi graficko okruzenje.

Slazem se. :)
I da dodam - pa LinuxMint je poznat kao distribucija najpogodnija za obicne korisnike. :)

A postoji sad i linux za decu od 3-7 godina x)
Vise o tome mozete vidit na:

http://www.linux.rs/content/view/627/1/

http://www.kuda.org/sr/node/2313
 
Vrsta korisničkog interfejsa nije nešto što bi trebalo da klasifikuje sisteme. Naime, svi sistemi bi trebal da imaju i GUI i CLI. To nije ni nešto što bi trebalo da bude implementirano direktno u sistemu (mislim na kernel i osnovne biblioteke) već kao zasebni softverski moduo.
Mac OS X i GNU/Linux i svi Unix i Unux-like sisteme imaju identičnu arhitekturu što se ovoga tiče. Tako da je OS X i Linux u istoj meri "sistem komandnog tipa" (štagod to značilo :D) Konecpt Windowsovog grafičkog šela smatram velikim nedostatkom ovog sistema.

btw: Nisu bluetooth i wifi i podrška za fancy desktop hardver jedino merilo sistema. T.j. nisu svi sistemi pravljeni za desktop sekretaricu niti da rade po principu miš u desnoj ruci a mozak u pretsoblju.

Potpisujem
 

Back
Top