Trčanje zaustavlja rast?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 114527

Veoma poznat
Poruka
14.555
Od prve godine srednje škole trčim svaki dan....nekada i po 10 km dnevno, u početku sam se tako rešavala stresa posle je to prešlo u naviku i prosto nisam mogla bez toga...Oduvek sam imala problema sa visinom, visoka sam 162.Moji roditelji nisu nešto naročito visoki, ali mislim da nisam do kraja iskoristila svoj genetski potencijal....Postoji još jedan problem noge su mi nesrazmerne sa ostatkom tela...mere su sledeće do međunožja su mi 73, do boka 80, a do kuka 95...tačno se vidi da su mi bokovi spušteni....Sada sam slučajno saznala da trčanje zaustavlja rast, da li je to tačno?E i da li postoji neki način da se šteta makar malo popravi...?(kako pišem k'o da sam automobil:))
Upotrebila sam pretragu i nisam našla sličnu temu...nisam često na ovom podforumu, ali na nekima imaju naviku da ismeju temu, nadam se da ćete mi ozbiljno odgovoriti jer mi ovo stvarno mnogo znači...
Inače sada sam treći razred gimanzije, tj. imam 17 godina...
 
Poslednja izmena:
A otkud tol'ka nesrazmernost?Jel usled trčanja ili...?:think:
@Tema-ne znam stvarno kako da ti pomognem, tek sad sam čula da trčanje zaustavlja rast, a stvarno sam mislila da trčanje omogućuje rast:neutral:Ja nemam problema sa (ne)srazmernošću tela (iako imam malo deblje noge u odnosu na svoju visinu), ali kod nekih osoba može to da se javi, da li je genetika u pitanju ili ne to ne znam...:think:
 
Ne zaustavlja rast. Narasla si onoliko koliko ti je priroda namenila. Ovo sa nesrazmernoscu nije mi bas najjasnije. Nemoj da se uvredis, ali tinejdzeri imaju obicaj malo da preuvelicavaju neke mane pogotovo kad poduze zure u njih u ogledalu. 162 nije neka visina, ali nije ni nizina :) pa ako pazis na kilazu, a kazes da redovno trcis, siguran sam da izgledas sasvim dobro. Niko nije idealno proporcionalan; nemoj uopste da zadrzavas misli na tome.
 
Igrala sam basket, a samim tim morala i da trcim (je l') i porasla toliko da od mene mogu dve Madonne da se naprave :lol:, ali bih bila visoka i da nisam bila sportista, jer nemam na koga da budem niska. Imala sam drugarice koje su trenirale vise i duze od mene, a ostale su daleko nize od mene.

Gradjena si onako kako ti je "od Boga dato" i zato ne brini za trcanje i gradju. Mislim da sport moze samo da ti pomogne u svakom pogledu, a s vremenom ces nauciti da volis sebe kakva jesi jer sigurno imas kvaliteta za videti, kao i svako od nas :).
 
Prvi put cujem za ovo... Mislim da te je neko slagao ili ako si negde procitala to da taj autor teksta nema veze sa vezom! Uh znam imao sam i ja jedno vreme slican problem dok mi nisu ukrali bajs,posle sam se ulenjio i porastao... Visina ti i nije losa,sladje su niske devojke a ti si zensko pa uvek imas alternativu da kupis cipele sa velikom stiklom!:mrgreen:
 
Pa nisu fudbaleri pretezno niski, nego su ljudi koji zele da se profesionalno bave fudbalom uglavnom prosek ili malo nizi jer su brzi i imaju brze pokrete za razliku od vishih ljudi....Nikola Zigic ima 202, pa se bavi fudbalom, ali nije brz.
Ko kad bi rekla zashto svi vatrogasci nose istu opremu....:roll:

да се не би свађали око опреме сваки пут кад крену да гасе неки пожар:mrgreen:
 
... Visina ti i nije losa,sladje su niske devojke a ti si zensko pa uvek imas alternativu da kupis cipele sa velikom stiklom!:mrgreen:

Mislis da visoke nisu slatke :think: :D ? Mozda nisi prave upoznavao do sad :cool:. Nose i visoke stikle i znaju dobro da im stoje :per:. A otrov se u malim bocicama cuva...;).

Curo, slobodno trci i pusti fudbalere, rekreativce i ostale... Ako nemas na koga da budes visoka mogu i na srednjevekovnu spravu za mucenje da te stave - bices visoka koliko treba da budes :D. Sve ima svojih prednosti i mana, believe me :cool:. Uzivaj u trcanju i lepoti koju posedujes :ok:.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top