koji HD od 80GB preporucujete

stormbringer1

Primećen član
Poruka
575
hocu da uzmem novi hd, a uopste ne volim Maxtor, tako da sam se od njega odmah oprostio, ostaju Seagate Baracuda (koji i inace preferiram) i WD Caviar. Koji bi mi ste vi preporucili od ova dva i zasto?
Hvala unapred.
PS Inco, ako ti jos treba lct20, ovo znaci da meni vise ne treba, pa ako ga hoces posalji mi mail
 
Ma dajte ljudi ko kaze da se samo MaXtor moze naci to je potpuna neistina, retko koji diler (normalan ne ovi prevaranti kojih svakim danom sve vise) ima i WD
Sa kojim ja nemam dobro iskustvo ali se ono zasniva na starijim modelima caviar serije od 45 Gb imao sam dva i od kojih je jedan srkao nacisto a drugi je u fazi crkavanja jer je manje koriscen. (mozda od njih sklopim jedan da radi)
Novije iskustvo isto nije pozitivno. Naime ja i prijatelj smo u isto vreme uzeli hard diskove ja sam uzeo dva Maxtor sata od 80 Gb a on dva ata 133 od 80 Gb njegovi su u pocetku bili dosta tisi od Maxtorovih ali je sada situacija obratna.
Ne sporim ja da su WD diskovi dobri samo iznosim i drugu stranu medalje.
Sto se tice barakude i ja sam je preferirao samo se na nasem trzistu mogu naci samo starije serije koje iako su dobre dosta zaostaju za sadasnjim modelima konkurencije.
Mislim da bi najbolji izbor bio da preskocis modele od 80 giga i uzmes neki od 120 mnogi proizvojdaci su napravili pomak u mehanici u odnosu na modele od 80. Ja bih i pored svih negodovanja i prica uzeo maxtor ako ne njega pokusao bi da nadjem seagate pa bi tek onda dosao WD zatim samsung i hitachi.
Pozdrav.
Nadam se da nisam bio konfuzan!
 
pa jesi pomalo. svejedno, ko sto rekoh pazario sam samsunga. sad cu da ga formatiram pa cu javiti utiske :)
mnogo je losa ponuda, svi dave maxtorom, wd sam naso na 1 nesto u nisu (od 20 obidjenih), samsung u 2 i to sa razlikom u ceni od 10eu, baracudu na jedno jedino, i to nije imalo od 80 nego 120gb. ja sam nekako hteo njega, imao sam medalista pre 6 godina i bio sam zadovoljan, nije mi pravio problem dok nije crko sa ostatkom compa, ali sam cuo da nisu bas najnoviji modeli. hitachi-ibm mi nekako odavno bilo mnjivo, ne znam stvarno zasto, al tako je :)
eto ti moj tok misli, pa da vidis sta je konfuzno :)
pozdrav
 
Maxtor je, posebno što se mehanike tiče, najobičniji KRŠ. Aktuator mu rikne pre ili kasnije, ali gotovo sigurno. Ljudi onda kupuju novo napajanje, jer misle da disk škljoca zbog njega. Ali neće biti. Taj mehanički problem je nasleđen od Quantuma, koji je pre par godina Maxtor kupio i (naravno) zadržao kompletnu tehnologiju. Zato su danas Maxtori više Quantum, nego što su Maxtor.

Ovo nije običan čin mržnje prema Maxtoru sa moje strane. Tamo gde sam obitavao proteklih godina, primetio sam da se Maxtor obilazi u širokom luku svuda gde je potrebna veća pouzdanost. Zaključak izvedite sami.

Tačno je da je Maxtor nekad i bio dobar proizvođač, ali danas, nažalost, to nije slučaj. A kod nas se sve (pa i to) uvozi stihijski - što će reći, bez nekog određenog plana. Bitno je samo napraviti što veću razliku u ceni, a za to su Maxtor diskovi, kao najjeftiniji - idealni.

Maxtor je pre par meseci (ipak nezvanično, ali se priča u krugu ljudi koji se bave analizom kompjuterskog tržišta) uspeo da probije neslavan rekord kao proizvođač sa najviše povučenih serija iz procesa proizvodnje, po broju ukupno proizvedenih.

I sada, kada se setim da su svi diskovi koje sam lično koristio, a koji su otkazali bili iz tabora Quantuma i Maxtora, prosto NE želim sebe da zavaravam da su se popravili, jer nisu. A kada će - ne zna se.
 

Back
Top