Isus nije bio politicar....., On je JEDINI.......

Može, ali ustašama teško... Iako i oni kaljaju Isusovo ime uzimajući ga u usta.

Sinoc je Hocevar dosao na liturgiju u hramu sv. Save oko 00.30....., svo vreme se molio za zdravlje i srecu srpskoga naroda, ortodoxnih hristijana......., sklopio je ruke i i tako drzao citavih dva sata....., bio sam na deset metara od njega.........

I on je hristijan, i on se moli istom BOGU........
 
Sinoc je Hocevar dosao na liturgiju u hramu sv. Save oko 00.30....., svo vreme se molio za zdravlje i srecu srpskoga naroda, ortodoxnih hristijana......., sklopio je ruke i i tako drzao citavih dva sata....., bio sam na deset metara od njega.........

I on je hristijan, i on se moli istom BOGU........

Bog je jedan, a crkva je po potrebi podržavala najgore zločine. Hočevar je možda dobar hrišćanin, ali na žalost, pripada najozloglašenijoj instituciji vekovima unazad.

Svakom hrišćaninu je najbitniji čovek i vera. Katolici mogu dati oprost masovnom ubici i to su činili previše puta. Ne verujem im, kao što ne verujem ni SPC, iako sam pravoslavac i u Boga verujem. Lopovima i Vatikanskim nameštenicima ne!
 
Sinoc je Hocevar dosao na liturgiju u hramu sv. Save oko 00.30....., svo vreme se molio za zdravlje i srecu srpskoga naroda, ortodoxnih hristijana......., sklopio je ruke i i tako drzao citavih dva sata....., bio sam na deset metara od njega.........

I on je hristijan, i on se moli istom BOGU........


A ko to osporava.

kad moja baba krsi post i uzme mleko za kafu kaze uvek:

I hrvati imaju istog boga.

A ja kazem: Baba more ima soja mleko u frizideru.:lol:
 
Ne mora biti samo za religiju, ako smo vernici valjda smo svugde isti, bar bi tako trebalo da bude. Nije dovoljno reći samo da si vernik i da to bude dovoljno, nego živeti životom dostojnog krsta koji nosimo ili pred kojim se krstimo. Ne trebamo zaboraviti ništa od prošlosti ali ne trebamo se s njom nositi s mržnjom. To je ljudski a ne samo hrićanski način poimanja sveta oko nas. Odgovorni smo za svoju dušu i hram Božiji je u našim srcima. E taj hram, ako ga već nosimo u sebi, treba biti čist, treba ga povremeno izluftirati i počistiti isto kao i sopstvenu kuću pa je onda divno bitisati u njoj.Koliko brinemo o svojoj duši toliko će Bogom biti ispunjena. Zato treba oprostiti, iskreno, najiskrenije svima pa onda biti dostojan izmoliti oproštaj i za samog sebe. Ni mi nismo bezgrešni, nismo andjeli. Zar nije licemerno tražiti oproštaj za sopstvene grehe a pri tom ne biti milostiv i oprostiti drugima njihove? :rtfm:
 
Sinoc je Hocevar dosao na liturgiju u hramu sv. Save oko 00.30....., svo vreme se molio za zdravlje i srecu srpskoga naroda, ortodoxnih hristijana......., sklopio je ruke i i tako drzao citavih dva sata....., bio sam na deset metara od njega.........

I on je hristijan, i on se moli istom BOGU........

Naravno da se ne mole istom bogu.
Onaj koji se oli da pobije sto vise ljudi i ko je nacista,ne moli se na istu adresu ;):mrgreen:
 
Sinoc je Hocevar dosao na liturgiju u hramu sv. Save oko 00.30....., svo vreme se molio za zdravlje i srecu srpskoga naroda, ortodoxnih hristijana......., sklopio je ruke i i tako drzao citavih dva sata....., bio sam na deset metara od njega.........

I on je hristijan, i on se moli istom BOGU........

Хочевар је ОК лик. (Ограђујем се од Ватикана као државе)
 
bog ce dati i svi hristijani slavice, nadam se, jedan praznik.jer jedan je isus i njegovo stradanje.........
Ne deli se na necije ili na nekoga.........., zivot je dao , samo zbog toga sto mu je Gospod otac tako odredio. bio je zrtvovan za sve- HRISTIJANE...........

Био би ред да се католици ману Грегоријанске глупости и врате на нормалан календар.
Када сам причао са некима из иностранства да би било боље да се врате на стари календар, они су рекли "Нама је свеједно, само да не пада снег за Ускрс!"
:ok:
 
bog ce dati i svi hristijani slavice, nadam se, jedan praznik.jer jedan je isus i njegovo stradanje.........
Ne deli se na necije ili na nekoga.........., zivot je dao , samo zbog toga sto mu je Gospod otac tako odredio. bio je zrtvovan za sve- HRISTIJANE...........

Imam par zamerki ovome sto si rekao. Valjda se neces ljutiti. Prvo, nadam se da nece nikada slaviti jedan praznik jer tacan dan Hristovog rodjenja kao ni raspeca zapravo niko ne zna, a ja se nadam da neki proizvoljni datum (a svi su takvi, u oba kalendara) nece biti nametnut svima.
Drugo, nije bio zrtvovan. Zrtvovao se. Tu je sustinska razlika i glavna poruka hriscanstva.
 

Back
Top