Coca-cola

martta

Primećen član
Poruka
899
coca_cola_logo.gif


Svet se mnogo promenio od trenutka kada je farmaceut John Pemberton izumeo osvežavajući ukus Coca-Cole. Danas se preko 705 miliona puta dnevno konzumira neki od Coca-Colinih proivoda u više od 195 zemalja, u svim klimatskim zonama. Coca-Cola ima oko 5.8 milijardi potrošača, koji govore na 80 različitih jezika. No, od skromnih početaka pa do danas, pređen je dug put... Od početne prodaje od 9 pića na dan - do današnje dnevne potrošnje od 800.000.000. Ime Coca-Cola zaštićeno je još davne 1893., a ova kompanija danas je bez konkurencije najveća na svetu. 94% svetske populacije danas poznaje ime Coca-Cola. Coca-Cola je počela kao beznačajna firma sa jednim čovekom, a u proteklih sto dvadeset godina izrasla je u najvećeg svetskog giganta.

Najveću potrošnju Coca-Cole po glavi stanovnika imaju Meksiko i Island. Coca-Cola na kineskom zanači - Učiniti usta sretnima. Neko je preračunao da kada bi do sada sve proizvedene boce Coca-Cole poređali jednu uz drugu, njima bi se Zemlja mogla opasati više od 11.863 puta.

Coca- Cola je u sebi sadržavala pravi kokain sve do dvadestih godina kada je kokain zamenjen kofeinom...

1)Ulijte limenku Coca Cole ili Pepsi u wc školjku. Nakon jedan sat pustite vodu. Limunska kiselina u Coca- Coli ili Pepsi uklanja mrlja na keramičkim površinama. Trljajte kromirane odbojnika automobila sa zgužvanim komadom Al-folije namočene u Coca- Coli ili Pepsi kako bi ih očistiti i povratili sjaj.

2)Izvadjeni zub stavite u čašu u kojoj je Cola i nakon 10 dana zub će nestati, tako Coca- Cola deluje na naše kosti i zube.

3)Stavite komadić mesa u čašu punu Cole i ostavite preko noći ujutro neće biti mesa u čaši, tako Cola deluje na našu jetru (nije ni čudo da dosta ljudi ima cirozu jetre).

4)Coca- Cola uklanja mrlje pomoću praška za pranje rublja, te potpomaže čišćenju vetrobranaskih stakala na autu.

:D....Pijete li Cocu,sa ledom ili bez,sa limunom ili bez limuna?
 
Kad sam bio klinac imao sam komsiju koji je samo Coca-Colu pio....svaki dan se mogao videti kako sa dve flase ( tada su bile one staklene od 1 litar ) ide u prodavnicu......lik dobio rak jetre i cao.

Od ortaka kum pre mesec dana isao na pregled i doktor ga upita da li puno konzumira alkohol posto mu je jetra kao kod najgoreg alkoholicara ( a inace lik ne pije alkohol ni malo...cak ni pivo ...ali zato Coca-Colu bash konzumira )
 
Ja koka kolu izbegavam da pijem ali stvarno:roll:
Vise volim da popijem npr sok od breskve nego koka kolau...Ne kazem da je ne pijem uopste, npr kad je vrucina i kad vidim da neko pije koka kolu zatazim malo i u stanju sam celu da navrnem ako mi je vruce:DJer jeste osvezavajuca ali isto ako jako stetna...Mada nikad ne bih otiso u prodavnicu i kupio je ja.....Ali ljudi nisu bas svesni stete koju im nanosi to trenutno zadovoljstvo...nesmem ni da pomislim kako je prave!
 
Пијем кока-колу са ледом.Такву највише волим.Скоро сам гледао на Хистори емисију о Кока-коли, и тамо је један менаџер Кока-коле рекао да они људима продају дим, да им продају рекламу...:think:Поштено, сада баш много је пије, дневно минимун пола литра...
 
Kao prvo..martta,odlična tema..:D

Koliko je coca-cola štetna,ne znam.Da ljudi pričaju svašta,pričaju..da je istina
da ljudi preteruju,preteruju..da treba biti umeren u svemu,treba...
Ne mogu često da je pijem,pogotovu ne sa limunom..kad udjem u kafić i poželim
coca-colu obavezno naglasim,bez limuna..:)
 
Pijem Coca~Colu...ali ne toliko kao pre...:roll:
Pila sam je i kao dete...
Sada u poslednje vreme je malko izbegavam...
Ali je najbolja uz Pizzu ili uz meso sa roštilja...barem za mene...

A sada je pijem sa pola čaše crnog vina...onako kao Bambus...
I to samo kada su neka slavlja...:lol:

Treba samo biti umeren i sve je OK...;)

 
Svet se mnogo promenio od trenutka kada je farmaceut John Pemberton izumeo osvežavajući ukus Coca-Cole. Danas se preko 705 miliona puta dnevno konzumira neki od Coca-Colinih proivoda u više od 195 zemalja, u svim klimatskim zonama. Coca-Cola ima oko 5.8 milijardi potrošača, koji govore na 80 različitih jezika. No, od skromnih početaka pa do danas, pređen je dug put... Od početne prodaje od 9 pića na dan - do današnje dnevne potrošnje od 800.000.000. Ime Coca-Cola zaštićeno je još davne 1893., a ova kompanija danas je bez konkurencije najveća na svetu. 94% svetske populacije danas poznaje ime Coca-Cola. Coca-Cola je počela kao beznačajna firma sa jednim čovekom, a u proteklih sto dvadeset godina izrasla je u najvećeg svetskog giganta.

Najveću potrošnju Coca-Cole po glavi stanovnika imaju Meksiko i Island. Coca-Cola na kineskom zanači - Učiniti usta sretnima. Neko je preračunao da kada bi do sada sve proizvedene boce Coca-Cole poređali jednu uz drugu, njima bi se Zemlja mogla opasati više od 11.863 puta.

Coca- Cola je u sebi sadržavala pravi kokain sve do dvadestih godina kada je kokain zamenjen kofeinom...

1)Ulijte limenku Coca Cole ili Pepsi u wc školjku. Nakon jedan sat pustite vodu. Limunska kiselina u Coca- Coli ili Pepsi uklanja mrlja na keramičkim površinama. Trljajte kromirane odbojnika automobila sa zgužvanim komadom Al-folije namočene u Coca- Coli ili Pepsi kako bi ih očistiti i povratili sjaj.

2)Izvadjeni zub stavite u čašu u kojoj je Cola i nakon 10 dana zub će nestati, tako Coca- Cola deluje na naše kosti i zube.

3)Stavite komadić mesa u čašu punu Cole i ostavite preko noći ujutro neće biti mesa u čaši, tako Cola deluje na našu jetru (nije ni čudo da dosta ljudi ima cirozu jetre).

4)Coca- Cola uklanja mrlje pomoću praška za pranje rublja, te potpomaže čišćenju vetrobranaskih stakala na autu.

:D....Pijete li Cocu,sa ledom ili bez,sa limunom ili bez limuna?

~~~

Khhmmm...

Uvek u frizideru imam 0.3 Coca-Cole iz preventivnih razloga !

(Izvinjavam se .... svaki otrov je i vrsta protiv otrova)

Koka kolu pijem, i samo pijem kada je ispunjen jedan ili vise od sledecih uslovia:
- kada pojedem pokvarenu brzu hranu;
- kada se ujutro probudim mamuran zbog preteranog konzumiranja alkohola i
- kada pojedem previse roze-bifa, pa da ga lakse svarim....

... otrovom zvanim "Coca-Cola" ... ;)

:(
 
Kakva god da je i kakve god stete da izaziva,pijem je i mogu se nazvati kokakolicarom.
Ne pijem je sa ledom to mi je kao da sipam vodu u nju,a limun moze ponekad.
 
Ja koka kolu izbegavam da pijem ali stvarno:roll:
Vise volim da popijem npr sok od breskve nego koka kolau...Ne kazem da je ne pijem uopste, npr kad je vrucina i kad vidim da neko pije koka kolu zatazim malo i u stanju sam celu da navrnem ako mi je vruce:DJer jeste osvezavajuca ali isto ako jako stetna...Mada nikad ne bih otiso u prodavnicu i kupio je ja.....Ali ljudi nisu bas svesni stete koju im nanosi to trenutno zadovoljstvo...nesmem ni da pomislim kako je prave!

U pravu si.I ja izbjegavam Coca Colu i sva ostala gazirana pića.
Dok sad bila mlađa,obožavala sam je,ali sada...popijem je 1 ili 2 u toku par mjeseci.
 
Koka-Kolu sam pio u ranije,i to dosta...Ali mi se jednostavno smučila.Nije nešto sok,umesto litre Koka Kole popijte litar voćnog soka,pa da vidite.
I neko reče da ima sastojak koji izaziva zavisnost...Možda,amerske ***** svašta mogu da sipaju da se narod truje,i da još ima želju za otrovom.
 
Na sve se ziv covek navikne pa i na Kolu light, odn Zero:lol: Onu sa secerom ne pamtim kad sam pila:roll:
Mada u poslednje vreme sam presla na Emotion kiselu, blago zasladjenu sa 1001 ukusom,prirodnim???
 

Back
Top