Urbanizam i izgradnja - Kragujevac

Trenutno stanje je ovo:

800px-40237935ps5.jpg


istokbh5.jpg


Da se nema para, nema se, a i nema razloga za onakav stadion dok tim igra srpsku ligu...
 
Altec, polako... Nisi u toku... U toku je izgradnja novih 5.5km ka Batocini. Radi se deonica od zavrsetka prvih 5km do skretanja za Prnjavor i Niksic. Podloga je zavrsena i probili su 2 brda uz put. Sad je najtezi deo da odrade nadvoznjak nad prugom. Inace ide sve planiranim tempom. To finansira drzava a ne FIAT. U ugovoru ne treba to sredjivati FIAT nego drzava i grad. Sto se tice FIAT-a ne treba trenutno mnogo ocekivati od njih jer ih je ova kriza dosta pogodila... Ali jos jednom kazem, prodji autoputem i videces koliko se radi... Pozdrav!
 
Altec, polako... Nisi u toku... U toku je izgradnja novih 5.5km ka Batocini. Radi se deonica od zavrsetka prvih 5km do skretanja za Prnjavor i Niksic. Podloga je zavrsena i probili su 2 brda uz put. Sad je najtezi deo da odrade nadvoznjak nad prugom. Inace ide sve planiranim tempom. To finansira drzava a ne FIAT. U ugovoru ne treba to sredjivati FIAT nego drzava i grad. Sto se tice FIAT-a ne treba trenutno mnogo ocekivati od njih jer ih je ova kriza dosta pogodila... Ali jos jednom kazem, prodji autoputem i videces koliko se radi... Pozdrav!
e dobri covece ti me bas oraspolozi i zracis pozitivnu energiju,moracu da posaljem par ljudi kod tebe na skolovanje.
Kad dodjem imas kilo pecenja(ako si vegeterijanac 4 kila salate ili povrca,pa biraj)i sta god da pijes,osvezio si nas pdf,dalje tako:super::bye:
 
Drago mi je da to cujem. Inace sam jako optimistican i lokal patriota... Vec duze vreme reprezentujem nas grad u najboljem svetlu... Evo stigoh i na ovaj forum, pa se nadam da ce se jos ljudi ukljuciti...

Jedna lepa vest sto sam cuo juce na TV-u. Nebojsa Vasiljevic je u gostovanju na jednoj lokalnoj televiziji izjavio da su gradske vlasti pri kraju dogovora sa nekim privatnikom oko zajednickog ulaganja u izgradnju jos 2 sajamske hale (br. 2 i 3), kao i ono sto me je posebno zaintrigiralo, poslovne kule koja ce pratiti taj kompleks... Nadajmo se da ce Kragujevac u dogledno vreme zaista dobiti nov soliter, posto dosadasnji uglavnom datiraju jos iz doba socijalizma...
 
iz prilicno pouzdanih izvora sam cuo da se na potezu izmedju rode i jezera gradi nova autobuska, a da ce stara biti iskoristena za prosirenje zeleznicke, gde ce se kasnije premestiti lapovacka petlja, sto je jedan od uslova fiata..... drug mi radi u kablovskoj, i kaze da su vec poceli sa montiranjem optickih kablova..... ako postavljac teme ima sigurnije informacije voleo bih da ih podeli sa nama..... veliki pozdrav.....
 
iz prilicno pouzdanih izvora sam cuo da se na potezu izmedju rode i jezera gradi nova autobuska, a da ce stara biti iskoristena za prosirenje zeleznicke, gde ce se kasnije premestiti lapovacka petlja, sto je jedan od uslova fiata..... drug mi radi u kablovskoj, i kaze da su vec poceli sa montiranjem optickih kablova..... ako postavljac teme ima sigurnije informacije voleo bih da ih podeli sa nama..... veliki pozdrav.....

Mislim da ti taj "pouzdani izvor" nije bas najbolji... :) Bez uvrede, ali gradske vlasti su vec prikazali javnosti buduce projekte u sferama javnih povrsina i gradskih preduzeca. Nova autobuska stanica za gradske i medjugradske autobuse ce biti na prostoru iza gradskog sajmista na lokaciji Servis 2. To je poslednja i najproverenija vest. Bice bas na uglu skoro zavrsenog bulevara Save Kovacevica i petrovacke magistrale. To ce biti velika autobuska stanica, koja ce biti izgradjena po najvisim standardima. Trenutno je izgradnja kruznog toka na autoputu sa kog se skrece na petrovacku magistralu koja bi u buducnosti trebala biti pocetak severne obilaznice oko grada.

Sto se tice zeleznicke stanice mislim da i tu gresis. Zeleznica ceka izmestanje. To je pravi uslov FIAT-a, koji je ujedno i jedan od najvecih problema grada Kragujevca. A to je zeleznicka pruga koja prolazi kroz centar grada. Taj problem takodje ima i Nis. Tako da bi buduca zeleznicka pruga trebala ici uz buducu juznu obilaznicu oko grada koja bi isla bukvalno ispod naselja Lekina Bara. To ce biti ujedno najduzi tunel u Srbiji...

Ima jos dosta stvari koje verovatno ne znas a ticu se urbanistickog plana grada Kragujevca, ali me sad mrzi da pisem. Ako te jos nesto interesuje pitaj...
 
Altec, polako... Nisi u toku... U toku je izgradnja novih 5.5km ka Batocini. Radi se deonica od zavrsetka prvih 5km do skretanja za Prnjavor i Niksic. Podloga je zavrsena i probili su 2 brda uz put. Sad je najtezi deo da odrade nadvoznjak nad prugom. Inace ide sve planiranim tempom. To finansira drzava a ne FIAT. U ugovoru ne treba to sredjivati FIAT nego drzava i grad. Sto se tice FIAT-a ne treba trenutno mnogo ocekivati od njih jer ih je ova kriza dosta pogodila... Ali jos jednom kazem, prodji autoputem i videces koliko se radi... Pozdrav!

e ovako...ja veoma cenim informacije koje pruzas na ovom forumu i stvarno su korisne i ohrabrujuce...ali sam po pitanju te deonice jako alergican pa moram da bacim repliku na repliku :)

Deonica je dugacka 30 km (cini mi se 27 km). 5 km se gradilo deset godina. Novih 5.5 kilometara ima zavrsenu samo podlogu. Imalo je zavrsenu podlogu proslog avgusta. Znaci slab napredak. Ako se nastavi ovim tempom jos minimum 5 godina ima da se gradi. Prosao sam autoputem, mozda u nezgodno vreme (zimus) i ne samo da se nije nista gradilo, nego nijedna masina nije bila pored puta. Sve stalo, sklonjeno, napusteno bukvalno!

a kad ce tek izmestanje pruge, a kad ce juzna zaobilaznica, a kad ce onaj tunel kroz brdo za zeleznicu, a kad ce elektrifikacija, a kad ce...

Ne bih da zvucim nostalgicno (jer nisam), ali da se u vreme stare YU 30 kilometara puta gradilo po 15 godina, jos bismo mi isli za Beograd po blatu i turskoj kaldrmi..

Kad smo kod kaldrme, dusa me boli za ono parce turske kaldrme kod Zelengore sto su povadili "gradski eksperti"...i niko nije skocio povodom toga...ali ajd sad...

Pozdrav i nadam se da cu jos imati prilike da na ovoj temi cujem lepih stvari o mom rodnom gradu!
 
e ovako...ja veoma cenim informacije koje pruzas na ovom forumu i stvarno su korisne i ohrabrujuce...ali sam po pitanju te deonice jako alergican pa moram da bacim repliku na repliku :)

Deonica je dugacka 30 km (cini mi se 27 km). 5 km se gradilo deset godina. Novih 5.5 kilometara ima zavrsenu samo podlogu. Imalo je zavrsenu podlogu proslog avgusta. Znaci slab napredak. Ako se nastavi ovim tempom jos minimum 5 godina ima da se gradi. Prosao sam autoputem, mozda u nezgodno vreme (zimus) i ne samo da se nije nista gradilo, nego nijedna masina nije bila pored puta. Sve stalo, sklonjeno, napusteno bukvalno!

a kad ce tek izmestanje pruge, a kad ce juzna zaobilaznica, a kad ce onaj tunel kroz brdo za zeleznicu, a kad ce elektrifikacija, a kad ce...

Ne bih da zvucim nostalgicno (jer nisam), ali da se u vreme stare YU 30 kilometara puta gradilo po 15 godina, jos bismo mi isli za Beograd po blatu i turskoj kaldrmi..

Kad smo kod kaldrme, dusa me boli za ono parce turske kaldrme kod Zelengore sto su povadili "gradski eksperti"...i niko nije skocio povodom toga...ali ajd sad...

Pozdrav i nadam se da cu jos imati prilike da na ovoj temi cujem lepih stvari o mom rodnom gradu!

Trenutno kriza pogadja ceo svet. Nece nas zaobici. Verovatno je stalo, nisam prosao tuda odavno... Ali cim prodje kriza nastavlja se... Inace ovo nije pravi auto put i nije od republickog vec samo lokalnog znacaja... To je put prvog reda, i bice zavrsen u dogledno vreme... Pozdrav...
 
zao mi je sto su stali radovi na Plazi,ali i njih pogadja kriza........bas steta........

Delimicno tacna konstatacija.

Zapravo, radovi na Plazi su stali, ali samo privremeno. Razlog je izvodjac radova "Caricin Grad" (Beograd) koji unutar firme ima problema, pa se trazi novi izvodjac radova koji ce nastaviti posao. Evo neceg interesantnog. Plaza ima trenutno oko 40-ak gradilista sirom sveta. Zbog svetske ekonomske krize obustavljeni su radovi na skoro svim gradilistima, zapravo na samo 8 je nastavljeno sa radom, a medju tih 8 i kragujevacka Plaza... ;)
 
I nema potrebe da razumes. To ti nije profesija. Postoje investitori koji sigurno izracunaju pre ulaganja u neki projekat da li je isplativ. Inace po nekim nezvanicnim saznanjima postoji u gradu potraznja za oko 1000 stanova...

SIZIFE-bez uvrede sto ti se ovako obracam ali:kazes postoje investitori.kazes nezvanicna saznanja da postoji potraznja za1000 stanova.A ja te pitam koji su ti investitori domaci ili strani, moje licno misljenje da strani nisu jer se svi pravdaju ekonomskom krizom pa tvrde da nema ulaganja sa strane.Zato smatram da su to domaci"INVESTITORI"ali se namece pitanje koji?Pa se opet pitam u cijem interesu?Da budem jasniji ovako rasipnistvo i snobovskih projekata a pogotovo realizacija nije bilo nikada pa cak ni kada je celokupna industrija grada radila i stvarala za pokolenja pa su ludi mogli da biraju i nesto planiraju a sada vidim planove, vidim projekte, vidim gradi se i opet se pitam za koga? To sigurno nije za ove mlade tridesetogodisnjake koji zavrsise nekakve skole ili zanat pa ako jos uvek nocu ne lutaju onda negde rade za neku crkavicu pa cak i za prosecnu platu usta cisto sumnjam da je mogu zaraditi? Do zakljucka dodji sam i nemoj reci da ne razumes jer ie sve jasno pogotovo ove slike sto si nakacio,dacu ti jedan savet:raspitaj se a znam da sigurno znas da KRAGUJEVAC nije samo CENTAR GRADA NEGO INJEGOVI PRILAZI
pa zato slikaj malo okolo, lokalne puteve po :eek:kojima tockovi otpadaju,skole sa sve manjim brojem djaka i slikaj fiskulturne sale i sportske objekte po tim okolnim prigradskim naseljima gde su se putevi asvaltirali pre trideset godina i to samodopinosom mestana, gde je elitrifikacija u jadnom stanju gde ne postoji ni kanalizacione mreze gde nema ni trotoara a svi placaju uredenje gradevinskog zemljista.To moj SIZIFE nakaci ovde pa onda takve fotke prokomentarisi jer u ovom gradu ne zive samo "SNOBOVI"vec i obicni ljudi kojih je mnogo vise i koji razmisljaju kako ce sutra preziveti a ne o tome kako ce se provesti i sta pojedini grade verovatno svojim novce koji su mukotrpno zaradili.
 
Sizif ce ti reci da se spustis malo na zemlju, i da ako si mislio da si ziveo u Svedskoj do sada da se brecnes i shvatis da je ovo zemlja Srbija. Siromasna zemlja, sa slabom privredom, industrijom... U takvoj jednoj zemlji postoji grad koji se zove Kragujevac. Taj grad u odnosu na ostale gradove u Srbiji se mnogo brze razvija. Pogledaj malo ostale gradove pa pljuj po Kragujevcu. Pogledaj Nis koji je veci od Kragujevca, centar juzne Srbije. To sto ti pokusavas da mi kazes je mlacenje prazne slame da se ne izrazim drugacije. Ja ovde iznosim stvari koje znam, i sta se tebe tice dal' ce imati neko da kupi stan kome je kvadrat 1000e, i sta se tebe tice da li ce neko da ide u te shopping mall-ove... Sto da nece da te pogodi po dzepu ako propadne nesto od toga. Bolje gledaj svoja posla i resavaj svoje probleme, a te domace investitore ostavi da rade svoj posao, znaju oni dobro sta rade veruj mi...
 
Ljudi da se razumemo,meni je super sto se Kragujevac gradi.I voleo bih da u dogledno vreme postane jedan savremen i lepo uredjen grad.Ali pazite,sve se vise shushka da je opstinska kasa prazna,a kako to,kad "Plaza" gradi,kad Divac gradi,kad Kusta gradi,kad "Merkator" gradi?Gde su te pare od zakupa zemljista?Jesu li te velike zverke,koje grade po KG-u platili zemljiste ili ga dobili na lepe oci?Druga stvar je nezaposlenost.U Kragujevcu ima oko 20 000 nezaposlenih.Sta je sa njima?Ok,izgradice se "Plaza",izgradice se ovo-ono,bice posla,jel?Pa sta je sa "Rodom".Tolika je propaganda bila,da se toliko i toliko ljudi zaposlilo u "Rodi",a posle mesec dana 80% ih je najureno.I plus,sve ove privatne trgovinske radnje u okolini "Rode","Maxija" itd. su pukle i ljudi su morali da stave katance,zbog prejake konkurencije.Jel to doprinelo poboljsanju stope nezaposlenosti ili je podiglo?Trece,gradi se gde ko stigne,ne vodeci se racuna o urbanistickom izgledu grada.Ovde kod mene,u ulici Save Kovacevica,preko puta upravne zgrade NIS Jugopetrol-a,nikla je zgrada,u kojoj ce se izdavati poslovni prostor raznim preduzetnicima cije slike prilazem dole.U redu porodicnih kuca i raznih drugih nizih pobjekata,odjednom je nikla visespratnica,po meni totalno neplanski.Slican je slucaj i sa jednom zgradom(u izgradnji),u ulici Janka Veselinovica(cini mi se) i to pored jedne koja je vec izgradjena(to je josa veca glupost od onih "duplih" mostova).Vrhunac gluposti je(a to sam i ponovio u jednom od prethodnih postova),ona poslovna zgrada(u izgradnji) kod jezera Bubanj.To je vrhunac gluposti,po meni,i nema dalje.Da se razumemo,ja zelim da se moj grad gradi i unapredjuje,ali necu da moj grad postane kao Njujork,da bude grad "bez duse",pretrpani buisnis centar.Hocu da moj grad ostane lep,a ne pretrpan raznoraznim poslovnim zgradama i sl.
 

Prilozi

  • poslovni_prostor_napred.jpg
    poslovni_prostor_napred.jpg
    25 KB · Pregleda: 2
  • poslovni_prostor_parking_zgrade.jpg
    poslovni_prostor_parking_zgrade.jpg
    23,3 KB · Pregleda: 3
  • poslovni_prostor_ulaz_na_parking.jpg
    poslovni_prostor_ulaz_na_parking.jpg
    40 KB · Pregleda: 2
Poslednja izmena:
Sto se tice nezaposlenosti to stoji. Popravice se valjda u dogledno vreme. Inace, konkretno kad si spomenuo Rodu, jeste najureno 80%, a jel znas zbog cega? Zato sto su Kragujevcani koji su se tu zaposlili bili maksimalno neozbiljni pa i bezobrazni. Sad tu rade ljudi iz okolnih mesta, ali bar rade svoj posao kako treba. Tako da postoji i faktor samih ljudi zbog toga sto nemaju posao, zato sto ne shvataju ozbiljno to. U svakom slucaju to nije glavni faktor, i sigurno je da treba jos mnogo novih radnih mesta u gradu. Ja ocekujem da ce ih biti...
 
Inace, konkretno kad si spomenuo Rodu, jeste najureno 80%, a jel znas zbog cega? Zato sto su Kragujevcani koji su se tu zaposlili bili maksimalno neozbiljni pa i bezobrazni. Sad tu rade ljudi iz okolnih mesta, ali bar rade svoj posao kako treba.

To nije razlog da se smanje broj zaposlenih.Mogao je da ostane isti broj zaposlenih,ali da nadju druge ljude,koji hoce da rade,ako ovi nisu hteli,kao sto kazes.Druga je stvar,da li je bas na kasi potrebno troje ljudi itd,tj.pretrpavanje radnim kadrom.Ja mislim da je to bio jeftin marketing i nista vise
 
Sizif ce ti reci da se spustis malo na zemlju, i da ako si mislio da si ziveo u Svedskoj do sada da se brecnes i shvatis da je ovo zemlja Srbija. Siromasna zemlja, sa slabom privredom, industrijom... U takvoj jednoj zemlji postoji grad koji se zove Kragujevac. Taj grad u odnosu na ostale gradove u Srbiji se mnogo brze razvija. Pogledaj malo ostale gradove pa pljuj po Kragujevcu. Pogledaj Nis koji je veci od Kragujevca, centar juzne Srbije. To sto ti pokusavas da mi kazes je mlacenje prazne slame da se ne izrazim drugacije. Ja ovde iznosim stvari koje znam, i sta se tebe tice dal' ce imati neko da kupi stan kome je kvadrat 1000e, i sta se tebe tice da li ce neko da ide u te shopping mall-ove... Sto da nece da te pogodi po dzepu ako propadne nesto od toga. Bolje gledaj svoja posla i resavaj svoje probleme, a te domace investitore ostavi da rade svoj posao, znaju oni dobro sta rade veruj mi...

KGBULID(SIZIFE)
Sta mislis ti pod ovim "GLEDAJ SVOJA POSLA".Slusaj dati kazem,niti sam ziveo niti bih ziveo na zapadu mada sam prolazio i mnogo toga video ali nigde ne videh da se neko izgradjuje na ovakav nacin a pogotovo ne gradjevinskim resenjima na mestima gde za to nije mesto i prilika a verujem da i ti znas onu narodnu jos iz detinjstva od "cika Jovana Jovanovica ZMAJA"GDE GOD NADJES ZGODNO MESTO DA VOCKA PORASTE TI JE POSADI A ONA CE TI BITI ZAHVALNA I RODICE DA BI SE NJENIM PLODOVIMA SLADIO".E ti sada vidi dali to znaci da neko moze graditi i sprovoditi svoje da kazem ideje kako mu padne napamet a uz to jos dobie blagoslov gradskih otaca da to radi, smem da se kladim uz neku vrstu podmazivanja.I jos nesto da ti kazem ja sam rodjeni kragujevcanin i volim ovaj grad kao i svi koji u njemu zive.NJegovu istoriju nemoze niko da izbrise,mentalitet i dusu niko da uzme i pored toga sto pokusava da od njega napravi nesto sto nikako ne ide jer tamo gde treba da bude park neka bude park,gde trebaju da budu zitna polja-da hrane ovaj grad-treba to i da ostanu a da se o tome vodi racuna nebi se davala opravdavajuca objasnjenja bez iole bilo kakvih argumenata osim naopakih resenja na stetu svih a u korist onih kojima nikad nije dosta misleci i sami da je to istina i da svi veruju u to.JOS NESTO DA NE ZABORAVIM NEMA POTREBE ZA PRETNJOM AKO SE NEKO NE SLAZE SATVOJIM STAVOVIMA I TVOJOM PREZENTACIJOM ALI SHVATI OPRUZISE KOLIKO MOZES DA TE GUNJ POKRIJE A KOLIKO JA PRIMECUJEM NEKO SE DOBRO POKRIVA ALI MNOGI CVOKOCU JER ZA NJIH NISTA NE OSTA.:worth:
 
...ljudi nemojte da se uzbuđujete i prepirete, i onako nas(običan narod) niko nikada nizašta nije niti će pitati, zašto nešto ne funkcioniše ili staje sa radom ili se gradi kad ne treba ili gde mu nije mesto, zavisi od vlasti kako lokalne tako i kolektivne u zavisnosti ko im daje pare i koliko % ostaje u njihovim džepovima(ko god bio na vlasti bez razlike na obeležja i boje koje nose)...
 
...ljudi nemojte da se uzbuđujete i prepirete, i onako nas(običan narod) niko nikada nizašta nije niti će pitati, zašto nešto ne funkcioniše ili staje sa radom ili se gradi kad ne treba ili gde mu nije mesto, zavisi od vlasti kako lokalne tako i kolektivne u zavisnosti ko im daje pare i koliko % ostaje u njihovim džepovima(ko god bio na vlasti bez razlike na obeležja i BOJE koje nose)...




:)
 
Nikom ja ovde ne pretim, samo se branim od eventualnih napada. To kako se gde gradi je vec diskutabilno pitanje, i tu se mogu sloziti. Ali uopste nije bilo reci o tome do sad ovde, vec o tome sto ljudi grade a pitate se dal' to nekome treba.

Sto se tice gradnje i uopste urbanistickog plana, za mnogo stvari se ne slazem... Najvise mrzim ovu novogradnju koja nema nikakvog smisla. Cast izuzecima naravno. Eto recimo, Nikole Pasica, ja sam video kompletan projekat za tu ulicu od Zorana Djindjica pa do apelacionog suda, i sva novogradnja i dogradnja (toplana) u tom delu mi se svidja, pogotovo kako ce izgledati Lazar Put koji je do apelacionog suda i prostire se skroz do Svetozara Markovica gore. Ali sa druge strane, prosto ne mogu da verujem koliko se unistavaju neke ulice kao kompletan deo od Male Vage do Zvezde, bulevar Radoja Domanovica, Save Kovacevica od Cvetnog trga do Rode... Ima jos dosta takvih ulica gde ne postoji nikakav red, a najgore je sto ce takva biti glavna od crkve do parka. Sto se tice urbanistickog plana, on je u sustini dobar, mada bih ja neke stvari izmenio. Prodor ce biti fantastican kad se realizuje, jedino mi se ne svidja sto planiraju da posade jedan objekat P+1 na desnoj livadi ispred skupstine. To ce biti katastrofa ako urade. Drugo sto mi se ne svidja jeste nova hala na Metinom brdu. Mislim da to nema veze sa vezom da bude tako daleko od grada, jos na brdu, ali svakako podrzavam rusenje hale "Jezero" sto je i u planu jer ne ispunjava nikakve svetske standarde, zato kad je neki vazniji sportski dogadjaj sve se desava u Beogradu, Novom Sadu, Nisu, pa i Vrscu, Indjiji koja uskoro dobija novu halu...

Ima jos dosta stvari gde se ne bih slozio sa Nebojsom Vasiljevicem, ali videcemo, to vam je tranzicija, kroz to svaki grad prolazi. Verovatno ce se jos neko vreme graditi ovako, a onda ce se opametiti i bice sve kako treba. I nece nam zbog toga izgledati grad ruznije ili tako nesto, uvek se mogu stvari donekle ispraviti... ;)
 
Poslednja izmena:
P
...ljudi nemojte da se uzbuđujete i prepirete, i onako nas(običan narod) niko nikada nizašta nije niti će pitati, zašto nešto ne funkcioniše ili staje sa radom ili se gradi kad ne treba ili gde mu nije mesto, zavisi od vlasti kako lokalne tako i kolektivne u zavisnosti ko im daje pare i koliko % ostaje u njihovim džepovima(ko god bio na vlasti bez razlike na obeležja i boje koje nose)...

bodzi-bez brige veruj mi da se oko ovoga niko ne uzbudjuje a po najmanje prepire, inace ovde su samo, stavovi u pogledima na redosled sta i kako, odnosno kome pada na pamet da mu nesto sto se uradi, da i pomisli da nije od sveopste koristi za ovaj grad. Ali poenta je u tome da se svi mozemo sutra podiciti i reci "TO JE MOJ GRAD" jer je vrlo bitno da se grad polako ali sigurno nadogradjuje novim sadrzajima i da u tome koliko-toliko svi ucestvujemo, na bilo koji nacin, bez obzira na vlast, oni dodju i odu. Ali ovde je nekako sve naopako, kad bilo koja vlast uzjase ona je onda ona i drugih nema, rade po svome pa makar i naopako, a pak oni koji nisu uvlasti, njima nista ne valja dok im se ne da deo kolaca.E vidis kao sto si i sam konstatovao ipak se sve vrti oko tih prokletih %-ta za sopstvene dzepove a bas to ne valja ali nema veze neka svako radi kako hoce ali neka nezboravi da i svako od nas nosi svoj crst na ledjima. POZDRAV ZA TEBE I SVE FORUMASE NASEG VOLJENOG -KRAGUJEVCA-:heart:
 
Nikom ja ovde ne pretim, samo se branim od eventualnih napada. To kako se gde gradi je vec diskutabilno pitanje, i tu se mogu sloziti. Ali uopste nije bilo reci o tome do sad ovde, vec o tome sto ljudi grade a pitate se dal' to nekome treba.

Sto se tice gradnje i uopste urbanistickog plana, za mnogo stvari se ne slazem... Najvise mrzim ovu novogradnju koja nema nikakvog smisla. Cast izuzecima naravno. Eto recimo, Nikole Pasica, ja sam video kompletan projekat za tu ulicu od Zorana Djindjica pa do apelacionog suda, i sva novogradnja i dogradnja (toplana) u tom delu mi se svidja, pogotovo kako ce izgledati Lazar Put koji je do apelacionog suda i prostire se skroz do Svetozara Markovica gore. Ali sa druge strane, prosto ne mogu da verujem koliko se unistavaju neke ulice kao kompletan deo od Male Vage do Zvezde, bulevar Radoja Domanovica, Save Kovacevica od Cvetnog trga do Rode... Ima jos dosta takvih ulica gde ne postoji nikakav red, a najgore je sto ce takva biti glavna od crkve do parka. Sto se tice urbanistickog plana, on je u sustini dobar, mada bih ja neke stvari izmenio. Prodor ce biti fantastican kad se realizuje, jedino mi se ne svidja sto planiraju da posade jedan objekat P+1 na desnoj livadi ispred skupstine. To ce biti katastrofa ako urade. Drugo sto mi se ne svidja jeste nova hala na Metinom brdu. Mislim da to nema veze sa vezom da bude tako daleko od grada, jos na brdu, ali svakako podrzavam rusenje hale "Jezero" sto je i u planu jer ne ispunjava nikakve svetske standarde, zato kad je neki vazniji sportski dogadjaj sve se desava u Beogradu, Novom Sadu, Nisu, pa i Vrscu, Indjiji koja uskoro dobija novu halu...

Ima jos dosta stvari gde se ne bih slozio sa Nebojsom Vasiljevicem, ali videcemo, to vam je tranzicija, kroz to svaki grad prolazi. Verovatno ce se jos neko vreme graditi ovako, a onda ce se opametiti i bice sve kako treba. I nece nam zbog toga izgledati grad ruznije ili tako nesto, uvek se mogu stvari donekle ispraviti... ;)

Ne ljuti se na moje opaske u vidu reci(SIZIFE)koju koristim cisto iz postovanja prema tvom trudu na onim lepim fotografijama a jos su mi draze sto iz ovog tvog odgovora se vidi tvoj pravi stav i veruj mi da si me prijatno iznenadio.PUNO PZDRAVA IZELJA ZAJOS FOTOGRAFIJA-ALI MEDJU NJIMA STVI I ONE KOJE NAS SVE MOGU NATERATI DA I SAMI NESTO UCINIMO DA NAM SVIMA BUDE UGDNIJE U NASEM GRADU MA U KOM DELU GRADA SE NALAZILI. JOS JEDNOM POZDRAV.:D
 

Back
Top