Zmije

Poruka
23
Izvinite ako ova tema vec postoji,ali ja nisam mogla da je pronadjem..
Nedavno sam slikala jednu zmiju,pa me zanima koja je,ako neko zna,molim vas neka mi napise ovde..
Evo i fotke:

2cg0j61.jpg
 
Izvinite ako ova tema vec postoji,ali ja nisam mogla da je pronadjem..
Nedavno sam slikala jednu zmiju,pa me zanima koja je,ako neko zna,molim vas neka mi napise ovde..
Evo i fotke:

2cg0j61.jpg

Pa ako se sada ne poklopim z:shock:Ti slikala vaoo ?...:confused: Ja bih pala mrtva a kamoli ... hm ...

To je sigurno "Bitis arietans" (ne znam kako se zove na srpskom)! Ona od opasnijih :mrgreen:

:):bye:
 
Verovatno jeste neka zmija iz porodice šarki, njih ima više vrsta a svakako ih ima i kod nas. I što kaže DeeLite, ovo je položaj za napad. Čeka se još Pajče, on je naš forumski herpetolog-hobista. ;)
 
ako kazes da je zmija slikana u Valjevu....a Valjevo je kraj sa najvecim brojem otrovnica...BROJEM - NE VRSTAMA...preovladjuju dve vrste...svi ih znate

POSKOK I SARKA...
i tu nema mudrovanja nikakvog....e sad neko Šarku zove ŠARULJA, ŠARAN itd

Poskok ima rog na vrhu..i to znate...ova sa slike ga nema..samo u Valjevskom kraju obitava oko 7 vrsta poskoka..ali SVI imaju rog...

ovo na slici je vrsta ŠARKE...verovatno ako si slikala u Livadi kako bih rekao...onda je u pitanju livadska šarka koja dobija boje po okolišu...pa joj šare nisu išražene kao kod ŠARKE KAMENJARKE kod koje su šare jarko braon boje i idu u CIK CAK...ovoj livadskoj se boje prelivaju od zelene do braon nijanse i šare joj nisu jasno vidljive iako postoje.

dakle LIVADSKA ŠARKA...po meni...otrovnica NARAVNO
 
I još nešto...ovo bih rekao da je ovogodišnje leglo...ne mogu da ocenim kolika je...ti znaš kad si je slikala...ako je bila manja onda joj šare zato nisu baš jasne jer jemlada zmija


jer ja saaam zmijaaaa...a ti si žaba...žaba...žaba
 
Još nešto da dodam i ja! Mlade zmije-otrovnice su opasnije od odraslih jer ne umeju da kontrolišu količinu otrova koju izlučuju, za razliku od odraslih jedinki koje ga štede za plen a na ljude "troše" samo koliko im treba da izvedu diverziju i uspešno zbrišu dok se žrtva brine za svoju ranu.
 
..............Poskok ima rog na vrhu..i to znate...ova sa slike ga nema..samo u Valjevskom kraju obitava oko 7 vrsta poskoka..ali SVI imaju rog...
Onda je ovo Poskok jel tako?
IMG_0317.jpg

Slikala sam je/ga u Soko Banji.I po čemu se razlikuje mužjak od ženke?Jel i u njihovom slučaju kao i kod većine životinja mužjak ima "lepše šare"?
 
Mogu i ja da tracim vreme trazenjem po Wikipediji.

Pa sto nisi? Bolje i to nego da dajes lazne informacije koje mogu nekoga kostati i zivota cak. A i nije bitno odakle su informacije uzete, bitno je da se zna znanje.

Mada ja nisam naziv nasao na vikipediji, vec sam se setio da je slicno pitanje bilo na drugom forumu. ;)

PozZz...
 
Pa sto nisi? Bolje i to nego da dajes lazne informacije koje mogu nekoga kostati i zivota cak. A i nije bitno odakle su informacije uzete, bitno je da se zna znanje.

Mada ja nisam naziv nasao na vikipediji, vec sam se setio da je slicno pitanje bilo na drugom forumu. ;)

PozZz...

Nije mi jasno kako sam mu dao lazne informacije.Ta zmija ima slabiju kolicinu otrova od Sarke tako da sam ga mozda i spasio.
 

Back
Top