Tumacenje sna... Aj pomoc....

avril_darker

Zainteresovan član
Poruka
271
Nisam znala gde da stavim ovu temu ali dobro... Nadam se da nije problem sto je ovde....
Ovako, vec nekoliko noci sanjam isti bolesni san a nikako da shvatim bar neko znacenje njega...
Ako neko zna da tumaci snove ili tako to neka mi pomogne, ja sam cak i po netu trazila znacenje motiva ali nista mi ne znaci... Mislim, ne radim to obicno ali me nervira sto ga sanjam svake noci.....
Sad mi je sve mutno bolje da pocnem pre nego sto zaboravim
Posla sam sa kevom i bratom u neku kucu. Ne znam zasto u kucu bez razloga ali prvo je sve bilo ok. Onda je keva pocela da nam cita neku bajku iz neke knjige i tad je neko pozvonio na vrata. Ja sam otisla da otvorim i kad sam otvorila neko dete(koje je izaslo iz bajke) je stajalo ispred, bilo je svo krvavo i drzalo je u rukama bombonjeru. Pocelo je da me juri a ja da bezim. Buraz i ja smo se zakljucali u neku sobu i sa leve i desne strane bila su vrata. ja sam utrcala kroz leva i to je bio neki tunel... mracan al' kao krvav. Izlaz je vodio napolje i cim sam izasla pocela sam da trcim i nasla se pored neke reke. Onda se ne secam sta je bilo ali ja sam se sama nasla opet u nekoj kuci. Pojavile su se 2 moje drugarice od kojih je jedna pisala horor bajke(u snu) Dale su mi bombonjeru i rekle da je odnesem na sprat a tamo je bilo opet ono dete ali je lezalo u kadi punoj krvlju..... Vise se ne secamm
Znam da je san bolestan, najvise me plasi ovolika krv.... aj ako neko moze da mi pomogne bila bi mu zahvalna.
 
Pokušavaš da pobegneš od iluzija (odn. laži) kojim te je majka štitila u detinjstvu. Ili pokušavaš da ubiješ te iluzije :think: Zato je dete iz bajke, koju ti čita majka, u kadi punoj krvi. Šta su te to toliko nalagali? Da li još uvek veruješ u Deda Mraza? Ili, pak, sudeći po drugom delu korisničkog imena (darker) gledaš previše horora i slušaš previše metala?

PS: Da ne pomislite da sam ozbiljan: :D.
 
Nisam znala gde da stavim ovu temu ali dobro... Nadam se da nije problem sto je ovde....
Ovako, vec nekoliko noci sanjam isti bolesni san a nikako da shvatim bar neko znacenje njega...
Ako neko zna da tumaci snove ili tako to neka mi pomogne, ja sam cak i po netu trazila znacenje motiva ali nista mi ne znaci... Mislim, ne radim to obicno ali me nervira sto ga sanjam svake noci.....
Sad mi je sve mutno bolje da pocnem pre nego sto zaboravim
Posla sam sa kevom i bratom u neku kucu. Ne znam zasto u kucu bez razloga ali prvo je sve bilo ok. Onda je keva pocela da nam cita neku bajku iz neke knjige i tad je neko pozvonio na vrata. Ja sam otisla da otvorim i kad sam otvorila neko dete(koje je izaslo iz bajke) je stajalo ispred, bilo je svo krvavo i drzalo je u rukama bombonjeru. Pocelo je da me juri a ja da bezim. Buraz i ja smo se zakljucali u neku sobu i sa leve i desne strane bila su vrata. ja sam utrcala kroz leva i to je bio neki tunel... mracan al' kao krvav. Izlaz je vodio napolje i cim sam izasla pocela sam da trcim i nasla se pored neke reke. Onda se ne secam sta je bilo ali ja sam se sama nasla opet u nekoj kuci. Pojavile su se 2 moje drugarice od kojih je jedna pisala horor bajke(u snu) Dale su mi bombonjeru i rekle da je odnesem na sprat a tamo je bilo opet ono dete ali je lezalo u kadi punoj krvlju..... Vise se ne secamm
Znam da je san bolestan, najvise me plasi ovolika krv.... aj ako neko moze da mi pomogne bila bi mu zahvalna.

...nijedan san nije bolestan i ne moze imati nista bolesno u svojoj poruci jer sve sto pokusava ti ukazati je polje emocionalnog . Ti, majka i brat ste povezani necim jacim od ostale porodice i trazite prostor gdje da se ispoljite i povjerljivo otvorite , da li je to vremenski / CITANJE BAJKE / ili prostorno gdje bi trebali razmisliti o jos nekakvom vama bliskom clanom koji je s vama emotivno vezan , sa ili bez vaseg , znanja ...krvavo donosenje bombonjere je radostan njegov pokusaj da vam dodje ali nejasno je samo zasto bjezis kad svakako ides lijevoj strani gdje se nalase sile koje su pozitivne...izlazak iz tunela i pored rijeke , znaci , moras riskirati nekakaz emotivan mrak tj. na prvu misao otvoriti se ...rijeka je snaga koja te ocekuje ali moras u nesto uci sto te opterecuje moralno...drugarice imas iskrene ali one kojima sad normalno ne vjerujes jer potajno trazis od njih znak , a to je bombonjera ...opet ides prema tragu krvi/ radosti/ ali dijete je isto znak nekakvog nagovijestenog pocetka u koji te uvode neke osobe kojima ne vjerujes toliko a u pravu su .....

...san nije bolestan, to ti tako gledas jer ne mijenjas stav o njemu !
 
Sibole mozes tumaciti na vise nacina zavisno od 'skole'koja je tumaci....Siptomi PONAVLJANJA sna nisu dobri i nji h trazi u reali.Tvoja potstvest si salje signale,koj upija tvoj ego-iliti-JA u reali, gde i skuplja svest nesto sto ti podsvest signalizira u snu...Verorovatno si nesto precutala iz realnog zivota...PAZI PONAVLJANJE SNA MA KAKAV ON BIO JE SAMO SIGNAL TVOGA EGA IZ REALE..O KOJOJ VEROVATNO IMAS MNOOOOOOOOGO DA KAZES.....
 
Svi bismo hteli da kada se suočimo sa problemima otkrijemo magičnu formulu i istih se oslobodimo kako bismo nastavili da uživamo život. Da duhovni razvitak osobe, zbog osećanja krivice, ne bi bio zaustavljen pojedine religije su izmislile pokajanje koje bi trebalo da donese oproštaj. Medjutim, u stvarnosti ta formula ne važi.
U ranijim mnogim životima medju nama gotovo nema nikog ko nije činio i te kako teška dela koja pre ili kasnije moramo odradjivati. To je ono što mnogi nazivaju sudbinom. Veoma često teret naših ranijih nimalo sjajnih dela izbija u snovima koji nas počnu proganjati. To naravno i nije strašno kao što mnogi to vide budući da se pre ili kasnije sa time moramo suočiti i naddrasti ta stanja prihvatanjem viših životnih vrednosti.
Ako je ovo što se kod tebe dogadja takve prirode znak je da je vreme da malo istražuješ po smislu i svrsi života. To bi bio najbolji znak da tvoj duhovni razvitak ispravno teče i da je vreme osloboditi se ne tako pozitivnih pristupa životu. Naravno, ne tvrdim da su tvoji snovi takve prirode ali postoji verovatnoća da jesu. Samo jedna osoba može doneti rešenje tvojih problema a to si ti sama.
Postoji mogućnost da se u snovima i dobije pravi odgovor na tvoje muke ali na tome treba poraditi svojski.
Preporučio bih da redovno pre spavanja po desetak minuta pevušiš onu reč koja za tebe lično ima sveto značenje. To može biti reč ljubav, Bog, Hrist, Mohamad, Buda...što samo ti možeš znati koja je ona prava. Naravno da postoji sveto ima Boga koje je najbolje pevušiti.
Život postoji da ga učimo odgovorno i svesno živeti punivši se ljubavlju...
 
Ljudi,moze jedna pomoc... Ima vec neko vreme, oko dve nedelje recimo, u pojedinim snovima mi se ponavlja jedna identicna radnja. Nisam nesto pimecivao ali sada vec postaje preterano. Naime, u skoro svakom snu obavezno u jednom trenutku pocnem da slinavim, i to ne normalno nego preterano, uvek mi treba po 3,4 maramice da se obrisem, uvek je na nekom javnom mestu (autobus, fax...) i uvek se neko nadje sa maramicama. Ja licno,stvarno ne mogu to da povezem ni sa cim...
 
Amm.... imam ja jedan čudan san..... Naime skoro sam sanjao da hodam ispred nekih zgrada visokih kad odjednom kao da nešto protrči (proleti) pored mene, a da ga ja skoro ni ne primetim..... Osetim otprilike u kom pravcu je otišlo..... otrčim iza nekog zida kad odjednom to čudo što je protrčalo ( veoma brzo) pored mene se zaustavi i izvalim da je to neka baba sva u crnom.... u levoj ruci drži nož, a u drugoj mačku..... :S
jbte..... tu sam se i u snu toliko u*****o..... odmah po toj sceni sam se probudio onako odsečen i celog sna sam se sećao.....
Weird, isn't it? :S
 
Nisam znala gde da stavim ovu temu ali dobro... Nadam se da nije problem sto je ovde....
Ovako, vec nekoliko noci sanjam isti bolesni san a nikako da shvatim bar neko znacenje njega...
Ako neko zna da tumaci snove ili tako to neka mi pomogne, ja sam cak i po netu trazila znacenje motiva ali nista mi ne znaci... Mislim, ne radim to obicno ali me nervira sto ga sanjam svake noci.....
Sad mi je sve mutno bolje da pocnem pre nego sto zaboravim
Posla sam sa kevom i bratom u neku kucu. Ne znam zasto u kucu bez razloga ali prvo je sve bilo ok. Onda je keva pocela da nam cita neku bajku iz neke knjige i tad je neko pozvonio na vrata. Ja sam otisla da otvorim i kad sam otvorila neko dete(koje je izaslo iz bajke) je stajalo ispred, bilo je svo krvavo i drzalo je u rukama bombonjeru. Pocelo je da me juri a ja da bezim. Buraz i ja smo se zakljucali u neku sobu i sa leve i desne strane bila su vrata. ja sam utrcala kroz leva i to je bio neki tunel... mracan al' kao krvav. Izlaz je vodio napolje i cim sam izasla pocela sam da trcim i nasla se pored neke reke. Onda se ne secam sta je bilo ali ja sam se sama nasla opet u nekoj kuci. Pojavile su se 2 moje drugarice od kojih je jedna pisala horor bajke(u snu) Dale su mi bombonjeru i rekle da je odnesem na sprat a tamo je bilo opet ono dete ali je lezalo u kadi punoj krvlju..... Vise se ne secamm
Znam da je san bolestan, najvise me plasi ovolika krv.... aj ako neko moze da mi pomogne bila bi mu zahvalna.

Postoji velika mogucnost da to nije bio samo san. Vrlo moguce je da je to ubacena memorija i da te programiraju iluminati na svojim krvavim ritualima sa ljudskim zrtvama. Mozda su bombone samo triger.
 
Ljudi,moze jedna pomoc... Ima vec neko vreme, oko dve nedelje recimo, u pojedinim snovima mi se ponavlja jedna identicna radnja. Nisam nesto pimecivao ali sada vec postaje preterano. Naime, u skoro svakom snu obavezno u jednom trenutku pocnem da slinavim, i to ne normalno nego preterano, uvek mi treba po 3,4 maramice da se obrisem, uvek je na nekom javnom mestu (autobus, fax...) i uvek se neko nadje sa maramicama. Ja licno,stvarno ne mogu to da povezem ni sa cim...

Imas prenaglasenu potrebu za sexom ili ga nemas u dovoljnoj meri. :per::bye:
 
Ljudi,moze jedna pomoc... .

Sam snevač može najbolje razumeti svoje snove.
Ako može neko podpitanje?

Ko po tebi slinavi? Da li to čine zreli i odrasli ljudi ili nedozreli i/ili oni koji nisu svesni toga odnosno koji su nedovoljno odrasli?

Kakvo je tvoje ponašanje u javnosti? Ima li elementada neodogovornosti za tvoje ponašanje?

Ima li nekih elemenata iz snova koje nisi ispričao ili nisi svestan da ih je bilo?

Treba prihvatiti suštinu da snovi najčešće nastoje podučavati snevača za odgovorniji i zreliji odnos prema sveukupnom životu. Odgovorniji za svoje misli, reči i dela.

Probaj sedeti smireno pred spavanje iskreno se pitajući o poruci iz sna. Može uslediti novi san koji će biti eksplicitniji.

Takodje probaj povezati svoja razmišljanja tih dana, svoje radnje i druge dogadjaje na koje ti možda san skreće pažnju.

Suštinski snovi nastoje da nas pouče u pravcu odgovornijeg prihvatanja života uz veću obzirnost ali i više ljubavi prema istom.
 
da li verujete u tumacenje i znacenje nekih snova i ako verujete da li postoji neki sajt gde ces da prepricas san i da dobijes odgovor sta bi taj san znacio

ja licno verujem u neka objasnjenja snova jer mi se desavalo da pre nego treba da zavrsim poso ako sanjam neke gluposti obicno ispadne neko sranje na poslu a te gluposti su uvek vrlo slicnog materijala
 
da li verujete u tumacenje i znacenje nekih snova i ako verujete da li postoji neki sajt gde ces da prepricas san i da dobijes odgovor sta bi taj san znacio

ja licno verujem u neka objasnjenja snova jer mi se desavalo da pre nego treba da zavrsim poso ako sanjam neke gluposti obicno ispadne neko sranje na poslu a te gluposti su uvek vrlo slicnog materijala

Paf,
ovde se više ne radi o potrebi da čuješ da li neko stvarno veruje i da li neko može da ti da objašnjenje na tvoje snove. Jer ti sam već shvataš da ti istovetna gradja sna nagoveštava izvesne komplikacoije na poslu.
Ovde se radio o tome da sagledaš da ti neko nastoji kazati unapred za predstojeće nelagodnosti koje trebaš preduprediti. Pitanje je kako? Možeš li za jedan dan u sebi izgraditi takvo stanje kojim ćeš nadrasti dolazeću situaciju? Šta je to suštinski što kod sebe treba promeniti da do takvih situacija na poslu ne bi dolazilo?
Suština je da smo mi uvek uzrok svih naših komplikacija a da ih više ne bi bilo neophodno je da počnemo nešto kod sebe menjati.
To nešto niko ne može otkriti, razumeti i promeniti sem tebe.
 
Paf,
ovde se više ne radi o potrebi da čuješ da li neko stvarno veruje i da li neko može da ti da objašnjenje na tvoje snove. Jer ti sam već shvataš da ti istovetna gradja sna nagoveštava izvesne komplikacoije na poslu.
Ovde se radio o tome da sagledaš da ti neko nastoji kazati unapred za predstojeće nelagodnosti koje trebaš preduprediti. Pitanje je kako? Možeš li za jedan dan u sebi izgraditi takvo stanje kojim ćeš nadrasti dolazeću situaciju? Šta je to suštinski što kod sebe treba promeniti da do takvih situacija na poslu ne bi dolazilo?
Suština je da smo mi uvek uzrok svih naših komplikacija a da ih više ne bi bilo neophodno je da počnemo nešto kod sebe menjati.
To nešto niko ne može otkriti, razumeti i promeniti sem tebe.

hehe pa ja onda jedino da menjam poso i da radim kao predavac druge mi nema po tvom al esto mi se nemenja zivot koji zivit tako da tesko da mogu da se promenim a sto se tice toga ko mi ukazuje na sranja na poslu vidim da tipujes na neko vise bice ili vec sta ako se nevaram al neverujem mislim da svaki covek ima svoje 6 culo koje je manje vise ravijeno od osobe do osobe tako da neko ima predosecaj a neko ne zivotinje ga isto imaju tako da
 
Moze mala pomoc?
Ja skoro uvek nesto sanjam.Medjutim ti snovi se cesto ponavljaju,a ja ne znam njihovo znacenje.Skoro sam sanjala kako sam u vesi sa drugom iz odeljenja i mi se ljubimo u sali za fizicko,a tamo su svi iz naseg odeljenja.Odjednom sala pocinje da se rusi,ja uspem da nekako izadjem,ali on ostaje zarobljen sa drugim ucenicima.Onda sam jednom sanjala kako on dodje nepozvan kod mene da ucimo geografiju i sedne za stolom.Onda ja odem da objasnim majki kako ga ja nisma zvala,vec je dosao nepozvan.Kada sam se vratila u sobu,on nije sedeo za stolom vec je lezao na mom krevetu.Ja pridjem i legnem pored njega i onda se poljubimo.Molim vas da mi kazete sta ti snovi znace.
 
Moze mala pomoc?
Ja skoro uvek nesto sanjam.Medjutim ti snovi se cesto ponavljaju,a ja ne znam njihovo znacenje.Skoro sam sanjala kako sam u vesi sa drugom iz odeljenja i mi se ljubimo u sali za fizicko,a tamo su svi iz naseg odeljenja.Odjednom sala pocinje da se rusi,ja uspem da nekako izadjem,ali on ostaje zarobljen sa drugim ucenicima.Onda sam jednom sanjala kako on dodje nepozvan kod mene da ucimo geografiju i sedne za stolom.Onda ja odem da objasnim majki kako ga ja nisma zvala,vec je dosao nepozvan.Kada sam se vratila u sobu,on nije sedeo za stolom vec je lezao na mom krevetu.Ja pridjem i legnem pored njega i onda se poljubimo.Molim vas da mi kazete sta ti snovi znace.

To znači da si opterećena tim drugom iz razreda i da si se zaljubila..:aha:
 

Back
Top