DVD Region Free

A

Andreavk

Gost
Iz USA treba da dobijem neki video materijal snimljen na DVD-ju . Da li DVD Region Free tu moze pomoci? Htela bih taj DVD prebaciti na HDD pa konvertovati u VCD da bih ga mogla gledati i na DVD playeru - sve ovo zato sto nisam sigurna da cu ga moci odgledati na mom DVD playeru.
Ili je mozda bolje da mi posalju video kasetu (iako video rekorder vise nemam - pozajmicu ga :( ) pa onda da preko TV kartice to prebacim na HDD...
Ima li neko ideju ali da je to vec radio i da je snimak koliko - toliko zadovoljavajuci.
Vec sam prebacivala neki materijal sa kamere i sa video kaseta ali nisam zadovoljna rezultatom.
 
Ćao!
Pa hajde da probam da ti pomognem. :wink:

Nisi napisala o kakvom materijalu je reč. Da li je u pitanju home-made DVD ili fabrički, koji je izašao iz masovne proizvodnje. Ako je home-made, ne vidim razlog zašto takav DVD ne bi radio u tvom (kućnom???) DVD-u.

Ako je kojim slučajem zaključan za neku zonu, svaki program za DVD ripovanje će pomoći (www.dvd.box.sk). Pomoću programa ćeš DVD "skinuti" na hard disk i iskompresovati ga u DivX za gledanje na kompjuteru, ili VCD za gledanje na kućnom DVD-u. Za bolje rezultate preporučujem S-VCD, koji je znatno veće rezolucije od VCD-a, ali zauzima i više prostora.

Dalje, što se tiče kućnog DVD-a (ako je takav u pitanju), napiši tačno koji je model, pa ti možda mogu pomoći da TRAJNO učiniš da bude REGION-FREE.

Najbolje bi bilo da postaviš post na forumu kada pomenuti DVD dobiješ, jer ćeš onda bar znati na čemu si.

Nadam se da sam bio od neke pomoći.
 
Hvala i ovo je bilo od pomoci - odlucila sam se za DVD. Kad ga dobijem znacu da li mi treba da podesavam DVD Player. Bunilo me je to sto je njihov TV format NTSC (mada ja imam opciju da to podesim na TV-u)
 

Back
Top