BEOGRAD BEZBEDAN GRAD

Koliko li smo mi sigurni kao građani kad su jutros uspeli kod Cvetkove pijace da pubovima marnu auto!!!!!
Pa? Ostave ga otključanog i šta je problem? Kad bi 24h bdili nad svojim kolima kukao bi kako ne čuvaju tebe. Očekujete od tih ljudi da se stvore na svakom mestu u svako vreme a kad se stvore *****te kako su stoka i da idu drugde. Kad te zaustave a voziš brzo opet ti ne valjaju ...


Ličimo li pomalo na gradove u kojima postoje krajevi u koje nesmeš da priviriš?
U svakom gradu/selu ima krajeva gde ne smeš da priviriš. Prosto postoje takvi ljudi koji su u takvim krajevima i eto.
 
Nisam ni jednom rečju pomenuo da su bilo šta drugo osim ljudi koji rade svoj posao.
Poenta je da li smo bezbedan grad.
A što se tiče automobila, da nisi malo zaboravio da je svaki policijski auto opremljen punim gepekom oružja?
A šta ako je auto baš radi toga ukraden?
 
Nisam ni jednom rečju pomenuo da su bilo šta drugo osim ljudi koji rade svoj posao.
Poenta je da li smo bezbedan grad.
A što se tiče automobila, da nisi malo zaboravio da je svaki policijski auto opremljen punim gepekom oružja?
A šta ako je auto baš radi toga ukraden?
U odnosu na slične gradove u EU, Beograd je prava banja.

U Beogradu ne postoji deo grada u koji nšto posebno nebezbedan.
 
Koliko li smo mi sigurni kao građani kad su jutros uspeli kod Cvetkove pijace da pubovima marnu auto!!!!!
Ličimo li pomalo na gradove u kojima postoje krajevi u koje nesmeš da priviriš?

juche je lik poginuo sa motorom poginuo na parkingu super vera.
isekla ga je neka zenska sa crvenim jugom,chovek je josh imao kacigu.lupi glavom o banderu i na mestu ostane mrtav.
kad te hoce, hoce te.
 
Ne'am pojma...ja se vise osecam nesigurno kad me zaustave zandari,koji su po deafultu polupismeni poluljudi sa Babinog kuka ili eventualno,ako mi se posreci..iz Mislodjina..
ono...ne znas da li ce da te udari baterijskom lampom po glavi ili ce biti konkretniji i pucati u glavu,kao onaj onomad..
 
aj' sto te ubije,nego sto se to zaboravi posle 24h,znaci..to je to,to se podrazumeva..nikom nista..i uvek tako..
ybt..kad ubiju nekog anonimusa,nikog nije briga,mediji ne forsiraju,nema ko da potegne...zaboravi se
ali..ubili su jednog Tapija...otkazalo mu je srce dok su ga davili jebenom kesom u 29-om...i?


nikom nista...
 
@tema

Da ne budem bas totalni off topic...podjednako (ne)sigurno se osecam u svim krajevima Beograda,svejedno mi je da li sam ispred kuce,u blokovima,Zemunu ili na Dorcolu...
Bicu bezbedan,t.j. osecacu se sigurno onoliko koliko sam spreman tu sigurnost da odbranim od onih koji bi da je ugroze.
 
ма опуштено је у београду
евентуално би требало побити распаднуте наркомане
иначе, сасвим пристојно безбедно
 
Ja sam u ovom gradu taze, al se mahom osecam sigurno, sem kad sednem za volan- vecina vozi haoticno, narocito u velikim guzvama i po vrucini/poledici...

Ma, pretpostavljam da nam je svima sigurnost ugrozena poslednjih par decenija u odnosu na ranije, gde god da smo..ovaj svet je postao nesigurno mesto, u stalnoj trci za necim vecim , brzim, jacim...

Ja sa pandurima nemam problem- valjda se pridrzavam pravila koliko god mogu u voznji pa me i ne zaustavljaju..jesu jednom- zbog zute trake , al sam uspela da ih zbunim pricom pa su digli ruke od mene :)..od tad ne vozim zutom trakom..
 
Nisam ni jednom rečju pomenuo da su bilo šta drugo osim ljudi koji rade svoj posao.
Poenta je da li smo bezbedan grad.
A što se tiče automobila, da nisi malo zaboravio da je svaki policijski auto opremljen punim gepekom oružja?
A šta ako je auto baš radi toga ukraden?
Da li smo bezbedan grad? Nismo ali smo bezbedniji od mnogih većih gradova.
A to da je pun gepek oružja prvi put čujem :lol:
To bi mi možda bilo logično za interventnu ali ovi regularni sigurno ne.

Mora da ti je neko iz familije pandur ili iz blizeg okruzenja,a mozda si u vojsci bio vp..u svakom slucaju vidi se da volis pendrek. :neutral:
Imam i pandura i žandarma i ex crvenih beretki i vatrogasaca a ja sam u vojsci bio gardista :P
 
Ne'am pojma...ja se vise osecam nesigurno kad me zaustave zandari,koji su po deafultu polupismeni poluljudi sa Babinog kuka ili eventualno,ako mi se posreci..iz Mislodjina..
ono...ne znas da li ce da te udari baterijskom lampom po glavi ili ce biti konkretniji i pucati u glavu,kao onaj onomad..
A ti bi bonu da ti da?
Da igraju lastiš s tobom?
To su ljudi koji se svaki put kad odu na posao susreću sa inim ubicama, silovaliteljima, narkomanima i ko zna čime sve ne i svaki od navedenih izgleda isto kao ti ja. Ne piše ti na čelu ko si i šta si.

I još pored svega toga imaj na umu da su im smene po 12 sati, da rade prekovremeno, da ima x rupa u zakonu zbog kojih mogu oni da nayebu ako rade sve pravilno i da su jadno plaćeni. I možeš misliti pod kojim je takav čovek stresom. I onda mu dođe neki mali naduvani ****** i mrsi muda ... ma idi ...
Ja tim poslom nebi mogao da se bavim iz razloga koje sam gore naveo. Na keca bi oladio nekoga.
 
Mаster:
ono...ne znas da li ce da te udari baterijskom lampom po glavi ili ce biti konkretniji i pucati u glavu,kao onaj onomad..
A ti bi bonu da ti da?
Da igraju lastiš s tobom?
Iskreno...nisam ni ocekivao smisleniju rekaciju od pandurskog deteta,vec upravo ovo..apsolutno odobravanje za policijske egzekucije i brutalnost.
Kakva drzava brate minli...vecita mitska glorifikacija duhova proslosti,Milosevicevih batinasha i nekakvih shatro ratnika,t.j. najsitnijih kradljivaca televizora i shporeta iz zapaljenih stracara,a sve uz ratni poklic,znacku u dzepu i drzvu iza sebe. :neutral:
A uvek od strane mutavih,nalozenih,polupismenih retarda sa jos svezim blatom na gumenim cizmama.
Kao...u fazonu..."pa to je normalno da ti puca u glavu,ne ocekujes valjda da ti se obrati sa "Dobro vece,gospodine,molim vasa dokumenta"

...Na keca bi oladio nekoga.
Verujem ti,zaista...i mislis da bi se tako osvetio nekome,za sve zivotne neuspehe,odbijanja,otete pare za uzinu,neuklapanje?
I onda "primerak" sa ovakvim razmisljanjem dobije posao po rodbinskoj liniji u interventnoj i ubije nekoga usred belog dana usred grada!
Jedino me tesi to sto ce ovaj sto je pucao onom decku u glavu da se ocese za robiju,jer ce se otac i deda od ubjenog,bivsi visoko pozicionirani pripadnici mup-a pobrinuti za to.
A na robiji ih ceka zasluzeno...bice devojchice od okorelih robijasa,spavace u wc-u i imace isti prizor ispred sebe svako vece pred spavanje i svako jutro nakon budjenja...kitusine zagorelih robijasha.
 
Iskreno...nisam ni ocekivao smisleniju rekaciju od pandurskog deteta,vec upravo ovo..apsolutno odobravanje za policijske egzekucije i brutalnost.
Kakva drzava brate minli...vecita mitska glorifikacija duhova proslosti,Milosevicevih batinasha i nekakvih shatro ratnika,t.j. najsitnijih kradljivaca televizora i shporeta iz zapaljenih stracara,a sve uz ratni poklic,znacku u dzepu i drzvu iza sebe. :neutral:
A uvek od strane mutavih,nalozenih,polupismenih retarda sa jos svezim blatom na gumenim cizmama.
Kao...u fazonu..."pa to je normalno da ti puca u glavu,ne ocekujes valjda da ti se obrati sa "Dobro vece,gospodine,molim vasa dokumenta"
Oftopičariš druže ... A ubistvo onog lika što je prošao kroz crveno ne opravdavam ... A što nisi citirao ostali deo post-a?
A po čemu si ti bolji od bilo koga od njih? I ti si iz neke prigradske sredine koliko se sećam ...
P.S: Moj ćale nije pandur :plez: A nije ni žandar :plez:


Verujem ti,zaista...i mislis da bi se tako osvetio nekome,za sve zivotne neuspehe,odbijanja,otete pare za uzinu,neuklapanje?
I onda "primerak" sa ovakvim razmisljanjem dobije posao po rodbinskoj liniji u interventnoj i ubije nekoga usred belog dana usred grada!
Jedino me tesi to sto ce ovaj sto je pucao onom decku u glavu da se ocese za robiju,jer ce se otac i deda od ubjenog,bivsi visoko pozicionirani pripadnici mup-a pobrinuti za to.
A na robiji ih ceka zasluzeno...bice devojchice od okorelih robijasa,spavace u wc-u i imace isti prizor ispred sebe svako vece pred spavanje i svako jutro nakon budjenja...kitusine zagorelih robijasha.
Al nam je neko pun predrasuda :roll:
Kakvo neuklapanje? Kakva osveta? Kakve otete pare za užinu? Kakvi životni neuspesi? Šta lupaš?
Dečko pa ti si medicinski slučaj :lol:

A i mogao bi lepo da pročitaš još jedno sto sedamdeset puta zašto sam rekao da bi to uradio i zašto se nebi bavio takvim poslom pre nego što opet pokušaš da ispadneš kul ili pametan. Ako treba, biću toliko divan i da ti nacrtam.
 
sta znam...
da je bezbedan, bas i nije,
ima kriminala, manijaka, ubica...
i svega ostalog, kao i u svakom velikom gradu.
mada, opet, u poredjenju sa mnogim drugim
evropskim gradovima i gradovima novog sveta,
Beograd je jos uvek ok
i ne znam ni za jedan deo grada u koji ne smes da priviris,
osim sto ne bih bas volela da prelazim sama preko stajge
u neko gluvo doba noci.
 
Ja sam u ovom gradu taze, al se mahom osecam sigurno, sem kad sednem za volan- vecina vozi haoticno, narocito u velikim guzvama i po vrucini/poledici...

Ma, pretpostavljam da nam je svima sigurnost ugrozena poslednjih par decenija u odnosu na ranije, gde god da smo..ovaj svet je postao nesigurno mesto, u stalnoj trci za necim vecim , brzim, jacim...

Ja sa pandurima nemam problem- valjda se pridrzavam pravila koliko god mogu u voznji pa me i ne zaustavljaju..jesu jednom- zbog zute trake , al sam uspela da ih zbunim pricom pa su digli ruke od mene :)..od tad ne vozim zutom trakom..




heh,
ja bas mislim da su Beogradjani dobri vozaci,
samo kapiram da je ljudima
koji dolaze iz drugih gradova
prilicno tesko da se naviknu na voznju centom Beograda,
pogotovu na pocetku...
mislim da svako ko uspe
da predje preko Slavije "u spicu",
a da pri tom ostane ziv i nikog ne pregazi
moze da smatra sebe dobrim vozacem.
:)
 
Koliko li smo mi sigurni kao građani kad su jutros uspeli kod Cvetkove pijace da pubovima marnu auto!!!!!
Ličimo li pomalo na gradove u kojima postoje krajevi u koje ne smeš da priviriš?
to se dešava u svim velikim gradovima, pa se može reći da je to odlika i našeg beograda - da je veliki grad....
ipak, što se tiče krajeva u koje se ne sme zaći - u to baš nisam upućena. mislim da ne.....ne postoje u beogradu getoi tipa harlema u njujorku.
 
ne znam ponekad pmislim kako je beograd prilicno bezbedan grad
a onda cujem da je osoba A ubila osobu B zbog 500 dindzi pa mi padne mrak na oci
al recimo da ne volim paviljone nocu i da su neki delovi blokova dosta sumnjivi...doduse tamo ne idem ni danju,al eto desilo mi se da se par puta zateknem nocu...za kosu sam mislila da je dosta bezbedna al onda je pre godinu dana eksplodirao automobil na stazi gde redovno setam psa,redovno bauljaju narkomani na lecenju po kraju i traze pare u pola noci,malo malo pa se desi neko ubistvo :neutral: a policajce necu ni da komentarisem...njih kad vidim obavezno na drugu stranu ulice,fala lepo vise volim da se ne sretnemo na ulici...nije ko da sam sumnjva licnost pa da ce da me startuju jer me i uglavnom ni ne konstatuju,ali sto je sigurno sigurno je :neutral:
 
heh,
ja bas mislim da su Beogradjani dobri vozaci,
samo kapiram da je ljudima
koji dolaze iz drugih gradova
prilicno tesko da se naviknu na voznju centom Beograda,
pogotovu na pocetku...
mislim da svako ko uspe
da predje preko Slavije "u spicu",
a da pri tom ostane ziv i nikog ne pregazi
moze da smatra sebe dobrim vozacem.
:)

Pa, ja upotrebih rec haos, sto ne znaci da je neko los vozacc - naprotiv :) al, haos je i dalje haos, i to znaci da nema reda, tj. da je drasticno poremecen u ovom slucaju, a ja volim red u saobracaju pa otud moj stav onakav ;)
slazem se apsolutno sa tvojom poslednjom recenicom
 
ne znam ponekad pmislim kako je beograd prilicno bezbedan grad
a onda cujem da je osoba A ubila osobu B zbog 500 dindzi pa mi padne mrak na oci
pa, toga ima u celoj americi koliko hoćeš...mlatnu te za 20 dolara....a mnogi bi da odavde zbrišu tamo. ne znam samo zašto? u americi vredi živeti samo ako imaš podosta para, ali onda je to i ovde ok kombinacija...mislim - pare i beograd.
meni se sviđa što sve manje, tj. ređe čujem pucnjeve u našem kraju noću (blokovi). ranije je ovde zaista bio texas....
 
U odnosu na svetske gradove Bgd je po meni vishe nego bezbedan.
Mislim ne znam ni jedan deo grada u kome ne bih smeo da se proshetam u bilo koje doba dana dok ovde u SD (iako vazhi za jako bezbedan grad po US merilima) bash i ne bih voleo da se zateknem u nekim delovima posle 22:00
 
петак, 24. апр 2009, 01:07 -> 07:46
Беживотна тела у запаљеном џипу

Београдска полиција у атару села Добановци пронашла два беживотна тела у запаљеном џипу. Идентитет жртава још увек непознат. Увиђај у току.


Полиција је, пола сата после поноћи, на њиви у близини аутопута Београд-Загреб, у атару села Добановци, у запаљеном џипу марке „rangerover" пронашла два беживотна тела.

Како Радио-телевизија Србије незванично сазнаје, једно тело се налазило на задњем седишту, а друго у гепеку. Идентитет жртава још увек није познат.

Џип се налазио на месту које се тешко може приметити и са локалног и са аутопута.

Велики број полицијских патрола и специјализованих екипа са псима претражују терен. Званично саопштење полиције очекује се током дана.

Izvor
RTS
 
Najveci uspeh bilo kog naseg neprijatelja bi bio izglasavanje zakona o slobodnom posedovanju oruzja za sve punoletne gradjane.
Za sest meseci bi se prepolovili, za dvanaest nestali...
Ja sam proziveo vreme kada se sukob resavao jedan na jedan, na crtu, u parku, sa obe ekipe spremne da zgaze onoga ko potegne nesto nedozvoljeno...danas klinci (cast izuzecima) hoce sve i odmah. Dok shvate za cime jure, prodje voz. A jos niko nista nije poneo gore...ili dole.
 

Back
Top