Sponzoruše...

Gde da ide Tree

  • South Australia

    glasova: 1 6,7%
  • Tasmania

    glasova: 1 6,7%
  • New South Wales

    glasova: 2 13,3%
  • Northern Territory

    glasova: 0 0,0%
  • Queensland

    glasova: 1 6,7%
  • Australian Capital Territory

    glasova: 0 0,0%
  • Victoria

    glasova: 4 26,7%
  • West Australia

    glasova: 6 40,0%
  • Sedi di si ni za di si nisi

    glasova: 2 13,3%

  • Ukupno glasova
    15
  • Anketa je zatvorena .

Tree

Aktivan član
Poruka
1.228
Počela je sezona lova na sponzore...
Nego, vodite i mene negde, vidite da ne znam kuda bih!
Mislio sam kad dobijem vizu, da zavrtim kontinent, pa da ubodem prstom gde da odem, sad me teraju da se odlučim unapred, i ne mogu sebe da nateram da to i uradim.
Zato, drage kolege, postavljam ovu temu da bi vi odlučili umesto mene.
Slobodno glasajte, a možete i da mi obrazložite zašto treba da idem tamo gde treba da idem...
Pošto me niko nigde ne čeka od rodjaka, sve je otvoreno.
Evo nešto malo početnih informacija, odnosno uslova, da bude lakše:
SA (Adelaide)
Funds 30.000, 0d toga 10.000 u kešu.
Imaju volonterski "Meet and greet" servis, za dočekivanje pomoć pridošlicama (čekanje na aerodromu, prevoz do kuće, davanje potrebnih informacija.

Tasmania
Trenutno zatvoren program - do 20. aprila.
Potreban IELTS 7 overall za električara.

NSW (Sidney)
Ovde mi se čini da nisam na listi.

Northern Teritory

Funds za mene i prikolicu 50.000 AUD.

ACT (Canberra)
IELTS 6 iz reading (za moje zanimanje)
30.000 "transferable funds" (nekretnine, auto, stvari, life insurance...), ili manje uz statement da će biti dovoljno.
Postoji "Settlement Service".

Victoria (Melbourne)
Funds - izračunaj sam?

WA (Perth)
Sufficient funds, šta god to bilo.
Participate in survey every 6 months.

I poslednja opcija da ostanem u Srbiji:
niko me ne pita da li imam para ili nemam, osim ako hoće da mi traži na zajam (po mogućstvu bespovratni).
Niko mi ne traži da znam engleski, a i od ovih što kažu da ga znaju, sramota me da pokazuje koliko ga znam, jer me mrze posle.
Mogu da radim na crno i stanujem na crno ceo život ako hoću.
Roditelji me neće mrzeti ako ne odem. Tast i tašta me ionako ne vole što sam im odveo ćerku, pa nek me ne vole još malo ako je odvedem još malo dalje, šab me gabri.
Mogu da povučem aplikaciju i dobijem refund, pa onda da dam te pare Dinkiću da mi reciklira novog punta... ili beše recikliram Dinkića da mi da novog punta za 1000 evra...malo sam pomešao...
:rtfm: Ajd pišite, ne ostavljate druga na cediljci.
 
Aloha Mr. Tree ...:D

Šta si sada našao da mi se tu predomišljaš...:gace:
Nema sada nazad...:lol:

Probaj OvO :
WA (Perth)
Sufficient funds, šta god to bilo.
Participate in survey every 6 months...


I onako si rekao da bi tamo išao...drži se uvek onog prvog mišljenja i ne komplikuj sebi život...;)

:cmok2: :cao:
 
Evo i ja navijam za WA.

Tamo po onoj Victoriji samo neki pozari, po Queensland poplave i otrovne bube, u SA, ko sto pise, oce lepo da te docekaju, ali kazu nasi tesko za posao....
Ovamo zapadno se nista narocito ne desava, onako je izolovano ko neko ostrvo (s jedne strane okean s druge pustinja), milina. A mozes da zamolis i Topaza, Vladu K i druge da te pricekaju na aerodromu kad stignes, mozda se sazale...
Ajd...
 
Dear Mr. Tree,
što se nas tiče možemo samo da ti se pridružimo ako se opredeliš za zadnju varijantu, pošto smo odlučili da se bacimo na stand by, tako da...
Od srca ti ne preporučujem tu varijantu, već možda taj deo oko Pertha ili Melbourna, bar bih ja tako nešto gledala...
:bye:
 
Evo i ja navijam za WA.

Tamo po onoj Victoriji samo neki pozari, po Queensland poplave i otrovne bube, u SA, ko sto pise, oce lepo da te docekaju, ali kazu nasi tesko za posao....
Ovamo zapadno se nista narocito ne desava, onako je izolovano ko neko ostrvo (s jedne strane okean s druge pustinja), milina. A mozes da zamolis i Topaza, Vladu K i druge da te pricekaju na aerodromu kad stignes, mozda se sazale...
Ajd...

Nema problema. Ko god dolazi u Pert, ako je potrebno, sacekacu ga/ih na aerodromu.
 
U Tasmaniji ce ti biti mnogo hladnije nego u CG, mada je priroda lepa. Proveri prosecnu temperaturu da se ne razocaras. Isto tako, uvek je u TAS bila najveca stopa nezaposlenosti. Misli i na to. Nije da navijam ali ako ne volis hladno, zaboravi na TAS ili Canberru.
 
Dobro, pobedili ste, hoće li neko da me sprovede kroz online formular za WA, da bih znao šta sve treba tu da spremim...

Kod:
personal > immigration > professional > family > points > settlement > financial > documents > declaration > review
 
Ej Tree,
ovaj Mirko bas voli da konverzira s tobom.

Napisacu ti sta sam ja odradio samo da sutra preguram ovaj IELTS, pa da dodjem do malo daha...
Ajd...

Aha, prati me sad po celom forumu, prerastam mu polako u opsesiju. Moraću da zamolim moderatora za intervenciju ako tako nastavi. Mada sam pre očekivao da me Heksi odbrani, ali ni ona me ne voli više, c'est la vie.
Ajd pa piši, a sutra će da ti prosipamo vodu...
 
Aha, prati me sad po celom forumu, prerastam mu polako u opsesiju. Moraću da zamolim moderatora za intervenciju ako tako nastavi. Mada sam pre očekivao da me Heksi odbrani, ali ni ona me ne voli više, c'est la vie.
Ajd pa piši, a sutra će da ti prosipamo vodu...


:eek: Ko bre kaže da te ne volim ? Nego nisam htela da vam se mešam u diskusiju...da ne dobijem ja po nosu...:lol:

:cmok2:
 
Aha, prati me sad po celom forumu, prerastam mu polako u opsesiju. Moraću da zamolim moderatora za intervenciju ako tako nastavi. Mada sam pre očekivao da me Heksi odbrani, ali ni ona me ne voli više, c'est la vie.
Ajd pa piši, a sutra će da ti prosipamo vodu...

Niti te pratim,niti si mi opsesija.Jedna od mogucnosti iseljenja je investiranje,nista vise.
 
Dobro, pobedili ste, hoće li neko da me sprovede kroz online formular za WA, da bih znao šta sve treba tu da spremim...

Kod:
personal > immigration > professional > family > points > settlement > financial > documents > declaration > review
Mada kasnim za tobom 5 mjeseci za ovu sponzorušu ali mi se razbio san noćas :ponoc:
- počeo mozak da mi radi kao nekad - nešto je kvrcnulo tu negdje :idea: :ceka:
 
Pa potpuno ste me pomamili vi što dobijate vize pa sam odlučila da se predam :brus:

malo sam analizirala onaj online formular - baš je smotan: traže ono koliko para ću da nosim, kakva je moja procjena koštanja života za moju porodicu , ... e čak sam razumjela da traže potvrdu da atačujem dokument o količinio novca koju nosim sa sobom.

Evo pogledaj, ništa mi nije jasno:
Where will these funds come from?:*
Note: You must limit your response to no more than 1,000 characters. If you must provide more information please supply it as an attached document on the Documents step of your application

Što si ti stavila?
 
Moj predlog... Proceni stan/kucu, kao je stavi na prodaju i to prilozi kao dokaz...
Nego, sto o ovome pises na Treejevom topiku, kada imas svoj??!?!?!?!?! :D
A za troskove ti saljem PP..
 

Back
Top