Lekarski pregledi

teddy bubu

Zainteresovan član
Poruka
280
Jeste da sam joste relativno daleko od ovog dela svoje vize, ali zapocinjem temu jer sam neki dan cula od jednog poznanika (koji je vencan za australku) pa se nada da ce mu uskoro biti "udarena viza u pasos" da su ga , kada je nedavno bio na lekarskom, uzduz i popreko pregledali da nema slucajno tetovazu na telu...

Navodno, tetovaza na telu izaziva sumnju od hepatitisa koji navodno moze da se prikaze i dosta posle uradjene tetovaze...i ako je neko ima prolazi zesci i rigurozniji pregled i mora navodno brdo papira jos da prikupi...

A sta da vam kazem...sad na prolece sam htela da napravim jednu malu tetovazicu... i sreca sto sam se predomisljala zbog nekih drugih stvari i nisam otisla da uradim istu...

Dakle,
"as a conclusion" NEMOJTE SE TETOVIRATI i pisati ono,
"jna",
"zorica" ,
"maro ja te volim" na ruke ili
"ja volim Australiju" ili
"ja sam rodjen/a da budem Ozi" na poprsja...jer gadno vam se pise...

a ako i imate tetovazu bolje vam se pise ako je starija
 
mozete slobodno opisati svojea iskustva sa lekarskog (neovisno o tetovazi) posto me taj deo dosta interesuje...sta...kako...zasto...

da znamo sta nas ceka, mislim, nas koji nismo bili...

ja sam razmisljala cak i da idem na snimanje pluca ranije da proverim da li je sve tamo "na mestu" i "kako treba"
 
teddy baby, izvini ako sam previse radoznao, a koji si ti deo tela tacno htela da istetoviras ?
Ne mora fotka, moze samo pismeno objasnjenje.

imala sam raznih opcija, ali najdraza mi je ona

na levi guz (levo jer je tako blize srcu) i da na njemu pise :"poljubi me u du..e"
a na desni : "jos uvek sam ispred tebe"

ma salim se, htela sam na levo rame
"il` australija il` nista"

a na desno bih ostavila prazno pa napisala ime mog Dzonija kad se bude nasao pravi...

ili bih nesto stavila negde gde nije za svakoga bas za gledanje, pa tako ni za zmajonatore...

:gace:
 
Poslednja izmena:
I jedan moj kolega je nadrljao zbog tetovaže.Imao je istetoviran tekst "Srećan uskrs" na testisima.I što je najgore morao je da ga prevede sudski tumač za engleski i da overenu kopiju u sudu priloži uz nalaz lekarskog pregleda!!!!!!! :hahaha: :rotf: :hahaha: :rotf: :hahaha: :rotf: :per: :klap:


znas kako se farbaju jaja u plavo za uskrs

uzmes dva kamena , izmedju jaje...

jao tvom drugu ako ima plava jaja na kojima je jos sveze ispisana uskrsnja poruka
 
Ma što da se slikate "probno"...malo li smo ovde svi ozračeni...:lol:
U slučaju restrikcije struje svi ima da svetlite u mraku...:lol:

Ne sada stvarno, pregledi su tako banalni, a ja mislila ko zna šta će da nam rade...:thumbdown:
 
Meni je radioloski snimak gledao ceo tim lekara i bas su me zabrinuli. Poslali su me da napravim jos jedan i na kraju su mi rekli da su mi peto i sesto rebro spojeni.
Ja sam naravno zabrinut pitao sta sad pa to znaci, a oni kazu ama bas nista.
I to je bilo to.
 
Dobro...hoce li neko napisati kako detaljno izgleda taj lekarski pregled za useljenicku vizu?

Sta sve pregledavaju, primaju li se kakve injekcije ili nesto drugo itd...?
Molim sve u detalje! :D

Ma kako se ne bi dobijale inekcije?!Dobija se protiv gripa,protiv hepatitisa A,B,C,D,E,F,protiv side,ćelavosti,dlaka ispod pazuha,ravnih tabana....ma strava bodu ko ludi!!!;)
 
Dobro...hoce li neko napisati kako detaljno izgleda taj lekarski pregled za useljenicku vizu?

Sta sve pregledavaju, primaju li se kakve injekcije ili nesto drugo itd...?
Molim sve u detalje! :D

Aloha...:D

Prvo zoveš ove iz IOM-a da zakažeš pregled...
Onda se pojaviš u zakazano vreme ali bar 15 minuta ranije...
Prozovu te...
Uđeš u ordinaciju...
Oni zapišu tvoje podatke...
Uzmu ti krv...
Daš tamo kod njih urin...
Imaš kao neki očni pregled...
Pitaju te za tetovaže...
Ako imaš pokažeš im...

Odeš kod (valjda) kod Interniste, koji je u ordinaciji tu preko puta...
Ona te tamo nešto malko propituje...
Za one koji su imali bilo kakvu hirušku intervenciju
moraju da donesu otpusne liste sa podacima o operaciji...
Onda ako je neophodno Doktorka ti kaže da uradiš OGTT test...
To je onaj test da li imaš šećer...
To se inače radi u privatnim ordinacijama...
Pa njima u IOM-u, naknadno doneseš rezultate...

Kada to završiš, pošalju te na RTG snimanje...
Naravno sve unapred lepo platiš...

Kada se kod njih prikupe tvoji rezultati, oni te zovu da te obaveste o tome...
Kažu ti broj pošiljke sa tvojim nalazima koju šalju DHL-om...
Ti posle ako želiš, pratiš svoju pošiljku Internetom i to je TO...

Eto toliko od mene....:cao:
 
Aloha...:D

Prvo zoveš ove iz IOM-a da zakažeš pregled...
Onda se pojaviš u zakazano vreme ali bar 15 minuta ranije...
Prozovu te...
Uđeš u ordinaciju...
Oni zapišu tvoje podatke...
Uzmu ti krv...
Daš tamo kod njih urin...
Imaš kao neki očni pregled...
Pitaju te za tetovaže...
Ako imaš pokažeš im...

Odeš kod (valjda) kod Interniste, koji je u ordinaciji tu preko puta...
Ona te tamo nešto malko propituje...
Za one koji su imali bilo kakvu hirušku intervenciju
moraju da donesu otpusne liste sa podacima o operaciji...
Onda ako je neophodno Doktorka ti kaže da uradiš OGTT test...
To je onaj test da li imaš šećer...
To se inače radi u privatnim ordinacijama...
Pa njima u IOM-u, naknadno doneseš rezultate...

Kada to završiš, pošalju te na RTG snimanje...
Naravno sve unapred lepo platiš...

Kada se kod njih prikupe tvoji rezultati, oni te zovu da te obaveste o tome...
Kažu ti broj pošiljke sa tvojim nalazima koju šalju DHL-om...
Ti posle ako želiš, pratiš svoju pošiljku Internetom i to je TO...

Eto toliko od mene....:cao:


falus mnogo na detaljnom opisu :per: :ok:
 
Sa nama je bilo malo drukčije (novembar 2008).
Došli smo u 9 i tamo je bilo još nekog naroda, pa smo čekali da se skupi još, i još....
U međuvremenu smo dali pasoše i formulare itd, i čekali, čekali, čekali....Pregled nije bio nešto detaljan, valjda kad su nas viđeli koliko nas je pa su to malo i ubrzali:
Izvadili nam krv, dali smo urin i malko nas je pipkala doktorka (vrat). Platili smo sve tamo, i za to i za rentgen i za slanje pošiljke DHL-om. Onda smo pošli na drugo udaljeno mjesto na RTG pluća i tako to. Završili smo sve oko 14 h. bili smo izmrcvareni, gladni, žedni.. završili smo kod Kineza na ljutu i kiselu supu... bila je extra.
Okrijepili smo se bogami dobro i pošli malo na Adu, uživancija brate, ležaljke , poneko je i noge oprao... Bio je dan super, toplo, kratki rukavi, a novembar... ko bi rekao!
 
Oprostite ako gnjavim, ali jedna osoba mi rece da se mora doneti onaj karton iz detinjstva gde su primljene decije vakcine, a ovde to niko nije pomenuo?

Doduse, ta osoba je radila ljekarski za useljenicku vizu u Ameriku, pa sad ne znam je li to sve isto :roll:
 
Oprostite ako gnjavim, ali jedna osoba mi rece da se mora doneti onaj karton iz detinjstva gde su primljene decije vakcine, a ovde to niko nije pomenuo?

Doduse, ta osoba je radila ljekarski za useljenicku vizu u Ameriku, pa sad ne znam je li to sve isto :roll:

Samo za decu je potreban imunizacijski karton. I to preveden posto ovdasnji lekari ne znaju latinski,
Pozdrav
 

Back
Top