Beogradski fantom

gost 174064

Veoma poznat
Poruka
13.982
:mrgreen:

O.K.svi znamo za pricu,nego..jel pogledao neko film?
Ja jos nisam...cekam torrent :lol: pa da ybt..nekako mi se ne gleda u bioskopu polu dokumentarac.

Nekako me odusevljava pomisao na to da je neko mogao,barem kako kaze reziser ili ko vec,da okupi hiljade ljudi na ulicama koji su zeljno iscekivali da se on pojavi i izblamira tupave zandare.

Mozda zato sto sam i sam egzibicionista,naravno...ne tog kalibra. :)
I tako...ako imate sta da kazete o njemu,recite to ovde.

beogradski_fantom-autobuska_blokada-1.jpg




E da...znam da je ovo jogurt tema (ima rok trajanja kao jogurt) ali dobro....samo jednom se zivi. :mrgreen: :lol:
 
da li da javno priznam da se secam toga? auuuu al sam bre biblija :lol:
to sto je tada izazvao haos na bg ulicama i u narodu, govori samo o tome koliko je tada bilo lepo (citaj: mirno) vreme, znaci bez kriminala. sad ne bi mogao da prodje, ma ko bi se pa osvrnuo na nekog ko jurca ulicama :p
 
kad bi sad neko tako jurio samo bi prokomentarisali "vidi budalu" :lol:

to su bila vremena.

Nisam bas kao fibi da se secam :P ali su mi jos odavno o njemu pricali ljudi koji su sa stolicama cekali na slaviji ili autokomandi da projuri :)

@ lider
a sta je sa onom pricom da to uopste nije bio on (uhapseni), pravi fantom i da je on i dan danas ziv negde u USA ili gde vec...
 
Nažalost to je samo priča.
Čovek je poginuo u saobraćajki.
I to u Ladi , deset dana nakon što je izašao iz zatvora.
Pričalo se da je u pitanju nameštaljka....
U svakom slučaju Vlada Opel je postao urbana legenda Beograda.
 
Poslednja izmena:
Kako su ga uopšte navatali?
Ono, zapisali registraciju? :D


Kako bi mogli da u to vreme nekoga uhapse?
Pa lako.
Prilikom postavljanja barikada Vlada je udario u autobus, okupljeni narod se razmakao i pustio ga da prođe sprečavajući miliciju da mu priđe....ali
Uvek to ali, neko ga je prepoznao i druknuo muriji.
Dobio je 2,5 godine i jednom prilikom čak pobegao iz zatvora.
Vratio se sam posle nekoliko dana rekavši da je morao da obavi još jednu vožnju.
 
ja vas ništa ne razumem, šta ste sad istripovali, kakav fantom?

:hahaha: i ja bih rekla nešto slično, ali me beki preduhitrila....znam za priču, matora sam, ali mene to nešto ne dotiče. sorry....žao mi je što je čovek poginuo, kako pročitah gore u nekom od postova, ali baš da bude legenda :confused:
ok, to je opšte mišljenje i poštovaću to.
što se tiče filma, moja drugarica ga je gledala i kaže da nije ništa naročito....kaže da je bolje da nije snimljen, jer ga mnogi neće shvatiti ...ne znaju šta je to urbana beogradska legenda.
 
Poslednja izmena:
Ову тему сам могао отворити и у подфоруму "Филм" јер је снимљен филм "Београдски фантом" који се управо приказује у биоскопима. Међутим, Влада (београдски фантом), мој имењак, је био је легенда Београда тих година и зато сам отворио тему овде. Циљ ми је да не говоримо само о филму него да свако ко се сећа тог времена или зна било шта о Влади и тим његовим вожњама (може да чује од старијих) напише овде и да се сећамо ове комично-трагичне београдске легенде и да дискутујемо о њему и тим временима краја 70-тих и почетка 80-тих година.
Свима препоручујем да погледају филм а у наредним постовима ћу поставити видео клипове (инсерте из филма).
 

Back
Top