Drvo u pluća?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 129086

Buduća legenda
Poruka
27.222
Nekom čoveku bolela grudi i ode kod pulmologa, ovaj ga šalje na rendgenski snimak. Na snimku pokazuje neko strano telo u pluća. Mora na operaciju. Otvore mu grudni koš i našli.....maleno drvo od bora! Verovao ili ne, pravo drvo u pluća. To drvo je imalo 5 cantimetara.

A sad, kako je to drvo dospelo u pluća čoveka? On je nedavno bio u okruženju borovih šuma, i udisao vazduh, i seme od bora koju je on udisao tako stiglo u pluća. I hranilo se kiseonikom ali i krvlju. I tako raslo i raslo sve dok ga ne zaboli.
 
meni su pričali o parčetu iliti komadu stakla u ledjima ...
ušlo je kroz prednji deo tela (ispod grudnog koša)
a izašlo kroz otvor na ledjima...

hirirug sredio,
neozledjen i nepovredjen ostao :neutral:

ps. ne znam šta bih volela da progutam kojim slučajem
a svakako je prirodna tvar u pitanju :!:
 
Umjesto tumora u plućima mu pronašli drvo

Uvjereni da će na plućima pronaći tumor koji trebaju operirati, ruski kirurzi su u plućima jednog mladića pronašli maleno drvo!

Dvadesetosmogodišnji Rus Artyom Sidorkin zabrinut za svoje zdravlje požalio se liječnicima na bol u plućima i iskašljavanje krvi. Na temelju njegovih simptoma i sve goreg stanja, liječnici su pretpostavili da mladić boluje od raka pluća. Nakon što su pregledali njegova pluća - ostali su u šoku.

- Triput sam zatvorio oči i ponovno ih otvorio jer sam mislio da mi se priviđa - rekao je liječnik Vladimir Kamashev.

Umjesto tumora u plućima su mu pronašli maleno stablo od pet centimetara! Kirurzi su ostali zatečeni zbog medicinske anomalije za koju još nemaju logično objašnjenje.

Pretpostavljaju da je Sidorkin slučajeno udahnuo sjeme koje je zatim počelo rasti u njegovim plućima. Zbog oštrih iglica mladić je trpio strašne bolove zbog čega je i iskašljavao krv.

- Užasno me boljelo, ali nisam ni slutio da u organizmu imam neki strani predmet - rekao je Sidorkin koji može biti sretan što je mu je u plućima umjesto tumora, pronađeno "samo" drvo.

preuzeto sa sajta http://www.vecernji.hr/newsroom/zanimljivosti/3276387/index.do
 
Alo ljudi!
Prvo sam prilog videla na jednoj TV gde su lepo objasnili šta je nađeno, a već pola sata kasnije na nekim televizijama se priča da je čoveku u plućima izraslo drvo!
Nek je senzacija - pa kud puklo!
Nije bilo "maleno stablo" već komadić grančice bora, negde oko 5 cm (jasno su ga pokazali).
Da ga je dečko nekako udahnuo - ajde, recimo. A svi toliko znamo da biljke ne rastu bez svetlosti (fotosinteza).
Mrzim kad nam tako serviraju od komarca magarca kao da smo svi mentalni.
 
Alo ljudi!
Prvo sam prilog videla na jednoj TV gde su lepo objasnili šta je nađeno, a već pola sata kasnije na nekim televizijama se priča da je čoveku u plućima izraslo drvo!
Nek je senzacija - pa kud puklo!
Nije bilo "maleno stablo" već komadić grančice bora, negde oko 5 cm (jasno su ga pokazali).
Da ga je dečko nekako udahnuo - ajde, recimo. A svi toliko znamo da biljke ne rastu bez svetlosti (fotosinteza).
Mrzim kad nam tako serviraju od komarca magarca kao da smo svi mentalni.

..izvini, Kajo,
ali kako bi neko udahnuo drvo od 5cm, a da to ne zna? :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top