Crossfire

Mislim da je to u ovom trenutku skroz bezveze. Ta tvoja karta moze da gura sve igre na max i moci ce jos....
Na jesen izlaze DX11 graficke karte koje ce da oduvaju dve 4850, jos plus toga problemi sa drajverima za CF, bagovi u igrama sa dve graficke i jos mnogo toga...
Moj prijedlog ti je da sacekas jesen dok izadju graficke sa podrskom DX11, koji izlazi zajedno sa WIN 7, orocis te pare. I kad dodje jesen prodas tu grafu koju imas dodas para i kupis sebi graficku koja ima da izuva...Imam i ja isto 4850 i nema sad igre koju ne moze da gura na 1680x1050, a moci ce jos. I ja isto planiram sve ovo sto sam ti rekao, mislim da je tako logicnije....
 
Mislim da je to u ovom trenutku skroz bezveze. Ta tvoja karta moze da gura sve igre na max i moci ce jos....
Na jesen izlaze DX11 graficke karte koje ce da oduvaju dve 4850, jos plus toga problemi sa drajverima za CF, bagovi u igrama sa dve graficke i jos mnogo toga...
Moj prijedlog ti je da sacekas jesen dok izadju graficke sa podrskom DX11, koji izlazi zajedno sa WIN 7, orocis te pare. I kad dodje jesen prodas tu grafu koju imas dodas para i kupis sebi graficku koja ima da izuva...Imam i ja isto 4850 i nema sad igre koju ne moze da gura na 1680x1050, a moci ce jos. I ja isto planiram sve ovo sto sam ti rekao, mislim da je tako logicnije....
Ma u pravu si....al" meni je "umrla Tetka iz Amerike" tako da;)......
A do jeseni ko zna -mozda mi i Teca pandrkne:super:
@Tema
Znaci "mislite" da moze da ide u CF bilo koja druga 4850?
 
E sad...sta ako je druga Graficka 4850 ova http://www.itsvet.com/proizvod/sapphire-radeon-hd-4850-1gb-gddr3/comp_comp_vga/130/1401?Ona kao sto vidite ima 1GB DDR3 Ram-a a ova moja 512MB.....da li to moze da "kochi"?

Ne, isti je chip pa zato ne bi trebalo da ima prooblema... Pazi da ti ta karta ne bude sa referentnim kulerom kao na toj slici, jer se onda mnogo greje a i taj kuler je bucan. Gledaj da bude Dual Slot hladjenje.
I dalje stojim iza toga da je to sad nelogicno uzimati, kad su nam sve blize i blize DX 11 karte, ali ne samo zbog toga nego zbog problema sa drajverima, a i igre se tesko snalaze sa multi-GPU sistemima...
 
Ne, isti je chip pa zato ne bi trebalo da ima prooblema... Pazi da ti ta karta ne bude sa referentnim kulerom kao na toj slici, jer se onda mnogo greje a i taj kuler je bucan. Gledaj da bude Dual Slot hladjenje.
I dalje stojim iza toga da je to sad nelogicno uzimati, kad su nam sve blize i blize DX 11 karte, ali ne samo zbog toga nego zbog problema sa drajverima, a i igre se tesko snalaze sa multi-GPU sistemima...
Ma za kulere ne brinem....stavio sam na ovoj sto vec imam a i na ovoj cu ovaj kuler http://p.gzhls.at/188995.jpg tako da tu nema problema.....
A sto se drajvera tice i tu je vec pola godine sve reseno(bar sto se Viste kao OS tice).....samo me je interesovalo da li ce da "koci" jedna drugu zbog razlike u memoriji?A i sad je vec gotovo-juce sam kupio drugu 4850 pa kad bude stigla i kad je instaliram javicu kakvi su "rezultati";)
 
Možeš bilo koju.
Ali džaba, to ti je bacanje para, mada uvijek je zanimljvo igrati se sa dvije grafe :)
Pazi, osim matične koja mora imati podršku za isti, potrebno ti je i vrlo jako+kvalitetno napajanje!
 
Ne, isti je chip pa zato ne bi trebalo da ima prooblema... Pazi da ti ta karta ne bude sa referentnim kulerom kao na toj slici, jer se onda mnogo greje a i taj kuler je bucan. Gledaj da bude Dual Slot hladjenje.
I dalje stojim iza toga da je to sad nelogicno uzimati, kad su nam sve blize i blize DX 11 karte, ali ne samo zbog toga nego zbog problema sa drajverima, a i igre se tesko snalaze sa multi-GPU sistemima...
E pa burazeru ima PROBLEMA....sad mi ova od 1024MB radi sa 160/250 umesto 625/993....znaci NE MOZE 2 iste karte a razlicite "velicine" memorije da rade dobro u Crossfire-u!:rtfm:
I sta sad....:think::roll:
 
Evo i dokaza(prva slika je od ove karte sa 1024MB Ram a druga sa onom od 512MB!
 

Prilozi

  • Aufzeichnen.jpg
    Aufzeichnen.jpg
    28,6 KB · Pregleda: 10
  • forum.jpg
    forum.jpg
    28,4 KB · Pregleda: 10
Znaci ljudi ako uzimate kartice da budu u Crossfire-u onda gledajte da im Ram memorija bude ista...evo kupio sam drugu(isto sa 512MB ram-a) i pogledajte rezultat(u odnosu na predhodni post).
 

Prilozi

  • Forum k.jpg
    Forum k.jpg
    34,3 KB · Pregleda: 4
  • forum k2.jpg
    forum k2.jpg
    33,3 KB · Pregleda: 4
Opet ti je frekvencija memorije downclockovana. To ti je crossfire, uvijek problemi sa drajverima. Mislim da nije to zbog kolicine momorije nego do drajvera. Neka me neko ispravi ako gresim. Mada opet sve je moguce....
 

Back
Top