kako da kompresujem seriju na jedan dvd od 4.7gb

sale12

Obećava
Poruka
99
skidao sam sa neta preko rapidshera domacu seriju od 8 epizoda, Medjutim kada sam hteo da je prebacim na dvd video sam da je 4.8 gb. Pokusao sam sa dvd r DL+ od 8.5gb medjutim moj rezac (pioneer dvd rw 116d) ne moze da ga prepozna. Imam DVD shrink ali ne znam kako da ga iskoristim jer nece da ga na taj nacin kompresuje (epizode su u avi formatu i nalaze mi se na kompu). Ako neko zna kako to da uradim molim da mi pomognei objasni. Nisam bas vican u tome... Hvala unapred!!!
 
Nemam trenutno na kompu xvid, pa mi je malo tesko da ti to pricam iz glave...

Ajde ovako cemo... Skini program sa sledeceg linka... Besplatan je...

http://www.tucows.com/download.html?software_id=195042_75160&download=automatic

I evo ti uputstvo:

1. Click File -> Import -> Import Video Clip. Open your avi file.
2. Click Destination -> Video Format. Choose minimal video resolution.
3. Click Destination -> Frames per second. Choose desired fps value (minimal or acceptable).
4. Finally, click Destination -> Export -> Video for Windows -> … choose filename. Select sound quality (to minimize file size use average quality). OK. Choose XviD.
5. Done! AVI file size has been reduced.
 
Za Saleta
Mozes kompresovati tvoje serije na vise nacina,a sve na jedan dvd,samo pazi ,gubis na kvalitetu.
U ovom slucaju su ti u igri vise programa.
ja bih prvo isao ovako:
Programom Ulead video studio 8,bi sve i jednu seriju spojio.Pocetak prve serije bih stavio naziv serije,glumce itd.,drugoj seriji bi isekao pocetak slova i kraj,a napisao samo broj serije i tako do zadnje.
Ako nisi dobio dovoljanu velicinu,a i dalje ti je snimak veliki.sada bi ga odradio u Nero-u 7,da dobijem video TS snimak.a posle ga u DVD,Srinku kompresovo.i odmah narezo na DVD.
Pozdrav
 
skidao sam sa neta preko rapidshera domacu seriju od 8 epizoda, Medjutim kada sam hteo da je prebacim na dvd video sam da je 4.8 gb. Pokusao sam sa dvd r DL+ od 8.5gb medjutim moj rezac (pioneer dvd rw 116d) ne moze da ga prepozna. Imam DVD shrink ali ne znam kako da ga iskoristim jer nece da ga na taj nacin kompresuje (epizode su u avi formatu i nalaze mi se na kompu). Ako neko zna kako to da uradim molim da mi pomognei objasni. Nisam bas vican u tome... Hvala unapred!!!

Prvo popravi dvd ili ga zameni, ako je u njemu problem, i onda sve to lepo snimi na dual lajer i stvar je gotova.izbegavaj bilo kakvu video kompresiju sve dok za to nema drugog rešenja.Znači prvo rešiti problem dvd-a,pa tek onda raditi dalje.
 

Back
Top